Jak udělat letní večery v zahradě ještě více pohodlnými

Jak udělat letní večery v zahradě ještě více pohodlnými

Chcete trávit na zahradě i letní večery a stojíte před otázkou, jak zahradu co nejlépe vybavit?

Naplánujte si výsadbu dopředu

Když sázíte nebo plánujete svou večerní zahradu, pamatujte na světlejší večery, které si budete užívat, a zvažte dokonalé rostliny a bylinky.

Vysazujte květiny, které v noci silněji voní, například zimolez, vistárii nebo třeba jasmín. Všechny tyto rostliny mají krásnou vůni, která je obzvláště silná v noci a jsou ideální pro pěstování u zdi nebo plotu. Skvělou volbou je také guzmánie. Ta patří mezi exotické rostliny s nádhernými a neobvyklými květy a listy. Její přítomnost může okamžitě zvýšit vizuální atraktivitu zahrady a přidat do ní tropický a zajímavý prvek.

Nezapomeňte na všechnu zábavu, kterou budete toto léto dělat. Vypěstujte si bylinky, které nejen krásně provoní vaši večerní zahrádku, ale mohou být také lahodným doplňkem vašich koktejlů a vašeho vaření, zejména při večerním grilování. Vychutnejte si čerstvou mátu ve svém mojitu z vlastní zahrady.

Buďte kreativní s barvou

Ať už vytváříte osobní útočiště, do kterého se můžete uchýlit, nebo pulzující centrum pro zábavu (nebo obojí), ujistěte se, že své rostliny, nábytek a doplňky pro vaši večerní zahradu doplníte trochou barev.

Barva může dodat vaší zahradě večer trochu vzrušení a rozzáří vaše prostory. Můžete si vytvořit svůj vlastní bytový nábytek v řadě barev, který bude vyhovovat vaší večerní zahradě, nebo si koupit zábavné doplňky, které vynesete ven, když si budete večer užívat zahradu. 

Myslete i na svůj nábytek. Zahradní nábytek by měl být odolný vůči povětrnostním vlivům, ale také chcete, aby vyhovoval vašemu osobnímu stylu. Investujte do zahradního nábytku, na kterém můžete večer relaxovat a odpočívat, a pamatujte si, že jej můžete ozdobit nebo upravit pomocí polštářů a přehozů. Venkovní stolek tak třeba může sloužit nejen jako místo pro pozdní večeři, ale také jako party bar. 

Proč nezačít kreativně a nevyrobit si vlastní zahradní doplňky? Toto je perfektní způsob, jak přidat do vaší večerní zahrady svůj vlastní osobní nádech a nabízí svobodu přizpůsobit si zahradu na večer, jak chcete. Máte pár náhradních dlaždic? Vyrobte si mozaikový dílek nebo odkládací stolek. Nejen, že by to mohlo vaší zahradě dodat večer šmrnc barev, ale mohlo by to být žhavé téma pro konverzaci.

Zahradní stůl je základ 

V mnoha případech jsou naše zahradní stoly srdcem zahrady nebo alespoň naší terasy. Vytvářejí místo, kde se mohou sejít přátelé a rodina, posadit se a vychutnat si jídlo, když svítí slunce.

Při výběru toho, jaký tvar  zahradního stolu koupit, je velmi důležité se řídit stávajícími tvary vaší terasy, nebo širšího venkovního prostoru, kde bude nábytek stát. Jaký tvar zahradního stolu je pro vás nejlepší? Je také podstatné si určit, jak velký stůl bude, aby se vešel. K tomu je potřeba výpočet plochy.

Je to prostě ten, který vyhovuje vašemu rozpočtu, je pevně zkonstruován, hodí se do vámi určeného prostoru, doplňuje styl vašeho domova či zahrady a má styl, který si zamilujete po mnoho let. Při výběru dobrého stolu byste však měli zvážit několik důležitých věcí. Za prvé, buďte opatrní, abyste nebyli ovlivněni nejnovějším výstřelkem nebo trendem. Dobrý venkovní stůl by měl vydržet minimálně pět až deset let. 

Na trhu je také široká škála různých materiálů, stylů a designů, ale nenechte se tím přemoci. Udělejte si malý průzkum a zúžte jej na materiál, tvar a styl, který vyhovuje vám a vašemu venkovnímu prostoru.

Pokud se váš  zahradní stůl  přes léto pravidelně používá, pak si chcete vybrat design, který je odolný a snadno se čistí. Přemýšlejte o tom, jaké to je sedět u stolu, zda to bude pohodlné po dlouhou dobu. Přemýšlejte o tom, jak vy a vaše rodina použijete stůl. 

Publikováno: 18. 08. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang