5 rad, jak ušetřit na sledování filmů a seriálů

5 rad, jak ušetřit na sledování filmů a seriálů

Pro mnohé patří sledování filmů a seriálů mezi neodmyslitelné způsoby odpočinku. Obzvlášť teď, při pandemii koronaviru, kdy je výběr volnočasových aktivit značně omezený, usedá ke svým počítačům a televizím čím dál více diváků. Jenže ani v nižší kvalitě a bez plátna to není zadarmo. Ti zkušenější však vědí, že existuje řada způsobů, jak dosáhnout na pravidelný příval nových a oblíbených snímků za hubičku.

Kdo netrpělivě nečeká na novou sérii alespoň jednoho seriálu, jako by nebyl. Z přehlceného výběru, jakým disponují tuzemské i zahraniční produkce, si vybere každý.

I takový nenáročný koníček zasahuje do rozpočtu, pokud ovšem člověk neví, jak vysoké částky obejít. Kde tedy v roce 2020 sledovat filmy online a zdarma?

1. Sdílení streamovacích služeb s rodinou

Netflix, HBO GO, Apple TV+. Názvy streamovacích služeb se zejména v posledních měsících zařadily mezi nejpoužívanější výrazy v neformálních rozhovorech. A jak to že jsou tak oblíbené, když se za ně musí tolik platit? Nemusí a neplatí. Stačí vědět, jak na to.

Lídrem mezi streamovacími službami je Netflix. Nejlevněji uživatele paradoxně vyjde předplacení té nejdražší verze.

Cena Netflix Premium činí 319 Kč na měsíc a umožňuje souběžné sledování na čtyřech zařízeních. A dále už to jsou jednoduché počty. Zbývá jen domluvit se s třemi dalšími lidmi a je z toho více než 5 000 titulů v 4K kvalitě za 80 korun na měsíc.

Nabídka Netflixu obsahuje více než 1 000 položek s českými titulky.

Podobně lze využívat i HBO GO, které stojí polovinu co Netflix, přesně 159 Kč. Má to však své důvody. HBO GO sice lze sdílet dokonce s dalšími 4 uživateli, souběžné sledování je však možné pouze na dvou zařízeních. Jeho výběr je navíc podstatně užší a kvalita obrazu nižší.

S kartou Crypto lze získat Netflix naprosto zdarma. Jedná se o platební kartu s cashbackem, se kterou může člověk za vybrané streamovací služby ušetřit zajímavé částky.

2. Online vysílání TV stanic

Řada českých televizních stanic svůj obsah rozšiřuje i na internet. Umožňují tím sledování svého programu i těm uživatelům, kteří momentálně nemají přístup k televizi nebo ji vůbec nevlastní. Podmínky, možnosti a ceny jednotlivých poskytovatelů se od sebe výrazně liší.

Nejpokročilejší a nejvýhodnější je internetový portál České televize s názvem iVysílání. Tam lze bez registrace a zdarma kromě filmů a seriálů sledovat i sportovní, publicistické, zábavní a další pořady z kterékoliv stanice z produkce ČT. A to zpětně i živě.

TIP: Prvotřídní repasované notebooky a stolní počítače lze koupit na e-shopu Počítače24. Nakoupit je možné přes tento odkaz.

I web iPrima poskytuje podstatnou část svého obsahu zdarma, je však nutné se zaregistrovat. V nabídce nechybí seriály a filmy z dílny TV Prima ani ze zahraniční produkce. Především za novější a exkluzivní obsah je potřeba si připlatit (obvykle 49-59 Kč za položku).

3. YouTube

Také na YouTube je možné dohledat množství filmů a seriálů. Některé kanály se legálně specializují přímo na tuzemské filmy a na zahraniční snímky s českým dabingem. Mezi ty největší patří:

 • Filmy česky a zadarmo
 • Filmy v češtině
 • Česká filmová klasika

Z YouTube je možné i stahovat a následně se na videa dívat bez nutnosti internetového připojení.

4. Další streamovací portály

Na internetu se nachází řada nelegálních streamovacích webů umožňujících sledování filmů a seriálů online zdarma. Uživateli však nehrozí nic víc, než že možná časem přijde o oblíbeného poskytovatele.

Za sledování filmů a seriálů na nelegálních webech uživatelům nic nehrozí.

České a slovenské streamovací weby:

 • www.bombuj.si (dříve bombuj.tv)
 • www.sledujufilmy.cz
 • www.freefilm.to
 • www.freeserial.to
 • www.sledujserialy.to
 • www.zkouknito.cz

Snímky na těchto portálech disponují českým/slovenským zněním nebo titulky. Svou nabídku zpravidla denně aktualizují, a tak diváci nepřijdou ani o novou sérii svého milovaného seriálu.

5. Stahování filmů a seriálů

Koukat na filmy a seriály zdarma je možné také díky portálům pro stahování. Tato alternativa už není tak jednoduchá jako sledování online, neboť stažení jednoho filmu zabere i několik hodin. Na druhou stranu si ho lze následně pustit třeba ve vlaku bez WiFi připojení.

České weby pro bezplatné stahování filmů a seriálů:

 • www.ulozto.cz
 • www.webshare.cz
 • www.sdilej.cz
 • www.edisk.cz 
 • www.datoid.cz

Tyto portály nabízejí například i audioknihy ke stažení zdarma, vyhledávané jsou zejména audioknihy pro děti. Na všech si uživatelé mohou zaplatit prémiový účet a dosáhnout tak na podstatně rychlejší stahování.

Publikováno: 08. 12. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang