eBay česky: Jak na eBay nakupovat v češtině?

eBay česky: Jak na eBay nakupovat v češtině?

V internetovém tržišti eBay nakupují miliony uživatelů z celého světa. Velké oblibě se tato online nákupní galerie těší především díky přítomnosti čínských prodejců, nabízejících zboží všeho druhu za příznivé ceny. Platit je zde navíc možné přes bezpečný platební systém PayPal. Mnozí čeští zákazníci by pro ještě pohodlnější a jednodušší nakupování uvítali překlad stránky do mateřského jazyka. Jak je to s nákupy na eBay v češtině?

V online aukční síni eBay seženeme cokoliv od oblečení přes doplňky do domácnosti až po náhradní díly k elektronice. Nabídkou zboží se eBay neliší od dnes velmi populárních čínských e-shopů, mezi které patří například AliExpress nebo Wish.

I zde se sdružuje velké množství různých prodejců, nabízejících rozličné produkty za nízké ceny. Kromě toho, že slouží jako zprostředkovatel maloobchodních i velkoobchodních transakcí, umožňuje eBay i aukce, podobně jako naše Aukro.

Kromě neomezeného výběru produktů a nízkých cen patří mezi výhody eBay také doprava zdarma a možnost platby přes nejbezpečnější transakční systém na světě, PayPal, díky kterému se není třeba obávat ztráty peněz. Kdo službu PayPal nepoužívá, může samozřejmě zaplatit platební kartou.

Aby se nákupy příliš neprodražily, je dobré si pohlídat, kdy se hradí celní poplatky, a platbě DPH a cla na eBay se případně vyhnout. Celnímu řízení bez ohledu na hodnotu zboží nepodléhají zásilky z německého eBay.de či eBay.co.uk. Britský eBay se však po brexitu pravděpodobně dostane na úroveň jakéhokoliv jiného mimoevropského e-shopu a clo a DPH z Anglie bude nutné platit.

Nákup na eBay v češtině

Nastavit na eBay český jazyk bylo možné od roku 2009. Web automaticky nabízel možnost přepnutí do češtiny a hovořilo se i o tom, že by měl být přeložen také PayPal. Mnoho uživatelů uvítalo dostupnost eBay česky – nakupování se stalo jednodušším díky lepší orientaci na webu i tomu, že se ceny zboží začaly zobrazovat v korunách.

V současnosti však na eBay v češtině nenakoupíme. S novou verzí webu stránka eBay Česká republika (cz.ebay.com) zmizela a její obnovení se neplánuje. Měnu lze sice pořád přepnout na koruny, rozhraní obchodu i popisky zboží jsou však pouze anglicky.

České verze eBay se už s největší pravděpodobností nedočkáme, jelikož náš trh není tak silný jako například trh německý, pro který byl zpřístupněn portál eBay.de (eBay Deutschland) s nabídkami zboží v němčině.

Ačkoliv byl portál eBay Česká republika nadobro zrušen, možnost nakupovat v našem rodném jazyce stále existuje. Kdo si není jistý angličtinou, může na eBay česky nakoupit poměrně snadno díky překladačům, jež některé internetové prohlížeče nabízejí automaticky po vstupu na cizojazyčné stránky. Dobrou úroveň má například doplněk Překladač Google, který je dostupný pro prohlížeče Google Chrome či Mozilla Firefox.

Podobným způsobem lze projíždět i AliExpress v češtině.