Které karty vracejí peníze zpět přes cashback

Které karty vracejí peníze zpět přes cashback

Kreditní a debetní karty představují produkty, bez kterých se v dnešním světě již neobjede téměř nikdo. Co kdyby však existovaly i karty, které dokážou svému majiteli při každém nákupu vrátit část peněz zpět? Jaké to jsou a která je ta nejlepší?

Pro banky jsou obzvlášť kreditní karty výhodným finančním produktem, a proto svým klientům k jejich vedení poskytují i celou řadu výhod. Může se jednat o slevy, bonusy, odložení splacení úvěrového dluhu a v neposlední řadě cashback, tedy vrácení určité částky.

Dříve poměrně oblíbené předplacené karty sice měli tu výhodu, že nebylo nutné přímo zakládat bankovní účet, nicméně jejich využití mělo pouze omezené možnosti.

Tyto karty fungovaly na principu dobíjení a v minulosti patřily k oblíbeným dobíjecím kartám například Blesk peněženka, COOL karta od ČSOB nebo FreePay Mastercard.

Karty podporující vracení peněz mohou být skvělým pomocníkem zejména pro ty, kteří hledají způsob, jak ušetřit na výdajích. Nemusí se navíc jednat pouze o kreditní karty, například Crypto.com karta je čistě debetní a patří mezi nejzajímavější karty, které cashback podporují.

A které karty vracejí peníze zpět?

TIP: Při nakupování online lze využít i cashback portály. Zde zákazník narazí na nespočet zahraničních i českých e-shopů podporujících vrácení peněz. Mezi nejznámější portály v Česku se řadí například Tipli.

Při online nákupech lze využít i cashback portály, které slučují nespočet obchodů podporujících cashback.

Karta Crypto.com

Čtenáři, kteří se slova „crypto“ mohli zaleknout, nemusí mít žádné obavy. Platforma Crypto.com sice funguje i jako místo pro nákup všech známých kryptoměn, jako je bitcoin nebo ethereum, přesto tato karta přináší užitek i běžným spotřebitelům.

S kódem 2m16s3jq1r lze získat odměnu $100 a cashback na každý nákup až 8 %.
Vyzkoušet kartu Crypto >

Karta Crypto.com představuje naprosto běžnou VISA debetní kartu, se kterou lze navíc při nákupu obdržet až 8 % zpět, a to při každém. Její služby využívá již přes 3 miliony klientů po celém světě.

Ačkoliv je zmíněný cashback klientovi vyplácen v interní měně s názvem CRO, zcela jednoduchým způsobem lze tato měna přeměnit na eura a v těch vést celý účet.

Jedna z výhod, jež by neměla zůstat opomenuta, je možnost získání streamovacích služeb jako Spotify či Netflix naprosto zdarma.

Pokud navíc klient pro získání Crypto karty využije tento odkaz, s promo kódem 2m16s3jq1r může získat odměnu v celkové výši až $100, což není zanedbatelná částka.

Vyplatí se karta Crypto.com? Jelikož karta dokáže vrátit určité procento opravdu z každého nákupu, její pořízení určitě stojí za uvážení. Každý obchod s platebním terminálem tuto kartu podporuje, stejně tak platby online.

A ti, kteří se více zajímají o kryptoměny, jak nakoupit akcie a investování obecně, mohou celou platformu shledat užitečnou právě pro nákup této virtuální měny.

Se streamovacími službami zdarma navíc mohou uživatelé Crypto karty najít skvělý způsob, jak ušetřit na sledování filmů a seriálů. Kompletní návod, jak získat tuto kartu přináší článek: Jak získat platební kartu vracející 8 % z nákupů?

Většina karet podporující vracení peněz tak výhodné podmínky jako Crypto.com nenabízí.

Revolut

Častým soupeřem první zmíněné karty je právě Revolut. Tuto britskou virtuální banku v dnešní době využívá mnoho lidí i v České republice a mimo převod peněz mezi jednotlivými měnami s výhodnými kurzy již nabízí také nákup akcií či kryptoměn.

Tato služba je skvělým pomocníkem při platbách v zahraničí, nicméně cashback platební karta od Revolutu nabízí až ve své nejvyšší verzi Metal. Za tu je nutné platit 300 Kč každý měsíc, což pro někoho může znamenat značnou nevýhodu.

Zejména pravidelní cestovatelé ocení možnost cashbacku po celém světě a taktéž výběry z bankomatu do 13 500 Kč zdarma. Mimo verzi Metal Revolut nabízí základní verzi Standard a v neposlední řadě pak verzi Premium, která vyjde na 175 Kč měsíčně.

Revolut dokáže klientovi ušetřit nemalé částky na převodu mezi měnami, čímž se může vykompenzovat fakt, že cashback tato karta nabízí až v nejvyšší verzi.

Mnoho karet za vedení vyžaduje poplatky, proto je vhodné vyhledávat ty s nejnižší sazbou.

Alza karta

Internetový obchod Alza společně s Hello Bank pro své zákazníky nabízí Alza kartu – kreditní kartu, se kterou lze platit v českých i zahraničních obchodech. Výhodou této karty je zejména bezúročné období sahající až k 55 dnům.

Jedná se o formu spotřebitelského úvěru, přičemž splátky si uživatel volí sám. Při platbě v zahraniční navíc zákazník nehradí žádné poplatky za konverzi.

Dříve Alza karta poskytovala svým klientům 5% slevu na veškerý sortiment ve stejnojmenném e-shopu, nicméně tento bonus již není nadále platný.

Přesto tato karta nabízí řadu bonusů:

  • výběry nad 1 000 Kč bez poplatků
  • 3x bezkontaktní platební nálepka zdarma
  • slevy až 15 % s programem Mastercard Priceless Specials

Právě poslední zmíněný benefit může zákazníkům při nákupu vrátit určitou částku nazpět. Podmínkou získání karty je vlastnictví bankovního účtu a taktéž trvalý zdroj příjmu, tudíž Alza karta není vhodná pro každého.

Bez programu Mastercard Priceless Specials lze s Alza kartou obdržet až 150 Kč měsíčně ze všech nákupů. Pro levnější nákupy se pak vyplatí sledovat výprodeje a slevy na Alza.cz.

Kreditní karta Mall.cz

I další internetový obchod na české scéně nabízí vlastní kartu. Jedná se o skupinu Mall, kde mimo výprodeje a slevy Mall.cz lze ušetřit právě i s kreditní kartou Mall.cz.

V současné době tato služba nese název „Skipovací karta Mall Pay a s jejím pořízením zákazník obdrží 10% slevu na první nákup na Mall. Jedná se o kartu od společnosti Mastercard, tudíž lze využít téměř kdekoliv.

Výhodu karty představuje zejména odložená platba až 50 dní.

V dnešní době lze všechny karty podporující cashback využít jak při platbě online, tak v obchodě.

Další karty s bonusy a výhodami

Mimo výše uvedené služby je nasnadě uvést také bankovní produkty. Tyto kreditní karty povětšinou nenabízejí více jak 1 % zpět, což oproti například Crypto kartě znamená značnou nevýhodu.

mKreditka Plus

Společnost mBank do svého portfolia zařadila kartu, se kterou lze získat pravidelně 1 % z útraty zpět, přičemž tato vrácená částka putuje přímo na spořicí účet.

V dnešní době již 1 % neznamená nikterak oslnivou částku, a proto je tato karta vhodná spíše pro stávající klienty mBank.

Crypto karta nabízí až 8 % z každého nákupu zpět a Netflix zdarma.
Chci získat kartu Crypto.com >

Kreditní karta Hello

Tato úvěrová karta nabízí úvěrový limit až 150 000 Kč s bezúročným obdobím 55 dní. Za její vedení je nutné hradit 69 Kč měsíčně, klienty však bude zajímat právě vrácení peněz. To u Hello Bank dosahuje výše 150 Kč každý měsíc a ze všech nákupů.

Výběry z bankomatu Hello kreditka poskytuje zdarma od 1 000 Kč. Pokud si klient navíc požádá o elektronický výpis namísto papírového, dokáže tak ušetřit dodatečných 30 Kč.

Karta MONETA Money Bank

Společnost MONETA Money Bank si pro klienty připravila kreditní kartu, se kterou je možné měsíčně získat zpět až 500 Kč. Nicméně čerpání této výhody se odvíjí od výběru, jelikož zákazník může slevu uplatnit pouze v jedné z následujících kategorií:

  • dům, hobby a zahrada
  • elektronika
  • cestování a sport
  • restaurace a kultura
  • domácí mazlíčci

Ačkoliv se jedná o jasně vymezené hranice výběru, kategorií mají klienti dostupných hned několik. Jednou za čtvrt roku lze navíc vybraná skupina změnit.

Bezúročné období s kreditní kartou od MONETY dosahuje 50 dní.

Jak ušetřit každý měsíc na nákupech? Portál Tipli vrací hned několik procent z každé platby.
Začít šetřit s Tipli.cz >

Kreditní karta od České spořitelny

S tímto úvěrovým produktem lze měsíčně na internetových platbách získat zpět až 350 Kč. Česká spořitelna navíc klientovi nabízí i 3 bezkontaktní nálepky zdarma.

Uživatel karty za každých vypůjčených 500 Kč v rámci úvěru zaplatí pouhých 10 Kč. Po překročení této částky již úroková sazba stoupá a začíná na 12 %.

Pokud člověk kartu aktivně využívá a utratí měsíčně alespoň 3 000 Kč, je vedení karty zdarma. Neučiní-li tak, měsíčně ho karta vyjde na 50 Kč.

Twisto

Platba Twisto umožňuje svým klientům odložit splatnost za zboží až o 14 dní. To znamená, že zákazník si dané zboží může nejprve vyzkoušet, zkontrolovat, a poté zaplatit za fakturu až samotnému Twistu.

Z výše uvedeného vyplývá, že se jedná de facto o krátkodobý úvěr, a proto je nutné hledět na dobu splatnosti. Člověk by si měl při nakupování dávat také pozor na dluhy z nákupů a s tím spojenou závislost na nakupování.

S využíváním služby Twisto se však pojí i cashback. Na stránkách společnosti lze vyhledat seznam obchodů Twisto, u kterých lze na nákupech ušetřit hned několik procent.

Zajímavé částky k vrácení zde nabízí kupříkladu:

Toto je pouze krátký výčet e-shopů, na kterých lze při nákupu ušetřit. Stejnou službu nabízí i již zmiňované Tipli.cz s více jak 1 000 obchody.

Publikováno: 10. 02. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang