Zoot – vrácení zboží a peněz

Zoot – vrácení zboží a peněz

Internetový obchod Zoot patří mezi nejznámější obchody s oblečením a módou na tuzemském trhu. V jeho sortimentu lze najít zboží více jak 300 různých značek, a to od doplňků až po kabáty. Jakým způsobem však probíhá případná Zoot reklamace a vrácení zboží? A kdy zákazník dostane zpět své peníze?

Tento český e-shop se dostal do povědomí i díky originálním Výdejnám radosti, do kterých si lze nechat zboží poslat zdarma a na místě vyzkoušet. Pokud zákazníkovi zboží nesedí, Zoot vrácení zboží zajistí bez jakýchkoliv poplatků.

Za registraci zákazník získá 20% slevu na první nákup.

Registrovat se na Zoot >

Zoot vrácení zboží

Z obecného hlediska Zoot vrácení zboží umožňuje do 14 dnů zdarma, což je standardní lhůta stanovená zákonem. Vrácení na Zoot však umožňuje ještě něco navíc a člověk má i po této lhůtě nadále možnost zboží vrátit.

Celkem do 60 dnů od uskutečnění nákupu může dojít k zaslání zboží zpět, nicméně po uplynutí zmíněné čtrnáctidenní lhůty zákazník obdrží pouze tzv. kredity. Zde pak platí pravidlo: 1 Kč z vráceného zboží = 1 kredit.

V každém případě však musí zboží zůstat nepoškozené, tedy v původním stavu, se všemi visačkami a taktéž v originálním obalu. Pokud některá z těchto podmínek nebude dodržena, avšak zákazník zboží stihne vrátit do 14 dnů, Zoot bude nucen strhnout určitou částku z dané o objednávky.

TIP: V původním stavu a nepoškozené lze také vrátit zboží na e-shopu Gate. Na e-shopu About You lze zboží vrátit zcela zdarma.

Zoot vrácení zboží nemůže přijmout ani v situaci, kdy je zboží bez visaček, bez obalů a ještě je vráceno po uplynutí čtrnáctidenní lhůty. I proto je vhodné s oblečením manipulovat co nejšetrněji a rovněž si hlídat dobu určenou pro vrácení na Zoot.

Jak už to bývá i u jiných e-shopů, spodní prádlo vrátit nelze v žádném případě, a to z hygienických důvodů.

Kredity, které zákazník případně za vrácené zboží obdrží, mu budou připsány na Zoot účet v den, kdy zboží dorazí do oficiálního skladu.

Zboží vystavené na Výdejnách bylo možné vrátit pouze do 14 dnů, prodloužená lhůta vrácení zde aplikovat nešla. Koncept Výdejen radosti Zoot proslavil, ovšem Zoot své výdejny ruší – místo nich nastoupí síť partnerských prodejen.

Kredity obdržené za vrácenou o objednávku lze využít pro nákup zlevněného oblečení.

Jak uskutečnit vrácení na Zoot?

Zoot vrácení zboží umožňuje 3 způsoby:

  • přes Zásilkovnu – zdarma
  • přes Výdejnu radosti – zdarma
  • přes Českou poštu – hradí zákazník

Jak již bylo řečeno v úvodu, vrácení na Výdejnách radosti umožňuje Zoot zcela zdarma. S objednávkou stačí přinést fakturu za zboží a obchod už další postup zařídí sám.

Zoot s vlastními výdejnami končí, nicméně zákazníci budou moci pro vrácení zboží využít některou z partnerských prodejen, jejichž síť e-shop momentálně buduje.

Pokud zákazník využije služeb Zásilkovny, stačí přiložit vratkový formulář, zboží důkladně zabalit a donést na jakoukoliv pobočku Zásilkovny.

Zoot formulář vrácení je k dohledání přímo na Zoot.cz, a to v kategorii Zoot vrácení a reklamace.

Se slevovým kódem TEDNEBONIKDY lze získat 30% slevu na celou objednávku.

Nakupovat na Zoot >

Zoot reklamace

Jakékoliv zboží může člověk obdržet poškozené, ať už vlivem dopravy, nebo jinými způsoby. I taková situace má své řešení, kterým je Zoot reklamace.

Pro její úspěšné vyřízení je nutné k objednávce přiložit daňový doklad, ono poškozené zboží a také reklamační formulář, který lze stáhnout přímo z e-shopu, přímo v kategorii Zoot vrácení a reklamace.

Vstoupit do Zoot.cz >

Zboží společně s těmito doklady je možné osobně donést na kteroukoliv z Výdejen radosti, nebo odeslat doporučeně na uvedenou adresu:

ZOOT a.s.
Černokostelecká 2246
251 01, Říčany u Prahy

Zoot reklamaci posoudí během 30 dnů. Pokud se bude jednat o odstranitelné vady, e-shop zajistí jejich opravu. Naopak v případě nezvratného poškození dojde pouze k vrácení peněž – Zoot zboží nevyměňuje.

Zoot vrácení a reklamace na Výdejnách probíhá opravdu snadným způsobem.

Vrácení peněz na Zoot

Zoot vrácení peněz slibuje do 10 dnů od obdržení balíčku, a to v případě dodržení čtrnáctidenní lhůty pro vrácení na Zoot. Pokud zákazník vrátí nepoškozené zboží v rozmezí od 15. do 60. dne možného k vrácení, místo peněž obdrží pouze kredity.

Pravidelní a věrní zákazníci je pak mohou využít pro další nákup, jelikož sníží cenu objednávky. Vysněné Zoot šaty nebo Zoot boty tak budou v dalším nákupu o to levnější.

Jelikož e-shop podporuje i odloženou splatnost, kterou poskytuje společnost Twisto, aplikuje se zde lehce poupravený postup. Pro koncového zákazníka se však příliš nemění.

V případě, že již zákazník fakturu uhradil, Zoot vrácení peněz přenechává čistě na Twistu, který zákazníkovi vystaví dobropis. Pokud však k uhrazení faktury ještě nedošlo, objednávka bude o danou částku ponížena.

Kredity lze uplatnit i na kousky, které se nacházejí v kategorii Zoot slevy a výprodeje, čímž se může nákup skutečně vyplatit.

I ti, kteří kredity nedisponují, vždy mohou uplatnit alespoň slevové kupóny, které lze najít například na Tipli i jiných cashbackových portálech. Obecně lze právě i s cashbackem ušetřit nemalá částka.

Přes 300 módních značek na jednom místě, navíc s velkými slevami – to je Zoot.

Vstoupit do e-shopu Zoot >

Zkušenosti se Zoot vrácením a reklamací

Jak už tomu bývá i v jiných e-shopech, Zoot recenze ohledně reklamace a vrácení zboží nalezneme jak pozitivní, tak negativní.

Většina zákazníků je s vyřízením případného vrácení spokojena a Zoot vrácení peněz dodržuje do slíbených 10 dnů. Mnohdy však mohou nastat situace, zejména v přetížená období, jako jsou Vánoce či Valentýn, kdy se vyřízení vrácené objednávky může opozdit.

Zoot však na stížnosti a připomínky poměrně včasně reaguje a vždy se s obchodech lze domluvit. Člověk se nemusí obávat, že by zboží nemohl bezproblémově vrátit.

E-shop Zoot již nějakou dobu svou značku na tuzemském trhu buduje, a proto patří k prověřeným obchodům.

Při jakýchkoliv nesrovnalostech stačí e-shop kontaktovat a v konečném důsledku se zákazník dočká kladného vyřízení. Někdy se však vrácení peněz Zoot nedaří dodržet ve slibovaném časovém úseku.

Na Zoot.cz se nechá inspirovat celými outfity, které lze ihned nakoupit.

Alternativy pro nakupování oblečení

Pokud zákazník opakovaně není spokojen může vyzkoušet i další oblíbené e-shopy, které se zaměřují na módu a oblečení. V poslední době se popularitě těší například obchod 50style.

Obchod nabízí outdoorové, lifestylové nebo sportovní oblečení – zkrátka od všeho něco. Zákazníci si zde zcela jistě vyberou své oblíbené kusy, navíc s 50style slevou lze při nákupu ušetřit.

Mezi další obchody lze zařadit také Bellelily, Gant, Urban Store, Different, Freshlables nebo Camaieu. Speciálně pro spodní prádlo pak zákazníci mohou využít služeb obchodů Astratex či Trenýrkárna.

Astratex plánuje expandovat na německý trh, jelikož v oblasti střední Evropy je již považován za absolutního lídra na trhu se spodním prádlem. Jeho nabídka čítá přes 200 tisíc kusů různého zboží.

A aby byl výčet oblečení alespoň z části kompletní, při výběru bot se vyplatí sáhnout například po obchodu eObuv nebo Footshop.

Skvělým způsobem, jak při nákupu ušetřit, mimo slevy a výprodeje, je nakupování v čínských e-shopech. Stačí si vybrat některou z následujících položek a peněženka neutrpí takovou ztrátu:

Při nákupech z Číny lze však pořídit naprosto jakýkoliv kus oblečení. Stačí využít internetových gigantů jako AliExpress, eBay, Wish, Gearbest nebo již zmíněný LightInTheBox a člověk rázem nalezne způsob, jak ušetřit na výdajích.

Publikováno: 16. 02. 2021

Štítky:

Reklamace

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang