Cheap Monday – recenze

Cheap Monday – recenze

Tato švédská značka, jejíž historie sahá až do roku 2000, si získala přízeň mnoha zákazníků. Co mají společného Weekday a Cheap Monday? Jak se z malého second-handu na předměstí Stockholmu stala velká uznávaná firma, která se rozšířila do 35 zemí? Jak to s touto značkou teď vypadá a kde je možné zboží sehnat?

Celá značka byla založena na tom, že budou vyrábět kousky prvotřídní kvality za příznivé ceny. Hlavními rysy jsou skinny jeans, osobité nápisy a logo lebky. Ve své nabídce mají především dámské a pánské oblečení, nějaké doplňky a boty.

Vývoj značky

Jak již bylo zmíněno, tato značka byla založena v roce 2000. Zakladateli byli 4 kamarádi, kteří si na předměstí Stockholmu otevřeli malý second-hand, který měl otevřeno pouze v sobotu, a právě proto se jmenoval Weekday.

O 4 roky později otevřeli větší obchod v samém centru Stockholmu. Tento obchod nabízel jak high-fashion značky, tak stále věci z druhé ruky, a to především věci z denimu.

Weekday e-shop je stále v provozu

Dva z majitelů ale stále nebyli s jejich nabídkou spokojeni, a tak navrhli svou kolekci denimových kalhot. A právě zde vzniká značka Cheap Monday.

První Cheap Monday kalhoty dostaly název Tight a bylo vyrobeno pouze 800 kusů. Iniciativa celého nápadu byla, že by rádi poskytovali co nejkvalitnější denimové kalhoty za co nejpříznivější cenu. Není divu, že tato první edice kalhot se vyprodala během pár týdnů.

V roce 2005 pak začali Cheap Monday jeans rozvážet i do jiných obchodů. A i přes rychlý růst se podařilo zachovat původní myšlenku – kvalitní jeans za nízké ceny.

V roce 2008 pak 60 % této firmy od švédských zakladatelů odkoupila společnost H&M. S tím, že společnost H&M měla možnost/ povinnost do 3 až 5 let odkoupit zbytek akcií této firmy.

Uzavření Cheap Monday

V listopadu roku 2018 společnost H&M oznámila, že kvůli špatným prodejům se bude firma Cheap Monday rušit. Uzavření celého Cheap Monday businessu proběhlo v červnu roku 2019.

Na jejich e-shopu zákazníky informují o tom, že v roce 2019 značka zanikla.

I e-shop už je mimo provoz. Po spuštění stránky se zobrazí černá plocha s nápisem, který jasně informuje o tom, že značka zanikla, vzhledem k logu lebky všude udávají, že značka „zemřela“ a není možné se na e-shopu dostat nikam dál.

Nabídka značky Cheap Monday

Jak již bylo zmíněno, jejich hlavním produktem jsou denimové kalhoty. Mimo to nabízí Cheap Monday trička, boty, doplňky, sluneční brýle nebo například Cheap Monday mikiny.

Na svém Instagramovém účtu zákazníky informují o tom, že jejich kolekce jaro/léto 2019 je dostupná například na e-shopech Zalando či Asos.

Na svém Instragramu mají už pouze jediný příspěvek. Je to video, které bylo přidáno v lednu 2019. Ve videu vystupuje několik lidí, všichni na sobě mají něco značky Cheap Monday, vzpomínají na začátky značky a na jejich první kalhoty tohoto brandu.

Na svém Instagramu mají pouze jeden jediný příspěvek a též zde informují o tom, že značka zanikla.

Kamenné prodejny už tedy žádné nejsou. Lidé často vyhledávají prodejnu Cheap Monday Praha, ale ani ta už není dostupná.

Jak již bylo zmíněno, poslední kousky, s největší pravděpodobností doprodej zboží, lze najít na některých e-shopech. Například již řečené Zalando nebo například známý About you.

Recenze uživatelů

Není pochyb, že jedním ze stěžejních faktorů při nákupu zboží jsou právě recenze uživatelů. Ty dřívější recenze Cheap Monday jsou z velké části kladné. Oblečení si lidé vychvalují, a to jak kvalitu tak originální vzhled.

Občas měli lidé problém s e-shopem a dopravou, ale to už je v tuto chvíli věc minulosti.

Alternativní produkty

Vzhledem k uzavření této značky přišli zákazníci o své oblíbené produkty. Značka Cheap Monday měla svůj jedinečný a osobitý styl oblečení, který mnoho lidí zbožňovalo.

Nabízí se otázka, kde sehnat oblečení podobného stylu za přiměřené ceny?

Vhodnou variantou jsou čínské e-shopy. Na e-shopech, jako je například AliExpress nebo Wish, je možné najít velké množství produktů, nejen levné oblečení z Číny.

Na těchto portálech lze najít mnoho oblečení, které se podobá právě tomu z Cheap Monday. Lidé, kteří měli rádi jedinečné a originální kousky této značky si tak mohou koupit alternativní produkty právě na čínských e-shopech.

Publikováno: 11. 04. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang