eBay Deutschland – auto, sběratelství – česky

eBay Deutschland – auto, sběratelství – česky

Na známém internetovém tržišti eBay seženeme téměř cokoliv. Příkladem je značkové i neznačkové oblečení, elektronika, sběratelské předměty, doplňky do domácnosti či sportovní vybavení. Českým zákazníkům se z mnoha důvodů vyplatí nakupovat na německé mutaci eBay.de, jejíž nabídka zahrnuje i zboží, které na mezinárodní verzi eBay.com nenajdeme. Jaké jsou další výhody portálu eBay.de?

Stejně jako na celosvětové verzi eBay najdeme i na portálu eBay Deutschland oblečení (oblíbenou značkou je např. Calvin Klein na eBay) a módní doplňky, kosmetiku, sběratelské předměty jako např. mince, vybavení do domácnosti, sportovní potřeby či například elektroniku.

Opravdu výhodně lze nakoupit zboží od dalších uživatelů v online bazaru eBay Kleinanzeigen. Hudební nástroje lze zakoupit také na e-shopu Music-City.cz nebo na českém e-shopu Kytary.cz.

Stejným sortimentem disponuje také britská verze eBay.co.uk. Zde je však potřeba dát si pozor na clo a DPH z Anglie.

Jednou z výhod portálu eBay je možnost objednávat zboží z celého světa s dopravou zdarma.
Využít dopravy zdarma >

Velmi výhodné ceny nabízí i e-shop iOffer. Ten funguje na podobné bázi jako eBay, je ale více benevolentní a to zejména k prodeji padělaného zboží.

eBay.de česky

Nákupy na eBay Deutschland ocení především zákazníci, kteří preferují němčinu před angličtinou. Do češtiny web přeložen dosud nebyl, využívat eBay v češtině je však možné díky automatickým překladačům, které internetové prohlížeče nabízejí při vstupu na cizojazyčné stránky. Stejným způsobem si lze přepnout i AliExpress česky.

Není to perfektní překlad, některé výrazy a slovní spojení jsou až robotické a mnohdy matoucí. Na spoustě míst a prokliků čeština i přes veškerou snahu překladače chybí a je potřeba si mnoho kroků domyslet. Ovšem základ webu je srozumitelný a nabídne pohodlné nakupování i pro Čechy, kteří nejsou jazykově vybaveni.

Americký konkurent Amazon naopak svůj německý portál Amazon.de pro české zákazníky přeložil, tudíž se může jednat o vhodnou alternativu pro nakupování z Německa on-line.

Výhodou eBay.de je dostupnost zboží, které bychom v našich e-shopech či kamenných obchodech třeba ani nesehnali, a poštovné zdarma u většiny prodejců. Platby na eBay probíhají buď přes PayPal nebo platební kartou. Samozřejmostí je kratší doba dodání, než na kterou jsme zvyklí při nakupování na eBay.com nebo například na čínských e-shopech. A jelikož jsou zásilky odesílány z členského státu EU, neplatí se při nákupu na eBay clo a DPH.

Levnější nákupy na eBay Kleinanzeigen

Jak funguje eBay již mnoho zákazníků ví. Co ale tento bazar? V nabídce tohoto internetového bazaru najdeme běžné artikly, jako je nábytek, elektronika, knihy či sběratelské předměty.

Nachází se tu však i méně tradiční zboží, kupříkladu zvířata všech velikostí či lístky do divadla nebo na sportovní utkaní.

Důvodem, proč se sem mnoho uživatelů rádo vrací, je také možnost zakoupit na portálu eBay Deutschland auta, lodě, motorky nebo jízdní kola za velmi příznivé ceny. Češi často volí nákup automobilů z Německa. Činí tak hlavně kvůli vysoké kvalitě tamější výroby.

Výhodou je možnost zakoupit v bazaru eBay Deutschland auta, motocykly a další motorová vozidla.
Výhodou je možnost zakoupit v bazaru eBay Deutschland auta, motocykly a další motorová vozidla.

Každý uživatel si na eBay Kleinanzeigen může zdarma zadat vlastní inzerát s prodávaným zbožím a obchody s nakupujícími domlouvat individuálně. Výhodou jsou detailní popisy a reálné fotografie u každého produktu.

Bezpečné nákupy na eBay.de

Stejně jako u všech ostatních zahraničních e-shopů je nutné na portálu eBay Deutschland platit předem, což by mohlo některé nové zákazníky odradit. Případné ztráty peněz se však není třeba obávat, protože lze využít transakčního systému PayPal, který je považován za nejbezpečnější na světě. Kdo k PayPal přístup nemá, může samozřejmě zaplatit kartou.

Výhodou je také hodnocení od samotných uživatelů, které nalezneme u každého produktu. Díky němu se lze o kvalitě zboží přesvědčit ještě před odesláním platby.

I když nabízejí zahraniční e-shopy oproti český prodejcům mnohdy výhodnější ceny, Mroauto poskytuje ty nejlepší autodíly za opravdu dostupné ceny. Další alternativou může být obchod Autodíly Cardo Praha.

eBay umožňuje nejen nákup, ale i prodej zboží. Pro prodej zboží je nutné si udělat na eBay registraci. Jak prodávat na eBay podrobněji popisuje samostatný článek, ve kterém je k nalezení podrobný návod.

Publikováno: 09. 04. 2022

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang