LightInTheBox – jak nakupovat, recenze a zkušenosti

LightInTheBox – jak nakupovat, recenze a zkušenosti

Čínské e-shopy jsou mezi českými zákazníky již velmi populární. Milovníci nákupů k nim tíhnou z mnoha důvodů. Mohou to být diskontní ceny, akční slevové nabídky nebo široká nabídka různého zboží. Jak je na tom LightInTheBox? Jak se u něj dá platit, co vůbec nabízí a co na něj říkají zákazníci?

LightInTheBox patří mezi známé čínské e-shopy. Na rozdíl od e-shopů, na kterých se střetává nabídka zboží od mnoha prodejců, je LightInTheBox koncovým prodejcem. Nabízí širokou škálu sortimentu od oblečení až po věci potřebné pro dům a zahradu.

LightInTheBox nabízí slevový kupón BF3 na slevu při nákupu nad 29£.
Nakupovat se slevovým kupónem BF3 >

Levné oblečení z Číny na tomto e-shopu je jedním z hlavních lákadel. Pod záštitou LightInTheBox funguje e-shop MiniInTheBox, který se zaměřuje na prodej příslušenství k elektronice.

LightInTheBox patří mezi ověřené čínské e-shopy. Na podvodné e-shopy je třeba dát si velký pozor. Naštěstí jejich rozeznání od poctivých obchodníků není zas tak složité. Podvodných e-shopů je mnoho, ale ani kamenné obchody nejsou zcela nevinné. Triky supermarketů lákají zákazníky, aby utratili co nejvíce.

Lightinthebox.com česky

Hned prvním velkým plusem je, že LightInTheBox patří mezi čínské e-shopy v češtině. Stránka by se měla v českém jazyce zobrazit automaticky po zadání do vyhledávače. Pokud tomu tak není, je velmi jednoduché si češtinu nastavit.

Češtinu lze nastavit na horní černé liště. Tam se mimo ní nachází ještě řada dalších jazyků, takže si lze vybrat jazyk dle potřeby. Čeština a český překlad jsou na tomto e-shopu na celkem dobré úrovni. I tak je překlad třeba brát s nadhledem.

Jednou z výhod čínského e-shopu LightInTheBox je možnost nastavit jeho rozhraní do českého jazyka.
Nakupovat na LightInTheBox česky je možné zde >

Může se stát, že člověk při nákupu narazí na nesmyslné slovo. V tomto případě je dobré přepnout jazyk webu do angličtiny a vzít k ruce kvalitní slovník. Anglický překlad bývá většinou velmi dobrý. Požadované slovo lze pak jednoduše pomocí slovníku přeložit do češtiny.

Některé obchody nemají možnost přepnutí svých stránek do češtiny. Jaký překladač používat u čínských e-shopů? Je jich celá řada, některé ale překládají s chybami. Na ty je třeba dát si pozor.

 Češtinu lze nastavit na horní černé liště.
Češtinu lze nastavit na horní černé liště.

Jak se zaregistrovat?

Nákupy z Číny mají jedno společné. Jako u každého e-shopu, před nákupem je nejprve potřeba zaregistrovat se. Registrace na tomto internetovém obchodě je naštěstí velmi intuitivní záležitostí a probíhá podobně jako například registrace na Wish, ale i na méně známém CNDirect. Nejprve je třeba kliknout na políčko Registrace. To se nachází hned vedle vyhledávacího pole.

Pak se rozbalí nabídka registrace. Je možné přihlásit se skrz Facebook či Google. Další možností je založit zcela nový účet. Po registraci bude na uvedený e-mail zaslán registrační mail. Ten je potřeba potvrdit. Pak už nic nebrání v nakupování. Nakupovat na LightInTheBox je možné zde >

 Registrace na Lightinthebox je velmi jednoduchou a intuitivní záležitostí.
Registrace na LightInTheBox je velmi jednoduchou a intuitivní záležitostí.

Nastavení měny

Dalším důležitým bodem po nastavení stránky LightInTheBox.com do požadovaného jazyka, je nastavení měny. Měna by se opět měla automaticky zobrazit v nebo CZK. Pokud tomu tak není, opět lze měnu jednoduše nastavit.

Nejprve je nahoře vpravo stránky potřeba kliknout na ikonku vlajky, která je zde zobrazená.

Měnu lze nastavit nahoře vpravo stránky.
Měnu lze nastavit nahoře vpravo stránky.

Tímto se rozbalí nabídka všech zemí, do kterých LightInTheBox zasílá zboží. Zde je třeba sjet až na samý konec stránky. Tam se nachází políčko Vyberte měnu. Zde je možné vybrat jak Kč, tak USD či další možnosti.

Je možné vybrat jak Kč, tak USD či další možnosti.
Je možné vybrat jak Kč, tak USD či další možnosti.

Kromě správného nastavení měny se zde lze ujistit, že je vybrána země, do které chceme zboží nechat zaslat. Tento čínský obchod zasílá zboží téměř do všech zemí světa. V široké nabídce je tedy třeba hledat klíčové slovo Česká republika a ujistit se, že je označené.

Další skvělou výhodou čínského e-shopu Lightinthebox je kromě možnosti nakupovat v češtině i zobrazení měny v českých korunách.
Nakupovat na LightInTheBox je možné zde >

Nabídka zboží u LightInTheBox

Jaké zboží tento čínský e-shop nabízí? Základní kategorie zboží jsou na stránce k nalezení v levém sloupci. Chceme-li vidět širší nabídku dané kategorie, stačí na tuto kategorii najet. Tím se rozbalí úplná nabídka dané kategorie.

Pokud člověk jen tak nebrouzdá po nákupech bez určitého cíle, je zde také možnost zadat přesně hledaný výraz. Stačí využít vyhledávací políčko nahoře na stránce. Poté se zobrazí nabídka relevantního zboží, kterou je možné upravit různými filtry.

Je zde v nabídce Výprodej, Oblíbené a Novinky. Je tak možné, že člověk bude mít štěstí a najde právě svůj produkt za zvýhodněnou cenu. Prohlédnout kompletní nabídku obchodu LightInTheBox je možné zde >

 Základní kategorie zboží jsou na stránce k nalezení v levém sloupci.
Základní kategorie zboží jsou na stránce k nalezení v levém sloupci.

Základní kategorie jsou následující:

 • Dámské oděvy
 • Pánské módní oblečení
 • Boty a tašky
 • Svatby a akce – zde jsou k nalezení tančení boty, šaty na svatbu i maturitní ples
 • Děti
 • Šperky a hodinky
 • Dům a zahrada
 • Vylepšení domácnosti – zde můžeme najít nábytek, nářadí nebo různá svítidla
 • Sport a outdoor – v této kategorii nalezneme věci pro rybaření, surfování, cyklistiku, jógu či fitness
 • Hračky a záliby
 • Krása a vlasy
 • Auto – v této sekci jsou k dostání autodíly, ale i motorkářské potřeby
 • Telefony a příslušenství
 • Telefony a elektronika
 • Gadgety – myslí se tím vychytávky jako různé počítačové doplňky či potřeby pro zvířata

Nabídka e-shopu LightInTheBox zahrnuje téměř vše od oblečení přes elektroniku až po pomůcky do domácnosti. Velmi podobný sortiment nabízí například internetové obchody Joybuy a Vova.

Extra levné nakupování

Je dobré sjet na hlavní stránce trošku níže, pak se totiž zobrazí sekce s nabídkou bleskového výprodeje. Slevy zde sahají až k neuvěřitelným 95 %. Je třeba se rozhodnout rychle, protože slevy trvají většinou jen pár dnů a zboží se může vyprodat. Prohlédnout veškeré slevy e-shopu LightInTheBox je možné na tomto odkazu.

Slevy v bleskovém výprodeji sahají až k neuvěřitelným 95%.
Slevy v bleskovém výprodeji sahají až k neuvěřitelným 95 %.

Pod bleskovým výprodejem se nachází sekce, ve které si lze přímo vybrat podle výše slevy. Na výběr je 10%, 30%, 50% a 70% sleva. Hned se zobrazí nabídka zboží, které je v danou chvíli v prodeji za tyto zvýhodněné ceny.

 Na výběr je 10%, 30%, 50% a 70% sleva.
Na výběr je 10%, 30%, 50% a 70% sleva.

Při rozkliknutí námi vybraného výrobku se rozbalí stránka s tímto výrobkem. Zde jsou veškeré informace o produktu – velikosti, barvy a další podrobný popis. Je možné všimnout si zvláštnosti v podobě věty Získejte extra 1% hotovostní odměny.

Toto znamená, že za každý nákup na LightInTheBox.com zákazník obdrží odměnu. Jedná se o 1 % z nákupu, které lze později uplatnit při dalších nákupech. Za každý nákup je tak možné získat malou odměnu jako poděkování za nakoupení právě u tohoto čínského e-shopu.

Jak platit na LightInTheBox ?

Po vyplnění doručovacího formuláře je nutné vybrat si způsob platby. Tento čínský e-shop nabízí širokou nabídku možností platby. Zákazník tak není vázán jen na jeden způsob, který mu nemusí vyhovovat. Výhodou tohoto obchodu je podpora platby přes PayPal.

Možnosti platby při nákupu na LightInTheBox jsou následující:

 • Kreditní nebo debetní karta
 • PayPal
 • Western Union
 • Platba převodem

Čínský e-shop Lightinthebox nabízí mimo jiné i možnost platit přes PayPal.
Prohlédnout nabídku zboží LightInTheBox zde >

Výhodou tohoto obchodu je podpora platby přes PayPal.
Výhodou tohoto obchodu je podpora platby přes PayPal.

Jak je to s dopravou?

U mnoha e-shopů, jako je například AliExpress, je možné vybrat si přepravní společnost, která zásilku převezme a doručí. I u LightInTheBox se po celkovém potvrzení objednávky zákazník dostane na stránku, kde si může vybrat z několika druhů dopravy.

 • Doručení zdarma
 • Pošta – sledování
 • Běžná zásilka
 • Expres zrychleně

Tento čínský e-shop nabízí doručení zdarma. Nevýhodou je, že zákazník na své zboží bude čekat v průměru 14 dní. Další nevýhodou je, že u této volby není možnost sledovat svou zásilku. Výběr této možnosti se doporučuje pro zasílání menších balíčků.

V případě, že zákazník nechce čekat dva týdny na doručení, je zde možnost vybrat si Pošta – Sledování. Za tuto možnost je nutné si trošku připlatit. Přepravce si účtuje fixní poplatek za sledování zásilky, obvykle je to mezi 1 až 3 USD.

Je zde také možnost nechat si zboží zaslat jako „Běžnou zásilku“. Doručení Běžné zásilky trvá 6-8 pracovních dní a obvykle je zajišťováno pomocí EMS nebo jiných přepravců. Tato volba se doporučuje použít pro zásilky větší velikosti.

Nejrychlejší způsob doručení e-shopu LightInTheBox.com je Expres zrychleně. Obvykle trvá 3-4 pracovní dny a zásilka bývá doručena prostřednictvím dopravců jako jsou DHL, UPS, FedEx a TNT.  Nevýhodou je cena, která se pohybuje mezi 10-15 USD za zásilku.

Sledování zásilek z Číny pomůže zjistit přesnou polohu zásilky. Je třeba znát především číslo zásilky, tzv. Tracking Number. Tracking Number je často k nalezení v zákaznickém účtu na daném e-shopu. Více informací je dostupných na samotném e-shopu LightInTheBox zde >.

Sledování zásilky na Lightinthebox.com

Jakmile e-shop odešle objednávku, pošle potvrzovací email se sledovacím číslem objednávky. Pro ověření stavu dané zásilky je nutné kliknout na odkaz, který zákazníka přesměruje na stránky přepravce. Zde je možné sledovat zásilku pomocí zaslaného sledovacího čísla.

Objednávku lze sledovat i v sekci „Moje objednávky“, která je k nalezení na profilu uživatele. Je třeba držet se následujících kroků:

 • Přihlásit se k účtu a kliknout na „Moje objednávky
 • Kliknout na číslo objednávky, kterou chceme sledovat
 • Kliknout na tlačítko Sledovat (Track) nebo na odkaz Sledovat tuto objednávku (Track this order) u sledovacího čísla
 • Nyní se objeví vyskakovací okno s údaji o zásilce

Díky obdrženému číslu zásilky je možné na LightInTheBox sledovat pohyb své objednávky.
Objednat zboží na LightInTheBox je možné zde >

Jak předejít reklamaci?

Reklamace zboží z Číny může být něčím, co dokáže potenciální zákazníky těchto e-shopů od nákupu odradit. Přitom ale často nejde o složitou záležitost. Důležité je také snažit se reklamaci předejít.

Každý produkt na LightInTheBox má své hodnocení. To pomůže potenciálnímu zákazníkovi ověřit si jeho kvalitu. Nejprve je zde hvězdičkové hodnocení, které se nachází vedle hlavního obrázku pod názvem produktu. Zde je v závorce napsané číslo, které znamená počet lidí, kteří produkt ohodnotili.

Při kliknutí na toto číslo nás stránka odkáže přímo na místo, kde si lze přečíst i slovní komentáře k tomuto druhu zboží. Komentáře v češtině nebudou tak časté. Většinou se jedná o komentáře v angličtině či v jiném světovém jazyce. Vyhledat recenze na jednotlivé produkty lze přes tento odkaz.

Důležité je snažit se reklamaci předejít. Tomu mohou pomoci hodnocení uživatelů.
Důležité je snažit se reklamaci předejít. Tomu mohou pomoci hodnocení uživatelů.

Reklamace na LightInTheBox

I přes veškeré snahy zabránit reklamaci se někdy může stát, že výrobek přijde poškozený. To se často týká displejů mobilních telefonů. I oblečení může přijít ve špatné velikosti či barvě. Jak tedy na reklamaci?

U čínských e-shopů většinou není záruční lhůta 2 roky, jako je tomu u nás. Je tedy třeba dávat si pozor a tuto lhůtu si pohlídat. Záruční lhůty se u zboží na tomto e-shopu liší. Některé produkty mají lhůtu 12 měsíců, jiné například jen 3.

Na téměř každém čínském e-shopu, nejen na LightInTheBox, je potřeba ohlídat záruční dobu zboží, neboť se u jednotlivých produktů liší.
Navštívit e-shop LightInTheBox je možné zde >

E-shop garantuje výměnu zboží v záruční době podle níže uvedené tabulky. Pokud výrobek není v seznamu, záruční doba je 30 dní. Pokud zákaznický servis obdrží během záruční lhůty platnou reklamaci, e-shop nabídne výměnu, opravu anebo nové náhradní díly. Poštovné hradí LightInTheBox . Zde je přehled záruční lhůty různých výrobků.

 Je třeba dávat si pozor a záruční lhůtu si pohlídat.
Je třeba dávat si pozor a záruční lhůtu si pohlídat.

Reklamační řád

Lightinthebox.com na svých stránkách uvádí reklamační řád, který poskytuje potřebné informace. Položky, které mohou být vráceny nebo vyměněny musí splňovat tato kritéria:

 • Položky jsou po obdržení vadné, poškozené, poničené nebo znečištěné
 • Zboží bylo obdržené v nesprávné velikosti či barvě

Mezi nevratné položky patří spodní prádlo, doplňky či položky bez visaček. Dále platí, že objednávky (kromě položek na míru) mohou být zrušeny za plnou náhradu až do té doby, než je LightInTheBox odešle.

Musí se zboží zasílat zpět do Číny? Pro zákazníky z Evropy platí, že mohou výrobek vrátit do evropského skladu LightInTheBox . Zákazníci z ostatních zemí musí zaslat vrácené výrobky do skladu v Číně.

U oblečení vyrobeného na míru platí, že pokud zboží nesedí, má zákazník nárok na jednorázovou úpravu zdarma. V tomto případě ale zákazník musí hradit poštovné. U svatebních šatů na míru nabízí tento obchod veškeré úpravy zdarma.

Reklamace online i při nákupu v kamenných obchodech je častou záležitostí. Je dobré přečíst si, na co si dát pozor u reklamace zboží. Zákazník tak bude připraven i proti potenciálním nepoctivým obchodníkům.

LightInTheBox i na mobilu

Existuje také mobilní aplikace tohoto obchodu, kterou lze jednoduše stáhnout na Google Play nebo na App Store. Aplikace vyžaduje operační systém Android, konkrétně 4.2 a vyšší. Při stahování z App Store je nutné mít operační systém iOS 10.0 a vyšší.

Na Google Play má aplikace 3,8 hvězdiček z 5, kdy celkově hodnotilo 51 273 uživatelů. U slovních recenzí převažuje 5 hvězdiček a kladný komentář k aplikaci. Nevýhodou může být velikost – aplikace zabere 34M. Aplikaci si dohromady stáhlo 5 000 000+ uživatelů.

Na App Store uživatelé dávají aplikaci 4,5 hvězdiček z 5. I přes nějaká negativní hodnocení převažuje opět plný počet hvězdiček. Aplikaci celkem hodnotilo přes 9 000 uživatelů.

Tato aplikace LightInTheBox si tak vede mnohem lépe než např. DealExtreme. Tu uživatelé na App Store hodnotí pouze 1 hvězdičkou z 5. Naopak aplikace Wish si vede lépe než Light in the box.

Clo a DPH na LightInTheBox

Při nákupech z Číny je dobré myslet na platbu DPH a cla. Kdy se platí na LightInTheBox clo a DPH a kdy ne? Existují pro to tři jednoduchá pravidla. Záleží vždy na celkové hodnotě zásilky.

 • Hodnota zásilky do 22 EUR – neplatí se clo ani DPH
 • Hodnota zásilky mezi 22 a 150 EUR – platí se DPH
 • Hodnota zásilky nad 150 EUR – platí se DPH i clo

Pro zákazníka je příjemné, že většina čínských e-shopů nabízí poštovné zdarma, které se tedy nepočítá do celkové hodnoty zboží. I tento e-shop patří mezi čínské e-shopy s poštovným zdarma.

LightInTheBox – recenze

A jaké jsou recenze na LightInTheBox? Jako vždy, hodnocení jednotlivých uživatelů se velmi liší. Oproti recenzím na MiniInTheBox se ovšem LightInTheBox může těšit vesměs kladným hodnocením.

Na webu emimino.cz se dají najít recenze téměř na vše a tento čínský obchod není výjimkou. Na tomto webu jsou názory ohledně tohoto e-shopu spíše negativní.

Zákaznice e-shop spíše nedoporučují a to z různých důvodů. Mezi ně patří také horší kvalita zboží nebo délka doručení. Toto jsou ale faktory, se kterými se při nízkých cenách na čínských e-shopech musí počítat.

Na webu modnipeklo.cz se recenze liší. Některé zákaznice s objednávkou neměly žádný problém a z obchodu by si objednaly i znovu. Jiné Většina těchto recenzí se ovšem týká oblečení, doplňků či bot. Velmi často se objednávají šaty LightInTheBox na svatbu či jiné akce. Recenze na jiné zboží nejsou tak časté.

Na App Store převažuje v hodnocení pět hvězdiček. I při řešení nějakého problému lze vidět reakci zákaznického servisu. Ten se snaží problém vyřešit co nejrychleji.

Na App Store převažuje v hodnocení pět hvězdiček.
Na App Store převažuje v hodnocení pět hvězdiček.

Nejkladnější hodnocení má e-shop na Google Play v rámci hodnocení aplikace.

 Nejkladnější hodnocení má e-shop na Google Play v rámci hodnocení aplikace.
Nejkladnější hodnocení má e-shop na Google Play v rámci hodnocení aplikace.

Zákazníci zde většinou uvádí spokojenost s objednáním i doručením své zásilky a LightInTheBox.com doporučují. Zákazníci si chválí širokou nabídku a levné ceny. Někteří také uvádí, že zboží došlo přesně podle objednávky v odhadovaných termínech.

Publikováno: 24. 09. 2020

Štítky:

Jak nakupovatRecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang