Křeslo ušák: nejenom designový doplněk vaší domácnosti

Křeslo ušák: nejenom designový doplněk vaší domácnosti

Každý z nás si svou domácnost uzpůsobuje k tomu, aby byla praktická a na pohled líbivá. Jsou ale některé druhy nábytku, které si volíme předně kvůli jejich poskytovanému pohodlí. Takovýto nábytek se umísťuje do místnosti, kde trávíme značnou část svého času. Řadí se mezi ně například křesla. 

Křesel dnešní trh nabízí nepřeberné množství, proto někdy může být nelehký úkol si najít to jedno, které má všechny vlastnosti, které od křesla očekáváme. Mělo by nám předně pasovat do interiéru a uzpůsobené pro náš potřebný odpočinek.

Křeslo ušák

Slyšeli jste již pojem křeslo ušák? Jde o jedno z křesel, které splňuje oba uvedené aspekty, líbivý moderní design a pohodlnost. Váš obývací pokoj nebo například i ložnici, pracovní místnost či chodbu dokáže ozvláštnit a zároveň vám bude skvělým přítelem při vašem odpočinku, při sledování filmů nebo čtení.

Křeslo typu ušák představuje typ křesla s opěrkou pro záda a pro ruce. Lze ho pořídit s různými parametry a vyhotovené z různých materiálů a čalounění. Spodní část křesla bývá zhotovena ze dřeva, plastů nebo kovu. Čalounění se těší oblibě z kůže pravé či syntetické, koženky, bavlny nebo pevné tkaniny. 

Řada možností na výběr

Mnozí výrobci nabízejí křeslo ušák, které se dá polohovat a vy se v něm dokážete na dlouhou dobu pohodlně uvelebit. K této variantě je nicméně nutný větší prostor. Tyto modely mají podpěrku pro nohy, kterou lze vysunout.

Máte-li toto křeslo umístěné v pracovním prostoru, jistě oceníte takové, které půjde otočit. I takové je možné si v tomto stylu pořídit. Křeslo ušák lze často pořídit i s taburetem pro natažení nohou po náročném fyzickém dni. Barvu si zvolíte prakticky jakoukoliv, široká škála nabídky zaručuje výběr pro každou domácnost.

Nosnost

Stejně tak jako židle, i při výběru křesla ušák musíme dbát na jeho maximální možnou nosnost a dle toho jej pořídit. 

Křeslo ušák bývá úžasným nápadem pro dárek. Takoví prarodiče v něm zajisté naleznou nejen zalíbení, ale zároveň tolik potřebné místo pro kvalitní relax. 

Publikováno: 14. 09. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang