Čínské e-shopy v češtině – ověřené obchody

Čínské e-shopy v češtině – ověřené obchody

Obrovská nabídka zboží a extra nízké ceny jsou dobře známými výhodami čínských internetových obchodů. O něco méně známá je možnost nakupovat v čínských e-shopech v češtině. Nastavení požadovaného jazyka je otázkou pár kliknutí, a to i v případě, že čínský internetový obchod český překlad nenabízí. Jak na to?

Primárním jazykem čínských e-shopů je angličtina. Toho si jistě všiml každý, kdo již do nějakého z nich zabrousil. Některé zákazníky může tato skutečnost od nákupu odradit, jelikož ne každý si je svými znalostmi jistý natolik, aby si troufl vytvořit objednávku, kterou je navíc třeba uhradit předem.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak provést nákup v čínském internetovém obchodě v českém jazyce. A to dokonce i tehdy, když samotný čínský e-shop češtinu nenabízí. Přepnutí stránky do češtiny je snadné, časově nenáročné a velmi užitečné pro všechny, kteří upřednostňují nákupy ve svém rodném jazyce.

TIP: Čínské zboží lze nakupovat v češtině v online nákupní galerii Lunzo. Recenze Lunzo potvrzují, že se jedná o zajímavou alternativu k nákupům v čínských e-shopech. Velmi podobný je také e-shop Vova.

Oblíbený čínský e-shop AliExpress.com si pro nové zákazníky přichystal slevový kupón na $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.
Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Čínské internetové obchody v češtině

Nejprve si pojďme představit několik internetových obchodů, které umožňují snadné nastavení češtiny přímo na stránce. Jedná se o zákazníky ověřené čínské e-shopy, ve kterých lze sehnat nejrůznější druhy zboží včetně oblečení, elektroniky, svítidel, dekorací či například hudebních nástrojů.

TIP: Některé čínské e-shopy nabízejí poštovné z Číny zdarma.

Je třeba počítat s tím, že do českého jazyka je ve většině případů přeloženo pouze rozhraní obchodu. Komunikace se zákaznickou podporou níže zmíněných čínských e-shopů v češtině je možná pouze na Wish.

AliExpress

Kdo nezná AliExpress, jako by nebyl. Tento nákupní gigant láká milovníky nákupů ze všech koutů světa, a to hlavně díky nízkým cenám a nepřebernému množství zboží. A co vybrat z nabídky AliExpressu, jež čítá přes 100 milionů produktů?

Mezi často vyhledávané položky patří například boty z AliExpressu, kabelky z AliExpressu nebo obaly na mobil z AliExpressu. Samozřejmě zde najdeme také široký výběr levného oblečení z Číny, doplňků, domácích dekorací, elektroniky, sportovního vybavení či potřeb pro zvířata.

Rozmanitá nabídka zboží patří mezi hlavní výhody AliExpressu. Mnozí ocení také možnost nakupovat v tomto čínském internetovém obchodě v českém jazyce.
Rozmanitá nabídka zboží patří mezi hlavní výhody AliExpressu. Mnozí ocení také možnost nakupovat v tomto čínském internetovém obchodě v českém jazyce.

Možnost nakupovat na AliExpressu v češtině potěší každého „neangličtináře“, který si výhodné nákupy zboží z Číny nechce nechat ujít. Jak v tomto čínském e-shopu češtinu nastavit?

Tlačítko pro výběr jazyka se nachází v pravém horním rohu stránky. Přesný postup je možné vidět na obrázku níže.

Češtinu je u čínských e-shopů občas potřeba brát s nadhledem. Jedná se sice o překlad pomocí Google, který patří mezi nejlepší překladače z angličtiny, nicméně ne všechny výrazy jsou vždy přeloženy správně. Stále se však jedná o nejlepší způsob, jak nakupovat v čínských e-shopech v češtině, a i nedokonalý překlad proces objednávky značně usnadňuje.

Oblíbený e-shop AliExpress se těší široké nabídce různého zboží napříč kategoriemi.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Temu

Temu je čínská platforma pro elektronické obchodování, která nabízí širokou škálu produktů za výrazně zvýhodněné ceny. Platforma je známá svými rozsáhlými zásobami módního a jedinečného zboží, od oblečení a doplňků až po elektroniku, domácí potřeby a dokonce i nábytek. Temu je oblíbená zejména mezi mladšími spotřebiteli díky svému zaměření na trendy a módní výrobky.

Temu nabízí obrovskou škálu produktů napříč různými kategoriemi, které uspokojují různé zájmy a potřeby. Temu je známý svými neuvěřitelně nízkými cenami, které jsou často výrazně nižší než u konkurence. Toho je dosaženo díky tomu, že výrobky odebírá přímo od výrobců a eliminuje zprostředkovatele.

Temu se specializuje na to, že svým zákazníkům přináší módní a jedinečné zboží, často dříve než běžní prodejci. Díky tomu je oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají nejnovější módní a dekorační trendy.

Temu spolupracuje se širokou škálou dodavatelů, včetně malých továren, nezávislých podniků a dokonce i přímo od výrobců. Tato rozmanitost zdrojů vede k širšímu výběru jedinečných a vysoce kvalitních výrobků.

BangGood

BangGood je dalším z řady ověřených čínských e-shopů, které jsou dostupné v češtině. Čínský internetový obchod BangGood nabízí například elektroniku, doplňky pro mobilní telefony a tablety, oblečení, šperky nebo hodinky.

Mnohé zákazníky jistě potěší, že BangGood patří mezi čínské e-shopy s dopravou zdarma. Navíc disponuje skladem v Evropě, díky čemuž se lze snadno vyhnout platbě cla a DPH z Číny.

BangGood patří mezi čínské e-shopy dostupné v češtině.
BangGood patří mezi čínské e-shopy dostupné v češtině.

A jak nastavit Banggood česky? Tlačítko pro výběr jazyka se nachází v pravém horním rohu. Postup je stejný jako na AliExpressu. Jedná se rovněž o strojový překlad pomocí Google překladače, který sice nemusí být dokonalý, k bezproblémovému nákupu však plně dostačuje.

DHgate

V internetovém obchodě DHgate najdeme jak elektroniku, tak dámské a pánské oblečení, svítidla, hudební nástroje či například čínskou kosmetiku. Poštovné je na DHgate v naprosté většině případů zdarma.

O tom, že se nákupy v tomto e-shopu vyplatí, vypovídá nesčetně pozitivních recenzí, které je možné dohledat online. Zákazníci si nejvíce chválí velký výběr zboží, nízké ceny a ochotu pracovníků zákaznického servisu.

Nabídka zboží není tak široká jako například na AliExpressu, nicméně už jen na základě ohlasů nakupujících se vyplatí dát DHgate šanci.

K přepnutí DHgate do češtiny slouží rozbalovací nabídka v pravém horním rohu stránky.
K přepnutí DHgate do češtiny slouží rozbalovací nabídka v pravém horním rohu stránky.

A jak na nákup v češtině? V čínském internetovém obchodě DHgate lze požadovaný jazyk nastavit pomocí rozbalovací nabídky vpravo nahoře. Právě tam zákazník zvolí, že chce nastavit DHgate česky. Postup je zkrátka stejný jako u výše zmíněných e-shopů.

Sortiment čínského obchodu DHgate je opravdu rozmanitý. Jeho nabídka čítá již více jak 30 milionů produktů.
Nakupovat na DHgate je možné zde >

DealExtreme

Dalším z řady čínských e-shopů v češtině je DealExtreme, jehož nabídku tvoří mobilní telefony, notebooky, příslušenství pro dům a zahradu, pánské a dámské módní doplňky a další zboží. Podobný sortiment je možné najít například v e-shopu Tmart, který v Česku zatím není příliš známý.

Hlavním lákadlem DealExtreme jsou nízké ceny a nejrůznější slevy a výprodeje, mnohé potěší také poštovné do ČR zdarma.

Přepnutí tohoto čínského e-shopu do češtiny je snadné. Přesný postup lze vidět na obrázku výše – stačí rozkliknout nabídku jazyků a vybrat češtinu.

Gearbest

E-shop Gearbest se specializuje na prodej spotřební elektroniky a příslušenství. Co koupit na Gearbest?

Mezi často vyhledávané produkty patří smartphony, tablety, chytré hodinky, powerbanky nebo například sluchátka. Na své si zde tedy přijdou především příznivci různých elektronických vychytávek.

Gearbest patří mezi rostoucí a zároveň ověřené čínské e-shopy, což dokládají i recenze Gearbest. Zakládá si na dobře fungující zákaznické podpoře a rychlém odesílání objednávek. To, že se mu tento cíl daří plnit, dokládá mnoho spokojených recenzí.

Do češtiny lze Gearbest nastavit pomocí tlačítka vpravo nahoře.
Do češtiny lze Gearbest nastavit pomocí tlačítka vpravo nahoře.

Přepínat tento čínský e-shop do češtiny obvykle není nutné. Po zadání internetové adresy Gearbest.com (nebo Gearbest.cz, která bude na Gearbest.com přesměrována) by se měl českým zákazníkům zobrazit v českém jazyce automaticky. Nestane-li se tak, je možné češtinu nastavit v pravém horním rohu stránky.

Díky možnosti nastavit e-shop Gearbest do češtiny je zde nakupování jednodušší.
Nakupovat na Gearbest v češtině >

Geekbuying

Čínský internetový obchod Geekbuying by se dal stručně popsat jako ráj pro každého nadšence do elektroniky. Jeho nabídku tvoří převážně mobilní telefony, notebooky, tablety a příslušenství k elektronice jako sluchátka, kabely, držáky a podobně. Ovšem najdeme zde také například mini PC, drony, RC modely nebo poplašná zařízení.

Poštovné je na Geekbuying zdarma bez ohledu na cenu objednávky. I to je jedním z důvodů, proč si nákupy na Geekbuying oblíbily tisíce lidí po celém světě.

Přepnout e-shop Geekbuying do češtiny je možné prostřednictvím tlačítka Language v horní části stránky.
Přepnout e-shop Geekbuying do češtiny je možné prostřednictvím tlačítka Language v horní části stránky.

Nastavení jazyka se zde provádí stejným způsobem jako na například AliExpressu. Stačí kliknout na tlačítko Language v horní části stránky a vybrat češtinu. I v tomto případě se jedná o strojový překlad rozhraní obchodu pomocí Google překladače. Komunikovat se zákaznickou podporou tohoto čínského e-shopu v češtině možné není.

LightInTheBox

LightInTheBox nabízí nejrůznější druhy zboží od oblečení, doplňků a kosmetiky až po příslušenství k elektronice či sportovní vybavení. Ceny produktů jsou v porovnání s většinou českých e-shopů až překvapivě nízké. Poštovné do České republiky je na LightInTheBox zdarma. Je ale potřeba si ohlídat na LightInTheBox clo a DPH, tyto poplatky totiž můžou objednávku pořádně prodražit.

Pod záštitou LightInTheBox funguje e-shop MiniInTheBox, jehož nabídka je z hlediska počtu produktů o něco menší, avšak o nic méně rozmanitá.

Jednou z výhod je možnost nastavení češtiny. V čínském internetovém obchodě LightInTheBox lze jazyk vybrat v rozbalovací nabídce v pravém horním rohu, stejně jako ve většině již zmíněných čínských e-shopů.

LightInTheBox se kromě nabídkou různého zboží vyznačuje i možností přeložit rozhraní do češtiny.
Nakupovat na LightInTheBox je možné zde >

Wish

Online tržiště Wish bývá často přirovnáváno k o něco většímu a známějšímu AliExpressu. Wish a AliExpressu jsou překupními místy, na nichž působí obrovské množství různých prodejců. Zatímco poštovné na AliExpress je obvykle zdarma, na Wish poštovné zákazník platí.

K nákupům láká mimo jiné pestrá nabídka oblečení a doplňků. Oblíbená je především dámská móda, například šaty z Wish nebo kabelky z Wish. Nejeden návštěvník zabrousí také do kategorie hodinek na Wish, které jsou nabízeny za velmi příznivé ceny.

Mezi výhody Wish lze vedle široké nabídky levného zboží zařadit i rozmanité možnosti platby. Jednou z platebních metod Wish je totiž PayPal, který je považován za vůbec nejbezpečnější. Není tedy třeba mít strach, že by se jednalo o podvodný e-shop. Wish je bezpečný a v případě nedoručení zásilky zákazníkům vrací peníze.

A jak nastavit Wish česky? Nastavení jazyka se provádí v osobním profilu v sekci Nastavení. Ve většině případů se však tento čínský internetový obchod v češtině zobrazuje automaticky. Již samotnou registraci na Wish (bez níž není možné brouzdat nabídkou) lze provést v českém jazyce.

Velkou výhodou je, že i zákaznická podpora je na Wish v češtině. Veškeré problémy s nákupem je tedy možné vyřešit snadno a rychle, a to i v případě, že zákazník nehovoří anglicky.

Čínské e-shopy bez českého překladu – jak nakupovat v češtině?

Všechny výše zmíněné e-shopy je možné přepnout do češtiny pomocí jediného tlačítka. V některých čínských internetových obchodech však možnost nastavení jazyka nenajdeme. Jedná se například o:

Nicméně to ještě neznamená, že v těchto čínských e-shopech v češtině nenakoupíme. Přeložit jakoukoliv stránku do požadovaného jazyka je totiž možné díky funkcím jednotlivých webových prohlížečů.

Uživatelé Google Chrome mají dvě možnosti. První z nich je využití ikonky Google překladače, která se nachází v adresním řádku. Stačí na ni kliknout a z nabídky vybrat češtinu.

Ikonka Google překladače se nachází v adresním řádku.
Ikonka Google překladače se nachází v adresním řádku.

Druhým způsobem je kliknutí pravým tlačítkem myši kdekoliv na stránce a výběr možnosti Přeložit do jazyka čeština, jak je to zobrazeno na obrázku níže.

Překlad stránky do češtiny lze provést také kliknutím pravým tlačítkem myši kdekoliv na stránce a následným výběrem možnosti Přeložit do jazyka čeština.
Překlad stránky do češtiny lze provést také kliknutím pravým tlačítkem myši kdekoliv na stránce a následným výběrem možnosti Přeložit do jazyka čeština.

Uživatelé prohlížečů Mozilla Firefox a Opera si mohou překladač webových stránek nainstalovat ve formě doplňku určeného pro daný prohlížeč.

Díky výše zmíněným způsobům lze prohlížet všechny cizojazyčné webové stránky včetně čínských e-shopů v češtině. Překlad pochopitelně nebude bezchybný, k porozumění textu však postačí.

Publikováno: 28. 04. 2021

Štítky:

ČeskyJak nakupovatSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang