Povinné ručení online – srovnávače a kalkulačky

Povinné ručení online – srovnávače a kalkulačky

Každý majitel automobilu či jiného vozidla ví, že bez povinného ručení nesmí vyjet do světa. Ačkoliv je někdy placení povinného ručení spíše přítěž, tak v mnoha situacích může řidiče zachránit před finanční katastrofou. Jak vybrat nejlepší povinné ručení pro svůj automobil a jak na něm zbytečně nepřeplácet?

Zřízení povinného ručení je povinností každého provozovatele vozidla. Pokud majitel automobilu neplatí povinné ručení, musí pak zpětně platit poplatek za každý den, kdy nebylo auto pojištěné. Tento poplatek sice není moc vysoký, ale zřízení povinného ručení je stejně levnější variantou. Jak si tedy vybrat nejlevější pojištění auta?

Slyšeli jste o pronájmu Beast? Můžete si pronajmout Teslu přímo na ulici. Neváhejte použít slevový kód RU1RW5CPUU a stáhnout aplikaci zde >

Co je povinné ručení

Povinné ručení je druh povinného pojištění, ze kterého se vyplácí škody v případě nehody. Hradí se z něho jak škody na majetku, tak i škody na zdraví třetích osob. Chrání tak majitele automobilu před možným nepříznivým dopadům finančních nároků poškozené strany, pokud způsobí svým automobilem nějaké škody.

Jako doklad o uzavřeném povinném ručení slouží provozovateli automobilu tzv. zelená karta. Tu majitel dostává ihned po sepsání smlouvy o povinném ručení s pojišťovnou.

Často se k povinnému ručení nabízí i nespočet možných připojištění a havarijní pojištění. Pokud si zákazník tyto služby navíc zvolí, pojištění auta už nejlevnější nebude. Každá taková výhoda něco stojí, nicméně v mnohých případech se vyplatí takové připojištění mít. Člověk se musí při sjednávání povinného ručení zamyslet nad tím, jaká rizika mu při provozování vozidla mohou hrozit.

Cena povinného ručení

Jedním ze základních faktorů, které ovlivňují cenu povinného ručení, je takzvaný pojistný limit. Jedná se o částku, do jejíž výše pojišťovna klientovi proplatí škody způsobené nehodou. Minimální výše pojistného limitu je zákonem stanovená na třiceti pěti miliónech korun, nicméně tato částka se může u různých poskytovatelů lišit.

Nicméně to není jediný parametr, podle kterého pojišťovny určují výši pojistného. Některé pojišťovny přikládají větší váhu technickému stavu vozidla, zatímco jiné se zaměřují spíše na majitele. Pokud má za sebou majitel pestrou historii ve smyslu dopravních nehod, tak mu pojišťovna nejlevnější povinné ručení určitě nenabídne.

Nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení má největší šanci sehnat zkušený řidič, který jezdí bez nehod a nepožaduje žádná další připojištění. Bohužel nejlevnější pojištění auta nemusí být vždy výhrou. V případě nehody majitel jistě ocení nabízené asistenční služby, hlavně v zahraničí, kde celou situaci komplikuje navíc jazyková bariéra.

Jaká připojištění nejčastěji pojišťovny nabízí za příplatek?

 • oprava na místě ihned
 • odtah vozu do nejbližšího servisu
 • výměna pneumatiky
 • nadstandardní služby

Mimo tyto asistenční služby jsou často nabízena i pojištění předního skla, připojištění proti střetu se zvěří nebo připojištění zavazadel. Zájemce by měl vždy pečlivě zvážit, zda tato připojištění potřebuje. Vždy se hodí, ale jejich výběr se samozřejmě odrazí na ceně povinného ručení.

Cenu povinného ručení může v některých případech ovlivnit i způsob sjednání. Někteří poskytovatelé totiž nabízejí povinné ručení se slevou, pokud si ho klient zařídí online cestou. Nízká cena navíc nemusí být jedinou výhodou, která na majitele čeká, když zařizuje povinné ručení online. Zájemce nemusí například ani vycházet z domu, aby s pojišťovnou podepsal smlouvu.

Sjednání povinného ručení online

Pokud se majitel automobilu rozhodne sjednat si povinné ručení na internetu, čeká ho spousta výhod. Nejen že může mít pojištění sjednaná během několika minut jen za pomocí několika kliků, ale na internetu má dostupné také přehledné srovnání pojištění, které mu usnadní výběr pojišťovny.

O toto přehledné srovnání pojištění se starají online srovnávače. Ty umožňují majiteli auta v krátké době vyhledat nabídky různých pojišťoven a srovnat je podle požadavků klienta (například podle ceny). Je to nejrychlejší cesta, jak najít nejlevnější povinné ručení, které zároveň odpovídá přesně požadavkům majitele vozu.

Sjednat povinné ručení online může člověk kdykoliv a odkudkoliv jen za pomocí internetu.

Online srovnávače a kalkulačky povinného ručení

Online kalkulačky a srovnávače povinného ručení využije snad každý, kdo se snaží si zařídit povinné ručení online. Tyto kalkulačky a srovnávače vyhledají podle zadaných parametrů vyhovující nabídky pojišťoven a shromáždí je všechny do jednoho přehledného seznamu. Tento seznam nabídek je většinou uspořádán od nejlevnějšího pojištění auta až po to nejdražší.

Co musí běžně zájemce v online kalkulačce vyplnit?

 • způsob užití vozidla
 • SPZ vozidla
 • jestli je majitel fyzická nebo právnická osoba
 • jméno a příjmení majitele vozu
 • věk majitele
 • adresa majitele
 • kontakt na zájemce – e-mail a telefon

Jako způsob užití vozidla se bere účel, ke kterému majitel automobil pořídil. Vozidlo může být používáno k běžné přepravě, běžnému provozu. Nicméně může automobil také sloužit pracovně k výkonu nějaké práce. Myslí se tím například provoz taxislužby, autoškoly, rozvozu zboží a jiných služeb. I tento faktor může ovlivnit cenu povinného ručení.

Technické parametry vozidla, jako je například i typ vozidla či značka, jsou samozřejmě také důležité k výpočtu povinného ručení. Online kalkulačky jsou ale natolik chytré, že si samy tyto informace dohledají díky vyplněné SPZ vozidla.

Srovnání pojištění nabízí na internetu veliké množství webů a stránek. Mezi ně patří například web 123ruceni.cz nebo srovnávač pojištění www.vpojisteni.cz. Možností je opravdu mnoho a srovnávači obvykle trvá pouze pár minut, než vytvoří finální srovnání.

Online srovnávače a další pojištění

Online srovnávače pojištění nenabízí pouze srovnání povinného ručení. Skrze online kalkulačky si lze vybrat nejvýhodnější pojištění různého typu. Například srovnávač pojištění www.vpojisteni.cz nabízí srovnání povinného ručení, havarijního pojištění a cestovního pojištění. Mimo tyto 3 druhy pojištění lze skrze kalkulačky srovnat například i pojištění odpovědnosti, pojištění majetku nebo životní pojištění.

Ke každému pojištění ale zájemce musí vyplnit jiné informace. Pro havarijní pojištění a povinné ručení jsou potřeba velmi podobné informace, ale například srovnávače cestovního pojištění chtějí navíc informace o výjezdu. Do srovnávačů cestovního pojištění se doplňuje navíc termín cesty, účel, počet osob a další.

Publikováno: 21. 01. 2023

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang