Nejlepší aroma difuzér

Nejlepší aroma difuzér

Aroma difuzér je bytový doplněk všech barev, tvarů a velikostí. Skládá se z misky na vodu, do které se přidává pár kapek oleje, který následně provoní celý byt nebo dům. Díky aroma difuzéru už se člověk nemusí bát, je totiž velice bezpečný. Ba naopak, pokud se vybere vhodný esenciální olej do aroma difuzéru, může to být zdraví prospěšné.

Doba pokročila, proto už si nejde pod aroma difuzérem představit skleničku s vonnými tyčinkami do bytu. Také je potřeba rozlišovat aroma difuzér od aroma lampy. Aroma lampa má pod mističkou ještě svíčku, která zahřívá vodu s olejem. Aroma lampu je tedy potřeba hlídat a dávat si pozor na bezpečnost.

Jak vybrat aroma difuzér?

Každý má jiné požadavky a představy, ale platí několik pravidel, na které se vyplatí podívat. Je důležité nic nezanedbat a najít si všechny potřebné informace.

Výkon

Nejdřív se člověk musí rozmyslet, do jaké místnosti aroma difuzér postaví. Podle toho se odvíjí požadovaný výkon. U některých difuzérů je psán údaj, na kolik metrů čtverečních je zařízení dimenzováno.

Hlučnost

Dalším požadavkem může být hluk. Pokud je plánováno umístit zařízení například do ložnice, pak je potřeba opravdu velice tichý aroma difuzér. Většina aroma difuzérů pouze lehce vrní, ale někomu to může vadit. Odpařovací difuzéry jsou o něco hlučnější. Při běhu ultrazvukových aroma difuzérů je někdy slyšet zvuk bublající vody, který má uklidňující účinky.

Napájení

Aroma difuzér obvykle potřebuje přístup k elektrické síti. Proto je potřeba ohlídat si vzdálenost od zásuvka a délku kabelu. V nejhorším se dá dokoupit prodlužovačka. Dále se dělají aroma difuzéry na baterie. Ty jsou vhodné například na cestování.

Odolnost

Praktická stránka se také nesmí zanedbat. Pokud v domácnosti žijí malé děti, nebo domácí mazlíčci, pak je vhodné koupit difuzér, který vydrží i nějaký ten pád. Nabízí se plastová varianta, ale designovým a praktickým kouskem je aroma difuzér ze dřeva. Takový dřevěný difuzér může vytvořit nádhernou atmosféru.

Ultrazvukový difuzér

Jedná se o vůbec nejšetrnější způsob, kterým můžete dosáhnout příjemného a velmi intenzivního provonění interiéru. Také je považován za nejzdravější aroma difuzér.

Tyto difuzéry mají nádobku, do které se nalije voda a následně kápne pouze pár kapek esenciální oleje do aroma difuzéru. Díky ultrazvukové technologii se pára tvoří za studena. Ta se poté uvolňuje do ovzduší a tím šíří vlhkost a vůni po bytě, domě, nebo třeba kanceláři. Výhodou je, že chladná pára neničí prospěšné látky, které jsou v esenciálních olejích obsaženy. Když se použije dobrý olej, může to být dokonce zdraví prospěšné.

Vybrat se dá z mnoha modelů, které se od sebe liší jak vzhledem, tak i parametry. U některých se dá nastavit intenzita vypařování, také mají rozdílnou velikost a výkon.

Ultrazvukový difuzér se jinými slovy nazývá ultrasonickým aroma difuzérem. Je to zkrátka to samé jen jiný název, takže pokud člověk chce ultrazvukový difuzér, může se porozhlédnout i po ultrasonickém aroma difuzéru.

Aroma difuzér Lidl

Nejlevnější aroma difuzér v Lidlu stojí momentálně 349 Kč. Je to Silvercrest Personal Care Ultrazvukový aroma difuzér, který má tyto vlastnosti:

 • tvoří ultrazvukem velmi jemnou, chladnou mlhu
 • působivé změny světla
 • ideální jako zvlhčovač vzduchu pro příjemné klima v místnosti
 • přidáním aromatických olejů použitelný i jako osvěžovač vzduchu
 • 2 spínače na řízení hry LED světel – 1. spínač pro zapínání a vypínání, mlhu a světlo v režimu měnění barev, 2. spínač pro mlhu s barvou světla nebo mlhu bez světla
 • automatické bezpečnostní vypínání při prázdné nádržce
Silvercrest Personal Care Ultrazvukový aroma difuzér za pouhých 349 Kč v nabídce Lidlu.

Jak je vidět na obrázku vyrábí se ve dvou tvarech. Můře být kulatý, nebo trojúhelníkový. Více barevných provedení je samozřejmostí.

Aroma difuzér Tchibo

Tchibo nabízí cestovní aroma difuzér za 399 Kč. Dá se nalézt pod názvem Cestovní vonný difuzér. Má tyto výhody:

 • akumulátorový provoz, včetně USB nabíjecího kabelu
 • malý a praktický, dá se uschovat do každé tašky
Cestovní vonný difuzér za 399 Kč k nalezení v Tchibu.

S tímto cestovním vonným difuzérem vykouzlíte kousek domova i na cestách. Difuzér se dá naplnit oblíbenou vůní a postará se o příjemnou atmosféru – postačí i kapka parfému. Difuzér je na akumulátor, takže se dá používat velmi flexibilně – je ideální do hotelového pokoje, při kempování nebo si jej můžete postavit na psací stůl v kanceláři. Díky svým kompaktním rozměrům se vejde do každé tašky.

Dále má Tchibo v nabídce ještě vonný keramický difuzér v současnosti za 699 Kč. Jeho podrobnosti:

 • vůně se v místnosti rozptýlí díky jemné mlze
 • blahodárné světlo se 7 střídajícími se barvami
 • vonný difuzér rozprašuje vonné oleje rozpustné ve vodě
 • tichý, energeticky úsporný chod
 • vysoká účinnost díky jemné mikro mlze
 • osvětlení lze zapnout i samostatně
 • vonný difuzér s nádobkou na vodu s objemem 100 ml
 • trvalé vypouštění páry po dobu cca 5 hodin
 • vhodný do místností od cca 5 do 15 m²
Dále má Tchibo v nabídce ještě vonný keramický difuzér v současnosti za 699 Kč.

Oba aroma difuzéry mají dobrý poměr ceny a výkonu.

Aroma difuzér Alza

Na Alze je mnoho různých aroma difuzérů. Nejlevnější z nich je AIR WICK Aroma vaporizér. Mají ho ve dvou barvách, v černé a bílé. A to za pouhých 239 Kč. Podrobnější vlastnosti:

 • vyrobený z plastu
 • časovač
 • nastavení intenzity
 • miláček lidí (4,5 hvězdiček), koupilo si ho již více než tisíc zákazníků
AIR WICK Aroma vaporizér je v Alze ke koupi pouze za 239 Kč.

Také se zde nachází mnoho dalších produktů, které jsou o trošku dražší, ale mají své výhody. Rozhodně je potřeba se podívat i na ostatní produkty. Na Alze je velmi propracovaný systém recenzí a hodnocení a tím, jak je to velký obchod, recenzí se dá najít opravdu hodně a řídit se doporučeními zkušených a spokojených zákazníků.

Díky Alza kartě se dají ušetřit nějaké peníze. Dokonce se s ní dá platit i jinde než na Alze. Další možnost, jak ušetřit se týká studentů, kteří jsou držitelé ISIC karty. Těmto studentům dává Alza slevu na vybrané produkty.

Sixtol aroma difuzér

Tento aroma difuzér je vyrobený ze dřeva a existuje v několika barevných variantách. Je to dobrá možnost, jak koupit dobrý aroma difuzér levně. Tvar tohoto aroma difuzéru je podobný váze. Decentní variantou je aroma difuzér bílý, ale i aroma difuzér ze dřeva, které není barvené vypadá hodně dobře a elegantně. Jeho vlastnosti a parametry:

 • ultrazvukový aroma difuzér
 • nastavitelná délka provozu
 • objem 350 mililitrů
 • nastavení intenzity vypařování
 • nastavení barvy podsvícení
 • velice dobré hodnocení (96 %)
Sixtol aroma difuzér tvarem připomíná vázu.

Pořídit sixtol aroma difuzér se dá již za 450 Kč a to ve spoustě obchodů po celé republice.

Aroma lampa

Pod aroma lampami se na rozdíl od difuzérů topí. Nejčastěji to bývá čajovou svíčkou. Proto se moc nesetkáme s dřevěnou aroma lampou. Nejčastěji bývá aroma lampa keramická. Stejně jako u difuzérů i zde najdeme nespočet možných designových kousků.

Nevýhodou oproti difuzéru je bezpečnost. Je zde bohužel větší šance založení požáru, proto by se aroma lampa neměla nechávat bez dozoru. Zatímco aroma difuzér může být zapnutý i přes noc, lampa ne. Ale zase aroma lampa navozuje lepší atmosféru a nepotřebuje elektřinu.

Aroma lampa se dá sehnat za 70 Kč. Je to v podstatě „miska na nožičkách“. K nákladům je mimo dokupování vůně potřeba připočítat ještě dokupování svíček.

Pod mističkou se topí nejčastěji čajovou svíčkou.

Elektrická aromalampa je už v podstatě aroma difuzér. Není mezi tím nějaká pevně daná hranice.

Ionizátor vzduchu

Ionizátor vzduchu přivede do místnosti záporné ionty a tím zbaví vzduch plísní a prachových částic. Jak vybrat správný ionizátor vzduchu? Kde ho koupit? To vše a mnohé další obsahuje článek o ionizátorech vzduchu.

Vonné tyčinky do bytu

Vonné tyčinky se kupují již za 50 Kč. Jejich princip spočívá ve skleničce s vonnou esencí a tyčinkami. Intenzita vůně se určuje podle počtu vložených tyčinek. Obvyklá životnost tyčinek je několik týdnů, obvykle šest. Tyčinek je nepřeberné množství. Různě voní, mají odlišnou životnost a intenzitu vůně. Najít se dají ve skoro každém obchodě a jejich využít se dají různě. Vzhledem k malé velikosti se dají umístit i na záchod, nebo třeba kanceláře.

Nejlevnější vonné tyčinky na Alze jsou BISPOL Bílé květy 45 ml. Mají i jiné vůně. Jejich cena je 62 Kč a podrobnosti:

 • vonné tyčinky Bispol provoní místnost až na 4 týdny
 • difuzér s 5 rákosovými tyčinkami
 • intenzitu vůně ovlivníte pomocí počtu vložených tyčinek
 • průměr: 4,3 cm
 • výška: 20,3 cm

Tento produkt je tedy nenáročný na provoz i na peněženku. Akorát je potřeba být při umisťování obezřetný, aby se nestala nehoda s malými dětmi nebo domácími mazlíčky.

Oleje do difuzéru

Do každého zařízení se hodí jiná vůně do difuzéru a sto lidí, sto chutí. Každý má oblíbenou jinou vůni, proto je třeba vybírat dle svých vlastních priorit a požadavků.

Esenciální oleje do aroma difuzérů jsou dobrou volbou pro ultrazvukové difuzéry. Některé elektrické difuzéry vyžadují difuzér tyčinky.

Recenze aroma difuzérů

Je více, než vhodné dát na rady zkušených zákazníku a koupit osvědčený produkt. Lidé často komentují hlučnost difuzéru, jeho životnost a jiné důležité postřehy.

Základní informace poví už procentuální nebo hvězdičkové hodnocení produktu. Pro bližší a konkrétní problémy a zkušenosti je lepší přečíst si recenze. Obvykle to bývá pouze pár vět, jejichž přečtení nezabere moc času, ale může to být dobrá pomoc při výběru.

Někde je i diskuze, kde se člověk může zeptat na nějaké věci, které mu nejsou jasné. Prodejce následně zodpoví dotaz a popřípadě nabídne jiný produkt, který by se zákazníkovi mohl hodit.

Aroma difuzér Heureka

Na Heurece se nachází opravdu nespočet různých aroma difuzérů a náplní do nich. Když už má člověk vybraný určitý produkt, je zajímavé zadat ho do Heureky a podívat se, kde se dá daný produkt koupit nejlevněji. Této možnosti se vyplatí použít. Dají se díky ní ušetřit nějaké finance a udělat chytrý nákup.

Publikováno: 16. 05. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang