Amazon.de – nákup – jak nakupovat

Amazon.de – nákup – jak nakupovat

Americký obchodní gigant Amazon, který umožňuje nakupování on-line takřka odkudkoliv, začíná být čím dál více na očích i v Evropě. Českým zákazníkům není vlastní Amazon nákupní portál stále k dispozici, přesto se přes hlavičku německého Amazon.de dá nakupovat naprosto obdobně. Jak se nakupuje na německém Amazonu? Přesně takové téma přibližuje tento článek.

Jedná se pravděpodobně o největší internetový obchod na světě, který byl založen již v roce 1994. Z původního prodejce knih se z Amazonu stal jeden z největších technologických inovátorů a stále roste.

Po expanzi mimo americký trh začal Amazon nabízet pohodlné on-line nakupování prakticky po celém světě a zásadně tak změnil to, jak o nakupování společnost přemýšlí.

Co je vlastně Amazon?

Ať už člověk potřebuje dekorativní doplňky, elektroniku, mobilní příslušenství, krmivo pro zvířata či hobby produkty, pomocí několika kliknutí může být dané zboží na cestě.

Právě takto rozmanitý výběr z Amazonu udělal průkopníka nakupování po internetu. To vše navíc podporuje nabídkou skvělých cen, mnohdy i slev. Amazon však stále lpí i na kvalitu svých produktů.

To však stále není vše. Amazon se snaží svou pozici na trhu udržovat, a to i díky inovacím, které provádí. Nyní má tak zákazník možnost využívat i dalších služeb této firmy.

Jedná se především o on-line video platformu Prime či hlasového asistenta Alexu. I tím se Amazon odlišuje od jiných on-line obchodů, jako je například eBay, AliExpress nebo Wish.

Podobný sortiment lze najít také na eBay.

Prohlédnout si nabídku eBay >

Amazon.cz – nákup na Amazonu v češtině

Všechny služby Amazonu jsou dostupné i v České republice. Zatím Amazon plnohodnotné české zastoupení na české doméně Amazon.cz neprovozuje, přesto se těší čím dál větší oblibě.

Čeští zákazníci mají nyní možnost nakupovat své oblíbené produkty za skvělé ceny v češtině na Amazon.de, kde Amazon nabízí jednoduchý překlad rozhraní.

Nákup na Amazon.de představuje další alternativu pro české zákazníky při nakupování v Německu on-line. V poslední době se u nás velké oblibě těší zejména čínské e-shopy s poštovným zdarma, které jsou populární hlavně díky svým nízkým cenám.

Přesto někteří z nich přizpůsobují své stránky právě pro český trh, což dokazuje například internetový obchod Wish.

Internetový obchod Amazon česky funguje, a jelikož už má v České republice i své distribuční centrum, může se nákup na Amazonu jevit jako ideální volba. Zejména oproti svému americkému konkurentovi eBay, který sice nabízí zboží v naší měně, přesto však překlad do češtiny postrádá.

Po vyhledávání Amazon.de je stránka automaticky přesměrována na Amazon.de.

Nabídka na Amazonu – jak objednat

Ve své podstatě na německém Amazonu lidé pořídí zboží jako na kterékoliv jiné zahraniční pobočce. Pro české zákazníky je však výhodnější objednávat z německého portálu hlavně za účelem rychlosti dodání.

Situace, že je některý produkt dostupný na americkém Amazonu, ale na e-shopu Amazon.de nikoliv, je však reálná.

I proto se vyplatí mít uloženou polohu pro Českou republiku a nákup na Amazon.de bude pohodlnější. Sám obchod totiž bude nabízet pouze to zboží, které je dostupné i pro náš trh.

Jelikož je sortiment Amazonu tak rozsáhlý, aby usnadnil zákazníků jak objednat z Amazonu, rozděluje své zboží do několika kategorií, které jsou i nadále děleny. Konkrétně se jedná o:

  • knihy
  • filmy, TV, hudba a hry
  • elektronika a počítače
  • domácnost, zahrada, domácí zvířata a kutilství
  • zdraví, krása, potraviny,
  • hračky, děti a miminka
  • oblečení, obuv a hodinky
  • sport a turistika
  • automobil, motorka, dílna

Zákazník může dané produkty vyhledávat i pomocí vyhledávací lišty nebo přes tzv. kompletní rozcestník. V případě, že máme nějaké konkrétní zboží vybrané, sám Amazon pak doporučí další relevantní produkty ke koupi.

Stejné zboží nabízejí i další zahraniční e-shopy, jedním z nich je AliExpress. Zde je možné pořídit například AliExpress hračky, AliExpress hodinky a jiné doplňky. Levné oblečení z Číny může být výhodnější variantou právě pro módu na Amazonu.

Všechny důležité informace jsou k dispozici po detailním náhledu na konkrétní produkt.

Jak nakupovat na Amazon.de

Vše probíhá velmi intuitivně a podobně jako na jiných internetových obchodech. Veškeré zboží obsahuje specifikace, které zákazník potřebuje znát při seznámení se s postupem, jak nakupovat na Amazonu. Zboží je obohacené o recenze a dotazy od předchozích nakupujících, často vysoký počet stovek až tisíců recenzí a desítek dotazů a odpovědí. To je velká výhoda nákupu na Amazonu.

Po vyhledání konkrétního produktu, který chceme pořídit, je nadále možné zvolit například kapacitu úložiště, barevnou variantu, počet kusů, materiál a zkrátka vše, co je na daném zboží volitelné. Internetový obchod Amazon.de nabízí mimo jiné i použité produkty, které jde pochopitelně pořídit za příznivější ceny.

Stejným způsobem lze nakupovat i na eBay.de, který nabízí mimo jiné i dražby, kterých se může účastnit naprosto kdokoliv. Nakupovat na eBay je možné skrze tento odkaz.

Chceme-li nákup odložit nebo jenom pokračovat v objednávce, zboží lze uložit do seznamu oblíbených a později se k němu navrátit.

Naopak pro přímý nákup stačí kliknout na tlačítko „Koupit nyní a nákup na Amazonu bude přesměrován k volbě platební metody. K tomu všemu je však zapotřebí založit tzv. Můj Amazon.de účet.

Takhle vypadá přehled v profilu na německé odnoži Amazonu.

S tímto účtem je možné tvořit seznamy oblíbených produktů, sdílet tipy nebo spravovat předplatné jednotlivých služeb.

Můj Amazon.de účet

Jak nakupovat na Amazonu je tedy jasné. A jak na samotnou registraci? Jedná se o záležitost opravdu nezbytnou, jelikož nákup na Amazonu je dostupný jen pro registrované uživatele.

Zákazníci využívající Amazon.de česky však nebudou mít s registračním formulářem sebemenší problém, vše trvá maximálně pár minut.

Po vyplnění jména, e-mailu a volbě hesla už nebrání nic v dokončení objednávky, přesto je však vhodné využít Amazon.de můj účet i pro uložení doručovací adresy. Veškeré další nákupy pak budou o to snadnější a hlavně rychlejší.

Pokud by se zákazník rozhodl pro nákup na kterémkoliv jiném než německém Amazonu, uživatelský účet je jednotný, lze tudíž používat napříč všemi portály. Jak už bylo řečeno, pro lidi v České republice je však nejlepší variantou nákup na Amazon.de.

Jedním z mnoha konkurentů Amazonu je mimo jiné i LightInTheBox.

Nakupovat na LightInTheBox >

Stejný způsobem probíhá i registrace na dalších zahraničních e-shopech, například AliExpressu. Registrovat se na AliExpressu je možné zde.

Doprava a platba na Amazon.de

Amazon provozuje v Dobrovízi u Prahy obrovské distribuční centrum, díky kterému je doručení po České republice o tolik rychlejší. Jelikož je Amazon.de do češtiny přepnut hned po přesměrování, celý nákup se jeví jako skrze jakýkoliv jiný český e-shop.

I samotná platba je pak velmi snadná, ačkoliv v případě německého Amazonu je cena veškerého zboží uváděna v eurech. Platba může probíhat na základě kurzu, který stanovuje Amazon.de, což se někdy nemusí jevit úplně výhodně, na druhou stranu je zákazníkům k dispozici zboží za velmi příznivé ceny.

E-shop Amazon.de umožňuje pohodlnou platbu on-line platební kartou. Stačí uvést jméno držitele platební karty, dobu platnosti a případně měnu karty. Alternativní platební metodou je PayPal.

V případě, že se hodnota objednávky dostane přes hranici 39 €, nabízí e-shop Amazon.de dopravu zdarma. Při částkách nižších vypadá doručení na Amazon.de následovně:

Typ dopravyDoba doručeníCena za doručení
Standardní 4 – 8 pracovních dní4,49 €
Expresní 2 – 4 pracovních dní7,99 €
Jednodenní 1 pracovní den9,99 €

Jelikož celý nákup probíhá na úrovni Evropské unie, nemusíme se starat ať už o platbu cla či jiných doprovodných poplatků. Je však nutné hledět na hodnotu DPH.

Poštovné zdarma nabízí velké množství prodejců na eBay.

Nakupovat na eBay je možné zde >

Produkty na Amazon.de jsou zobrazovány právě s německým DPH, které se od toho českého trochu liší, a proto může být výsledná částka lehce pozměněna.

Reklamace na Amazon.de a vrácení zboží

Pokud nám byla doručena vadná zásilka, zboží je poškozené nebo jsme si nákup zkrátka rozmysleli, vracení peněz a reklamace zboží na Amazon.de není žádná věda. Do 30 dnů od obdržení objednávky, má každý zákazník právo na vrácení zboží a s tím i peněz.

České zákazníky zcela jistě potěší fakt, že je Amazon vrácení zboží z České republiky umožňuje naprosto zdarma. Je však zapotřebí zboží vrátit v patřičné lhůtě. Samotná reklamace pak probíhá přes Amazon.de můj účet, jak může být viděno na obrázku.

Všechny problémy týkající se objednávky se řeší přes účet „Můj Amazon.de.

Amazon se pak zavazuje navrátit peníze nejdéle do 14 dnů od zpracování. Celý reklamační proces usnadňuje i dostupnost české zákaznické linky.

Mezi bezpečné a spolehlivé čínské e-shopy se mimo jiné řadí i Alibaba.

Prohlédnout nabídku zboží na Alibabě zde >

Recenze a zkušenosti Amazon.de

Od té doby, co je Amazon.de dostupný v češtině, je celý nákup pro českou klientelu velmi zjednodušený. S provozem vlastního skladu na našem území je doručení z Amazon.de velmi rychlé a může být i naprosto zdarma.

Ačkoliv se jedná o německý Amazon, zboží je ve většině případů totožné s jakoukoliv jinou evropskou pobočkou. Některé zboží sice není možné doručit do České republiky, to vše je však u každého produktu speciálně uvedeno.

České rozhraní je jedna z výhod, proč nakupovat právě na Amazonu než na jiných on-line tržištích typu AliExpress nebo eBay.

Provoz české zákaznické linky umožňuje řešit naskytnuté problémy okamžitě a velmi efektivně, což je jedna z dalších výhod nákupu na Amazon.de.

Většina lidí si e-shop Amazon.de chválí právě z důvodu rychlosti doručení, které se rovná jiným českým e-shopům. Obrovskou výhodou je však rozsáhlý sortiment, kterým Amazon disponuje.

S podobným zbožím za tak výhodné ceny se na internetových obchodech v České republice jen těžko setkáme, a proto se nákup na tomto německém e-shopu stává čím dál větší zálibou mnoha českých zákazníků.

Co se týče bezpečnosti a věrohodnosti e-shopu Amazon.de, jedná se opravdu o spolehlivý a hlavně světoznámý obchod. Veškeré transakce nebo reklamace z Amazonu spojené s objednávkou jsou naprosto bezpečné, stejně jako je bezpečný Wish nebo eBay.

Pro lepší přehled je pak vhodné důkladně pročítat hodnocení daných produktů a komentáře zákazníků.

Publikováno: 08. 11. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenzeReklamace

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang