E-shop Amazon.cz – nákupy na Amazonu česky

E-shop Amazon.cz – nákupy na Amazonu česky

Nákupní gigant Amazon byl založen v roce 1994 jako e-shop s knihami. Jeho nabídka zboží se postupem času rozšiřovala a dnes na Amazonu seženeme téměř vše, na co si lze vzpomenout. Zároveň Amazon disponuje prodejními portály pro několik zemí Evropy, Asie, Ameriky a celou Austrálii. Dobrou zprávou pro české zákazníky je skutečnost, že na Amazonu nakoupí rychle a navíc ve svém jazyce. Jak nakupovat na Amazonu česky?

Amazon patří mezi největší internetové obchody svého druhu. Jeho nabídka, která zahrnuje zboží všech kategorií od elektroniky přes oblečení až po outdoorové vybavení, může v mnohém připomínat populární online tržiště eBay nebo například čínský AliExpress nebo Alibaba. Výsadou čínských e-shopů obecně jsou však mnohem nižší ceny zboží. Prohlédnout nabídku levných čínských produktů z Alibaby je možné zde >.

Vybírat z široké nabídky zboží lze na Amazonu v češtině.
Vybírat z široké nabídky zboží lze na Amazonu v češtině.

Prodejní portály Amazonu najdeme v Austrálii, Brazílii, Číně, Francii, Indii, Itálii, Japonsku, Kanadě, Mexiku, Německu, Nizozemí, Spojeném království, Španělsku a USA. Pro české zákazníky je nejvýhodnější nakupovat na jednom z evropských portálů, jelikož není třeba platit clo, DPH a vysoké náklady na doručení. Lze si tedy vybrat z portálů pro Itálii, Německo, Nizozemí, Francii, Spojené království a Španělsko:

Na neevropských verzích je nákup na Amazonu doporučený pouze v případě, kdy daný produkt není možné sehnat v Evropě. Při nákupu z jakéhokoliv mimoevropského e-shopu je totiž třeba počítat s nutností zaplatit DPH (u zboží nad 22 €), popřípadě i clo (u zboží nad 150 €). Pravidla týkající se těchto poplatků jsou stejná jako v případě cla a DPH z Číny.

E-shop Amazon.cz v češtině

Již jsme zmínili možnost nakupovat na Amazonu česky. Portál pro Českou republiku sice není k dispozici, nicméně po zadání adresy Amazon.cz dojde k automatickému přesměrování na německý Amazon.de, přeložený do českého jazyka.

Skvělé také je, že česky lze také komunikovat se zákaznickou podporou, což značně usnadňuje situaci při reklamaci zboží nebo v případě problémů s objednávkou. Amazon recenze shrnuje, jaké bývají další časté problém.y

Ačkoliv je možné nakupovat na Amazonu česky, ceny zboží se zobrazují pouze v eurech.
Ačkoliv je možné nakupovat na Amazonu česky, ceny zboží se zobrazují pouze v eurech.

Ceny u produktů jsou zobrazeny v eurech, nicméně při placení mohou zákazníci využít převodníku měn a zjistit, na kolik by nákup vyšel v korunách. Je dobré vědět, že kvůli použitému kurzu se více vyplatí platit v eurech.

V porovnání s eBay je možnost nakupovat na Amazonu česky velkou výhodou, protože eBay v češtině dostupný není, a to ani jeho německá verze eBay Deutschland.

eBay na rozdíl od Amazonu nemá výhodu překladu rozhraní do českého jazyka. Oproti Amazonu jde však zobrazit zdejší ceny v českých korunách.

Prohlédnout nabídku eBay je možné zde >

Nákupy na Amazonu z Česka

Společnost Amazon otevřela distribuční centrum neboli sklad v Dobrovízi u Kladna, díky kterému je doručení zásilky z Amazon.de velmi rychlé a za poměrně dobrou cenu. Standardní dodání trvá přibližně 4 až 8 dní a pokud je hodnota objednávky alespoň 39 €, je poštovné zdarma.

Typ dopravyDoba doručeníCena za doručení
Standardní dodání4 – 8 pracovních dní4,49 € (zdarma od 39 €)
Expresní dodání2 – 4 pracovní dny7,99 €
Jednodenní dodání1 pracovní den9,99 €

Pokud prodejce poskytne číslo zásilky, je možné průběh objednávky sledovat po přihlášení do zákaznického účtu, popřípadě využít internetové stránky 17track.net nebo tnt.com, prostřednictvím kterých lze sledovat zásilku z Číny, Německa, ČR či jakékoliv jiného státu.

Stejně jednoduše lze sledovat také zásilky z AliExpressu, jednoho z nejoblíbenějších čínských e-shopů u nás. Více informací naleznete na tomto odkazu.

Publikováno: 18. 11. 2019

Štítky:

ČeskyJak nakupovat

Copyright © 2022 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang