Fruugo – recenze, zkušenosti zákazníků

Fruugo – recenze, zkušenosti zákazníků

Fruugo recenze jsou často prvním krokem lidí, kteří se snaží posoudit důvěryhodnost tohoto e-shopu. I přesto, že Fruugo.cz láká svým širokým sortimentem a nízkými cenami, realita nakupování na tomto globálním tržišti vypadá odlišně. Kritikové upozorňují na dlouhou dobu doručení, nízkou kvalitu zboží a problematickou komunikaci. Co ještě dalšího skrývá Fruugo?

Co je Fruugo? Fruugo.cz patří mezi online obchody, respektive nákupní galerie či internetové tržiště, které se snaží zaujmout zákazníky velmi širokým sortimentem od elektroniky až po oblečení.

 • Oblečení a doplňky
 • Zdraví a krása
 • Dům a zahrada
 • Bytové doplňky a nábytek
 • Nábytek
 • Elektronické a elektrické
 • Média, umění a zábava
 • Sportovní vybavení
 • Hry a puzzle
 • Hračky a vybavení na hru
 • Chovatelské potřeby
 • Obchod, nářadí a zásoby
 • Vozidla a náhradní díly
 • Potraviny a nápoje

Za zdánlivě lákavým vzhledem a možnostmi nakupování oblečení online se skrývá zástup nespokojených zákazníků. Fruugo sbírá negativní recenze, které zmiňují problémy s dodáním, pochybnou kvalitou a nemožností reklamace.

Dlouhá doba doručení a téměř nemožná komunikace tvoří hlavní nevýhody Fruugo.cz. Zákazníci si stěžují na nekompletní zásilky nebo na nedoručení objednaného zboží vůbec. Reklamace je obtížným úkolem, protože pokusy kontaktovat Fruugo e-shop jsou téměř bez výsledku a odkazy na sledování zásilek nefungují. Kvalita zboží a odpovědnost za jeho stav jsou často v rozporu s očekáváním zákazníků.

Co je Fruugo cz

Fruugo.cz se prezentuje jako lákavý e-shop s rozsáhlým sortimentem od elektroniky po vybavení pro domácnost a zahradu.

Fruugo.cz není tradiční e-shop jako třeba Lindex eshop, nýbrž globální tržiště, které propojuje různé prodejce, podobně jako Mall.cz nebo AliExpress. Smluvní podmínky naznačují, že Fruugo se zříká odpovědnosti za kvalitu zboží a neakceptuje reklamace, protože je pouze přeprodejcem. Za kvalitu ručí výrobce, případně oficiální distributor.

Čeští zákazníci mohou být klamáni doménou CZ, poněvadž sídlo Fruugo je registrováno v Anglii a Walesu, a podle všech dosavadních reakcí nepatří mezi nejlepší e-shopy s oblečením.

Fruugo recenze

Fruugo cz recenze představují důležitý zdroj informací pro ty, kteří hledají spolehlivé a důvěryhodné informace o online obchodu Fruugo. Tento e-shop, původem z Číny a působící také na českém trhu pod doménou Fruugo.cz, láká zákazníky k nákupu přes internet rozsáhlým sortimentem, který zahrnuje elektroniku, hračky, kosmetiku, oblečení, a další.

Nicméně, recenze Fruugo naznačují, že za lákavým vzhledem a nízkými cenami se skrývají výrazné problémy, a nikoliv další z nejlepších čínských e-shopů. Zákazníci si nejčastěji stěžují na téměř nemožnou komunikaci s obchodem, extrémně dlouhé doby doručení a problémy s reklamacemi.

Negativní zpětná vazba zahrnuje i nedostatečnou kvalitu zboží, nevracení peněz, a dokonce i situace, kdy balíčky nedojdou vůbec. Přestože Fruugo.cz láká prezentací jako český web, je ve skutečnosti registrován v Anglii a Walesu, což může klamat místní zákazníky.

Hlavní nevýhody Fruugo.cz zahrnují prakticky nemožný kontakt s obchodem, obtížnou reklamaci s odesláním zboží do Číny na náklady zákazníka, a nekvalitní doručení. Celkové hodnocení Fruugo cz v recenzích dosahuje nízkých hodnot, což varuje potenciální zákazníky před riziky spojenými s nákupem – ať už hraček, vybavení pro domácnost nebo třeba pánské módy.

Fruugo slibuje lákavé oblečení a doplňky, s dodáním už to však bývá horší.

Fruugo Heureka – recenze

Heureka je oblíbený on-line srovnávač e-shopů, kde mohou zákazníci najít hodnocení všech možných obchodů. Fruugo recenze Heureka ovšem zcela postrádá, což zmíněnému e-shopu nijak nedodává na důvěryhodnosti.

Přestože některé recenze Fruugo mohou být pozitivní, jsou častěji negativní a zdůrazňují významné nedostatky v poskytovaných službách, což může odradit potenciální zákazníky od nákupu na této platformě. Pozitivní recenze Fruugo lze navíc převážně najít jen na zahraničních, nepříliš důvěryhodně působících webech.

Na Trustpilotu má Fruugo hodnocení 4,2 hvězdičky z 5 z více než 42 000 recenzí. Zde je několik kladných recenzí Fruugo:

 • „Skvělé ceny a rychlé doručení. Určitě bych tento web doporučil.“ – John S.
 • „Měl jsem skvělou zkušenost s nákupem na Fruugo. Produkt byl přesně takový, jak byl popsán, a byl doručen včas.“ – Sarah B.
 • „Na Fruugo jsem našel skvělé nabídky. Rozhodně to zkusím znovu.“ – David L.

Existuje však také několik negativních recenzí Fruugo. Někteří zákazníci si stěžovali na zpožděné doručení, problémy se zákaznickým servisem a potíže s vrácením zboží. Zde je několik negativních recenzí Fruugo:

 • „Objednal jsem si produkt před měsícem a stále jsem ho nedostal. Zákaznický servis nereaguje na mé e-maily.“ – Michal T.
 • „Měl jsem problém s produktem, který jsem si objednal, a zákaznický servis Fruugo mi nebyl vůbec nápomocný.“ – Jessica P.
 • „Bylo velmi obtížné vrátit produkt, který jsem si objednal.“ – Emily K.

Celkově se zdá, že Fruugo je legitimní tržiště s pozitivními recenzemi. Existují však negativní recenze, o kterých by měli zákazníci vědět, než si z webu něco objednají.

Zákazníci by se neměli nechat zlákat pestrým výběrem sortimentu.

Fruugo e-shop – obchod Fruugo (recenze)

Nakupování na Fruugo e-shopu může být spojeno s řadou rizik, která zahrnují potenciální ztrátu kontroly nad finančními transakcemi, zneužití citlivých údajů a možnost nedoručení či případného dodání jiného či nekvalitního zboží. Jedním z klíčových faktorů, který představuje riziko pro zákazníky, je omezená transparentnost v procesu transakcí.

Někteří zákazníci obchodu Fruugo sdílejí zkušenosti o nejasnostech týkajících se plateb a případné neschopnosti sledovat, jak jsou jejich finanční prostředky spravovány v průběhu nákupního procesu. To může vést ke ztrátě kontroly nad platbami a vystavovat zákazníky různým finančním rizikům.

Dalším významným rizikem je potenciální zneužití citlivých osobních údajů. Od e-mailových adres až po platební detaily – údaje, které zákazníci poskytují při nákupu, mohou být ohroženy nedostatečnými bezpečnostními opatřeními. Existuje tak riziko, že tyto informace mohou být zneužity pro podvodné aktivity, což může mít závažné důsledky pro zákazníky.

Nedodání objednaného zboží nebo doručení zboží jiného než očekávaného patří mezi další rizika spojená s nákupy na Fruugo. Mnoho zákazníků sdílí své frustrující zkušenosti s dlouhými dobami doručení a v některých případech i s úplným nedodáním zboží.

Navíc se objevují případy, kdy bylo dodáno zboží odlišné od toho, které bylo původně objednáno, neboť Fruugo působí jako prostředník pro různé prodejce na své platformě. Všechny tyto faktory poukazují jasně na to, že e-shop Fruugo.cz nepatří mezi obchody, ve kterých se vyplatí nakupovat oblečení.

Kromě toho existuje i riziko nákupu nekvalitního zboží, které nesplňuje očekávání zákazníka. Recenze Fruugo obchodu zdůrazňují problémy spojené s nízkou kvalitou některých produktů, což může zákazníky zklamat a způsobit finanční ztráty.

Celkově lze konstatovat, že i přes lákavý sortiment a nízké ceny může nakupování na Fruugo e-shopu přinášet řadu rizik pro zákazníky. Bezpečnostní opatření týkající se platebních údajů, pečlivá volba prodejců a zvýšená obezřetnost při nákupu jsou nezbytné k minimalizaci těchto rizik a ochraně zákaznických práv a finančních prostředků.

Lidé, kteří chtějí nakupovat levné oblečení, mají k dispozici poměrně velké množství alternativ. Mohou si například zjistit, jak funguje Vinted, a nakupovat levné často značkové kousky z druhé ruky. Další možnost představuje třeba Bonprix eshop a další podobné, ověřené online obchody. Pro nákup bot se zase mnohým osvědčil eobuv eshop.

Fruugo.cz čelí několika kritickým aspektům, které ovlivňují důvěryhodnost a spokojenost zákazníků. Tyto recenze a Fruugo zkušenosti nabízejí cenný pohled na realitu nákupu na této platformě a zdůrazňují potřebu obezřetnosti a pečlivého posouzení před tím, než se zákazníci rozhodnou využít služeb Fruugo.cz.

Hodnocení Fruugo nedoporučuje nakupování na tomto online tržišti. Zákazníci se potýkají s neuspokojivými zkušenostmi, ať už jde o doručení, komunikaci nebo kvalitu zboží. I přes absenci na seznamu rizikových obchodů České obchodní inspekce a nepřítomnost na Heurece recenze a zkušenosti zákazníků varují před potenciálními problémy spojenými s nákupem na Fruugo.cz.

Fruugo – kontakt

Fruugo cz nabízí možnost komunikace s e-shopem prostřednictvím kontaktního formuláře. Ten dává na výběr základní otázky, zda se dotaz týká objednávky či nikoliv. Na výběr vždy dává z rotace odpovědí, ovšem vždy vyžaduje uvedení celého jména a e-mailové adresy. Přímý Fruugo kontakt se zákaznickým servisem, ať už telefonicky nebo přes chat, není k dispozici.

Publikováno: 27. 03. 2024

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang