Amazon.de – jak nakupovat, vrácení zboží, reklamace

Amazon.de – jak nakupovat, vrácení zboží, reklamace

Americký obchodní gigant Amazon, který umožňuje nakupování online takřka odkudkoliv, začíná být čím dál více na očích i v Evropě. Českým zákazníkům není vlastní Amazon nákupní portál stále k dispozici, přesto se přes hlavičku německého Amazon.de dá nakupovat naprosto obdobně. Jak se nakupuje na německém Amazonu? Jak funguje doprava z Amazonu do ČR? Kdy je doprava z Amazonu zdarma?

Jedná se pravděpodobně o největší internetový obchod na světě, který byl založen již v roce 1994. Z původního prodejce knih se z Amazonu stal jeden z největších technologických inovátorů a stále roste.

Po expanzi mimo americký trh začal Amazon nabízet pohodlné online nakupování prakticky po celém světě a zásadně tak změnil to, jak o nakupování společnost přemýšlí.

Co je vlastně Amazon?

Ať už člověk potřebuje dekorativní doplňky, elektroniku, mobilní příslušenství, krmivo pro zvířata či hobby produkty, pomocí několika kliknutí může být dané zboží na cestě.

Právě takto rozmanitý výběr z Amazonu udělal průkopníka nakupování po internetu. To vše navíc podporuje nabídkou skvělých cen, mnohdy i slev. Amazon však stále lpí i na kvalitě svých produktů.

Podobný sortiment, mnohdy navíc za výhodnější ceny, lze najít také na AliExpress.
Prohlédnout si nabídku AliExpress >

To však stále není vše. Amazon se snaží svou pozici na trhu udržovat, a to i díky inovacím, které provádí. Nyní má tak zákazník možnost využívat i dalších služeb této firmy.

Jedná se především o online video platformu Prime či hlasového asistenta Alexu. I tím se Amazon odlišuje od jiných online obchodů, jako je například eBay, AliExpress nebo Wish.

Amazon.cz – nákup na Amazonu v češtině

Všechny služby Amazonu jsou dostupné i v České republice. Zatím Amazon plnohodnotné české zastoupení na české doméně Amazon.cz neprovozuje, přesto se těší čím dál větší oblibě.

Čeští zákazníci mají nyní možnost nakupovat své oblíbené produkty za skvělé ceny v češtině na Amazon.de, kde Amazon nabízí jednoduchý překlad rozhraní.

Nákup na Amazon.de představuje další alternativu pro české zákazníky při nakupování v Německu online. V poslední době se u nás velké oblibě těší zejména čínské e-shopy s poštovným zdarma, které jsou populární hlavně díky svým nízkým cenám.

Přesto někteří z nich přizpůsobují své stránky právě pro český trh, což dokazuje například internetový obchod Wish.

Internetový obchod Amazon česky funguje, a jelikož už má v České republice i své distribuční centrum, může se nákup na Amazonu jevit jako ideální volba. Zejména oproti svému americkému konkurentovi eBay, který sice nabízí zboží v české měně, přesto však překlad do češtiny postrádá.

Amazon de/cz však svou ryze českou verzi ani nepotřebuje. Pokud zákazník do políčka pro webovou adresu zadá heslo Amazon (de) cz, vyhledávač jej automaticky přesměruje na německé stránky, které jsou v plném rozsahu přeložené do češtiny. Včetně nastavení české měny.

Nabídka na Amazonu.de (cz) – jak objednat

Ve své podstatě na německém Amazonu lidé pořídí zboží jako na kterékoliv jiné zahraniční pobočce. Pro české zákazníky je však výhodnější objednávat z německého portálu hlavně díky rychlosti dodání.

Situace, že je některý produkt dostupný na americkém Amazonu, ale na e-shopu Amazon.de nikoliv, je však reálná.

I proto se vyplatí mít uloženou polohu pro Českou republiku a nákup na Amazon.de bude pohodlnější. Sám obchod totiž bude nabízet pouze to zboží, které je dostupné i pro náš trh.

Jak objednat z Amazonu? Jelikož je sortiment Amazonu tak rozsáhlý, rozděluje obchod své zboží do několika kategorií, které jsou i nadále děleny. Konkrétně se jedná o:

 • knihy
 • filmy, TV, hudba a hry
 • elektronika a počítače
 • domácnost, zahrada, domácí zvířata a kutilství
 • zdraví, krása, potraviny,
 • hračky, děti a miminka
 • oblečení, obuv a hodinky
 • sport a turistika
 • automobil, motorka, dílna

Zákazník může dané produkty vyhledávat i pomocí vyhledávací lišty nebo přes tzv. kompletní rozcestník. V případě, že má zákazník nějaké konkrétní zboží vybrané, sám Amazon pak doporučí další relevantní produkty ke koupi.

Stejné zboží nabízejí i další zahraniční e-shopy, jedním z nich je AliExpress. Zde je možné pořídit například AliExpress hračky, AliExpress hodinky a jiné doplňky. Levné oblečení z Číny může být výhodnější variantou právě pro módu na Amazonu.

Všechny důležité informace jsou k dispozici po detailním náhledu na konkrétní produkt.

Jak nakupovat na Amazon.de

Vše probíhá velmi intuitivně a podobně jako na jiných internetových obchodech. Veškeré zboží obsahuje specifikace, které zákazník potřebuje znát při seznámení se s postupem, jak nakupovat na Amazonu. Zboží je obohacené o recenze a dotazy od předchozích nakupujících, často vysoký počet stovek až tisíců recenzí a desítek dotazů a odpovědí. To je velká výhoda nákupu na Amazonu.

Po vyhledání konkrétního produktu, který chce zákazník pořídit, je nadále možné zvolit například kapacitu úložiště, barevnou variantu, počet kusů, materiál a zkrátka vše, co je na daném zboží volitelné. Internetový obchod Amazon.de nabízí mimo jiné i použité produkty, které jde pochopitelně pořídit za příznivější ceny.

Stejným způsobem lze nakupovat i na eBay.de, který nabízí mimo jiné i dražby, kterých se může účastnit naprosto kdokoliv.

Chce-li zákazník nákup odložit nebo jenom pokračovat v objednávce, zboží lze uložit do seznamu oblíbených a později se k němu navrátit.

Naopak pro přímý nákup stačí kliknout na tlačítko „Koupit nyní a nákup na Amazonu bude přesměrován k volbě platební metody. K tomu všemu je však zapotřebí založit tzv. Můj Amazon.de účet.

Takhle vypadá přehled v profilu na německé odnoži Amazonu.

S tímto účtem je možné tvořit seznamy oblíbených produktů, sdílet tipy nebo spravovat předplatné jednotlivých služeb.

Můj Amazon.de účet

Jak nakupovat na Amazonu, je tedy jasné. A jak na samotnou registraci? Jedná se o záležitost opravdu nezbytnou, jelikož nákup na Amazonu je dostupný jen pro registrované uživatele.

Zákazníci využívající Amazon.de česky však nebudou mít s registračním formulářem sebemenší problém, vše trvá maximálně pár minut.

Po vyplnění jména, e-mailu a volbě hesla už nebrání nic v dokončení objednávky, přesto je vhodné využít Amazon.de můj účet i pro uložení doručovací adresy. Veškeré další nákupy pak budou o to snadnější a hlavně rychlejší.

Poštovné zdarma nabízí velké množství prodejců na AliExpress
Nakupovat na AliExpress >

Pokud by se zákazník rozhodl pro nákup na kterémkoliv jiném než německém Amazonu, uživatelský účet je jednotný, lze tudíž používat napříč všemi portály. Jak už bylo řečeno, pro lidi v České republice je však nejlepší variantou nákup na Amazon.de.

Stejný způsobem probíhá i registrace na dalších zahraničních e-shopech, například AliExpressu. Registrovat se na AliExpressu je možné zde.

Doprava a platba na Amazon.de

Jelikož je Amazon.de do češtiny přepnut hned po přesměrování, celý nákup se jeví jako skrze jakýkoliv jiný český e-shop. I samotná platba je pak velmi snadná, ačkoliv v případě německého Amazonu je cena veškerého zboží uváděna v eurech.

Platba může probíhat na základě kurzu, který stanovuje Amazon.de, což se někdy nemusí jevit úplně výhodně, na druhou stranu je zákazníkům k dispozici zboží za velmi příznivé ceny.

E-shop Amazon.de umožňuje pohodlnou platbu online platební kartou MasterCard, Visa a American Express. Stačí uvést jméno držitele platební karty, dobu platnosti a případně měnu karty. Alternativní platební metodou je PayPal, účet iDEAL, měsíční faktura nebo Pay with BLIK.

Amazon doprava do ČR

Jelikož celý nákup probíhá na úrovni Evropské unie, nemusí se kupující starat ať už o platbu cla či jiných doprovodných poplatků. Je však nutné hledět na hodnotu DPH, které mohou navyšovat Amazon.de poštovné.

Produkty na Amazon.de jsou zobrazovány právě s německým DPH, které se od toho českého trochu liší, a proto může být výsledná částka lehce pozměněna.

Amazon provozuje v Dobrovízi u Prahy obrovské distribuční centrum, díky kterému je doručení po České republice o tolik rychlejší. V mnoha případech zákazníka čeká i Amazon doprava zdarma.

Amazon – doprava zdarma, poštovné

V případě, že se hodnota objednávky dostane přes hranici 39 €, nabízí e-shop Amazon.de dopravu zdarma. Při částkách nižších vypadá Amazon.de poštovné následovně:

Typ dopravyDoba doručeníCena za doručení
Standardní 4–8 pracovních dní4,49 €
Expresní 2–4 pracovních dní7,99 €
Jednodenní 1 pracovní den9,99 €

Celá řada objednávek má dopravu zdarma. Náklady na dopravu se však někdy uplatňují i u objednávek překračujících minimální hodnotu pro dopravu zdarma.

Nejčastější důvody, proč se náklady na dopravu mohou uplatňovat:

 • objednávka byla provedena prostřednictvím služby Amazon Marketplace
 • byla zadána mezinárodní dodací adresa
 • byl objednán produkt, který není vhodný pro dopravu zdarma
 • u objednávky byla zvolena individuální doprava a hodnota individuální objednávky je nižší než požadované minimum pro dopravu zdarma
 • amazon zrušil položku v objednávce

Některé produkty nelze doručovat bezplatně vzhledem k jejich povaze a související vynaložené práci. Jedná se zejména o filmy a počítačové hry nebo videohry neschválené pro mladistvé nebo elektronické cigarety, elektronické vodní dýmky a příslušenství.

Reklamace na Amazon.de

Pokud byla doručena vadná zásilka, zboží je poškozené nebo si nákup zákazník rozmyslel, reklamace zboží na Amazon.de není žádná věda. Do 30 dnů od obdržení objednávky má každý zákazník právo na vrácení zboží a refundaci. Přesto ale některé eshopy mají s reklamací problémy, stejně jako s celkovými recenzemi, jako například Joot.cz recenze.

Reklamace na Amazonu je snadná a probíhá prakticky stejně jako například v českých e-shopech.

České zákazníky potěší fakt, že Amazon vrácení zboží z České republiky umožňuje naprosto zdarma. Je však zapotřebí zboží vrátit v patřičné lhůtě. Samotná reklamace na Amazonu pak probíhá přes Amazon.de můj účet, jak znázorňuje obrázek.

Všechny problémy týkající se objednávky se řeší přes účet „Můj Amazon.de.

Amazon se pak zavazuje navrátit peníze nejdéle do 14 dnů od zpracování. Celý proces Amazon reklamace usnadňuje i dostupnost české zákaznické linky.

Amazon vrácení zboží

Při nákupech online zákazník nikdy nemá jistotu, že obdrží přesně to, co si objednal, případně že bude se svou objednávkou spokojen. S velikostí, materiálem nebo kvalitou. Proto e-shopy, včetně giganta Amazon, umožňují vrácení zboží.

Na výrobky zakoupené od prodejců na online tržišti Amazon se vztahuje lhůta vrácení do 30 dní od doručení. Na produkty zakoupené během Vánoc se vztahuje prodloužená lhůta pro vrácení. Vrácené položky musejí být kompletní, nepoužité a nepoškozené. Zapečetěné nebo ve fólii zatavené produkty lze vrátit jen v případě, že fólie nebyla potrhána a pečetní nálepka je neporušená.

Lze vracet jen datové nosiče zabalené do smršťovací fólie nebo uzavřeného obalu (např. CD, kazety, videokazety VHS, DVD, počítačové hry a videohry) a rovněž software v původním, uzavřeném nebo zabaleném stavu. Digitální obsah zakoupený a stažený prostřednictvím služby pro stahování hudby MP3 společnosti Amazon vrátit nelze.

Při vracení zboží se mohou zobrazit různé možnosti vrácení v závislosti na prodejci, položce nebo důvodu vrácení.

Jak postupovat při Amazon vrácení zboží.

 1. Přejít na stránku Moje objednávky a prohlédnout si své poslední objednávky.
 2. Vybrat požadovanou objednávku a kliknout na Vrátit nebo vyměnit zboží.
 3. Vybrat produkt a zvolit možnost z nabídky Důvod vrácení.
 4. Chce-li zákazník do vracené zásilky přidat položky z různých objednávek, zvolí Přidat další položky do tohoto vrácení a pro každou položku zopakuje předchozí kroky. Odkaz Přidat další položky do tohoto vrácení se nezobrazí, pokud pro kombinované vrácení nejsou způsobilé žádné další položky.
 5. Vybrat možnost Pokračovat a zvolit způsob, jak má být vrácení zpracováno. Pokud je to u daného zboží možné, lze vybrat, jestli si nechat vrátit peníze, nebo obdržet náhradní zboží. U položek prodávaných prodejcem ve službě Amazon Marketplace se zobrazí Odeslat žádost o vrácení. Než prodejce společnosti Amazon vrátí peníze nebo pošle náhradní zboží, žádost o vrácení přezkoumá. Pokud nepřijde odpověď do dvou pracovních dnů, lze požádat o vrácení peněz v rámci záruky A-to-z Guarantee.
 6. Vybrat upřednostňovaný způsob vrácení.
 7. Vytisknout vratný štítek a autorizaci vrácení.
 8. Zboží pečlivě zabalit dle zaslaných pokynů, které byly klientovi zaslány, když požádal o vrácení v Centru vracení zboží. Všechny zaslané dokumenty k tisku jsou nezbytné pro vrácení.
 • Čárový kód je nutné přiložit do balíku.
 • Štítek s adresou je třeba nalepit na vnější stranu balíku.

Stav vrácení zboží nebo peněz si lze zobrazit v sekci Moje objednávky kliknutím na možnost Zobrazit stav vrácení zboží/peněz vedle příslušné objednávky.

Vrácení dárku

Centrum vracení zboží umožňuje příjemcům dárků vrátit položky, které byly při nákupu označeno jako dárek. Způsob vrácení peněz nebo získání kreditu záleží na tom, jak byl dárek zakoupen a jakým způsobem ho zákazník vrací. Příjemci dárků nemají nárok na výměnu zboží nebo okamžité vrácení peněz.

Recenze a zkušenosti Amazon.de

Od té doby, co je Amazon.de dostupný v češtině, je celý nákup pro českou klientelu velmi zjednodušený. S provozem vlastního skladu na našem území je doručení z Amazon.de velmi rychlé a může být i naprosto zdarma.

Ačkoliv se jedná o německý Amazon, zboží je ve většině případů totožné s jakoukoliv jinou evropskou pobočkou. Některé zboží sice není možné doručit do České republiky, to vše je však u každého produktu speciálně uvedeno.

České rozhraní je jedna z výhod, proč nakupovat právě na Amazonu než na jiných on-line tržištích typu AliExpress nebo eBay.

Provoz české zákaznické linky umožňuje řešit případné problémy okamžitě a velmi efektivně, což je jedna z dalších výhod nákupu na Amazon.de.

Většina lidí si e-shop Amazon.de chválí právě z důvodu rychlosti doručení, které se rovná jiným českým e-shopům. Obrovskou výhodou je však rozsáhlý sortiment, kterým Amazon disponuje.

Pokud jde o bezpečnost a věrohodnost e-shopu Amazon.de, jedná se opravdu o spolehlivý a hlavně světoznámý obchod. Veškeré transakce nebo reklamace z Amazonu spojené s objednávkou jsou naprosto bezpečné, stejně jako je bezpečný Wish nebo eBay.

Pro lepší přehled je pak vhodné důkladně pročítat hodnocení produktů a komentáře zákazníků.

Publikováno: 13. 06. 2023

Štítky:

Jak nakupovatRecenzeReklamace

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang