Jak zrušit účet PayPal – návod 2024

Jak zrušit účet PayPal – návod 2024

Paypal je pro mnohé oblíbený, jednoduchý a především bezpečný způsob, jak platit přes internet. PayPal lze vnímat jako prostředníka mezi e-shopem, kde zamýšlí zákazník nakoupit a jeho platební kartou. Paypal je běžně vyžívaný uživateli po celém světě. Co dělat v případě, že uživatel už PayPal účet nepotřebuje? Je PayPal zrušení obtížné nebo jednoduché? Jak zrušit PayPal?

Může se stát, že uživatel už služby PayPal nepotřebuje a uvažuje o zrušení účtu PayPal. Zrušení služby je velmi jednoduché, dá se zvládnout několika kroky a stojí jen pár minut času.

PayPal se vyplatí při nákupu na čínských e-shopech. Oblíbený je Wish. Navíc nabízí slevu na první objednávku.
Prohlédnout nabídku e-shopu Wish >

PayPal zrušení nelze vzít zpět. Jakmile uživatel službu zruší, ztratí přístup ke svým platbám a dalším informacím na profilu. Pro případné další využívání PayPal se uživatel musí znovu zaregistrovat. Proto je dobré PayPal zrušení účtu nejdříve promyslet.

Zrušení PayPal účtu je rychlé a jednoduché, nejde však vzít zpět.

Pokud uživatel vlastní aktivní účet PayPal a více než 12 měsíců jej nepoužije, zaplatí službě PayPal poplatek za neaktivní účet. V tom případě je rozhodně výhodnější zrušení PayPal služby.

PayPal využijete při nákupu na eBay. Největší online tržiště nabízí téměř vše, a to za velmi příznivé ceny. Doprava na eBay je zdarma.
Prohlížet nabídky na eBay >

TIP: Služba PayPal se hodí, pokud uživatel nakupuje v zahraničních e-shopech. Možnost nákupu přes PayPal umožňuje například i čínský e-shop Wish.com. Naopak při nákupu na e-shopu AliExpress PayPal využít nelze. PayPal v poslední době využívají i české e-shopy.

Jak zrušit účet PayPal?

Návod, jak zrušit PayPal, je jednoduchý a zabere jen pár minut. K PayPal zrušení je potřeba podniknout několik jednoduchých kroků na webových stránkách služby PayPal:

  1. přihlásit se na PayPal – vepsat email spojený s účtem, vyplnit heslo do označeného pole a kliknout na Přihlásit
  2. kliknout na ozubené kolečko symbolizující Nastavení, které je v pravém horním rohu okna
  3. kliknout na Účet, je to karta poblíž horní strany okna
  4. srolovat stránku dolů a v sekci okna Možnosti účtu kliknout na Zavřít
  5. vybrat důvod k PayPal zrušení a kliknout na Pokračovat
  6. kliknout na Zavřít

Po kliknutí na Zavřít dojde ke zrušení daného PayPal účtu. Tento krok je nevratný. Jakmile jednou dojde k zavření účtu PayPal, nelze jej znovu otevřít.

Paypal – poplatek za nepoužívaný účet

Služba PayPal je ve své podstatě zdarma a její zřízení nic nestojí. Poplatky jsou účtovány jen za určité transakce. Nové podmínky, které platí od prosince 2021, nicméně přinášejí nový poplatek za neaktivní účet.

Neaktivní účet je třeba zrušit, jinak uživatel zbytečně přijde o peníze.

Pokud má uživatel PayPal účet a 12 měsíců na něm neprovede žádnou transakci, nově službě PayPal zaplatí poplatek 300 Kč za rok. Tato částka bude každému neaktivnímu uživateli odebrána z účtu, nebo dojde ke stržení z napojené platební karty.

PayPal účet, který uživatel nehodlá dále používat, je vhodné zrušit. V opačném případě uživatel za každý rok zbytečně zaplatí 300 Kč.

Z pohledu České obchodní inspekce tímto poplatkem americká společnost PayPal neporušuje české zákony. Podstatné je to, že zákazníci jsou na změny podmínek upozorňováni s předstihem a mají tedy dost času účet případně bezplatně zrušit.

Publikováno: 13. 04. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang