Cashback – co to je, jak funguje

Cashback – co to je, jak funguje

Hledání nejvýhodnějších slevových nabídek už nemusí být jedinou cestou, jak ušetřit. Služba cashback se za posledních pár let rozrostla i mezi českými zákazníky a stále více lidí ji užívá. Stojí na jednoduchém principu a probíhá úplně zdarma. Jak cashback funguje? Co to vlastně znamená a kde nalézt nejvýhodnější cashback nabídky a odměny?

Cashback v doslovném překladu znamená peníze zpět. Přesně to také služba dělá. Zákazník po nákupu na e-shopech užívajících tuto slevu získá určitou část peněz zpět.

Službu cashback je možné využít na známé a ověřené e-shopy jako AliExpress, eObuv nebo Zoot. Nejvyšší cashback v tomto případě nabízí portál Tipli.

Využít službu cashback přes Tipli >

Cashback funguje na principu affiliate marketingu. Na jedné straně stojí koncový zákazník, na straně druhé e-shop a jejich prostředníkem je cashbackový portál. Ten pomocí affiliate odkazů propojuje zákazníky s oblíbenými e-shopy. E-shopy dávají cashbackovým portálům provizi a ta se poté dělí i mezi zákazníky.

Vyzkoušet službu cashback na Tipli >

Výše cashbacku se liší u každého portálu a zvoleného e-shopu. Běžně se pohybuje okolo 2 – 6 %, některé e-shopy však nabízí až 30 %.

TIP: Při nákupu potravin v řetězci Albert a platbě kartou České spořitelny nebo Air Bank dostává zákazník část peněz zpět na základě služby Cashback Albert

Podobně tak je rozdílný i způsob vyplacení odměny. Některé portály ji odesílají již od 1 Kč, na jiných je třeba našetřit určitou částku, ta ale není nijak zvlášť vysoká a pohybuje se ve stovkách korun.

Jak cashback získat?

Získání cashbacku není nic složitého a zabere maximálně pár minut. Nejdříve je ale nutné se registrovat. Registrace je zdarma, některé portály naopak nabízí při registraci určité bonusy. Poté při nakupování už jen stačí jednoduše přejít na e-shop přes cashbackový portál místo běžného prohlížeče. Jinak nákup probíhá naprosto normálně.

Po nákupu cashback portál zákazníka kontaktuje o odměně, kterou může e-shop poskytnout během 1 – 30 dní. Časový úsek je stanoven takto kvůli možnosti reklamaci a vrácení zboží. Běžně zákazník obdrží odměnu do 48 hodin na zákaznický účet, musí jen počkat na reálné vyplacení.

Tam poté záleží na konkrétním cashbackovém portálu a jeho podmínkách pro odeslání peněz na bankovní účet.

Uživatelé webových prohlížečů Mozilla Firefox a Google Chrome mají možnost využít tzv. pluginů. Plugin funguje jako jakési upozornění na cashback, to uživateli přijde, pokud se bude nacházet na webu, který tuto službu poskytuje.

TIP: S kartou Crypto.com lze získat při každém nákupu cashback ve výši až 8 %. Karet, které vracejí peníze, existuje mnohem více, ne všechny však mají tak výhodné podmínky, jako zmíněná karta Crypto.

Na jaké e-shopy se cashback vztahuje?

Cashback je mezi zákazníky oblíbený hlavně proto, že ho podporuje mnoho populárních a spolehlivých e-shopů. Funguje jak u českých e-shopů, tak i čínských a není problém ho využít na oblečení, elektroniku či kosmetiku z Číny.

Cashback podporuje mnoho e-shopu, které jsou mezi zákazníky populární. Uplatnit se dá u klasických e-shopů s oblečením nebo elektronikou, využít lze však i na různé zájezdy či léky.

Navíc některé portály nabízí cashback i na zážitky či pobyty. Obecně se počet e-shopů, na které se cashback vztahuje, pohybuje okolo několika stovek.

Ze zahraničních e-shopů se cashback dá využít na AliExpress, LightInTheBox, Ebay, Banggood a další. Pro zájemce o oblečení se nabízí například obchody jako Zoot, Freshlabels, Zalando nebo AboutYou.

Na cashbackových portálech se dají sehnat i skvělé dárky (nejen) na Vánoce. Pro milovníky zážitků nabízí to nejlepší Booking.com, pro vzdělání Knihy Dobrovský a pro kosmetické nadšence Notino.

E-shopů nabízejících cashback je však celá řada a je nutné si vždy zkontrolovat, zda konkrétní cashbackový portál slevu nabízí a jaká je její výše.

Jaké jsou cashbackové weby?

Cashbackové portály fungují po celém světě, v České republice se mezi nejznámější řadí Tipli, Plná peněženka, Refundo nebo Vratné peníze. Každý portál má jiné nabídky a podmínky, zákazník by se tedy měl vybrat správně. I Cashbackové portály nabízí mnoho výhod, mezi ně patří bonusy za doporučení nového uživatele či odměny za věrnost.

Nejvíce zákazníků užívá portál Tipli, registrovaných je přes 700 000. Stejně tak tento web má i nejvíce návštěv. Obecně by se zákazník měl řídit počtem nabízených e-shopů, výší odměn (ty se napříč portály často liší), lhůtou pro vyplacení cashbacku, recenzemi a v neposlední řadě i nabízenými bonusy.

Tipli

Tipli.cz je nejvíce navštěvovaný cashbackový portál v Česku. Mezi jednu z jeho mnoha předností patří uživatelská podpora, která pomáhá novým i zaběhlým uživatelům téměř nonstop. Dalšími výhodami jsou již zmiňované bonusy za registraci nového člena či odměny za přivedení nového uživatele. Využít výhody nakupování přes Tipli >

Registrace na Tipli je zdarma, navíc nakupování přes tento portál nabízí mnoho výhod, tipy k nákupům i slevové letáky, které dělají nakupování ještě výhodnější.

Populární e-shopy se u Tipli také značí i nejvyššími cashbacky. Například AliExpress cashback má Tipli stále bezkonkurenčně nejvyšší a podobně je tomu tak i u dalších oblíbených e-shopů. O tom, že portál dělá dobrou práci, vypovídají uživatelské recenze i získaná ocenění.

Publikováno: 01. 12. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang