Jak nakupovat na Wish – podrobný návod

Jak nakupovat na Wish – podrobný návod

Oblíbenost čínských e-shopů v posledních letech značně vzrostla. Zákazníky z celého světa lákají především svými nízkými cenami a širokou nabídkou zboží. Co nabízí populární internetový obchod Wish? Jak zde nakupovat, kolik dní přibližně trvá doručení zásilky a jaké má Wish recenze?

Wish.com paří mezi prodejní portály, které sdružují nespočet obchodů nabízejících módu, kosmetiku, bižuterii, praktické potřeby do domácnosti, příslušenství k elektronice a další zboží. Jelikož Wish funguje jako překupní místo a každý produkt je odesílán z jiné lokality, je nutné hradit poštovné za každý kus zvlášť.

Cena za dopravu není vysoká, v porovnání se světovou aukční síní eBay nebo online tržištěm AliExpress, které nabízejí standardní dopravu zdarma, se však platba za poštovné může jevit jako nevýhoda.

Mezi hlavní přednosti internetového obchodu Wish patří to, že je zde téměř vše v českém jazyce, a to včetně zákaznického servisu. Možnost nakupovat na Wish v češtině je jedním z důvodů, proč si tento e-shop získává čím dál více zákazníků z Česka. Překlad do rodného jazyka představuje velkou výhodu například oproti zmíněné světové aukční síni, jelikož na eBay česky nenakoupíme.

Wish v češtině – jak nakupovat na Wish krok za krokem

Díky tomu, že je téměř celý obchod Wish v češtině, je brouzdání nabídkou i celý proces nákupu velmi snadný i pro zákazníky, kteří neovládají angličtinu. Případné dotazy nebo problémy je rovněž možné se zákaznickou podporou řešit v českém jazyce.

Popisky u jednotlivých produktů jsou zatím stále dostupné jen v angličtině, s tím však poměrně snadno pomůže některý z volně dostupných překladačů.

Před procházením nabídkou na Wish je nejprve třeba si vytvořit zákaznický účet. Díky skutečnosti, že je rozhraní obchodu v češtině, je registrace i celý proces nákupu na Wish velmi snadnou záležitostí.

Podobně lze nakupovat na AliExpress v češtině.

Jak se na Wish registrovat?

Bez registrace se návštěvníci obchodu Wish neobejdou. Ihned po otevření stránky Wish registraci nabízí automaticky. Lze ji provést buď přes e-mail, účet na Facebooku nebo prostřednictvím účtu Google+. Stačí kliknout na požadovanou formu registrace a postupovat dle pokynů.

Registrovat se na Wish shop je možné prostřednictvím účtu na Facebooku, Google+ nebo přes e-mail.
Registrovat se na Wish shop je možné prostřednictvím účtu na Facebooku, Google+ nebo přes e-mail.

Registrovaní zákazníci mohou procházet nabídkou zboží, nakupovat a mít přehled o všech novinkách a slevách v e-shopu Wish, o nichž jsou vždy předem informováni.

Výběr produktu na Wish shop

Po dokončení registrace už nakupování nic nebrání. Stejně jako ostatní čínské internetové obchody nabízí i Wish zboží z Číny za velmi příznivé ceny. Nakoupit oblečení, módní doplňky či příslušenství k PC a mobilním telefonům zde lze mnohem výhodněji než v kamenných obchodech nebo jiných zahraničních e-shopech.

Vyhledat určitý produkt je možné dvěma způsoby – pomocí vyhledávacího pole v horní části nebo skrze políčko „Více“, pod nímž se skrývají jednotlivé kategorie zboží. Jak je vidět na obrázku níže, Wish shop přednostně nabízí zlevněné produkty.

Nabídkou lze procházet prostřednictvím vyhledávacího pole nebo pomocí jednotlivých kategorií zboží.
Nabídkou lze procházet prostřednictvím vyhledávacího pole nebo pomocí jednotlivých kategorií zboží.

Název zboží lze do vyhledávacího pole psát česky i anglicky. Výhodou je možnost si u každého předmětu zobrazit recenze zákazníků, kteří jej již zakoupili. Na prvním místě se vždy nacházejí recenze českých nakupujících (pokud nějaké jsou).

Při nákupu je obvykle nutné vybrat barvu a velikost zboží, popřípadě i další specifikaci. Poté stačí přidat produkt do nákupního košíku a buď v nakupování pokračovat, nebo přejít k pokladně.

Platba a dokončení objednávky

Pro dokončení objednávky je třeba vyplnit dodací adresu a telefonní číslo. Platit lze platební kartou nebo prostřednictvím služby PayPal. Obecně je kvůli bezpečnosti doporučováno platit spíše přes PayPal, nicméně v případě Wish shopu se není třeba bát podvodu, jelikož patří mezi ověřené čínské e-shopy.

Podvodné e-shopy naopak nabízí většinou jen jednu možnost platby, a to převodem na účet. To je velmi podezřelé a na takové e-shopy se vyplatí dát si pozor.

Historie objednávek i kontakt na zákaznickou podporu je k nalezení v osobním účtu zákazníka.
Historie objednávek i kontakt na zákaznickou podporu je k nalezení v osobním účtu zákazníka.

Zaplacenou objednávku každý zákazník uvidí v historii objednávek ve svém vlastním účtu. Pokud dojde k jakýmkoliv problémům, je dobré se co nejdříve obrátit na zákaznickou podporu.

Doručení objednávky z Wish

Na rozdíl od většiny čínských e-shopů se na internetovém obchodu Wish platí poštovné. Kvůli této skutečnosti dává mnoho zákazníků přednost například AliExpressu, kde se dá sehnat téměř totožné zboží, přičemž doprava je zdarma.

Cena za dopravu i předpokládaná doba doručení je uvedená u každé položky a zákazník si tak může předem spočítat, zda se mu nákup vyplatí.

Cena za poštovné i předpokládaná dobra doručení je uvedená u každého produktu.
Cena za poštovné i předpokládaná dobra doručení je uvedená u každého produktu.

Stejně jako u každé jiné objednávky zboží z Číny je nutné počítat s delší dobou doručení, která může být až pět týdnů. Sledovat svou zásilku a mít přehled o tom, kde se právě nachází, umožňují různé webové stránky pro sledování zásilky z Číny.

Jak probíhá vrácení zboží?

Lidé se často obávají reklamace zboží z Číny. Jaký je postup v případě, že si zákazník objednal špatnou velikost, obdržel vadný kus, nebo se mu zboží zkrátka nelíbí?

Reklamace na Wish není vůbec složitá. Vrátit zboží je umožněno do 30 dní od doručení zásilky. V případě jakýchkoliv nesrovnalostí je dobré se obrátit na pracovníky zákaznického servisu, kteří veškeré dotazy zodpovídají během 72 hodin.

Peníze budou zákazníkovi vráceny stejným způsobem, jakým objednávku zaplatil. Připsání platby může trvat až 14 dní. Wish nehradí náklady na vrácení zboží či náklady související s DPH a clem. Informace o celních poplatcích při nákupech z Číny lze najít v článku Clo a DPH z Číny.

Obecně je reklamace zboží normální záležitostí. Je dobré přečíst si, na co si dát pozor u reklamace zboží. Existuje totiž mnoho mýtů na toto téma, které se snaží zákazníky v jejich pozici znevýhodnit.

Jaké má Wish recenze?

Dle recenzí zákazníků se dá internetový obchod Wish označit za spolehlivý čínský e-shop. Nákupy i případné vrácení zboží jsou zpravidla bez problému, plusové body si získal také díky širokému výběru produktů a nízkým cenám.

Kritika se obvykle týká nutnosti platit poštovné. Ve většině čínských obchodů najdeme stejné zboží jako na Wish, nicméně standardní doručení je automaticky nabízeno zdarma.

Obvyklá doba doručení zásilky je dle zkušených nakupujících přibližně tři týdny až měsíc, v tomto ohledu se tedy internetový obchod Wish od ostatních asijských e-shopů nijak neliší.

Na základě recenzí se každý může rozhodnout, jestli se nákup na Wish vyplatí, nebo zda dát přednost jinému e-shopu. Dobrou zprávou je, že nakupování na Wish je z hlediska platby bezpečné, a v případě nespokojenosti je možné zboží vrátit.

Wish – nakupování je zábava!

Wish – nakupování je zábava je název mobilní aplikace, díky níž lze provádět objednávky z mobilního telefonu s operačním systémem Android nebo iOS. Nakupování přes aplikaci je v mnoha ohledech přehlednější a jednodušší. Nechybí ani možnost přes aplikaci Wish nakupovat v češtině.

Osobní profil v aplikaci zahrnuje různé užitečné záložky, mezi které patří například „Upozornění“, jež předem ohlašuje nadcházející novinky a slevy, díky nimž lze na Wish zboží z Číny nakoupit za ještě nižší ceny. V takzvaných „Odměnách“ zase najdeme body za nákupy a vlastní recenze, které se později dají proměnit za procentní slevy.

 

2 komentáře

  1. […] někdy vám je zboží doručeno do týdne, jindy do měsíce. Rozhodně vás potěší, že obchod Wish je i v českém […]

  2. […] Přichází totiž komfortní online nákupy za neuvěřitelně nízké ceny! Přivítejte Wish shop plný lákavého […]

Comments are closed.