Temu – recenze, nakupování, zkušenosti, podvod?

Temu – recenze, nakupování, zkušenosti, podvod?

Temu e-shop je internetový obchod, který nabízí širokou škálu produktů, mimo jiné elektroniku, módu, kosmetiku, zboží pro domácnost a životní styl. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní, zabezpečným možnostem platby a rychlým dodacím službám se e-shop Temu snaží svým zákazníkům poskytnout pohodlné a příjemné nakupování. Jak nakupovat na Temu, jaké jsou ohlasy na tento obchod a je to bezpečné?

Celkově se e-shop Temu podobně jako řada dalších e-shopů snaží nabízet rozmanitý sortiment výrobků, bezpečný platební proces, spolehlivé doručení a vynikající zákaznický servis, aby svým uživatelům zajistil příjemné a pohodlné nakupování. V souvislosti s lákavými nabídkami se ale podobně jako třeba v případě Happy Koala a dalších obchodů objevují otázky, zda je Temu bezpečné. Vyplatí se na Temu nakupovat? Co říkají o Temu recenze od zákazníků?

Temu.com - více než 100 000 produktů na jednom místě

Nový e-shop Temu si zákazníci oblíbili především díky široké nabídce zboží za rozumné ceny. Při nákupech lze navíc ušetřit také díky slevám až 90 % a dopravě zdarma.

Začít nakupovat

Co je Temu?

Jednou z pozoruhodných vlastností čínského e-shopu Temu je jeho rozsáhlý výběr produktů. Spolupracuje s různými značkami a prodejci, aby byla zákazníkům k dispozici rozmanitá nabídka produktů. Zákazníci tak mohou najít to, co potřebují, bez ohledu na své preference nebo požadavky. Ať už zákazník shání na Temu šperky, plavky, šaty z Temu nebo třeba kabelku, najde zde to, co hledá.

Kromě toho e-shop Temu zajišťuje bezproblémové nakupování tím, že nabízí bezpečné možnosti platby a spolehlivé doručovací služby. Zákazníci mohou provádět online platby různými způsoby, jako jsou debetní/kreditní karty, digitální peněženky nebo dobírka. Podle hodnocení Temu e-shop zajišťuje včasné a bezpečné dodání produktů, díky čemuž je nákupní proces pro zákazníky pohodlný.

Kromě toho se e-shop Temu zaměřuje na spokojenost zákazníků tím, že jim poskytuje rychlou zákaznickou podporu. V případě jakýchkoli problémů nebo dotazů se zákazníci mohou obrátit na specializovaný tým zákaznického servisu, který je vyškolen, aby pomohl s jakýmikoli problémy týkajícími se produktů, objednávek nebo obecných dotazů.

Takto vypadá úvodní stránka e-shopu Temu v češtině. Vše je přehledné a intuitivní.

Co je Temu Europe?

Původní Temu e-shop a Temu Europe jsou dva různé subjekty spojené se značkou Temu. Jaký je ten hlavní rozdíl mezi těmito dvěma subjekty?

 1. Originální Temu e-shop: Temu je hlavní online platformou.. Slouží zákazníkům po celém světě, včetně Evropy a dalších regionů. Tento obchod dodává produkty po celém světě a funguje jako hlavní maloobchodní prodejna nabídky Temu.
 2. Temu Europe: Temu Europe je specifická pobočka nebo regionální subjekt společnosti Temu, který se zaměřuje na služby zákazníkům v Evropě. Funguje jako lokalizovaná verze původního obchodu Temu, která se stará o evropské zákazníky. Temu Europe poskytuje regionální ceny, specifickou jazykovou podporu a případně nabízí lokalizované možnosti dopravy v rámci Evropy.

Z hlediska funkčnosti fungují původní obchod Temu i Temu Europe podobně. Obě platformy umožňují zákazníkům procházet a nakupovat produkty Temu online a nabízí podobné funkce, jako jsou popisy produktů, recenze, zákaznická podpora a možnosti bezpečné platby.

Temu Europe však má další funkce určené speciálně pro evropské zákazníky, například dodržování místních předpisů nebo přizpůsobené propagační akce a slevy pro evropské regiony.

Temu Europe má také českou verzi. Temu pro Českou Republiku je kompletně v češtině a ceny u produktů jsou také uvedené v českých korunách. Temu.cz však nefunguje, web je pro celý svět provozován na Temu.com.

Produkty Temu

Čínský e-shop Temu prodává širokou škálu produktů, které uspokojují různé potřeby spotřebitelů. Zde jsou uvedeny některé běžné kategorie dostupných výrobků:

To jsou jen některé z kategorií produktů, které jsou k dispozici v čínském e-shopu Temu. Webové stránky nabízejí široký výběr produktů, které splňují potřeby a preference zákazníků. Od módních kousků, přes technologické vychytávky, dekorace do domu či náčiní do kuchyně, wellness pomůcky, až po hračky – Temu nabízí každému to, co hledá. Ať už chce zákazník pořídit na Temu šaty, nářadí nebo třeba elektroniku, vždy si přijde na své.

Pozadu nezůstává ani turecké tržiště Trendyol, které nabízí podobně velké množství zboží včetně módy, elektroniky a domácích potřeb za nízké ceny.

Na webu Temu je zboží rozděleno do desítek kategorií. Na obrázku jsou nejoblíbenější z nich.

Výhody Temu aplikace

Uživatelsky přívětivé rozhraní: Aplikace nabízí přehledné a intuitivní rozhraní, které umožňuje snadnou navigaci a zlepšuje celkový zážitek z nakupování.

Zabezpečené platby: Aplikace Temu e-shop podporuje zabezpečené platební metody, které zajišťují, že vaše transakce jsou bezpečné a chráněné, tudíž je Temu bezpečný e-shop. Může nabízet možnosti, jako jsou platby kreditní/debetní kartou, dobírka nebo integrace s oblíbenými digitálními peněženkami.

Personalizovaná doporučení: Aplikace může využívat algoritmy strojového učení a nabízet personalizovaná doporučení produktů na základě preferencí uživatele a jeho předchozího nákupního chování.

Sledování objednávek: Uživatelé mohou v aplikaci pohodlně sledovat stav svých objednávek. Budou dostávat aktuální informace o expedici a doručení, což jim zajistí transparentnost a informovanost v průběhu celého procesu.

Seznam přání a oblíbených položek: Uživatelé si mohou vytvářet seznamy přání požadovaných produktů nebo označit určité položky jako oblíbené pro budoucí použití. Tato funkce usnadňuje organizaci a sledování produktů, které je zajímají.

Jak nakupovat na Temu?

Chce-li člověk nakupovat v e-shopu Temu Europe, postupuje podle následujících kroků. Musí mít ale na mysli, že pro nákup produktů se musí zaregistrovat, stejně jako například na Wish, k čemuž ale stačí jen email. Mezi Temu a Wish je sice pár rozdílů, nicméně v mnohém jsou si tyto e-shopy podobné.

 1. Výběr požadovaného zboží
 2. Prohlédnutí si svého košíku a kontrola výběru produktů
 3. Objednávka produktů
 4. Zadání informace o dopravě
 5. Zvolení způsoby přepravy
 6. Výběr způsobu platby a poskytnutí informací o platbě
 7. Zkontrolování objednávky
 8. Potvrzení své objednávky

To je vše. Svou objednávku mohou zákazníci sledovat a v případě potřeby se obrátit na jejich zákaznickou podporu. Vyplatí se také podívat se po Temu slevovém kódu. Slevový kód na Temu lze získat i na tomto odkazu.

Registrovat se lze na Temu pomocí emailu, účtu Google, Facebooku nebo jiných sítí a účtů.

Recenze Temu Europe

Recenze Temu Europe se velmi liší, každý zákazník má svou jedinečnou zkušenost s nákupem na Temu.

Obecně zákazníci, kteří mají zkušenost s nákupem na Temu, upozorňují na to, že nízká cena za zboží se promítá na kvalitě produktů. často uvádí, že ve skutečnosti se daná věc opravdu hodně odlišuje od obrázku, který je u produktu na e-shopu.

Mnoho zákazníků, kteří si objednali na Temu plavky, boty, hračky, elektroniku nebo jiné zboží, také upozorňuje na problémy s doručením. Ačkoliv mnoho recenzí Temu Europe vyzdvihuje rychlost doručení, tak značná část také říká, že balíček dorazil až po několika upozorněních, nebo nedorazil vůbec.

Ve spojitosti s těmito problémy také mnoho zákazníků nebyl spokojeno se zákaznickou službou, která podle mnohých nedostatečně komunikovala se zákazníky, případně nevyřešila problém. Vrácení zboží nebo reklamace byly poté touto skutečností dost ztíženy. Proto se někteří uživatelé obávají, že Temu je podvod a dojde ke krádeži dat.

Je ale důležité myslet na to, že hodnocení zákazníků mohou být subjektivní a u jednotlivých osob se liší. Vždy je dobré si před rozhodnutím o nákupu přečíst více recenzí Temu Europe a zvážit různé úhly pohledu. Je lepší Temu nebo AliExpress?

Temu je ve většině věcí podobné AliExpressu, celosvětově nejznámějšímu čínskému e-shopu. V současnosti se však vyplatí vyzkoušet Temu a využít jejich strategie pro nalákání co nejvíce zákazníků na vysoké slevy a dopravu zdarma

Začít nakupovat na Temu >

Proč nakupovat na čínských e-shopech?

Existuje několik důvodů, proč se lidé rozhodují nakupovat na čínských platformách elektronického obchodu, jako jsou eBay, AliExpress, zmiňované Temu a další:

 • Široká nabídka produktů: Čínské e-shopy často nabízejí širokou škálu produktů, včetně elektroniky, oblečení, doplňků a dalších. Tyto platformy poskytují uživatelům přístup k rozsáhlému výběru zboží z různých kategorií za konkurenceschopné ceny.
 • Konkurenční ceny: V porovnání s tradičními maloobchodními prodejnami nebo i jinými online platformami jsou ceny produktů na čínských e-shopech obvykle nižší. Čínští výrobci mají často nižší výrobní a mzdové náklady, což jim umožňuje nabízet výrobky za dostupnější ceny.
 • Doprava zdarma nebo za nízké ceny: Mnoho čínských e-shopů nabízí mezinárodním zákazníkům možnost bezplatné nebo levné dopravy. To je atraktivní pro lidi, kteří chtějí nakupovat výrobky ze zámoří, aniž by museli platit vysoké poplatky za dopravu.
 • Unikátní a těžko dostupné zboží: Na čínských e-shopech se často objevují jedinečné nebo těžko dostupné produkty, které nemusí být snadno dostupné v místních obchodech nebo na jiných online platformách. Díky tomu mohou mít nakupující přístup k rozmanité škále výrobků a designů.
 • Diverzita dodavatelů: Čínské platformy elektronického obchodu propojují kupující s širokou sítí dodavatelů, výrobců a prodejců. To může vytvářet příležitosti pro malé podniky, podnikatele a jednotlivce, aby si opatřili výrobky pro své vlastní podniky nebo pro osobní potřebu.

Temu je nový čínský e-shop, který se snaží nalákat co nejvíce zákazníků. Proto v současnosti nabízí až 90% slevy a dopravu zdarma.

Prohlédnout nabídku Temu >

Je však důležité si uvědomit, že při nakupování na čínských e-shopech se mohou vyskytnout i potenciální nevýhody, jako je delší doba dodání a možné obavy ohledně kvality nebo pravosti výrobku. V případě nakupování na e-shopech – ať už je to Temu, Wish, Reversee, Happy Koala nebo jakýkoliv jiný – je rozhodně dobré si ještě před nákupem zjistit co možná nejvíce informací. Doporučuje se prozkoumat prodejce a produkty, jak vůbec funguje Temu – clo a DPH a přečíst si recenze zákazníků a při nákupu dbát zvýšené opatrnosti.

Publikováno: 30. 09. 2023

Štítky:

ČeskyJak nakupovatRecenzeReklamace

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang