Levné oblečení z Číny – nejlevnější prodejci na AliExpress

Levné oblečení z Číny – nejlevnější prodejci na AliExpress

Oblečení je jedním z artiklů, na které levné čínské e-shopy lákají své zákazníky. Stojí však levné oblečení z Číny za to? Jak je to s jeho kvalitou a na co si dát pozor? Kromě odpovědí na tyto otázky přinášíme tipy na nejlevnější prodejce dámského, pánského a dětského oblečení na AliExpress a také přehled toho, kolik lze při nákupu oblečení v čínských e-shopech ušetřit.

Nákupy levného oblečení z Číny si získávají čím dál více příznivců. Proč platit vysoké částky, když čínští prodejci nabízejí víceméně totéž za doslova pár desítek korun?

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Mnozí se nákupů v čínských e-shopech obávají, protože si nejsou jisti kvalitou nebo velikostí, jiní mají strach z podvodu a ztráty peněz. Minimálně nákupu špatné velikosti a podvodnému e-shopu je však poměrně snadné se vyhnout, alespoň na největším internetovém tržišti AliExpress.

TIP: Oblečení z čínských e-shopů lze pohodlně zakoupit v české online galerii Lunzo.cz, která nákupy z Číny zprostředkovává.

Při nákupech oblečení na AliExpressu je v první řadě důležité číst jak hodnocení prodejce, tak hodnocení produktu. Nabídka AliExpressu čítá neuvěřitelné množství oblečení a je proto nasnadě, že ne každý kus bude oplývat prvotřídní kvalitou. Výhodou je, že se spousta nakupujících rozhodlo ostatním pomoci a na zboží, které zakoupili, napsali recenzi.

Hodnocení produktu lze najít v sekci Customer reviews.
Hodnocení produktu lze najít v sekci Customer reviews.

Recenze na AliExpress, které mnohdy obsahují i reálné fotografie zboží, najdeme v sekci Customer reviews pod produktem. Přejít přímo do e-shopu je možné zde >

Nejlevnější prodejci na AliExpress

Jelikož je nabídka levného oblečení na AliExpress.com skutečně obrovská, nemusí být snadné se v ní hned orientovat. Pro inspiraci jsme proto vybrali několik prodejců, kteří nabízejí dámské, pánské a dětské oblečení za velice nízké ceny. Například cena dámských triček začíná na příjemných 50 korunách, dětské oblečení lze mnohdy zakoupit ještě levněji.

AliExpress u většiny produktů nabízí také dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

Dámské oblečení

  • SKY OF DREAM – trička, halenky, topy, spodní prádlo, kalhoty, svetry, šály
  • OYAO STORE – trička, topy, svetry, sukně, kalhoty, košile, šaty
  • FLOWING AI STORE – topy, svetry, mikiny, bundy, kabáty, kalhoty, čepice, šály
  • WE ARE FAMILY STORE – plavky, šaty, topy, kalhoty, spodní prádlo, bundy, kabáty, čepice, šály
  • WOMEN T-SHIRT 8 STORE – trička, svetry, mikiny, šaty, spodní prádlo

Pánské oblečení

Dětské oblečení

Jak již bylo řečeno, spousta lidí se nákupům z Číny vyhýbá. Častým důvodem je strach z nízké kvality zboží a v případě oblečení i ze špatně zvolené velikosti. Při dodržování určitých pravidel však prakticky nelze šlápnout vedle.

Mnoho zákazníků se stále nákupů z čínských e-shopů obává, AliExpress se však řadí mezi bezpečné obchody s vstřícnou zákaznickou podporou – i v případě nutných reklamací.
Přejít do e-shopu AliExpress je možné zde >

Kvalita levného oblečení z Číny

Mnozí předpokládají, že co je levné, to je automaticky špatné. V některých případech mají jistě pravdu. Při nakupování na AliExpress však máme k dispozici již zmíněné recenze produktu a obvykle i jeho reálné fotografie. Dle nich se lze celkem snadno rozhodnout, zda do nákupu jít či nikoliv.

Nelze obecně říci, zda je levné oblečení z Číny kvalitní nebo nekvalitní. Vždy totiž záleží na konkrétním prodejci a produktu. Stává se dokonce, že některé kusy oblečení se kvalitou liší i v rámci jednoho e-shopu. Příkladem je (dle recenzí zákazníků) internetový obchod DressLink, který se zaměřuje na prodej dámských oděvů a módních doplňků.

Také u e-shopů Choies a LovelyWholesale, které se specializují na módu a doplňky, jsou recenze velice různorodé. Alternativní možností je vsadit na kvalitu a vyzkoušet e-shopy jako je např. Jack Wolfskin. Zde si zákazník připlatí, oblečení a boty ovšem vydrží mnohem déle.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Jak je to s velikostmi?

Velikosti na AliExpress mohou být poněkud zavádějící, protože se asijské číslování oblečení liší od toho evropského. Základním pravidlem je zvolit velikost o jedno až dvě čísla větší, než běžně nosíme.

Jistotu, že oblečení perfektně padne, však zajistí pouze důkladné změření se a následní porovnání výsledků s tabulkou velikostí, která je vždy u produktu k dispozici. Průvodce velikostmi nabízí i e-shop Sinsay.

Měření velikostí platí i pro AliExpress boty. I u obuvi je totiž lepší se ujistit, že bude zákazník kupovat správou velikost přesně pro sebe. Prohlédnout nabídku bot na AliExpressu je možné zde >

Tabulku velikostí najdeme u každého produktu.
Tabulku velikostí lze nalézt u každého produktu.

Uvedené míry jsou při výběru správné velikosti velmi nápomocné. Pokud se i přesto stane, že oblečení nesedí tak, jak by mělo, je možné zboží reklamovat nebo vrátit. Reklamace na AliExpress není složitá a bývá vyřízena rychle a bez potíží.

Levné značkové oblečení z Číny – e-shopy

Mnozí ví, že na AliExpress je možné sehnat také fake značkové oblečení. Prodává se zde pomocí skrytých odkazů, k nimž se lze dostat například ve facebookových skupinách.

Fake značkové oblečení se na AliExpress prodává pomocí skrytých odkazů.
Fake značkové oblečení se na AliExpress prodává pomocí skrytých odkazů.

Značkové oblečení na AliExpress lze vyhledat také pomocí různých zkratek a zkomolenin (např. Dieseler = Diesel). Tyto výrobky nemohou být inzerovány pod pravým jménem značky, jelikož se jedná o padělky, jejichž prodej není povolen.

AliExpress samozřejmě není jediným místem, kde lze poměrně snadno sehnat padělky. Další e-shopy s levným značkovým oblečením z Číny jsou uvedeny v následujícím seznamu.

Značkové oblečení na AliExpressu (respektive jejich padělky) lze vyhledávat pomocí tzv. skrytých odkazů nebo použitím různých zkomolenin.
Prohlédnout kompletní nabídku zboží na AliExpressu je možné zde >

Levné značkové oblečení z Číny – e-shopy:

Fake značkové oblečení je možné najít také na iOffer. Jedná se o obchod se sídlem v San Franciscu a nejde tudíž o čínský e-shop, ačkoliv tak na první pohled může působit. Před nákupem z tohoto obchodu doporučujeme přečíst recenze, jelikož byla spousta zákazníků s objednávkou z iOffer nespokojena. Levné oblečení z Číny nabízí i e-shop Yoins.

Kolik lze díky levnému oblečení z AliExpress ušetřit?

Při nákupech u nejlevnějších prodejců na AliExpress je možné ušetřit skutečně velké částky. Pro srovnání uvádíme přibližné ceny různých druhů oblečení z AliExpress a z běžných módních řetězců. Pro co nejrelevantnější výsledky jsme porovnávali vzhledově stejné či podobné kousky.

Produktnejnižší cena na AliExpressnejnižší (přibližná) cena v řetězcích
Tričko dámské52 Kč99 Kč
Tričko pánské39 Kč129 Kč
Džíny dámské79 Kč249 Kč
Džíny pánské129 Kč499 Kč
Svetr dámský71 Kč249 Kč
Mikina pánská71 Kč249 Kč
Letní šaty72 Kč299 Kč
Košile pánská50 Kč299 Kč

Samozřejmě je také důležité brát v potaz materiál, od něhož se v drtivé většina případů odvíjí právě kvalita daného kusu oblečení. Na AliExpress lze veškeré specifikace nalézt v sekci Specifications pod produktem.

Je patrné, že nákupy (nejen) oblečení na AliExpress nám mohou ušetřit spoustu peněz. V případě nákupu přes cashback portál Tipli lze navíc již tak levné zboží pořídit s 10% slevou. Stačí se na AliExpress prokliknout z portálu Tipli, provést objednávku a vyčkat na vrácení peněz za nákup.

Zajímavé slevy lze získat také při nákupu přes mobilní aplikaci AliExpress, kterou lze zdarma stáhnout v App Store a Google Play pod názvem AliExpress Shopping App. Díky ní má zákazník přístup ke speciálním výprodejům, slevovým kuponům a užitečným funkcím pro snazší a rychlejší nakupování.

Pokud pečlivě projdeme recenze ostatních zákazníků, můžeme za tyto příznivé ceny sehnat i kousky, které jsou srovnatelné s nabídkou v populárních kamenných řetězcích.

Publikováno: 27. 11. 2020

Štítky:

ČeskyJak nakupovatSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang