Mall chystá půjčky pro menší e-shopy – jaké budou podmínky?

Mall chystá půjčky pro menší e-shopy – jaké budou podmínky?

Internetový obchod Mall.cz začíná s novou službou Mall Financing. Tentokrát cílí na obchody, se kterými spolupracuje. Nově bude obchodům nabízet krátkodobé půjčky do výše až milion korun. Mall Financing tak partnerským e-shopům umožní další růst.

Mall.cz jeden z největších e-shopů v České republice a rychle přerůstá v největší tuzemské online tržiště. Partnerský prodej má v Mall.cz stále větší zastoupení. Dlouhodobým cílem je dosáhnout přes tržiště na polovinu obratu.

Mall Group, do které Mall.cz spadá neustále rozšiřuje služby pro své partnerské prodejce. Nově bude partnerským e-shopům půjčovat peníze. Jde o možnost dostupného financování pro zaběhnuté i začínající e-shopy.

TIP: Na Mall.cz se lze setkat s několika typy výprodejů slevových akcí, podobně jako je tomu u výprodejů a slev na Alza.cz. Ušetřit lze na Mall.cz prostřednictvím kreditní karty Mall.cz. Své výhody má také věrnostní program Mall Plus.

Český startup Lemonero

Nová služba Mall Financing se na internetovém tržišti Mall.cz spustí díky českému startupu Lemonero. Lemonero je digitální platforma pro financování e-shopů. Stovky českých e-shopů používají Lemonero pro financování zásob, marketingu, vybavení skladu nebo pokrytí nečekaných výdajů.

Lemonero financuje růst začínajících i zavedených e-shopů jednoduše, rychle a online.

Lemonero je revoluční Fintech služba, která přináší financování postavené na reálné výkonnosti e-shopu. Díky tomu lze získat finance rychleji a dostupněji než při zařizování podnikatelského úvěru v běžných bankách. 

Dostupnost růstových peněz je pro úspěch obchodníka klíčová. Banky však začínajícím e-shopům nenabízejí adekvátní produkty. Pro vyřízení půjčky požadují předložení mnoha dokumentů včetně účetních závěrek, které jim mladé e-shopy přirozeně dát nemohou.

Často pak hledají alternativní nebankovní půjčky jako nabízí například Zonky tržiště nebo NaFirmy.cz, kde lidé půjčují firmám.

Skóringové nástroje Lemonera rozumí datům e-shopů. Umí nabídnout finance i těm, kteří na ně v bankách nedosáhnou.

Lemonero dokáže oskórovat také začínající e-shopy a bez složitého papírování půjčku zajistit. Vše lze zařídit online bez návštěvy pobočky.

Skóringové nástroje Lemonera si poradí s e-shopy, které již fungují alespoň devět měsíců a brzy by se měl tento časový limit zkrátit na tři měsíce. Mall Financing tak může být dostupný podnikatelský úvěr pro začínající podnikatele.

Na podzim loňského roku do Lemonera zainvestovala Komerční banka. Od této doby už tuzemský startup do e-shopů investoval přes 30 milionů korun a letos očekává růst o 200 procent.

Mall Financing

Mall Financing spadá do akce Mall Partner. V rámci Mall Partner nabízí Mall.cz zboží až od dvou tisíc obchodníků. Koncem roku 2020 tvořilo partnerské zboží již 80 procent nabídky a třetinu objednávek na internetovém tržišti Mall.cz.

V rámci programu Mall Partner je aktuálně přes 2 000 obchodníků a Mall věří, že novou službou osloví v prvním roce alespoň několik desítek z nich.

Mall Financing je označení spolupráce Mall Group a Lemonera. V rámci této služby budou moci partnerští obchodníci žádat o financování od 30 tisíc až do milionu korun. Bude se jednat o krátkodobé půjčky na 3, 6 či 12 měsíců a úrok bude činit 0,99 % měsíčně.

Podání žádosti má dle tvrzení Mallu trvat méně než půl hodiny a schválení proběhne do pěti minut. Prostředky pak obchodníkovi dorazí na účet v ten samý den.

Majitel e-shopu během krátkého schvalovacího procesu zjistí, na jak vysokou půjčku jeho e-shop dosáhne. Lemonero totiž dokáže okamžitě zanalyzovat obrat obchodníka a zhodnotit riziko. Podle toho nabídne Lemonero adekvátní výši půjčky

Mall.cz bude v tomto případě prostředník, který přepojí obchodníka na Lemonero, které se ve spolupráci s Komerční bankou postará o samotné financování.

V prvním roce se Mall.cz chystá oslovit desítky partnerů, v dalším roce už by jich měly být stovky.

TIP: Portál NavigátorÚvěru.cz nabízí obsáhlé informace o nejrůznějších bankovních i nebankovních půjčkách. Srovnání půjček od bank nabízí v kategorii úvěry a půjčky.

Publikováno: 28. 05. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang