Cashback Albert – jak získat peníze zpět

Cashback Albert – jak získat peníze zpět

Nakoupit potraviny a ještě za to dostat zaplaceno? Utopie nebo realita? Při platbě u Alberta kartou vybraných bank je totiž možné získat z každého nákupu odměnu až 25 % dle dohody bank s obchodníkem. Jak to funguje v potravinách Albert? Jaké banky tuto službu podporují?

Předně je nutno upřesnit, o jakém cashbacku Albert bude řeč. O odměnách za nákup v pobočkách potravin Albert, konkrétně při úhradách platební kartou banky, jež tuto možnost nabízí.

Doplňky do kuchyně či stylové nákupní tašky lze koupit na Shein. Díky Shein slevovému kupónu SADCZ15 navíc ušetříte 15 % z objednávky nad 19 €.

Využít 15% slevu na Shein >

Napříč Českou republikou rozdávají procenta za nákup v Albertu dvě finanční instituce – Česká spořitelna a Air Bank. V obou případech musí mít zákazník vedený běžný bankovní účet u jedné z bank, a také staženou její mobilní aplikaci.

U Alberta je možné nakoupit potraviny a ušetřit při odměnách za placení.

Aplikace účtu České spořitelny se nazývá George a sama odměnová služba je Moneyback. Za dobu své působnosti si tento druh věrnostního programu získal oblibu u více než 800 tisíc zákazníků.

Sleva za nákup u Alberta se může pohybovat od 5 do 25 % podle dohody mezi bankou a obchodníkem. Akce a výše procent zpět jsou pravidelně obměňovány, přičemž si Česká spořitelna vyhrazuje právo, aby cashback, neboli vratné peníze, nepřesáhl 500 Kč za kalendářní měsíc.

Air Bank účet má tuto službu rovněž velmi dobře ošetřenu. Délka trvání jednotlivých akcí se liší, může jít o sezónní záležitost po dobu 90 dní, nebo o týdenní akce u příležitosti Velikonoc či jiných svátků.

Občas jsou akce platné pouze v určitých prodejnách, většinou však celorepublikově.

Odměny za placení u Alberta poskytují Česká spořitelna a Air Bank.

Odměny za nákup zpět v potravinovém řetězci Albert se mohou pohybovat už od 2 procent na celý nákup. Může jít i o větší procenta, z velké části ovšem až při nákupu nad určitou částku.

Na AliExpressu se dají levně pořídit vychytávky do domácnosti, a také pěkné outfity pro běžné nakupování potravin.

Prohlédnout nabídku AliExpress >

Například banka zákazníkům vrátí 15 %, bude-li jejich nákup přesahovat 500 Kč. Jeden příklad za všechny:

Nákup potravin paní Novákové činil 1 255 Kč. Banka jí příští zúčtovací období vyplatí zpět 15 % z této částky, čili konkrétně se bude jednat o částku 188,25 Kč.

Podstatné je, aby zákazník předem v mobilní aplikaci My Air slevu aktivoval. Pokud tak neučiní, nebudou mu procenta v dalším měsíci vrácena na účet.

Banky mívají podobné dohody s mnoha obchody různých zaměření. Vyplatí se pravidelně sledovat rozrůstající se nabídku a včas si aktivovat požadované slevy.

Cashback Albert – výběr hotovosti

Co se druhého významu cashbacku v Albertu týče, je to služba, kdy je při jakémkoli nákupu možné u pokladny vybrat hotovost až do výše 3 000 korun, aniž by zákazník musel vyhledávat bankomat.

Zařiďte si kuchyň za pár korun a podle svých představ. Sleva na první nákup je 100 Kč a doprava zdarma od 2 000 Kč.

Nakoupit se slevou na Bonami >

Tato služba byla v České republice spuštěna v roce 2006, ovšem do té doby byla podmíněna nákupem za minimální částku 300 Kč a výběr hotovosti byl omezen na 1 500 Kč. S příchodem roku 2018 došlo ke zjednodušení pravidel.

Nyní je možné vybírat až 3 tisíce při nákupu byť jen za 1 Kč. Je to přidaná hodnota zákazníkům, avšak obchod jako takový z této služby nevykazuje žádný profit.

Vybrat si hotovost ze svého účtu na pokladně potravin je příhodné zejména na vesnicích a malých městech, kde nejsou rozmístěny bankomaty.

Vyplatí se zejména v místech, kde se nenachází ATM zákazníkovy banky, a ten by tudíž musel platit poplatek za výběr z bankomatu jiného peněžního ústavu. V Albertu u kasy je cashback zdarma.

Není to nároková služba, ačkoli ji obchod nabízí. Nemá-li pokladní dostatečnou hotovost, nemůže zákazníkovi požadovanou částku vyplatit.

Každý výběr hotovosti je zaznamenán na účtence a započítává se do denního limitu výběrů stejně jako při výběrech z bankomatu.

Publikováno: 18. 05. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang