Kdy je Black Friday 2024 – slevy

Kdy je Black Friday 2024 – slevy

Blíží se chvíle, kdy obchody z celého světa poskytnou mimořádné slevy na své zboží. Nejočekávanější den v roce pro milovníky nákupů se nazývá Black Friday, nebo-li Černý Pátek. Do tohoto slevového festivalu se již několik let zapojují i české e-shopy. Kdy je Black Friday 2024?

Tradičně připadá Black Friday na pátek po severoamerickém Dnu díkuvzdání. Každý rok se tak jedná o jiné datum. Černý pátek 2024 spadá na 29. listopadu. Rozhodnutí, do kdy je Black Friday, záleží na jednotlivých obchodech. Většina z nich však plánuje slevové akce ponechat celý týden.

Black Friday v USA

Black Friday je dnem propuknutí nákupní horečky, kdy se lidé vydávají na předčasné vánoční nákupy dárků a obchodníci vydatně zlevňují veškeré zboží.

V USA je Černý pátek již od roku 2005 nejrušnějším dnem v nákupních centrech za celý rok. Slevových akcí každoročně využívá až 130 milionů Američanů.

Black Friday je nejrušnějším dnem v amerických obchodech.

Black Friday se váže spíše ke slevám v obchodních centrech a kamenných prodejnách. E-shopy zpravidla zlevňují zboží až následující pondělí, které se nazývá Cyber Monday. Cyber Monday 2024 připadá na 2. prosince. V Čechách však na Black Friday zlevňují i e-shopy.

Černý pátek v Česku

Ačkoliv se jedná původně o americkou tradici, těší se tento nákupní svátek oblibě již po celém světě. V Čechách prvně využil této marketingové akce e-shop Alza.cz a postupně se přidávaly i další obchody. Dnes se Černého pátku zúčastňují desítky až stovky e-shopů i kamenných prodejen.

U českých obchodů bývá zvykem, že se slevy na Černý pátek prodlužují na několik dalších dnů. Do kdy je Black Friday, však záleží na jednotlivých e-shopech a tuto informaci lze většinou bez problému vyhledat na jejich webových stránkách.

Stejně tak i o výši slev rozhoduje obchod sám. Nutno podotknout, že ne jen na Černý pátek je možné levně pořídit zboží internetových obchodů. Mnoho z nich nabízí slevové kupóny po celý rok. Celoročně mají také velmi nízké ceny čínské e-shopy, jako například AliExpress, GearBest nebo Wish.

České e-shopy zapojené v Black Friday

Jak již bylo řečeno, letos se do akce Černý pátek zapojily až stovky českých e-shopů a nabízejí tak nebývalé slevy na své zboží. Brzy tedy bude možné nakoupit levně vánoční dárky a poté si už jen užívat klidu adventu. Jaké obchody se v minulosti zapojily do Black Friday?

Black Friday na Sparkys

Sparkys je jedno z největších hračkářství v České republice známé je především svým čtyřpatrovým domem hraček v Praze. Sortiment tohoto hračkářství udělá radost každé dětské duši a je tak ideálním místem pro nákup vánočních dárků.

Na Černý pátek Sparkys připravil pro své zákazníky slevy – 25 % na Hasbro a Mattel hračky a navíc 15 % na Lego.

Sparkys je jednou z největších hračkáren v Česku.

Slevová akce Black Friday platí pouze na zboží z e-shopu Sparkys. Slevy se vztahují na objednávky zadané v těchto třech dnech. Pozor, slevy na Sparkys končí už den předtím, kdy je opravdu Black Friday.

TIP: Celoročně levné hračky prodávají i některé čínské e-shopy. Za skvělou cenu je možné sehnat například AliExpress Lego.

Black Friday na eObuv

eObuv je český e-shop původem z Polska, který prodává značkovou obuv. Boty z tohoto e-shopu jsou velmi kvalitní. V recenzích na eObuv si zákazníci chválí také rychlost doručení nebo vstřícný zákaznický servis. Zkrátka se jedná o bezpečný a kvalitní e-shop se značkovými botami a doplňky.

eObuv nabízí celoročně slevové kupóny na své zboží.

Na Černý Pátek si eObuv pro své zákazníky připravila rozsáhlé slevové nabídky. Zlevněna bude veškerá značková obuv. Akce navíc trvá již od 20. listopadu a vrcholí Černým pátkem 27. listopadu. Nutno podotknout, že eObuv nabízí slevové kupóny mnohem častěji než jen jednou v roce.

Black Friday na Notino

Notino je jednou z nejoblíbenějších parfumérií v Česku. V nabídce toho e-shopu jsou značkové parfémy a další beauty doplňky. Notino se navíc chlubí obrovskou nabídkou zboží, která činí až 55 000 produktů. Jaké jsou nejlepší Notino parfémy?

Notino nabízí parfémy za mimořádně výhodné ceny.

Black Friday probíhá na Notino v trochu netradiční čas a to již od 16. listopadu. Akce trvá několik dní a končí 22. listopadu. Během těchto šesti dnů je možné na Notino sehnat značkové parfémy v 15% slevě se slevovým kódem BLACK.

Black Friday na Pilulka.cz

Lékárna Pilulka je oblíbená síť kamenných lékáren. Navíc provozuje i e-shop, tedy internetovou lékarnu, na které lze kromě léků a vitamínů, nakoupit i zdravou stravu, fitness produkty či přírodní kosmetiku. Dle recenzí na Pilulku se jedná o velmi kvalitní e-shop se vstřícným zákaznickým servisem.

Pilulka nabízí na Černý pátek slevy až 70 % na vybrané zboží.

Akce Black Friday trvá na e-shopu Pilulky od 18. do 29. listopadu, tedy déle než týden. Využít je možné slev až 70 % na vybrané zboží. Mezi zlevněným zbožím jsou i hodnotné produkty, jako například elektrické zubní kartáčky.

Black Friday na Lékárna.cz

Lékárna.cz přišla jako první s konceptem internetové lékárny v Čechách. Sortiment lékárny.cz není zaměřen pouze na léky, sehnat je zde možné i sportovní výživu, kosmetiku nebo domácí spotřebiče. Na stránkách navíc funguje také odborná poradna.

Lekarna.cz je jednou z oblíbených internetových lékáren.

Black Friday na lékarně.cz trvá od 22. do neděle 29. listopadu. Zákazníci mohou vybírat z mnoha slev napříč celým sortimentem. Zlevněné zboží bude umístěno v sekci výprodej. Slevy na Černý pátek se vztahují na kosmetiku, doplňky stravy a zdravou stravu.

Black Friday na Vemzu.cz

Český e-shop Vemzu.cz si klade za cíl přinášet zákazníkům originální zboží, které není možné sehnat v běžných obchodech. Nakoupit zde lze neotřelou módu, kvalitní kosmetiku, ale i bytové doplňky či papírenské zboží.

I na e-shopu Vemzu se chystají neobyčejné slevy.

Na Vemzu.cz se letos slaví Cyber Monday, během kterého budou na e-shopu slevy až 70 % na všechny kategorie zboží. Pro získání slevy je však potřeba se registrovat.

Black Friday na Zoot.cz

Zoot.cz je proslulý módní e-shop, na kterém lze vybírat z více než 300 značek, včetně Vero moda, Dorothy Perkins či Vagabond. Objednávky nad 300 Kč jsou navíc doručovány zdarma. Velkou výhodou je také možnost si zboží vyzkoušet na jednom z odběrných míst.

Zoot.cz je kvalitní český módní e-shop.

Zoot.cz chystá slevy až 70 % na stovky produktů. Ve slevách tak bude možné pořídit Zoot šaty nebo Zoot boty. Podle zkušeností z minulých let, začnou akce dříve než na Black Friday. Vyplatí se proto sledovat stránky Zoot a těšit se, kdy budou největší slevy v roce spuštěny.

Black Friday na Asko-Nábytek

ASKO nábytek je síť prodejen nábytku a bytových doplňků, které lze mimo kamenných prodejen nakoupit i na e-shopu. Asko se pyšní velmi dobrým hodnocením od spokojených zákazníků. Například na e-srovnávači zboží.cz by ho doporučilo až 91 % zákazníků.

Asko nábytek chystá slevu 15 % na vybrané produkty.

Černý pátek probíhá pouze na e-shopu Asko nábytku. Akce znamená slevu 15 % z prodejní ceny, která bude platit na vybrané produkty z celého sortimentu.

Black Friday na Different.cz

Different.cz si přeje změnit jednotvárnou módu a přináší na trh opravdu originální a neotřelé módní kousky. Pro každého, kdo chce být jiný a má už dost nudného oblečení a doplňků, je tento český e-shop tím pravým místem, kde na Černý pátek nakoupit.

Black Friday trvá na Different rekordně dlouho. Akce začínají 13. 11. a trvá až do Cyber Monday, tedy 30. listopadu. Pro získání slevy stačí zadat slevový kód BLACK, který zlevní veškeré zboží o 15 %. Na e-shopu navíc probíhá výprodej se slevami až 70 %. Je tak možné získat značkové oblečení a obuv za bezkonkurenční cenu.

Black Friday na My protein

MyProtein je původně britská společnost, která se ale postupně rozšířila až do 70 zemí, včetně Česka. V nabídce toho e-shopu jsou kvalitní produkty pro všechny sportovce. Lze zde však nakoupit mnohem víc než produkty sportovní výživy, Myprotein prodává i sportovní oblečení a pomůcky.

Na e-shopu MyProtein.cz budou 20. listopadu probíhat největší slevy v roce, jejich výše ještě není známá. Na stránkách je možné se přihlásit k odběru newsletteru a získat tak informace o slevách a nových produktech jako první.

TIP: Levnou a cenově dostupnou zdravou výživu má ve svém sortimentu také český e-shop Emco. Black Friday také probíhá na e-shopu pro sportovce Fitness4u.

Původ Black Friday

Pojem Black Friday má svůj původ v USA, kde se tak původně označoval rušný den pod Dni díkuvzdání ve Philadelphii, kdy město zavalili turisté a nakupující kvůli sobotnímu fotbalovému zápasu. Američané často v práci nahlašovali, že jsou nemocní, aby si prodloužili víkend a mohli jít nakupovat.

Původně byl Black Friday vnímán negativně, souvisel totiž s rokem 1869, kdy kvůli spekulantům došlo k pádu trhu se zlatem, a v důsledku toho i k hlubokému propadu akcií.

Později se však začalo používat označení Černý pátek pro den, kdy obchodníci profitují, nebo-li se přehoupnou z červených čísel na černá, která označují v účetnictví zisk. Odtud také název Černý pátek pro rozsáhlou slevovou akci.

Jak ušetřit ještě více?

To byl krátký seznam několika českých e-shopů, které se zúčastňují celosvětové akce Black Friday. Každý z e-shopů pojímá tento den trochu jinak. Někteří nabízí slevový kód na celý týden, jiní zlevní vybrané zboží jen na jeden den. I tak ale platí, že jde o největší slevy v roce.

Některé české e-shopy nabízejí slevové kupóny celoročně. Získat lze třeba slevové kódy na Notino, Knihy Dobrovský, Zoot, na kosmetické produkty jako Yves Rocher a Sephora či na elektro všeho druhu na Expert.cz.

Ještě více lze ušetřit díky cashbackovým portálům, jako je například Tipli.cz. On-line nakupování tak bývá výhodnější, než si zákazník myslí.

Publikováno: 15. 11. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang