Nejlepší nafukovací matrace

Nejlepší nafukovací matrace

Už žádné bolavé záda z karimatky. Nafukovací matrace jsou oproti nim velice pohodlné a mají mnoho využití. Může na nich spát návštěva, hodí se na přespání ve stanu i v autě. Pokud se v okolí nenachází žádná postel, tak nafukovací matrace ji dokáží dobře nahradit. Zkrátka jsou zárukou kvalitního spánku. Jak tedy vybrat pohodlnou a kvalitní matraci?

Na trhu se nachází nespočet různých druhů a typů nafukovaček. Není tedy zrovna jednoduché se v takovém množství modelů zorientovat a vybrat nafukovací matraci, se kterou bude člověk spokojený. Pokud se člověk špatně vyspí, je následující den unavený a také nepříjemný na celé široké okolí. Naopak kvalitní spánek dodá energii a umožňuje užívat si života plnými doušky.

Z tohoto důvodu se nevyplatí nákup uspěchat. Je dobré věnovat výběru dostatek času a energie, která se ovšem vrátí i s úroky. V tomto článku jsou popsány jednotlivé parametry matrací, které pomohou s nákupem.

Jak vybrat nafukovací matraci?

Pro každý účel se hodí jiná nafukovačka. Základem proto je, rozmyslet se, k čemu a jak chceme matraci používat. Poté už stačí sledovat parametry a vybrat tu, která je všechny splňuje.

Nosnost

Toto je velice důležitý parametr, který udává kolik kilogramů matrace snese. Je potřeba řídit se nejtěžším člověk, který ne ní bude spát. Také je vhodné nechat si nějakou rezervu. Když matraci nepřetěžujeme, obvykle vydrží déle. Největší nosnost je kolem 400 kilogramů.

Rozměr

Další velice důležitý parametr. Obvykle se setkáváme s dvěma udávanými rozměry. Jeden udává velikost v nafouknuté a druhý ve vyfouknuté podobě. Oběma dvěma je potřeba věnovat pozornost.

Rozměry složené matrace jsou důležité při skladování nebo při převážení matrace. Pokud je v plánu, že se matrace bude využívat na vandrech. Je tento rozměr obzvláště důležitý, protože si tím určitě člověk nechce zaplnit celý batoh.

Dále je třeba věnovat pozornost výšce matrace. Skoro ve všech případech platí, že čím vyšší matrace, tím je pohodlnější a člověk se na ní lépe vyspí. Zároveň nahoru se nahoru dostane méně chladu. Snad jediný důvod, proč zvolit nižší matraci, je kvůli spaní ve stanu, aby nezabírala moc místa. Do stanu může být dobrou volbou nafukovací karimatka, která je velice skladná a zároveň funkční. Zkrátka „nafukovací postel vysoká“ bývá obvykle správnou volbou.

Pokud chceme dávat nafukovací matraci do auta, nebo třeba do stanu, musíme si zjistit a spočítat, zda se tam vejde. Kromě délky bychom se měli zaměřit i na šířku.

Na občasné přespání ve stanu není třeba žádná zbytečně široká matrace. Ušetřené místo můžeme využít na jiný nafukovací nábytek. Další věci vhodné ke stanování mají například na 4camping.cz. Prodávají outdoorové oblečení, jako jsou třeba tepláky, ale také různé chytré pomocníky při cestování.

Nafukování

Způsobů, jak nafouknout nafukovací postel, je několik. Liší se náročností, rychlostí a také potřebnými nástroji. Je důležité uvědomit si, jak často se bude nafukovačka nafukovat. Když už údaj známe, je snazší dát tomuto parametru váhu, kterou si zaslouží. Jak se tedy nafukovací matrace dají nafouknout?

 • Nejméně pohodlný způsob je nafukovat matraci pusou. Je to vyčerpávající a zdlouhavý proces.
 • Velmi často se nafukují pomocí ruční pumpy. Je to pohodlnější způsob oproti nafukování pusou, který má ovšem tu nevýhodu, že člověk musí mít u sebe pumpičku. Taková postel bývá obvykle označená jako nafukovací matrace s pumpou, což je poměrně logické.
 • Nožní pumpa je podobná té ruční, akorát člověk maká nohama místo pusou.
 • Dalším způsobem, jak nafouknout matraci je pomocí elektrického kompresoru. Velice jednoduché použití. Nevýhodou je o něco větší cena a nutnost elektrické energie.
 • Nafukovací matrace s kompresorem jsou nejpohodlnější možností. Vestavěný kompresor vyřeší všechny starosti, ale také je to bohužel dražší varianta. Je to tzv. samonafukovací matrace.

Ať už se člověk rozhodne jakkoliv, měl by být o své volbě přesvědčený. Také se nesmí opomenout velikost matrace, protože čím větší, tím hůře se nafukuje. Nafukovací matrace pro dva je těžší nafouknout než malé a skromné jednolůžko.

Materiál

Při hledání té pravé matrace je dobré podívat se také na údaj, z čeho je daná matrace vyrobená. Většina nafukovacích lehátek je z plastu, který má ovšem nějaké mouchy. V zimě z něho jde chlad a v létě se naopak lepí na holé tělo. Z těchto důvodů se matrace potahují. Ty nejluxusnější jsou potažené semišem.

Cena

Nafukovačky se dají pořídit poměrně levně. Ty nejlevnější vyjdou jen na pár stovek. Horní hranice je neomezená, ale opravdu velice kvalitní a pohodlná matrace se dá koupit za zhruba 1 500 Kč. To je komfortní matrace, na které je radost spát.

Používání matrace

Pokud nechceme matraci zničit, je nutné dodržovat některá pravidla. Tím první je matraci nepřetěžovat, nikdy by na ní nemělo být více lidí, než pro kolik je určená. Také je dobré pamatovat, že byla vyvinuta na ležení, ne na skákání.

Další pravidlo říká, že na matraci nesmějí domácí mazlíčci. Svými drápky by mohly matraci protrhnout, nebo do ní kousnout. Je potřeba na to myslet a dodržovat to.

Také se nesmí na matraci používat ostré předměty, jako jsou nůžky, nožík, ale i třeba obyčejná tužka. Zkrátka je potřeba dávat si pozor na předměty s ostrými hranami.

Nafukovací matrace Decathlon

Nejlevnější nafukovací matrace v Decathlonu stojí pouze několik set Kč. Konkrétně se jedná o model „Kempingová nafukovací matrace Air Basic 70 cm pro 1 osobu„. Bližší detaily:

 • složení: 100 % polyvinylchloridu
 • rozměry: 190 × 70 × 16 cm
 • hmotnost: 1,9 kg
 • objem: 5,3 l
 • nafukování pumpami
 • hodnocení: 4,2 hvězdiček
Media 0
Nafukovací matrace v Decathlonu za nízkou cenu.

V balení obsahuje také sadu balení, ale pumpa v něm není. Pokud chce tedy koupit nafukovací matraci s pumpou, je nutné koupit jiný produkt, nebo koupit obě věci zvlášť. Svojí výškou je to vhodná nafukovací matrace do stanu.

V Decathlonu mají obrovskou nabídkou nafukovacích matrací a lehátek. Partneři si zde také vyberou díky modelu s názvem „Kempingová nafukovací matrace Air Basic 140 cm pro 2 osoby„. Jedno takové nafukovací lehátko do vody z decathlonu zde bude také podrobněji představeno.

Dětské nafukovací lehátko do vody stojí pár set Kč. Dětské nafukovací lehátko Tinoa Panda je určeno pro nejmenší děti. Děti tak mají pomocníka na první krůčky ve vodě. Tento produkt má celé čtyři hvězdičky z pěti, což znamená, že většina zákazníků je spokojena.

Media 0
Nafukovací lehátko do vody z Decathlon.

Decathlon je vstřícný obchod se zajímavým sortimentem a s ještě zajímavější cenou.

Nafukovací matrace Jysk

V Jisku mají nejlevnější nafukovací matraci za nižší stovky Kč. Její název je „nafukovací matrace FLOCKED Š73xD191xV22„. Bližší informace:

 • rozměry v rozloženém stavu: 73 × 191 × 22 cm
 • rozměry v nesloženém stavu: 27 × 7 × 24 cm
 • hmotnost: 1,4 kilogramů
 • materiál: PVC
 • povrch: velur
 • nafukování pumpou (není v sadě)
 • sada na opravy
Nafukovací matrace v Jysku.

Jysk je obchod zaměřený na nábytek, proto zde nenajdeme Jysk nafukovací lehátka. Jejich nafukovací matrace nemají zrovna nejlepší hodnocení, ale to neplatí například u dřevěných Jysk lehátek, nebo třeba rozkládacích pohovek.

Nafukovací postel Lidl

Nejlevnější nafukovací matrace na spaní je HIGH PEAK Nafukovací matrace Comfort Plus. Toto je cena za postel pro jednoho, ale vyrábí ještě další dvě varianty. Mají postel pro dva a poté ještě větší verzi king. Bližší parametry:

 • nosnost: 100 kilogramů
 • rozměry: cca 74 x 20 x 185 cm
 • hmotnost: 1,8 kilogramů
 • integrovaná pumpa
 • rychlý výfukový ventil
 • dvoukomorová konstrukce
 • protiskluzová spodní úprava
 • hodnocení: 4,4 hvězdiček
 - Obrázek 1
Nafukovací postel Lidl.

V Lidlu mají několik matrací na spaní, ale také spousty nafukovacích lehátek do vody. Některé z nich mají i poměrně netradiční tvary. Ukázkou jednoho takového je CRIVIT® Nafukovací matrace, která zaujme i velmi nízkou cenou. Detailnější informace:

 • více provedení
 • odolný plast
 • nosnost: 100 kilogramů
 • 2 nebo 3 vzduchové komory (liší se dle provedení)
 • každé provedení jiné rozměry
 • hodnocení: 4,6 hvězdiček
 - Obrázek 1
Avokádo.
 - Obrázek 1
Zmrzlina.
 - Obrázek 1
Ananas.

Všechny provedení jsou velice nápadité a u zákazníků oblíbené. Takovou třešničkou na dortu je, že Lidl má ve svém sortimentu i nafukovací skákací hrad pro děti. Mimo jiné je to důkaz že mají velice širokou nabídku produktů, takže si vybere i náročnější zákazník.

Nafukovací matrace Tesco

V Tescu se dá najít úplně obyčejné nafukovací lehátko do vody. Takové lehátko určitě každý zná, proto není potřeba ho tu do detailů popisovat. Je to jeden z několika nápadů, jak zabavit děti a nestojí to horu peněz. Říká se, že fotka vydá za tisíc slov, proto je níže k vidění.

Tesco Nafukovací lehátko 183 x 69 cm
Tesco Nafukovací lehátko 183 x 69 cm.

O nafukovací matrace zde také není nouze. Jde o model „Tesco Nafukovací matrace jednolůžko“, jehož detaily jsou popsány níže:

 • rozměry: 186 x 71 x 22 cm.
 • nosnost: 227 kilogramů
 • materiál: PVC
 • obsahuje záplatu na opravy
Tesco Nafukovací matrace jednolůžko
Nafukovací matrace Tesco.

V Tescu mají několik nafukovacích matrací za přijatelnou cenu. Pokud má člověk štěstí, může zde narazit na výprodej nebo slevu, což se vždy hodí.

Další obchody, které mají nafukovací matrace, jsou například Sportisimo nebo Alza. V případě nákupu na Alze, se vyplatí kouknout na Alza kartu, díky které se dají ušetřit nějaké peníze. Dokonce se s ní dá platit i jinde než na Alze. Další možnost, jak ušetřit se týká studentů, kteří jsou držitelé ISIC karty. Těmto studentům dává Alza slevu na vybrané produkty.

Výběr vhodné nafukovací matrace už by po přečtení tohoto článku neměl být problém.

Publikováno: 06. 06. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang