Čínské e-shopy v češtině – nákupy z Číny

Čínské e-shopy v češtině – nákupy z Číny

Čínské internetové obchody lákají milovníky nákupů z celého světa. Široká nabídka levné elektroniky a příslušenství, bytových doplňků, kosmetiky a oblečení se těší čím dál větší oblibě také u zákazníků z Česka. Mnozí z nás však nákupy z asijských e-shopů považují za příliš riskantní a často přemýšlí, zda je vůbec daný čínský e-shop ověřený, jak je to s platbou za dopravu, nebo za jakou dobu zboží z čínského e-shopu dorazí. Náš článek přináší seznam známých i méně známých prověřených čínských e-shopů a nejdůležitější informace o nich. 

Online nakupování je čím dál tím více populární a mnoho lidí si pokládá otázku, zda je bezpečné nakupovat zboží z Číny. Ukazuje se, že zákazníci utratí v e-shopech až čtyřikrát více než v kamenných obchodech. Triky obchodníků jsou dnes proto využívány jak kamenných prodejnách, tak online.

Nákupy z Číny – obchody s dopravou zdarma

Výhodou většiny níže uvedených obchodů je poštovné z Číny zdarma (tzv. Free Shipping). Doprava zdarma je jedním z důvodů, proč se nákup z Číny přes internet vyplatí. Samozřejmě se jedná i o prostředek k nalákání co největšího počtu zákazníků.

Jedním z nejlépe hodnocených čínských e-shopů je AliExpress, který nabízí slevu $2 pro nově registrované zákazníky.

Využít slevový kupon AliExpress >

Využívá toho například také nákupní galerie Lunzo.cz, která prodej čínského zboží s dopravou zdarma zprostředkovává. Kdo neví, jak fungují nákupy z Číny, tedy může její nabídky využít. Poštovné zdarma nabízí i e-shop Tmart, který zatím není až tak známý, pomalu si však buduje základnu i u nás.

Ačkoliv čínské e-shopy Free Shipping nabízejí, je většinou možné si připlatit i za rychlejší dodání zásilky, pokud zákazník na zboží z Číny nechce příliš dlouho čekat.

Polohu zásilky je případně možné zjistit na webech, které umožňují sledování zásilky z Číny. Příjemce zásilky může využít také sledování zásilky DHL, pakliže si jako dopravu zvolil tuto společnost.

U e-shopů PatPat, ChicMe, SammyDressShein, Zaful a Zolucky je doprava zpoplatněna, popřípadě je zdarma až od určité hodnoty objednávky. Nicméně díky všeobecně nízkým cenám se i přesto nákup z Číny přes internet zpravidla vyplatí.

A kde nakoupit levně a výhodně v ČR? Například na portálu Vinted, kde lze sehnat oblečení, obuv a doplňky za mnohonásobně nižší ceny než v klasických e-shopech.

Čínský e-shop Zaful sice nenabízí dopravu zdarma, zato je zde možné nakoupit velké množství moderního oblečení pro muže i ženy za příjemné ceny.
Prohlédnout kompletní nabídku Zaful je možné zde >

Proč nakupovat na čínských e-shopech

K nákupům na čínských e-shopech, mezi které patří například Temu, AliExpress nebo LighInTheBox je hned několik důvodů.

Čínské e-shopy vyvinuly propracované logistické sítě, které dokáží rychle a efektivně doručit produkty do mezinárodních destinací. Často je možné očekávat, že objednávka dorazí do několika týdnů, a někteří prodejci dokonce nabízejí možnost expresní dopravy. Je v tomto ohledu Temu nebo AliExpress?

Čínské e-shopy neustále inovují a vylepšují své platformy, aby zahraničním zákazníkům usnadnily prohlížení, nakupování a objednávání produktů. Mnoho platforem nabízí uživatelsky přívětivé aplikace, které umožňují sledovat objednávky a komunikovat s prodejci.

Navíc e-shopy jsou také v českém jazyce. Jaké to jsou?

Čínské e-shopy v češtině

Většinu čínských e-shopů lze přepnout do českého jazyka, díky čemuž mohou pohodlně nakupovat i ti, kteří si příliš nerozumí s angličtinou. Překlad je sice třeba brát s nadhledem, nicméně k bezproblémovému nákupu z Číny přes internet je naprosto dostačující.

Jak nakupovat v čínských e-shopech v češtině? Obvykle stačí kliknout na tlačítko Language, které se nachází v horní části stránky. Poté už je potřeba jen vybrat češtinu z nabídky jazyků.

Tlačítko pro výběr jazyka se obvykle ukrývá pod názvem Language a nachází se v horní části stránky.
Tlačítko pro výběr jazyka se obvykle ukrývá pod názvem Language a nachází se v horní části stránky.

Možnost vytvořit objednávku v čínském e-shopu v češtině zkrátka celý proces značně usnadňuje – člověk přesně ví, na co kliknout, co kde vyplnit a tak dále. V jakých čínských internetových obchodech lze nakupovat v češtině?

Čínské e-shopy v češtině:

Je potřeba počítat s tím, že do českého jazyka je přeloženo pouze rozhraní obchodu. Popisky u produktů v češtině být nemusí a komunikace se zákaznickou podporou čínských e-shopů v češtině není možná. Výjimkou je Wish, který zákaznický servis v českém jazyce nabízí.

Oproti tomu známý AliExpress nabízí v češtině jen překlad rozhraní – pomocí tlačítka Language v pravém horním rohu. Navštívit světoznámý čínský e-shop AliExpress je možné zde >

V některých čínských internetových obchodech tlačítko pro výběr jazyka vůbec nenajdeme. O které čínské e-shopy se jedná?

Čínské e-shopy bez českého překladu:

 • CooliCool
 • FocalPrice
 • SammyDress
 • Shein
 • Zaful

Absence zmíněného tlačítka Language však ještě neznamená, že v těchto čínských e-shopech v češtině nakupovat nelze. Přeložit stránku do českého jazyka je totiž možné například pomocí funkcí jednotlivých webových prohlížečů. Jak na to?

Uživatelům Google Chrome postačí kliknutí pravým tlačítkem myši a výběr možnosti Přeložit do jazyka čeština.

I v čínských e-shopech, které tlačítko pro výběr jazyka nenabízejí, je možné nakupovat v češtině.
I v čínských e-shopech, které tlačítko pro výběr jazyka nenabízejí, je možné nakupovat v češtině.

Druhým způsobem je využití ikonky Google překladače, která se nachází v adresním řádku. Stačí na ni kliknout a z nabízených možností zvolit češtinu.

Pro přeložení jakékoliv stránky do češtiny stačí kliknout na ikonku Google překladače v adresním řádku.
Pro přeložení jakékoliv stránky do češtiny stačí kliknout na ikonku Google překladače v adresním řádku.

Ti, kteří používají prohlížeče Mozilla Firefox nebo Opera, si překladač webových stránek snadno stáhnou ve formě doplňku.

Díky zmíněným způsobům lze prohlížet veškeré zahraniční stránky včetně čínských e-shopů v češtině. Levné zboží z Číny je tak dostupné skutečně všem – i těm, kteří se jej doposud zdráhali objednávat z důvodu neznalosti cizích jazyků.

DPH a clo u objednávek z čínských obchodů

Při nákupu z Číny přes internet je třeba počítat s platbou DPH u zásilky nad 22 € a s platbou DPH i cla při nákupu nad 150 €.

Stejná pravidla jako pro clo a DPH u AliExpress platí pro objednávky ze všech mimoevropských internetových obchodů. Totožným podmínkám proto podléhá například i platba cla a DPH z USA.

Placení cla a DPH za určitých pravidel není podmínkou jen čínských e-shopů. Nevyhnou se mu hodnotnější zásilky zaslaných mimo státy EU, například z amerického eBaye – zde závisle na zemi, z níž balíček poputuje.
Prohlédnout zboží na eBay je možné zde >

Ověřené čínské e-shopy

Čínských internetových obchodů je nespočet a často nebývá snadné odlišit spolehlivý čínský e-shop od toho nespolehlivého. Jak poznat podvodný e-shop? Je to jednoduché. Existuje několik zaručených tipů, díky nimž zákazník podvodníkovi nenaletí.

O tom, zda je daný čínský e-shop ověřený a spolehlivý, do značné míry vypovídají recenze zákazníků. Lze je najít na různých recenzních portálech, například na Trustpilot.com.

Jedním ze znaků nespolehlivých e-shopů obecně je absence kontaktních informací. Ověřené čínské e-shopy na sebe vždy uvádějí kontakt –⁠ telefon a e-mail, v některých z nich funguje také live chat.

Podvodný e-shop lze velmi často rozpoznat také díky podezřele nízkým cenám. U těch čínských to však tak úplně neplatí. Je známo, že například příslušenství k telefonům na AliExpress stojí doslova pár korun. Nízké ceny jsou zkrátka naprostým standardem ověřených čínských e-shopů.

Níže uvedené čínské internetové obchody jsou prověřené českými i zahraničními zákazníky a nákupy v nich se zpravidla vyplatí. Většina z nich navíc poskytuje velmi kvalitní zákaznický servis, proto se není třeba bát ani reklamace zboží z Číny.

Seznam ověřených čínských e-shopů:

 • AliExpress.com
 • BangGood.com
 • CooliCool.com
 • DHgate.com
 • Dx.com (DealExtreme)
 • FocalPrice.com
 • Gearbest.com
 • Geekbuying.com
 • LightInTheBox.com
 • MiniInTheBox.com
 • SammyDress.com
 • Shein.com
 • TinyDeal.com
 • Wish.com
 • Zaful.com

Největšími čínskými e-shopy jsou v současné době AliExpress a Alibaba.

Které ověřené čínské e-shopy jsou nejlepší a proč?

Všechny čínské e-shopy zmíněné na této stránce jsou ověřené a není třeba mít strach v nich nakupovat. Nicméně některé z nich jsou přece jen něčím výjimečné a mimořádně oblíbené. O jakých e-shopech je řeč?

Určitě nelze nezmínit slavného nákupního giganta AliExpress, který spadá pod společnost Alibaba. Toto online tržiště má vedle obrovské nabídky zboží a extra nízkých cen, o nichž dnes ví už každý, také další výhody. Patří mezi ně zejména „zmrazení objednávky“ v případě, kdy je prodejce podezřelý z nekalých obchodních aktivit.

Další výhodou je, že pokud kupující nepotvrdí přijetí zásilky, prodejci se nepřipíše platba za objednávku. Díky těmto opatřením je šance podvodu na AliExpress velmi malá. Pro ještě větší pohodlí při nakupování je k dispozici mobilní aplikace AliExpress.

Pro ještě snazší nákupy lze využít mobilní aplikaci AliExpress.
Pro ještě snazší nákupy lze využít mobilní aplikaci AliExpress.

Dalším oblíbeným a samozřejmě i ověřeným čínským e-shopem je DealExtreme. Na trh vstoupil již v roce 2005 a za dobu své existence si získal nesčetně věrných zákazníků. Jednou z možností úhrady objednávky, které nabízí, je služba PayPal, jež zajišťuje maximální bezpečnost při platbách v online prostředí.

Tento mini seznam nejlepších ověřených čínských e-shopů se sluší zakončit platformou Wish, která směle konkuruje většímu AliExpressu. Wish je v současné době jediný čínský e-shop v češtině, jehož překlad je na velmi dobré úrovni. V češtině lze navíc komunikovat i se zákaznickou podporou, což usnadňuje situaci těm, kteří nehovoří anglicky.

Díky mobilní aplikaci Wish je možné snadno nakupovat pomocí mobilního telefonu.
Díky mobilní aplikaci Wish je možné snadno nakupovat pomocí mobilního telefonu.

Nakupovat na Wish je v současné době možné i na mobilních telefonech. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci Wish pro Android a iOS a nákupy mohou začít.

Nejdůležitější informace o jednotlivých obchodech z výše zmíněného seznamu ověřených čínských e-shopů se lze dočíst v následujících odstavcích.

AliExpress.com

AliExpress je obrovské internetové tržiště, na kterém své zboží nabízí celá řada malých prodejců. Nabídka produktů zahrnuje téměř vše, na co si jen člověk může vzpomenout, a to za velmi příznivé ceny, takže lze zařadit mezi nejlevnější čínské e-shopy. Nikoho nepřekvapí, že právě AliExpress je považován za jeden z nejlepších čínských e-shopů.

Hlavním důvodem, proč na AliExpress nakupuje stále větší počet lidí, jsou pochopitelně nízké ceny a velký výběr zboží. Nabídka AliExpressu čítá přes 100 milionů produktů. Ceny příslušenství k elektronice začínají již na pár centech a doprava z AliExpress je často zdarma, proto se nákupy zkrátka vyplatí. A co patří mezi časté položky nákupních košíků? Co se vyplatí koupit na AliExpressu?

Velmi oblíbené jsou na AliExpress kryty na mobil, které lze sehnat v přepočtu za pár desítek korun. Nejeden zákazník zavítá také do kategorií s levným oblečením a obuví, dekoracemi do bytu nebo potřebami pro domácí mazlíky.

Většina lidí se při nákupech z Číny přes internet obává toho, co vlastně dorazí. Před vytvořením objednávky se z tohoto důvodu vyplatí přečíst si hodnocení daného prodejce a podívat se na reálné fotky zboží, které se u mnoha produktů objevují v komentářích zákazníků. V komentářích lidé také velmi často zmiňují své zkušenosti s reklamací na AliExpress, což se může hodit.

Zároveň je dobré po každém nákupu zanechat hodnocení (prodejce i předmětu), které zase pomůže příštím nakupujícím. Jak na to se lze dozvědět v článku Jak napsat recenzi na AliExpress.

Obavy často plynou také z možnosti podvodu na čínských e-shopech. AliExpress však velmi důkladně dbá na svou reputaci a zákazníky před případnými podvody ze strany prodejců chrání. Lze tedy říct, že AliExpress je bezpečný e-shop.

Příkladem je tzv. Frozen Order, což znamená, že AliExpress zmrazil objednávku z důvodu podezřelé obchodní aktivity příslušného prodejce. Obvykle následuje vrácení platby, popřípadě obnovení činnosti prodejce a odeslání objednávky.

A jak nákupy na AliExpress ovlivnil koronavirus? Některé objednávky z AliExpressu kvůli koronaviru dojdou později než obvykle. Platforma však stále funguje a nakupování umožňuje.

Nabídka AliExpressu čítá již přes 100 milionů produktů napříč různými kategoriemi – od kosmetiky a módy přes různé doplňky až po elektroniku a příslušenství.
Prohlédnout nabídku AliExpressu je možné zde >

Nabídka zboží na AliExpress.com:

 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • elektronika
 • vybavení domácnosti
 • hračky
 • potřeby pro domácí mazlíčky

Platba a dodací lhůta

Uhradit objednávku je možné pouze předem, zboží z Číny na dobírku bohužel objednávat nelze. Má to jednoduchý důvod – vysoké ztráty v případě nepřevzetí zásilky.

Někdo by to mohl považovat za překážku a nevýhodu. Příslušný prodejce však platbu obdrží až poté, co nakupující potvrdí převzetí zboží. Zákazníci proto nemusejí mít strach z toho, že by objednávku zaplatili, avšak zásilku nikdy neviděli.

A jaké platební metody jsou na AliExpress k dispozici? Povolené jsou platby kartou, prostřednictvím Western Union nebo například pomocí Qiwi. Na AliExpressu nelze platit skrze PayPal, ačkoliv dříve byl tento způsob úhrady nabízen.

Pokud zboží nedorazí nebo je poškozené, stačí otevřít tzv. spor s prodejcem, který se o vyřešení potíží musí postarat. Každý prodejce usiluje o co nejlepší hodnocení, proto bývá řešení problémů velmi rychlé.

Dodání zásilky obvykle trvá 30 až 70 dní. S tím je dobré počítat, pokud zákazník na zboží spěchá.

Odkaz na e-shop: www.aliexpress.com

BangGood.com

Čínský e-shop BangGood zatím u českých zákazníků není tak známý jako například výše zmíněný AliExpress. Na rozdíl od AliExpress se v tomto případě jedná o koncového prodejce, nikoliv o překupní místo s množstvím malých obchodníků.

Nabídka tohoto čínského internetového obchodu je orientována především na elektroniku. Zahrnuje například mobilní telefony, notebooky, tablety, drony, kuchyňské spotřebiče a velké množství příslušenství k elektronice nejrůznějších druhů. Vedle toho zde najdeme také oblečení, kosmetiku a domácí dekorace.

Nabídka zboží na BangGood.com:

 • elektronika
 • spotřebiče
 • móda a módní doplňky
 • dekorace
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Zákazníci mohou platit kartou, prostřednictvím PayPal nebo pomocí služby Qiwi Wallet. V případě doručení poškozeného zboží lze požádat o zaslání nového kusu nebo o vrácení peněz. Pokud zákazník zasílá zboží zpět, e-shop náklady na vrácení proplatí.

Dodací lhůta je dle zkušeností českých zákazníků spíše delší. Na zboží je nutné si počkat minimálně měsíc, v některých případech i déle. Proto je lepší objednávat s dostatečným předstihem.

Čínský obchod BangGood má vedle skladu v Číně také evropský sklad, z něhož lze objednávat na adrese eu.banggood.com. Výhodou je, že na nákupy z evropského skladu se nevztahuje celní řízení, na druhou stranu je třeba platit za dopravu.

Odkaz na e-shop: www.banggood.com

CooliCool.com

CooliCool patří mezi o něco známější asijské e-shopy. Zaměřuje se především na prodej mobilních telefonů a příslušenství, nabídka dále zahrnuje také tablety, počítače, hodinky, kamery, osvětlení a další produkty.

Čínský internetový obchod CooliCool je tím pravým místem pro všechny, kteří shánějí levný mobilní telefon. Na výběr je z celé řady smartphonů, a to od známých i méně známých výrobců. Pro příklad lze zmínit značky Lenovo, Huawei, Doogee, Kingzone nebo Zopo.

Nabídka zboží na CooliCool.com:

 • elektronika a příslušenství
 • hodinky
 • osvětlení

Platba a dodací lhůta

Platbu je možné provést buď kartoubankovním převodem nebo přes PayPal. Jednou z výhod pro české zákazníky e-shopu CooliCool je existence evropského skladu, ze kterého lze zboží objednat bez nutnosti platit clo a DPH.

Dodací lhůta se odvíjí od toho, zda objednávka putuje z čínského či právě evropského skladu. Z evropské pobočky jsou obvykle odesílány mobilní telefony a tablety a dodání může trvat kolem 7 pracovních dnů. U zboží ze skladu z Číny je třeba počítat s lhůtou přibližně 30 dní.

Odkaz na e-shop: www.coolicool.com

DHgate.com

DHgate je dalším internetovým obchodem z Číny, který nabízí širokou škálu zboží od mobilních telefonů přes oblečení až po doplňky do domácnosti.

Podobně jako na AliExpress zde ceny výrobků začínají na pár centech. Ačkoliv je i DHgate velkým online tržištěm, nabídkou produktů se známějšímu a populárnějšímu AliExpressu nevyrovná.

Na DHgate si zákazník kromě zboží vybírá také prodejce. Je tedy důležité si před nákupem přečíst hodnocení a informace o případné platbě za dopravu. Někdy je poštovné zdarma, jindy jej zákazník platí.

U některých produktů prodejci povolují pouze nákup většího počtu kusů, což není vždy to, co zákazník hledá. Někdy proto může být lepší zvážit nákup z Číny přes internet u jiného prodejce, kde koupě jednoho kusu není problém.

Nabídka zboží na DHgate.com:

 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • elektronika
 • vybavení pro volnočasové aktivity
 • doplňky do domácnosti
 • potřeby pro děti

Platba a dodací lhůta

Úhrada objednávky je možná kartoubankovním převodem nebo pomocí platební metody Skrill.

Stejně jako na jiných internetových tržištích i zde platí, že nejprve je třeba pročíst hodnocení prodejce. Jedině tak lze předejít případným problémům, jako je například nedodání zboží. Nicméně i v případě, že taková situace nastane, není dle zkušeností zákazníků problém s vrácením peněz.

Doba doručení je zpravidla celkem dlouhá –⁠ zákazníci by mělo počítat s dodáním v rámci několika týdnů.

Odkaz na e-shop: https://www.dhgate.com

DealExtreme.com

DealExtreme je dalším z řady čínských internetových obchodů, jejichž nabídku tvoří zejména elektronika a příslušenství. Zároveň patří mezi čínské e-shopy v češtině, tudíž zde pohodlně nakoupí i zákazníci, kteří nehovoří anglicky. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že překlad není úplně přesný.

DealExtreme funguje již od roku 2005 a na základě mnoha pozitivních recenzí jej lze zařadit mezi ověřené čínské e-shopy.

Velkou výhodou jsou recenze jednotlivých produktů na DealExtreme. Díky nim má zákazník celkem dobrou představu o kvalitě zboží ještě před tím, než jej obdrží.

Při objednávce více kusů jednoho produktu poskytuje DealExtreme jako jeden z mála čínských e-shopů slevu.

Nabídka zboží na DealExtreme.com:

 • elektronika a příslušenství
 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • vybavení do domácnosti

Platba a dodací lhůta

Zákazníci e-shopu DealExtreme mohou platit buď kartou nebo přes PayPal. Služba PayPal je považována za vůbec nejbezpečnější platební metodu, nicméně kdo nemá vlastní PayPal účet, může bez obav zaplatit kartou.

S reklamací nebo vrácením zboží obecně nebývají problémy. Dle recenzí je DealExtreme jedním z e-shopů, na které se lze spolehnout.

Dodání zásilky obvykle trvá kolem 4 týdnů, nicméně v některých případech je nutné čekat i o něco déle. Navzdory tomu je DealExtreme považován za solidní čínský obchod s kvalitním zbožím.

Odkaz na e-shop: https://www.dx.com

Gearbest.com

Dalším z ověřených čínských e-shopů je Gearbest. Jedná se o oblíbený velkoobchod s elektronikou a domácími spotřebiči, oblečením, módními doplňky, kosmetikou a zbožím pro děti.

Design e-shopu může působit poněkud zastarale, přesto se vyplatí dát Gearbest šanci. Pozitivní recenze ostatně výrazně převažují nad těmi negativními –⁠ dle dosavadních nakupujících je Gearbest spolehlivým čínským obchodem, což potvrzují také Gearbest recenze.

Gearbest patří mezi čínské e-shopy v češtině, což jistě mnozí ocení. Další výhodou je také možnost nakupovat z evropského skladu, díky čemuž není třeba platit clo a DPH.

Nabídka zboží na Gearbest.com:

 • elektronika a příslušenství
 • móda a módní doplňky
 • domácí spotřebiče
 • osvětlení
 • kosmetika
 • dětské zboží

Platba a dodací lhůta

Zaplatit objednávku lze buď kartou nebo pomocí PayPal. V případě nespokojenosti je možné zboží vyměnit nebo vrátit. Přijde-li produkt poškozený, vrátí Gearbest peníze nebo zašle nový kus.

Zásilky bývají doručovány ve lhůtě 16 až 13 dní. V případě objednávky z evropského skladu je doba doručení zhruba týden.

Odkaz na e-shop: www.gearbest.com

Geekbuying.com

Geekbuying se řadí mezi největší čínské e-shopy s elektronikou. Nabízí vše od mobilních telefonů, tabletů a doplňků k PC přes kuchyňské spotřebiče a spotřební elektroniku až po drony a RC modely.

Pozitivní recenze si tento e-shop získal především díky vstřícnému zákaznickému servisu, rychlému doručování objednávek a vysoké kvalitě výrobků.

Mezi výhody patří možnost nastavení češtiny a české měny. Překlad sice není bezchybný, pro pohodlný nákup z Číny přes internet však plně dostačuje. Geekbuying si zakládá na výběru dodavatelů a garantuje kontrolu každého výrobku před tím, než je odeslán na adresu zákazníka.

Nabídka zboží na Geekbuying.com

 • elektronika a příslušenství
 • osvětlení
 • doplňky pro domácnost a zahradu
 • sportovní vybavení
 • oblečení a módní doplňky

Platba a dodací lhůta

Platit lze kartou a pomocí služby PayPal. V případě nespokojenosti je možné zboží bez problému vrátit nebo vyměnit za jiný kus.

Doba doručení zásilky se liší podle toho, z jakého skladu (čínského, německého, španělského nebo italského) bylo zboží odesláno. Obvykle se pohybuje od 2 do 40 dní.

Odkaz na e-shop: www.geekbuying.com

LightInTheBox.com

E-shop LightInTheBox patří mezí známější internetové obchody z Číny a svou nabídkou připomíná například AliExpress nebo DealExtreme. Na rozdíl od nich je však LightInTheBox koncovým prodejcem a nesetkáme se tu tedy s žádnými soukromými obchodníky.

Výhodou je možnost nastavení češtiny, což ocení především lidé bez znalosti angličtiny a dalších cizích jazyků. Oproti jiným čínským e-shopům, které tuto možnost nabízejí, je překlad na velmi dobré úrovni a nakupování v češtině je snadné.

E-shop LightIntheBox si zákazníci oblíbili především pro jeho širokou nabídku levného oblečení z Číny. Podobně jako v předchozích zmíněných e-shopech zde lze dále koupit například elektroniku a příslušenství nebo kosmetiku.

Nabídka zboží na LightInTheBox.com:

 • móda a módní doplňky
 • hodinky
 • elektronika
 • vybavení domácnosti
 • sportovní vybavení
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Platit lze kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union. V případě nespokojenosti je možné zboží do 14 dnů vrátit do evropského skladu.

Lhůtu, ve které zboží dorazí, nelze jednoznačně určit. U každého produktu je uvedená doba potřebná pro zpracování objednávky a předpokládaná doba přepravy do zvoleného státu. Dle recenzí českých zákazníků se tím však ne vždy lze řídit a na zásilku je někdy nutné čekat i déle než měsíc.

Odkaz na e-shop: www.lightinthebox.com

MiniInTheBox.com

Dalším z řady ověřených čínských e-shopů je MiniInTheBox, který spadá pod společnost LightInTheBox a je zaměřený hlavně na prodej elektroniky. E-shop na úvodní straně láká nabídkou mnoha slev, a to až do výše 90 %. Výhodné nákupy jsou samozřejmě tím, co obchodu MiniInTheBox zajistilo mnoho vracejících se zákazníků z celého světa.

E-shop je dostupný v češtině a překlad je stejně jako u předchozího čínského obchodu na poměrně dobré úrovni. Brouzdat nabídkou elektroniky, šperků a doplňků do domácnosti je díky tomu snadné pro každého českého zákazníka.

Nabídka zboží na MiniInTheBox.com:

 • elektronika a příslušenství
 • móda a módní doplňky
 • šperky
 • osvětlení
 • doplňky do domácnosti

Platba a dodací lhůta

Nakupující na MiniInTheBox mohou objednávku zaplatit kartou nebo pomocí PayPal. V případě nespokojenosti lze zboží do 14 dní zaslat zpět do evropského skladu.

S dobou potřebnou pro doručení zásilky je to stejné jako v případě e-shopu LightInTheBox. Orientačně se ji zákazníci dozví v průběhu objednávky, je však nutné počítat s určitou rezervou.

Odkaz na e-shop: www.miniinthebox.com

SammyDress.com

V čínském e-shopu SammyDress lze, jak již název napovídá, zakoupit především levné oblečení z Číny. V jeho nabídce nalezneme dámské, pánské i dětské oblečení, hodinky, obuv nebo například kosmetické produkty.

Nákup na SammyDress je jednou z možností, jak sehnat levné oblečení z Číny v poměrně dobré kvalitě. Jedná se o spolehlivý čínský obchod se vstřícnými pracovníky zákaznického servisu, o čemž ostatně svědčí i většina recenzí. Na základě hodnocení zákazníků lze SammyDress zařadit mezi nejlepší internetové obchody s oblečením.

Možnost přepnout stránku do češtiny na SammyDress bohužel chybí. Nastává tedy otázka, jaký překladač z angličtiny použít? Doporučit lze například Google překladač, který je jedním z nejlepších, popřípadě překladač Lingea, jenž je rovněž na velmi dobré úrovni.

Nabídka zboží na SammyDress.com:

 • dámská, pánská a dětská móda
 • módní doplňky
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Čeští zákazníci mohou za nákupy na SammyDress platit kartou nebo přes PayPal. Doba doručení zásilky bývá přibližně 20 až 30 dní.

V případě vrácení zboží z jakéhokoliv důvodu nejsou s e-shopem žádné problémy. Zákazník si může vybrat mezi vrácením peněz nebo výměnou zboží.

Jak bylo zmíněno již v úvodu článku, poštovné na SammyDress na rozdíl od většiny ověřených čínských e-shopů není zdarma. Platba za dopravu se odvíjí od celkové ceny zásilky.

Odkaz na e-shop: www.sammydress.com

Shein.com

Dalším e-shopem, který nabízí levné oblečení z Číny, je Shein. Tento obchod je v Česku poměrně známý a dalo by se říci, že i oblíbený. ; se specializuje na dámskou módu, avšak jeho nabídka zahrnuje také oblečení pro muže a děti. Podobnou nabídku zboží má například i polský Sinsay.

Názory na tento čínský e-shop se různí. Někteří zákazníci Shein považují za jeden z nejlepších internetových obchodů s oblečením, dle jiných je kvalita zboží na velmi nízké úrovni.

Ceny naštěstí nejsou vysoké a je na každém, zda se nákup z Číny přes internet, konkrétně u Shein, rozhodne risknout. V případě nespokojenosti je ostatně možné doručené zboží vrátit nebo vyměnit za jiný kus.

Nabídka zboží na Shein.com:

 • móda a módní doplňky

Platba a dodací lhůta

Nabízenými způsoby platby jsou bankovní převod, platba kartou a platba pomocí PayPal. Náklady na dopravu závisí na hodnotě objednávky. Často jsou na Shein jednodenní akce, v rámci nichž je poštovné zdarma.

Doba doručení se pohybuje od 7 do 15 pracovních dní.

Odkaz na e-shop: www.shein.com

TinyDeal.com

TinyDeal byl jedním z ověřeným čínských e-shopů s dlouhou historií. Velkou část jeho nabídky tvořilo příslušenství k mobilním telefonům různých značek a také spotřební elektronika. Podobně jako v dalších čínských obchodech zde bylo možné najít například i potřeby do domácnosti, kosmetiku nebo sportovní vybavení.

E-shop TinyDeal představoval koncového prodejce a nesl tedy zodpovědnost za veškeré produkty, což se mohlo zdát jako výhoda v případě nutnosti reklamace nebo vrácení zboží.

Postupem času však tento zaběhnutý internetový obchod začal získávat čím dál více negativních recenzí. Nejčastěji se týkaly právě vrácení zboží, za které zákazníkům nebyly vráceny peníze. Koncem roku 2019 se na webových stránkách TinyDeal.com objevilo oznámení, že obchod ukončuje svoji činnost.

V současnosti tedy na TinyDeal nakupovat nelze. Existuje však mnoho jiných ověřených čínských e-shopů, které nabízejí podobné či totožné zboží, a jejichž hodnocení je z drtivé většiny pozitivní.

Nabídka zboží na TinyDeal.com:

 • elektronika a příslušenství
 • sportovní vybavení
 • doplňky do domácnosti
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Za nákup na TinyDeal bylo možné platit kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union.

Doba pro doručení zásilky se standardně pohybovala od 3 do 5 týdnů. Kdo na zboží spěchal, mohl využít jednoho ze zpoplatněných způsobů přepravy.

Odkaz na e-shop: www.tinydeal.com

Wish.com

E-shop Wish se dá označit za jednoho z konkurentů známějšího AliExpressu –⁠ i Wish je prodejním portálem, který sdružuje velké množství prodejců. V jejich nabídce najdeme oblečení, obuv, bižuterii, kosmetiku, příslušenství k elektronice a mnoho dalšího. Mezi vyhledávané položky patří boty z Wish, dámské šaty z Wish či například hodinky z Wish, které jsou nabízeny za skutečně příznivé ceny.

Od většiny čínských e-shopů se Wish liší tím, že zde zákazníci musejí platit za dopravu. Nejde sice o vysoké částky, v porovnání s ostatními zmíněnými obchody se nicméně jedná o nevýhodu. Mezi hlavní přednosti tohoto e-shopu patří možnost nakupovat v českém jazyce.

Nabídka zboží na Wish.com:

 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • bižuterie
 • příslušenství k elektronice
 • doplňky do domácnosti

Platba a dodací lhůta

Mezi metody platby na Wish patří platební karta a PayPal. Již jsme zmínili, že platba prostřednictvím PayPal je obecně považována za bezpečnější. Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o zákazníky ověřený čínský e-shop, není třeba mít strach ani z použití platební karty.

V případě vrácení zboží či reklamace na Wish se peníze připíší zpět stejným způsobem, jakým bylo zaplaceno.

Doba doručení zásilky je dle recenzí českých zákazníků nejčastěji mezi 3 až 5 týdny, v tomto se tedy Wish od ostatních čínských obchodů zásadně neliší.

Odkaz na e-shop: www.wish.com

Zaful.com

V internetovém obchodě Zaful najdeme skutečně pestrou nabídku dámského oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků. Zaful lze díky širokému výběru zboží a příznivým cenám zařadit mezi nejlepší internetové obchody s oblečením a není divu, že se postupně stává oblíbeným také u českých zákaznic.

Dobré ohlasy se týkají zejména zákaznického servisu a velkého výběru moderního oblečení. Nicméně důvodem negativních recenzí občas bývá nižší kvalita, která je častým problémem levného oblečení z Číny, navíc se u jednotlivých produktů v jednom e-shopu může značně lišit. Je potřeba počítat s tím, že, co se týká módy, jsou nákupy z Číny přes internet vždy tak trochu risk.

Nabídka zboží na Zaful.com:

Platba a dodací lhůta

Platit lze kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union. Ani v případě e-shopu Zaful se samozřejmě není třeba bát žádného podvodu, což dokazuje i ochota pracovníků zákaznického servisu.

Dle oficiálních informací ze stránek e-shopu je na zásilku potřeba čekat 10 až 25 dní. I v případě nákupu na Zaful je však lepší počítat s dobou dodání kolem 30 dní.

Odkaz na e-shop: www.zaful.com

Před každým nákupem se vyplatí zjistit, jaký má obchod ohlasy mezi zákazníky. Některé obchody jsou velmi oblíbené a spolehlivé.

Mezi ty obchody se špatnou pověstí patří například obchod Floryday. Recenze a hodnocení obchodu Floryday jsou spíše negativní, nicméně pro ostatní zákazníky mohou být i takové recenze přínosem a možností, jak se vyvarovat nevhodnému nákupu.

Publikováno: 27. 03. 2020

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang