AliExpress – recenze, clo, diskuze

AliExpress – recenze, clo, diskuze

Nákupní gigant AliExpress se za poslední roky významně rozšířil do povědomí nakupujících takřka po celém světě. Jedná se o čínskou společnost, která funguje na bázi internetového tržiště s nabídkou čítající více jak 100 milionů produktů.

Čeští zákazníci čím dál více objevují zahraniční e-shopy s obrovskou nabídkou a nízkými cenami. AliExpress patří mezi ty vůbec největší, díky čemuž se i právě u nás těší velké oblibě. Jaké mají zákazníci zkušenosti s nákupem a jaké jsou jejich výhrady?

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Jak funguje AliExpress

Jak již bylo řečeno, jedná se o čínskou společnost, která však spadá pod skupinu Alibaba. Nabídka zboží na AliExpressu je opravdu rozsáhlá, takže si zde vybere naprosto každý.

Ať už člověk hledá elektroniku nebo levné oblečení z Číny, AliExpress nebude krok vedle. Následující kategorie patří k těm nejoblíbenějším mezi zákazníky:

Nicméně to je jen krátký výčet věcí, které lze na tomto nákupním portále pořídit. Kategorií, mezi kterými může člověk vybírat, je opravdu nespočet. Podobnou nabídkou disponují i další zahraniční e-shopy typu eBay, Wish nebo Shopee.

Například při nákupu oblečení však musí být nakupující obezřetní, jelikož čínské velikosti na AliExpressu se od těch evropských poměrně liší. I při samotném nákupu zboží z Číny musí člověk dávat pozor na konkrétní kroky při nákupy.

Nevýhodou se může zdát i cizojazyčná verze e-shopu, nicméně přepnutí do českého jazyka je možné díky překladači, takže nákup na AliExpressu v češtině není žádný problém.

Jednotlivé produkty obsahují i recenze předchozích zákazníků, které mohou při nákupu pomoci.

Podívat se na AliExpress v češtině lze přes tento odkaz.

Přeložení stránky není na tak dobré úrovni, jakou může spatřit například na české verzi Amazon.de, to však nebrání pohodlnému nákupu v rodném jazyce. Angličtina může hrát zásadní roli při nákupu hlavně v případech, kdy člověk potřebuje přečíst recenze.

Recenze AliExpressu, respektive tamních prodejců, je právě jedním z důležitých kroků, jak zde bezpečně nakoupit a nespálit se. Po obdržení zásilky na AliExpressu je vhodné rovněž napsat recenzi vlastní, čímž se na tomto nákupním portále utvoří bezpečnější prostředí.

AliExpress patří mezi největší on-line obchody na světě.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Doprava a platba na AliExpressu

Výhodou nákupu na tomto čínském e-shopu může být doprava zdarma. Většina prodejců takovou možnost nabízí, což může představovat značnou výhodu zejména oproti nákupu na Amazonu.

Dopravu má v kompetenci přepravní společnost DHL, nicméně doba dodání se může výrazně lišit při každém nákupu. Obecně je doba doručení zásilky uváděna v rozmezí od 14 do 60 dnů. Nákup zde je tedy vhodný pro ty, kteří na své zboží v zásadě nespěchají.

TIP: Ceny a možnosti dopravy na AliExpressu se u jednotlivých prodejců mohou lišit. Toto je typické pro způsob, jak funguje AliExpress.

Každý zákazník má díky dopravci možnost sledování DHL zásilek. Sledování zásilky z Číny je v dnešní době často užívanou službou a člověk ji využije zejména v případě dražších zásilek.

Zákazníci se při nákupu na AliExpressu mohou setkat s dodatečným clem či DPH. V případě cla pak situace vypadá následovně:

  • objednávky do 22 eur nejsou zatíženy clem ani DPH
  • do 150 eur zákazník platí pouze DPH
  • nad 150 eur je zákazník povinen hradit clo i DPH

Technické nadšence zcela jistě potěší fakt, že na mobilní telefony či notebooky se clo nevztahuje. A jak tedy platit na AliExpressu?

Uhrazení objednávky probíhá pomocí platební karty. AliExpress je bezpečný a ověřený, takže se není čeho obávat. Každý zákazník má možnost svou kartu následně uložit v uživatelském účtu, bez kterého nákup bohužel není možný.

Jeho registrace však zabere jen několik málo vteřin a další nákupy mohou proběhnout rychleji a pohodlněji.

Registrace na AliExpressu je možná přes tento odkaz.

Díky cashback portálům se může stát nákup na AliExpressu ještě výhodnějším. Například portál Tipli nabízí z každého nákupu až 10 % zpět, díky čemuž si zákazník může dovolit i dražší produkty.

Registrace je možná i propojením skrze účet ze sociálních sítí.

Zkušenosti zákazníků s AliExpressem

Jak již bylo uvedeno výše, jedním z nejdůležitějších aspektů nákupu na AliExpressu je zpětná vazba předchozích zákazníků. Jedná se o nezbytnou část u každého produktu, která při výběru konkrétního zboží může hrát ohromnou roli.

Každý nerad kupuje zajíce v pytli, a proto si taky chce přečíst zkušenosti zákazníků a hodnocení prodejce. Nicméně v mnoha případech se lidé setkali se situací, kdy jejich negativní recenze neměla na celkové hodnocení prodejce absolutně žádný vliv.

Prohlédnout si recenze produktů na AliExpressu je možné zde.

AliExpress se snaží se svými zákazníky komunikovat a jejich prosby vyslyšet, zákaznická linka je na vysoké úrovni. Avšak je stále možné se setkat s případy, kdy se pod pozitivním hodnocením skrývá prodejce s nepříliš kvalitními produkty.

Rozhodně se není třeba něčeho obávat, nákup je opravdu bezpečný. Každý zákazník by však měl vždy hledět na ona hodnocení a komentáře. A jaké jsou zkušenosti českých zákazníků s AliExpressem?

Ve většině případů se jedná o pozitivní zkušenosti, které převládají zejména díky ceně. Nicméně je možné narazit i na nepříjemné situace.

V následujícím výběru je možné najít ty nejčastější výhrady nákupu na AliExpressu od českých zákazníků.

AliExpress disponuje rozsáhlou nabídkou zboží různých kategorií.
Nakupovat více jak 100 milionů produktů je možné přes tento odkaz >

Špatná kvalita produktů

V posledních letech si spoustu zákazníků stěžuje na pokles kvality u zboží z AliExpressu. Jedná se především o oblečení a levnou elektroniku.

Určitě je potřeba zmínit, že velká část produktů, které jsou zde možné nakoupit, nestojí mnohdy ani polovinu částky podobných produktů v českých e-shopech. S tím je zkrátka zapotřebí počítat.

Negativní zkušenost dále podporuje fakt, že ve většině případů zboží nevypadá stejně jako na produktových fotografiích.

Jak již bylo řečeno, asijské číslování a styl obecně je odlišné od evropského, tudíž je třeba objednávat alespoň o dvě čísla větší velikosti.

V nabídce AliExpressu lze narazit na zboží za velmi příznivé ceny.

Nemožnost vrácení peněz

Pokud se člověk rozhodne pro reklamaci na AliExpressu, musí tzv. otevřít spor. Ten je však zapotřebí otevřít po konkrétní dobu, která je většinou uvedena u samotného zboží.

Spoustu lidí tuto možnost opomíjí, a proto vznikají potíže s vrácením peněz. Po dobu sporu totiž prodejce nedostane od AliExpressu vyplacenou danou částku a zákazníkovy peníze jsou tudíž v držení AliExpressu.

Na různých fórech je možné se dočíst o případech, kdy nebylo možné peníze vymáhat zpět, jelikož nárok na otevření sporu již vypršel. Samotní prodejci nejsou bohužel až tak shovívaví, proto je důležité brát v potaz i tuto možnost.

Většina prodejců nabízí ke svým produktům dopravu zdarma.
Prohlédnout si nabídku na AliExpressu >

Dodací lhůta

Jedná se pravděpodobně o nejčastější námitky při nakupování na AliExpressu. Jak již bylo řečeno, doba dodání se může výrazně lišit od objednávky k objednávce, a s tím je opět třeba počítat.

Na internetových diskuzích se lze dočíst o doručeních trvajících až 90 dní. Samozřejmě mohou nastat i opačné extrémy, nicméně takových případů je méně.

Určitě je vhodné zmínit, že zboží, které je nutné proclít, se mnohdy pozastaví na celnici a zákazník tak nemá o zásilce přehled. V tomto případě lze například udělit plnou moc České poště, která za zákazníka zboží vyzvedne a doručí na zvolenou adresu.

Tato varianta se však náležitě prodraží a nákup v Číně tím ztrácí smysl. S dodací lhůtou naneštěstí člověk sám nic nenadělá a je pouze na každém z nás posoudit, zda se nám vyplatí čekat či nikoliv.

Příznivá cena u většiny produktů je nesmírnou výhodou nákupu na AliExpressu.
Nakupovat na AliExpressu >

Recenze AliExpressu

Ačkoliv se za poslední roky nakupování na zahraničních e-shopech stalo běžnou součástí našich životů a velmi se zjednodušilo, stále je třeba brát v potaz jeho nevýhody.

Ať už jde o nevhodné velikosti oblečení, nekvalitní zpracování produktů či extrémně dlouhou dodací dobu, nákup na čínských e-shopech ještě nějakou dobu nebude dokonalý.

Většina lidí zde však nakupuje zejména pro výhodné ceny a široký sortiment, což ve finálním rozhodování může zvítězit. Nakupováním v Číně lze ušetřit na výdajích, a proto se tyto e-shopy těší stále větší oblíbenosti.

Podívat se na široký sortiment AliExpressu je možné zde.

AliExpress nabízí novým zákazníkům slevový kupón v hodnotě $3 na první nákup nad $4.
Získat slevový kupón >

Dokonce je možné sledovat, že i přes negativní zkušenosti zde lidé nakupují i opakovaně, jelikož se stále jedná o výhodný nákup. Je pouze na každém zákazníkovi, zda bude prodejci věřit či nikoliv.

V každém případě je důležité číst hodnocení a recenze. Zodpovědným nakupováním se člověk vyhne drtivé většině nesolidních prodejců.

Publikováno: 26. 11. 2021

Štítky:

Recenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang