Filmy a seriály online zdarma 2024 – kde lze nyní sledovat?

Filmy a seriály online zdarma 2024 – kde lze nyní sledovat?

Čas strávený u dobrého filmu je odpočinkem i zážitkem zároveň. Filmy a seriály jsou tak pro mnohé příjemným odreagováním po náročném dni. Televizní program se však většinou netrefí divákovi do noty. Není tak divu, že lidé často vyhledávají filmy online. Naštěstí existuje několik video platforem, kde lze sledovat online filmy zdarma i bez registrace. Které to jsou?

Televizní vysílání poslední roky ztrácí na své popularitě, což platí dvojnásob pro mladou generaci. Lidé dnes upřednostňují sledování filmů online zdarma. A dělají dobře, jelikož se jedná o skvělou příležitost, jak ušetřit na sledování filmů a seriálů.

Nicméně, v posledních letech došlo k významnému omezení nekontrolovaného šíření filmů a seriálů online zdarma, a to z důvodu ochrany autorských práv.

To však neznamená, že by byl dnešní divák odkázán pouze na placené služby. Stále existují platformy, kde je možné sledovat filmy online zdarma bez registrace, stačí si jen vybrat jednu z nich.

Možností je hned několik a každá z nich má své plusy i mínusy. Kde tedy sledovat online filmy zdarma?

iVysílání České televize

Ačkoliv popularita televizního vysílání upadá, online vysílání České televize si své fanoušky určitě najde. V databázi na ně čekají stovky pořadů, seriálů i filmů, které je možné sledovat i bez registrace.

Jedná se asi o nejlepší platformu s online českými seriály zdarma, ačkoliv jsou jednotlivé epizody někdy přístupné pouze po určitou dobu, obvykle několik dní po odvysílání v ČT.

Na portálu iVysílání ČT naleznou televizní zábavu i ty nejmenší, kteří si mohou vybírat ze stovek dětských pořadů a pohádek. Fanoušci kinematografie zde za určitých okolností naleznou také nové filmy online zdarma.

Sledovat pořady ČT lze i bez registrace.

iVysílání má i další skvělou funkci, diváci stanic ČT mohou po připojení k internetu sledovat živé vysílání odkudkoliv. Sportovní utkání, zpravodajství i seriály si snadno mohou pustit také na mobilních zařízeních.

Online filmy zdarma na Prima Play

Také televizní stanice Prima zpřístupnila divákům rozsáhlou databázi filmů a seriálů zdarma online. Člověk zde narazí na pořady, které vysílají jednotlivé stanice televize Prima, tedy Prima COOL, Prima Love, Prima Zoom a další.

Pro sledování video obsahu je však potřeba se registrovat, nepřihlášení uživatelé mají výběr velmi omezený. Ti, kteří se registrují, si pak mohou vybírat z romantických, životopisných i scifi filmů online zdarma.

Alternativou k iVysílání a Prima Play je platforma Voyo od televize NOVA, tato digitální televize je však dostupná divákům pouze za poplatek. Využít však lze neplacenou 7denní zkušební lhůtu.

YouTube – filmy online zdarma

Většina uživatelů navštěvuje YouTube pro sledování kratších videí. Ne každý však ví, že se zde mnoho kanálů specializuje na filmy online zdarma. YouTube je v tomto ohledu zcela legální a v mnoha případech nechybí ani český dabing.

Filmový nadšenci mohou využít online downloaderů a filmy z YouTube si stáhnout do počítače, poté je možné je sledovat také offline, bez připojení k internetu. Stahování z YouTube je velmi jednoduché a pomoc speciálních programů jej dokáže každý.

Na YouTube lze vyhledávat filmy mimo jiné pomocí těchto hesel:

 • filmy v češtině
 • české filmy či české seriály
 • celé filmy online zdarma
 • staré české filmy

Jedinou nevýhodou online filmů zdarma na YouTube je nepříznivá kvalita jednotlivých snímků. Nároční diváci, kteří si rádi dopřávají filmy v HD, mohou na YouTube filmy zapomenout.

Streamovací weby – filmy ke zhlédnutí online zdarma

Filmy a seriály jsou dostupné bez poplatků také na tzv. streamovacích webech, které se však nacházejí na hraně legality. Divákovi ovšem při jejich využívání žádný postih nehrozí.

V minulosti byly streamovací weby velmi populární, v nedávné době ovšem došlo k výraznému omezení těchto platforem kvůli autorským právům a mnoho lidí se tak obrátilo na placené platformy typu Netflix.

Tvůrci snímků nesouhlasí s nekontrolovaným šířením jejich děl. Založili proto alianci ACE, která později zahájila soudní spor s videoplatformami.

Boj proti sdílení filmů dopadl pro tvůrce slibně, jelikož muselo skončit hned několik největších platforem s obrovskou databází filmů a seriálů online k zhlednutí.

Na streamovacích webech mají uživatelé přístup k tisícům hodin filmů a seriálů.

Situace s online sledováním filmů zdarma se bude pravděpodobně pro diváky nadále zhoršovat, přesto je nyní možné pustit si film či seriál na několika různých portálech. Patří sem například:

 • www.bombuj.tv
 • www.sledujufilmy.cz
 • www.sledujufilmy.online
 • www.zkoukni.to
 • www.freefilm.to
 • www.online-film.sk

Některé platformy svou činnost již ukončily, například topserialy.sk nebo sleduj.to. Online filmy zdarma tak uživatelé již na těchto webech nenaleznou.

Zkouknito – online film zdarma

První z portálů, kde je možné sledovat filmy online a bez registrace, je Zkouknito.cz. Na tomto streamovacím serveru člověk nalezne spoustu filmů a seriálů, a může si tak zvolit takový, na který má zrovna chuť.

V databázi Zkouknito se nachází přes 44 tisíc videí ke zhlédnutí, a to včetně trailerů či ukázek z jednotlivých filmů. Nabídka online filmů zdarma na Zkouknito však byla v nedávné době také omezena.

Streamovací služby využívaly video platformy jako Openload či Rapidvideo, které byly nuceny svou činnost ukončit. Je tedy možné, že některé přehrávače již dnes nebudou fungovat.

Bombuj – online filmy zdarma

Další oblíbenou česko-slovenskou platformou pro sledování celých filmů online zdarma je Bombuj TV. Většina filmů a seriálů je zde dostupná jak s českým dabingem, tak v originále s titulky.

Bombuj usnadňuje výběr také tím, že si lze prohlédnout nejsledovanější pořady a zvolit si mezi nimi. Výjimkou zde nejsou romantické ani scifi filmy online zdarma.

Výhodou je, že na Bombuj.si mohou diváci sledovat filmy bez registrace a zdarma. Kvůli výše zmiňované problematice s autorskými právy ztratilo bombuj.tv velkou část svého obsahu.

Na bombuj.si čekají na diváky ty nejlepší seriály.

Sledujufilmy.cz – online firmy zdarma

Web sledujufilmy.cz hrál dříve prim mezi sobě rovnými platformami. V důsledku konce video platforem jako je Openload nebo Rapidvideo, však přišel o velkou část svého obsahu a mnoho přehrávačů již dnes nefunguje.

Nedá se však říci, že by sledujufilmy.cz již nebylo funkční stránkou, tak jako sleduj.to. Online filmy zdarma si zde zájemci stále mohou pustit, musí však počítat s menším výběrem a spoustou reklam.

Předností tohoto portálu je, že u každého filmu uživatelé naleznou hodnocení ČSFD a mohou tak snadno vybírat film dle jeho recenzí.

Netflix a HBO GO

Netflix a HBO GO poskytují svým uživatelům velké množství online filmů zdarma (např. všechny Marvel filmy). Nové filmy pak nejsou výjimkou, některé snímky jsou navíc dostupné výhradně na těchto platformách.

Bohužel jsou obě z výše uvedených platforem zpoplatněné, za Netflix se měsíčně platí 199 Kč, za HBO GO 159 Kč. Netflix i HBO je možné sdílet s celou rodinou a využívat až pět spojených účtů.

Mladí lidé se často snažili na Netflixu ušetřit tak, že jeden účet sdíleli s dalšími pěti lidmi, ačkoliv spolu nesdíleli jednu domácnost. Netflix se nedávno zasadil, že tomuto zneužívání propojených účtů dá červenou.

Za měsíční poplatek mají uživatelé na Netflixu přístup k nepřebernému množství filmů a seriálů.

Netflix recenze jsou velmi pozitivní, v databázi na této platformě uživatelé mohou vybírat až z 5 tisíců filmů a seriálů. Každý týden přibudou čerstvé novinky, a to navíc ve velmi vysoké kvalitě.

Noví uživatelé nicméně mají výhodu v tom, že mohou na určitý čas využívat služby těchto platforem zcela zdarma. Filmy online ke zhlédnutí si mohou na HBO GO užívat týden, na Netflixu dokonce celý měsíc. Jedná se tak o chytrý způsob, jak ušetřit na výdajích.

O2 TV – Filmy ke zhlédnutí zdarma online

Digitální televize O2 propojuje klasický televizní program a portály typu Netflix. Člověk díky O2 TV může sledovat filmy z celého dne i se zpožděním, takže už mu nikdy neuteče žádný díl oblíbeného seriálů.

V rámci O2 TV je dostupná také videotéka, ze které si uživatelé mohou vybrat jakýkoliv film dle chuti. Služby O2 jsou však zpoplatněny, cena jednoho filmu bývá okolo 79 Kč. Uživatelům je ovšem přístupný pouze na dva dny.

Platbu filmů lze provést buď pomocí SMS, z předplacené karty anebo služby uhradit až hromadně v měsíčním vyúčtování. Kdo by chtěl sledovat filmy od O2 zdarma, může poslat životopis a získat stream jako pracovní benefit.

Ulož.to a jiné stahování filmů

Alternativou sledování filmů online zdarma je jejich stažení z internetu do počítače, poté je tak možné sledovat oblíbené pořady kdekoliv a i bez připojení k internetu.

Nevýhodou stahování filmů je, jak je známo, dlouhá čekací doba. A tak zatímco online film zdarma si člověk může pustit, kdy se mu zachce, pokud se rozhodne film stáhnout, musí obvykle čekat několik desítek minut.

Pro stahování filmů slouží staré dobré ulož.to, ale také jiné portály, jako například:

 • Webshare.cz
 • Sdilej.cz
 • Edisk.cz
 • Datoid.cz

Stejně tak existují i placené služby, na kterých divák nalezne mnohem více kvalitního obsahu.

Publikováno: 01. 04. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang