Alza karta – jak ušetřit na svých nákupech a dostat peníze zpět?

Alza karta – jak ušetřit na svých nákupech a dostat peníze zpět?

Alza je známá především jako internetový obchod s elektronikou a zbožím různého druhu. Svým zákazníkům ovšem nabízí také mnoho výhod. Jednou z nich je takzvaná Alza karta, která funguje jako kreditní karta, avšak nese s sebou také několik výhod. Jaké to jsou? A co je potřeba pro založení Alza karty?

Mnoho zákazníků používá e-shop Alza.cz především pro nákupy elektroniky, domácích spotřebičů či hobby produktů. Alza ovšem nabízí také další služby. Jednou z nich je právě Alza karta.

Karta Crypto.com nabízí svým držitelům cashback až 8 % ze všech nákupů.

Vyzkoušet kartu Crypto >

Co je to Alza karta?

Alza karta je nejen platební kreditní karta. Je také jedna z karet, které vracejí peníze. Lze s ní platit jak za zboží přímo na Alze, tak v jiných obchodech či prodejnách jak v České republice, tak v zahraničí. K Alza kartě dostanou zákazníci také 3 bezkontaktní platební nálepky.

Alza karta je kreditní platební karta.

Kromě klasických plateb za zboží lze s Alza kreditkou vybrat hotovost z bankomatu, opět v České republice i v zahraničí. Kromě těchto možností přináší Alza karta svým držitelům také několik výhod.

TIP: Kreditka Citi MALL také umožňuje platit v zahraničí.

Jaké jsou výhody platební karty Alza?

První z výhod, které Alza karta přináší, je bezúročné 55 denní období. To znamená, že mohou zákazníci za zakoupené zboží zaplatit až po 55 dnech bez toho, aniž by se jim k ceně zboží připsal ještě úrok. S tím se pojí také možnost rozložit si větší nákupy do více splátek.

Výhoda Alza karty také je, že není propojena se zákazníkovým běžným účtem. Nehrozí tedy, že by držitel karty v případě zneužití přišel o své naspořené peníze na bankovním účtu.

Alza karta není propojena s běžným účtem zákazníka.

Jedna z velkých výhod Alza kreditky také je, že pomáhá zákazníkům ušetřit na běžných nákupech. Za každý nákup dostane držitel karty 1 % ze zaplacené částky zpět na účet.

TIP: V současné době používá mnoho zákazníků také předplacené SIM karty.

Samozřejmostí je také nonstop přístup k účtu, na kterém může majitel karty sledovat veškeré transakce a pohyby peněz na Alza kartě. Velké plus Alza kreditky je také možnost vybrat hotovost z Hello bankomatů zdarma.

S Alza kartou lze vybírat hotovost i v zahraničí.

Jednou měsíčně lze zdarma vybrat hotovost také z bankomatů ATM jak v České republice, tak v zahraničí. Pokud zákazník pracuje častěji s cizími měnami, je dobré se poohlédnout například po platební kartě Revolut, která umožňuje s cizími měnami lépe pracovat.

Jak získat Alza kreditku?

Založení Alza karty není těžké. Nejprve je třeba nakoupit na Alza.cz minimálně za 1 000 Kč. Potom zaškrtne zákazník v sekci „Ostatní“ možnost „Založit Alza kartu a rovnou s ní zaplatit“.

Po dokončení objednávky je třeba vyplnit formulář a je hotovo. Karta by měla zákazníkovi dorazit do 14 dnů od vytvoření objednávky a poté je připravena k používání.

Získat kartu Alza lze při nákupu na Alza.cz nad 1 000 Kč.

Alza kartu může získat každá fyzická svéprávná osoba. Musí mít zařízený účet u jedné z českých bank a také je třeba, aby měla zajištěný trvalý zdroj příjmu.

V minulosti mohl zákazník bez bankovního účtu sáhnout po předplacených platebních kartách, mezi které patřily:

V současné době však funguje pouze FreePay.

Jak se Alza karta používá?

S Alza kartou lze platit stejně jako s každou jinou platební kartou u všech obchodníků. Jak již zmiňují předchozí odstavce, je možné s ní vybírat také hotovost z bankomatů.

Používání Alza karty není složité.

Funkce a možnosti karty je možné nastavit v účtu, kterým uživatel Alza kartu spravuje. Cena za správu a vedení účtu je 29 Kč. Pokud si zákazník přeje papírový výpis, částka je o 10 Kč vyšší.

Levnější nákup na Alze

Na Alza.cz lze kromě použití Alza karty ušetřit taky jinými způsoby. Jednou z možností je například využití placeného věrnostního programu Alza premium.

Dále je dobré sledovat slevy a aktuální akce přímo na e-shopu. S kartou ISIC lze na Alza.cz nakoupit také levněji. Pro držitele ISIC karty připravila Alza slevy až 30 % na vybrané zboží a slevu 10 % téměř na celý sortiment.

Studenti mohou s kartou ISIC nakupovat na Alza.cz se slevou.

V neposlední řadě lze na Alza.cz využít aktuální slevové kupóny, které lze najít na internetu nebo využít takzvaných cashbackových portálů, jako je například Tipli.cz.

Publikováno: 03. 04. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang