Čínské e-shopy – ověření prodejci z Číny

Čínské e-shopy – ověření prodejci z Číny

Čínské internetové obchody lákají milovníky nákupů z celého světa. Široká nabídka levné elektroniky a příslušenství, bytových doplňků, kosmetiky a oblečení se těší čím dál větší oblibě také u zákazníků z Česka. Mnozí z nás však nákupy z asijských e-shopů považují za příliš riskantní a často přemýšlí, zda je vůbec daný čínský e-shop ověřený, jak je to s platbou za dopravu, nebo za jakou dobu zboží z čínského e-shopu dorazí. Náš článek přináší seznam známých i méně známých prověřených čínských e-shopů a nejdůležitější informace o nich. 

Online nakupování je dnes velice populární. Ukazuje se, že zákazníci internetových obchodů utratí online až 4x více, než v kamenných obchodech. Triky obchodníků jsou dnes využívány jak online, tak v kamenných obchodech.

Čínské obchody s dopravou zdarma

Výhodou většiny níže uvedených obchodů je poštovné zdarma (tzv. Free Shipping). Doprava zdarma je jedním z důvodů, proč se nakupování levného zboží z čínských e-shopů vyplatí. Využívá toho například i nákupní galerie Lunzo.cz, která prodej čínského zboží s dopravou zdarma zprostředkovává. Kdo neví, jak fungují nákupy z Číny, tedy může její nabídky využít. Poštovné zdarma nabízí i e-shop Tmart, který zatím není až tak známý, ale pomalu si buduje svou základnu i u nás.

Ačkoliv čínské e-shopy Free Shipping nabízejí, je většinou možné si připlatit i za rychlejší dodání zásilky, pokud zákazník na zboží z Číny nechce příliš dlouho čekat. Polohu zásilky je případně možné zjistit na webech, které umožňují sledování zásilky z Číny. Příjemce zásilky může využít také sledování zásilky DHL, pakliže si jako dopravu zvolil tuto společnost.

Výjimku tvoří e-shopy SammyDressShein a Zaful, u kterých je doprava zpoplatněna, popřípadě je zdarma až od určité ceny objednávky. Díky všeobecně nízkým cenám se i přesto nákup z Číny zpravidla vyplatí.

Nejen z čínských e-shopů se dá nakupovat levně a výhodně, ale i na domácích českých e-shopech jako např. Vinted lze sehant výhodné oblečení, doplňky, kosmetiku a další věci.

DPH a clo u objednávek z čínských obchodů

Při nákupu zboží z čínského e-shopu je v každém případě třeba počítat s platbou DPH u zásilky nad 22€, při nákupu nad 150€ se pak platí také clo. Stejně je to v případě nákupu z jakéhokoliv internetového obchodu mimo Evropskou unii – s totožnými podmínkami se pojí například také platba cla a DPH z USA.

Čínské e-shopy – ověření prodejci z Číny

Čínských internetových obchodů je nespočet a často nebývá snadné se orientovat v tom, které jsou spolehlivé, a na které se naopak spolehnout nedá. Jak poznat podvodný e-shop ale není zas tak složité. Existuje několik zaručených tipů, které ukáží, zda je e-shop seriózní či nikoliv.

Níže uvedené čínské e-shopy jsou prověřené českými i zahraničními zákazníky a nákupy v nich se zpravidla vyplatí. Většina z nich také poskytuje kvalitní zákaznický servis a není tak třeba obávat se ani reklamace zboží z Číny. Největšími čínskými e-shopy jsou AliExpress a Alibaba.

Seznam ověřených čínských e-shopů:

 • AliExpress.com
 • BangGood.com
 • CooliCool.com
 • DHgate.com
 • Dx.com (DealExtreme)
 • FocalPrice.com
 • GearBest.com
 • Geekbuying.com
 • LightInTheBox.com
 • MiniInTheBox.com
 • SammyDress.com
 • Shein.com
 • TinyDeal.com
 • Wish.com
 • Zaful.com

AliExpress.com

AliExpress je obrovské internetové tržiště, na němž lze sehnat zboží prodávané velkým množstvím malých prodejců z celé Asie. Nabídka produktů zahrnuje téměř vše, na co si člověk může vzpomenout, a to za velmi příznivé ceny. Není proto divu, že je AliExpress obecně považován za jeden z nejlepších čínských e-shopů.

Důvodem, proč na AliExpress nakupuje stále větší počet lidí z celého světa, jsou nízké ceny a velký výběr zboží. Nabídka AliExpressu čítá přes 100 milionů produktů. Cena různých doplňků zde například začíná na pár centech, což se v porovnání s jinými e-shopy nebo kamennými obchody zkrátka vyplatí. Velmi oblíbené jsou na AliExpress kryty na mobil, které lze sehnat v přepočtu za pár desítek korun. Pozor ovšem na výši DPH a cla u zboží z AliExpressu.

Většina lidí se při nákupech z levných čínských e-shopů obává toho, co vlastně dorazí. Před vytvořením objednávky se z tohoto důvodu vyplatí přečíst si hodnocení daného prodejce a podívat se na reálné fotky zboží, které se u mnoha produktů objevují v komentářích zákazníků. V komentářích lidé také velmi často zmiňují své zkušenosti s reklamací na AliExpress, což se může hodit.

Předejít reklamacím lze pomocí čtení zákaznických recenzí. Je dobré vždy po nákupu předmětu zanechat hodnocení, které pomůže příštím kupujícím. O psaní recenzí na tomto králi internetových obchodů si lze přečíst ve článku Jak napsat recenzi na AliExpress.

Obavy často plynou také z možnosti podvodu na čínských e-shopech. AliExpress však velmi důkladně dbá na svou reputaci a zákazníky před případnými podvody ze strany prodejců chrání. Příkladem je tzv. Frozen Order, což znamená, že AliExpress zmrazil objednávku z důvodu podezřelé obchodní aktivity příslušného prodejce. Obvykle následuje vrácení platby, popřípadě obnovení činnosti prodejce a odeslání objednávky.

Aktuálně nějaké čínské e-shopy pozastavily výdej balíčků z AliExpressu kvůli koronaviru.

Nabídka zboží na AliExpress.com:

 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • elektronika
 • vybavení domácnosti
 • hračky
 • potřeby pro domácí mazlíčky

Platba a dodací lhůta

Uhradit objednávku je možné pouze předem, zboží z Číny na dobírku platit nelze. Má to jednoduchý důvod – vysoké ztráty v případě nepřevzetí zásilky. Někdo by to mohl považovat za překážku a nevýhodu, nicméně prodejce na AliExpress platbu obdrží až poté, co nakupující potvrdí převzetí zboží, a není tedy třeba se obávat toho, že by kupující o své peníze přišel. Povolené jsou platby kartou, prostřednictvím Western Union nebo například pomocí Qiwi. Na AliExpressu nelze platit skrze PayPal.

Pokud tedy zboží nedorazí nebo je například rozbité, stačí otevřít tzv. spor s prodejcem a bude na prodávajícím, aby problém vyřešil. Řešení problémů je obvykle rychlé, protože prodávající usilují o dobré hodnocení.

Dodací lhůta obvykle bývá 30 až 70 dní. S tím je dobré počítat, pokud zákazník na zboží spěchá a potřebuje jej například na nějakou konkrétní událost.

Odkaz na e-shop: www.aliexpress.com

BangGood.com

Čínský e-shop BangGood zatím není u českých zákazníků tak oblíbený jako například zmíněný AliExpress. Obchod BangGood je koncovým obchodníkem, což znamená, že se zde nesetkáme s žádnými drobnými prodejci.

Nabídka tohoto asijského e-shopu je orientována především na elektroniku a zahrnuje mobilní telefony, notebooky, tablety, drony, kuchyňské spotřebiče a velké množství různých doplňků k elektronice. Kromě toho zde ale najdeme i oblečení, kosmetiku nebo domácí dekorace.

Nabídka zboží na BangGood.com:

 • elektronika
 • spotřebiče
 • móda a módní doplňky
 • dekorace
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Zákazníci mohou platit kartou, prostřednictvím PayPal nebo pomocí služby Qiwi Wallet. Čínský e-shop BangGood má poměrně dobře ošetřené případné problémy, jako je poškozené nebo nefunkční zboží. V případě poškozeného zboží lze požádat o zaslání nového produktu nebo vrácení peněz. Pokud zákazník zasílá zboží zpět, e-shop náklady na vrácení proplatí.

Dodací lhůta je dle zkušeností českých zákazníků spíše delší. Na zboží je nutné si počkat minimálně měsíc, v některých případech i déle. Proto je lepší objednávat s dostatečným předstihem.

Čínský obchod BangGood má i evropský sklad, ze kterého lze objednávat na adrese eu.banggood.com. Výhodou je, že na nákupy z evropského skladu se nevztahuje celní řízení, na druhou stranu je třeba platit za dopravu.

Odkaz na e-shop: www.banggood.com

CooliCool.com

CooliCool patří mezi známější asijské e-shopy. Zaměřuje se především na prodej mobilních telefonů a příslušenství, nabídka dále zahrnuje také tablety, počítače, hodinky, kamery, osvětlení a další.

Doobchodu CooliCool nejčastěji zavítají ti, kteří shánějí levný mobilní telefon. Těch je tu na výběr celá řada, a to od známých i méně známých výrobců. Pro příklad lze zmínit značky Lenovo, Huawei, Doogee, Kingzone nebo Zopo.

Nabídka zboží na CooliCool.com:

 • elektronika a příslušenství
 • hodinky
 • osvětlení

Platba a dodací lhůta

Platbu je možné provést buď kartoubankovním převodem nebo přes PayPal. Výhodou e-shopu CooliCool je evropský sklad, ze kterého lze zboží objednat bez nutnosti platit clo a DPH.

Dodací lhůta se odvíjí od toho, zda je objednávka odeslána z evropského nebo čínského skladu. Z evropské pobočky jsou obvykle odesílány mobilní telefony a tablety a dodání může trvat kolem 7 pracovních dnů. U zboží ze skladu z Číny je třeba počítat s lhůtou přibližně 30 dní.

Odkaz na e-shop: www.coolicool.com

DHgate.com

DHgate je dalším internetovým obchodem z Číny, který nabízí širokou škálu zboží od mobilních telefonů přes oblečení až po doplňky do domácnosti.

Podobně jako na AliExpress zde ceny výrobků začínají na pár centech. Ačkoliv je i DHgate velkým online tržištěm, nabídkou produktů se známějšímu a populárnějšímu AliExpressu nevyrovná.

Na DHgate si zákazník kromě zboží vybírá také prodejce. Je tedy důležité si před nákupem přečíst hodnocení a informace o případné platbě za dopravu. U některých produktů prodejce povoluje pouze nákup většího počtu kusů, což není vždy to, co zákazník hledá. Někdy je tedy lepší zvážit spíše nákup na AliExpress, kde koupě jednoho kusu není problém.

Nabídka zboží na DHgate.com:

 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • elektronika
 • vybavení pro volnočasové aktivity
 • doplňky do domácnosti
 • potřeby pro děti

Platba a dodací lhůta

Platit je možné kartoubankovním převodem nebo pomocí platební metody Skrill. Stejně jako na jiných internetových tržištích zde platí, že je třeba se před objednáním seznámit s hodnocením prodejce, a předejít tak případným problémům s nedoručeným zbožím apod. Pokud ale nějaká potíž nastane, není dle zkušeností zákazníků problém s vrácením peněz.

Doba dodání je zpravidla celkem dlouhá, při nákupu je potřeba počítat s dodací lhůtou v rámci několika týdnů.

Odkaz na e-shop: https://www.dhgate.com

DealExtreme.com

DealExtreme patří mezi čínské e-shopy, které jsou zaměřené převážně na prodej elektroniky a příslušenství k ní. Výhodou je možnost nastavení českého jazyka, je ale třeba počítat s tím, že překlad není úplně přesný. Dx.com je prověřený čínský e-shop, který na trhu funguje od roku 2005.

Další výhodou jsou recenze uživatelů u každého produktu, které zákazníkovi mohou pomoci v rozhodování, zda dané zboží koupit nebo se raději poohlédnout po něčem jiném.

Při objednávce více kusů jednoho produktu poskytuje Dx.com jako jeden z mála čínských e-shopů slevu.

Nabídka zboží na DealExtreme.com:

 • elektronika a příslušenství
 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • vybavení do domácnosti

Platba a dodací lhůta

Zákazníci e-shopu DealExtreme mohou platit buď kartou nebo přes PayPal. Platba pomocí služby PayPal je výhodou, protože v případě problémů může PayPal peníze vrátit.

S reklamací poškozeného zboží obecně není problém, DealExtreme má navíc pro vrácení zboží připravený jednoduchý systém, díky kterému je potřeba jen číslo objednávky. Tím se řadí mezi solidnější čínské internetové obchody, kde případná reklamace a vrácení peněz není velkým problémem.

Doba dodání z Dx.com je obvykle do 4 týdnů, i když se samozřejmě může stát, že bude nutné na zásilku čekat i o něco déle. Přesto je DealExtreme uživateli považován za spolehlivý čínský obchod s kvalitním zbožím.

Odkaz na e-shop: https://www.dx.com

GearBest.com

Dalším z ověřených čínských e-shopů je GearBest. Jedná se o oblíbený čínský velkoobchod s elektronikou a domácími spotřebiči, koupit tu ale lze také oblečení a módní doplňky, kosmetiku nebo potřeby pro děti.

Design e-shopu může působit poněkud zastarale, recenze uživatelů jsou však vesměs pozitivní. Výhodou je dostupnost stránky v českém jazyce, nicméně ani v tomto případě není překlad zcela přesný a je určitě vhodnější zůstat u angličtiny. Čeští zákazníci ocení také možnost nakupovat z evropského skladu, což výrazně zkracuje dobu potřebnou pro doručení.

Nabídka zboží na GearBest.com:

 • elektronika a příslušenství
 • móda a módní doplňky
 • domácí spotřebiče
 • osvětlení
 • kosmetika
 • dětské zboží

Platba a dodací lhůta

Zaplatit objednávku lze buď kartou nebo pomocí PayPal. V případě nespokojenosti je možné zboží vyměnit nebo vrátit. Pokud zboží přijde poškozené, GearBest jej samozřejmě vymění, popřípadě vrátí peníze.

Zásilky bývají do České republiky doručeny nejčastěji ve lhůtě 16 až 13 dní. V případě, že zboží putuje z evropského skladu, trvá doručení přibližně týden.

Odkaz na e-shop: www.gearbest.com

Geekbuying.com

Geekbuying se řadí mezi největší čínské e-shopy s elektronikou. Nabízí vše od mobilních telefonů, tabletů a doplňků k PC přes kuchyňské spotřebiče a spotřební elektroniku až po drony a modely letadel na ovládání. Pozitivní recenze si tento e-shop získal především díky vstřícnému zákaznickému servisu, rychlému doručování objednávek a vysoké kvalitě výrobků.

Mezi výhody patří možnost nastavení češtiny a české měny. Překlad sice není bezchybný, pro pohodlný nákup však plně dostačuje. Geekbuying si zakládá na výběru dodavatelů a garantuje kontrolu každého výrobku před tím, než je odeslán na adresu zákazníka.

Nabídka zboží na Geekbuying.com

 • elektronika a příslušenství
 • osvětlení
 • doplňky pro domácnost a zahradu
 • sportovní vybavení
 • oblečení a módní doplňky

Platba a dodací lhůta

Platit lze kartou a pomocí služby PayPal. V případě nespokojenosti lze zboží bez problému vrátit nebo vyměnit za jiný kus.

Doba doručení zásilky se liší podle toho, z jakého skladu (čínského, německého, španělského nebo italského) bylo zboží odesláno. Obvykle se pohybuje od 2 do 40 dní.

Odkaz na e-shop: www.geekbuying.com

LightInTheBox.com

E-shop LightInTheBox patří mezí známějšíinternetové obchody z Číny a svou nabídkou připomíná například populární AliExpress nebo DealExtreme. Na rozdíl od nich je ale LightInTheBox koncovým prodejcem a nesetkáme se tu tedy s žádnými soukromými obchodníky.

Výhodou je možnost nastavení češtiny, což ocení především lidé bez znalosti angličtiny a dalších cizích jazyků. Oproti jiným čínským e-shopům, které tuto možnost nabízejí, je překlad na velmi dobré úrovni a nakupování v češtině je snadné.

E-shop LightIntheBox si zákazníci oblíbili především pro jeho širokou nabídku levného oblečení z Číny. Podobně jako v předchozích zmíněných e-shopech zde lze dále koupit například elektroniku a příslušenství k ní nebo kosmetiku.

Nabídka zboží na LightInTheBox.com:

 • móda a módní doplňky
 • hodinky
 • elektronika
 • vybavení domácnosti
 • sportovní vybavení
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Platit lze na LightIntheBox kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union. V případě nespokojenosti je možné zboží do 14 dnů vrátit do evropského skladu.

Lhůtu, ve které zboží dorazí, nelze jednoznačně určit. U každého produktu je uvedená doba potřebná pro zpracování objednávky a předpokládaná doba přepravy do zvoleného státu. Dle recenzí českých zákazníků se tím však ne vždy lze řídit a na zásilku je někdy nutné čekat i déle než měsíc.

Odkaz na e-shop: www.lightinthebox.com

MiniInTheBox.com

Dalším z řady ověřených čínských e-shopů je MiniInTheBox, který spadá pod společnost LightInTheBox a je zaměřený hlavně na prodej elektroniky. E-shop na úvodní straně láká nabídkou mnoha slev, a to až do výše 90 %. Výhodné nákupy jsou samozřejmě tím, co obchodu MiniInTheBox zajistilo mnoho vracejících se zákazníků z celého světa.

E-shop je dostupný v češtině a překlad je stejně jako u předchozího čínského obchodu na poměrně dobré úrovni. Brouzdat nabídkou elektroniky, šperků a doplňků do domácnosti je díky tomu snadné pro každého českého zákazníka.

Nabídka zboží na MiniInTheBox.com:

 • elektronika a příslušenství
 • móda a módní doplňky
 • šperky
 • osvětlení
 • doplňky do domácnosti

Platba a dodací lhůta

Nakupující na MiniInTheBox mohou objednávku zaplatit kartou nebo pomocí PayPal. V případě nespokojenosti lze zboží do 14 dní zaslat zpět do evropského skladu.

S dobou potřebnou pro doručení zásilky je to stejné jako v případě e-shopu LightInTheBox. Orientačně se ji zákazníci dozví v průběhu objednávky, je však nutné počítat s určitou rezervou.

Odkaz na e-shop: www.miniinthebox.com

SammyDress.com

Obchod SammyDress je, jak již název napovídá, zaměřený především na levné oblečení z Číny a módní doplňky. V nabídce nalezneme dámské, pánské i dětské oblečení, hodinky, obuv nebo kosmetické produkty.

Nákup na Sammydress je jednou z možností, jak sehnat levné oblečení z Číny v poměrně dobré kvalitě. Jedná se o spolehlivý čínský obchod se vstřícnými pracovníky zákaznického servisu, o čemž ostatně svědčí i většina recenzí.

Není zde možnost přepnout stránku do češtiny. Zde nastává otázka, jaky překladač z angličtiny použít? Je dobré najít si kvalitní automatický překladač a vyvarovat se těch, které překládají s chybami.

Nabídka zboží na SammyDress.com:

 • dámská, pánská a dětská móda
 • módní doplňky
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Čeští zákazníci mohou za nákupy na SammyDress platit kartou nebo přes PayPal. Doba doručení zásilky bývá přibližně 20 až 30 dní. V případě vracení zboží z jakéhokoliv důvodu nejsou s e-shopem žádné problémy a zákazník si může vybrat mezi vrácením peněz nebo výměnou zboží.

Platba za dopravu se odvíjí od celkové ceny zásilky.

Odkaz na e-shop: www.sammydress.com

Shein.com

Dalším e-shopem, který nabízí levné oblečení z Číny, je Shein. Tento obchod je v Česku poměrně známý a dalo by se říci, že i oblíbený. Shein se specializuje na dámskou módu, jeho nabídka ale zahrnuje také oblečení pro muže a děti. Podobnou nabídku zboží má i polský Sinsay.

Názory na zboží z tohoto čínského e-shopu se různí. Dle recenzí je na Shein možné narazit na kousky, které se kvalitou dají přirovnat k oblečení běžných módních řetězců, ale i na takové, jejichž kvalita je na velmi nízké úrovni. Ceny naštěstí nejsou vysoké, přesto je na každém, zda se nákup rozhodne riskovat. Čínské internetové obchody mají pověst neodpovídajícího zboží či nedostatečné kvality.

Nabídka zboží na Shein.com:

 • móda a módní doplňky

Platba a dodací lhůta

Nabízenými způsoby platby jsou bankovní převod, platba kartou nebo platba pomocí PayPal. Náklady na dopravu závisí na hodnotě objednávky. Často jsou ale na Shein jednodenní akce, kdy je poštovné zdarma.

Doba doručení se pohybuje od 7 do 15 pracovních dní.

Odkaz na e-shop: www.shein.com

TinyDeal.com

TinyDeal byl jedním z ověřeným čínských e-shopů s dlouhou historií. Velkou část jeho nabídky tvořilo příslušenství k mobilním telefonům různých značek a také spotřební elektronika. Podobně jako v dalších čínských obchodech zde bylo možné najít například i potřeby do domácnosti, kosmetiku nebo sportovní vybavení.

E-shop TinyDeal představoval koncového prodejce a nesl tedy zodpovědnost za veškeré produkty, což se mohlo zdát jako výhoda v případě nutnosti reklamace nebo vrácení zboží. Postupem času však tento zaběhnutý internetový obchod začal získávat čím dál více negativních recenzí. Nejčastěji se týkaly právě vrácení zboží, za které zákazníkům nebyly vráceny peníze. Koncem roku 2019 se na webových stránkách TinyDeal.com objevilo oznámení, že obchod ukončuje svoji činnost.

V současnosti tedy na TinyDeal nakupovat nelze. Existuje však mnoho jiných čínských e-shopů, které nabízejí podobné či totožné zboží, a jejichž hodnocení je z drtivé většiny pozitivní.

Nabídka zboží na TinyDeal.com:

 • elektronika a příslušenství
 • sportovní vybavení
 • doplňky do domácnosti
 • kosmetika

Platba a dodací lhůta

Za nákup na TinyDeal bylo možné platit kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union.

Doba pro doručení zásilky se standardně pohybovala od 3 do 5 týdnů. Kdo na zboží spěchal, mohl využít jednoho ze zpoplatněných způsobů přepravy.

Odkaz na e-shop: www.tinydeal.com

Wish.com

E-shop Wish se dá označit za jednoho z konkurentů známějšího AliExpressu. Wish je rovněž prodejním portálem, který sdružuje velké množství prodejců, v jejichž nabídce najdeme dámské, pánské a dětské oblečení, boty z Wishe, bižuterii, kosmetiku, příslušenství k elektronice a mnoho dalšího.

Od většiny čínských e-shopů se Wish liší tím, že zde zákazníci musejí platit za dopravu. Nejedná se o žádné vysoké částky, v porovnání s ostatními zmíněnými obchody jde však o nevýhodu. Mezi hlavní přednosti tohoto e-shopu patří možnost nakupovat v českém jazyce.

Nabídka zboží na Wish.com:

 • móda a módní doplňky
 • kosmetika
 • bižuterie
 • příslušenství k elektronice
 • doplňky do domácnosti

Platba a dodací lhůta

Platit lze na Wish dvěma způsoby – platební kartou či pomocí PayPal. Již jsme zmínili, že platba prostřednictvím PayPal je obecně považována za bezpečnější, nicméně není třeba se bát ani použití karty, jelikož se Wish řadí mezi ověřené čínské e-shopy. V případě reklamace na Wish se peníze připíší zpět stejným způsobem, jakým bylo zaplaceno.

Doba doručení zásilky je dle recenzí českých zákazníků nejčastěji mezi 3 až 5 týdny, v tomto se tedy Wish od ostatních čínských obchodů zásadně neliší.

Odkaz na e-shop: www.wish.com

Zaful.com

V internetovém obchodě Zaful najdeme skutečně pestrou nabídku dámského oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků. Zaful si díky širokému výběru zboží a příznivým cenám postupně získává oblibu i u českých zákaznic.

Dobré ohlasy jsou především na zákaznický servis, důvodem negativních recenzí ale občas bývá kvalita oblečení. Kvalita je častým problémem levného oblečení z Číny a navíc se u jednotlivých produktů v jednom e-shopu může značně lišit. Je potřeba počítat s tím, že nákupy v čínských obchodech s módou jsou vždy tak trochu risk.

Nabídka zboží na Zaful.com:

 • dámská a pánská móda
 • módní doplňky

Platba a dodací lhůta

Platit lze kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union. Ani v případě e-shopu Zaful se samozřejmě není třeba bát žádného podvodu, což dokazuje i ochota pracovníků zákaznického servisu.

Dle oficiálních informací ze stránek e-shopu je na zásilku potřeba čekat 10 až 25 dní. I v případě nákupu na Zaful je však lepší počítat s dobou dodání kolem 30 dní.

Odkaz na e-shop: www.zaful.com