AliExpress zásilky – poštovné zdarma

AliExpress zásilky – poštovné zdarma

Čínské e-shopy zpravidla nabízejí zboží tak levně, že jim jen málokterý český e-shop může konkurovat. I to je důvod, proč zde nakupují lidé z celého světa. Původně levná zásilka se však může pěkně prodražit kvůli poštovnému. Dobrou zprávou je, že poštovné na AliExpressu je zdarma. Proč se neplatí poštovné z AliExpressu?

Platba poštovného patří k největším nevýhodám on-line nákupů. Každý zákazník jistě zná ten pocit, když se mu k levné objednávce přičte i cena poštovného. Radost z výhodného nákupu je pryč a přichází pochybnosti na tím, zda se vyplatí nákup uskutečnit.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Nadšenci on-line nákupů jsou již zvyklí, že platba poštovného k nákupu na e-shopech neodmyslitelně patří, může být proto těžké uvěřit tomu, že AliExpress opravdu nabízí poštovné zdarma, a to u většiny svého zboží.

Jak nakupovat na AliExpressu bez poštovného?

AliExpress se trochu odlišuje od ostatních e-shopů. Funguje totiž jako jakési on-line tržiště, kde se střetává nabídka mnoha obchodníků, z nichž někteří prodávají dokonce stejné zboží. Na podobném principu běží i e-shopy jako Wish nebo DHgate.

To, že zde lze na nakoupit zboží různých obchodníků, vysvětluje, proč se na AliExpressu poštovné u jednotlivých produktů liší. Někteří obchodníci nabízejí poštovné zdarma, jiní za drobný příplatek.

AliExpress opravdu nabízí poštovné zdarma na většinu svého zboží.
Nakupovat s poštovným zdarma je možné zde >

Každého zákazníka jistě zajímá, jak nakupovat na AliExpressu bez poštovného. Volbu poštovného zdarma AliExpress nabízí již při vyhledávání zboží. V menu s různými filtry je možné zaškrtnout možnost poštovné zdarma či free shipping. Díky tomu se zobrazí jen ty produkty, u nichž je na AliExpressu poštovné zdarma.

Informaci o výši poštovného lze nalézt v detailu produktu.

Výši poštovného je možné vždy nalézt v detailu konkrétního produktu, hned vedle tlačítka Koupit nyní. Zákazník tedy předem ví, u jakého produktu bude platit poštovné a u jakého nikoliv. Na obrázku níže si lze všimnout, že i když se poštovné na AliExpressu platí, je velmi nízké.

Pokud není poštovné zdarma, bývá zpravidla velmi nízké.

TIP: Příslušenství k mobilním telefonům lze zde také sehnat bez poštovného a velmi levně. Oblíbené jsou například AliExpress obaly na mobil nebo AliExpress popsocket – držáky na smartphone.

Proč se neplatí poštovné na AliExpressu?

To, že je na AliExpressu poštovné zdarma je skvělá zpráva, jak je to ale možné? Na českých e-shopech stojí doprava obvykle několik desítek korun a zdarma je opravdu jen výjimečně. Tak proč se neplatí poštovné na AliExpressu, ačkoliv zboží putuje přes půl světa?

Odpověď je docela jednoduchá. Čína na exportu svého zboží velmi profituje, příjmy z vývozu činí až miliardy dolarů. Není tedy divu, že čínská vláda vývoz velmi podporuje, a proto některým firmám dotuje výdaje na dopravu. Díky tomu mají zákazníci z celého světa možnost nakoupit s poštovným zdarma.

Při nákupu nad $120 lze slevovým kódem 15BONUS lze na AliExpressu získat slevu $15.
Využít slevu na AliExpressu je možné zde >

Další poplatky za zásilky z AliExpressu

Poštovné je sice zdarma, stále však ještě hrozí platba cla a DPH z Číny. Celní poplatek i daň z přidané hodnoty mohou výhodný nákup proměnit na pořádně drahou objednávku. Tyto poplatky jsou jedním z největších strašáků pro ty, kteří chtějí levných nákupů z Číny využít.

Pro AliExpress platí stejná pravidla jako pro další čínské e-shopy. Zda se clo a DPH platí, závisí na na hodnotě objednávky.

Pokud je hodnota objednávky:

  • do 150 €, platí se pouze DPH
  • vyšší než 150 €, platí se DPH i clo

Nicméně v roce 2023 lze očekávat změnu, a to díky nové smlouvě mezi Českou poštou a AliExpressem. Zásilky budou nejprve vpuštěny do volného celního prostoru v Belgii a budou tak osvobozeny od platby DPH i cla. Česká pošta navíc zásilky z AliExpressu doručí již do 10 dnů od objednání.

Na AliExpressu je možné nakupovat v češtině za výhodné ceny.
Nakupovat na AliExpressu je možné zde >

Doprava na AliExpressu

Způsoby dopravy na AliExpressu jsou různé. Volba metody probíhá již v detailu produktu, hned pod údajem o výši poštovného. V nabídce je dopravní společnost Cainiao, Standardní přeprava AliExpress, EMS, DHL a další.

TIP: Možnosti dopravy na tomto e-shopu souvisí do velké míry s tím, jak funguje AliExpress.

Ceny jednotlivých způsoby dopravy se velmi liší. Platí, že čím rychleji bude zásilka doručena, tím dražší je i cena dopravy. V případě objednávky krytu na mobil na obrázku níže, je při čekací době od 30 do 50 dnů poštovné zdarma. Naopak rychlé doručení dopravcem DHL stojí již 31 dolarů.

Cena dopravy se liší dle doby doručení.

Ne všechny způsoby dopravy však umožňují sledování zásilky z Číny. I tato informace je dostupná při výběru dopravce. Sledování zásilky DHL umožňuje zákazníkovi vidět, kde přesně se jeho zásilka v daném momentě nachází.

Jak bylo již řečeno výše, čekání na zásilky z AliExpressu je od roku 2021 mnohem kratší, a to díky smlouvě mezi AliExpressem a Českou poštou. Doba doručení by neměla přesáhnout 14 dní.

AliExpress nabídka

Poštovné zdarma na AliExpressu není jedinou výhodou tohoto čínského e-shopu. Mezi sobě podobnými vyniká především širokou nabídkou zboží, která činí až 100 milionů produktů. Tak rozsáhlý sortiment nemá na internetu obdoby, i díky tomu je AliExpress jedničkou na trhu.

Tak rozsáhlý sortiment nemá na trhu obdoby.

Přesto, že jsou v nabídce miliony produktů, není těžké se na e-shopu zorientovat a vybrat si podle svého gusta. AliExpress navíc patří mězi čínské e-shopy v češtině, což celý nákup velmi usnadňuje. Nakupovat je také možné v přehledné mobilní aplikaci AliExpress.

Co všechno je možné na AliExpressu sehnat?

V nabídce nechybí elektronika ani móda, na své si tu přijdou ženy, muži i děti. Děti obzvlášť potěší velký výběr hraček, oblíbené je například AliExpress lego. To vše je navíc nabízeno za velmi nízké ceny a s poštovným zdarma. Co se vyplatí na AliExpressu koupit?

Na závěr je nutno podotknout, že existují i další čínské e-shopy s poštovným zdarma, patří mezi ně například BangGood, DealExtreme nebo MiniInTheBox. AliExpress však zůstává zdaleka nejpopulárnější, a to díky velkému výběru, nízkým cenám i snadnému procesu reklamace.

Publikováno: 23. 11. 2021

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang