Portu – recenze, přihlášení, investice

Portu – recenze, přihlášení, investice

Pokud člověk nerozumí světu investic, a přesto by chtěl s investováním začít, je pro něj Portu to pravé místo. Stačí jen vložit peníze a Portu se společně s chytrými nástroji postará o vše, co je k úspěšnému investování potřeba. Jaké jsou investice Portu?

Investování je s Portu naprosto jiná záležitost. Úspěšným investorem se na tomto portále může stát úplně každý i bez rozsáhlé znalosti strategií investic. Nabízí mnoho možností, jak uspět ve světě financí. Klienty zde čeká zhodnocení peněž na jednom místě krátkodobě i dlouhodobě.

SHRNUTÍ ČLÁNKU

Portu je prověřená investiční platforma vhodná pro jakéhokoliv investora

Portu nabízí portfolia na míru i vlastní strategie

Pro dlouhodobé investování nabízí Portu dlouhodobý investiční produkt (DIP)

Portu Gallery je forma investování, která je zprostředkována skrze sběratelské kousky

opPORTUnity nabízí investování do jedinečných a nevšedních příležitostí

Portu a Fondee – srovnání obou investičních platforem

Vedle platformy Portu.cz existuje také velmi podobná, avšak novější platforma Fondee. Pokud se člověk rozhoduje, zda vybrat Portu nebo Fondee, je na správném místě. Tento článek kromě samotného hodnocení Portu přináší i srovnání Portu a Fondee.

Investovat bez starostí je možné na Portu i Fondee.
Registrace na Fondee je možná právě zde >

Jaké mají lidé s Portu zkušenosti? Jak funguje Portu přihlášení? Co říkají o Portu recenze? Jak se daní Portu? Tyhle a další otázky chodí na mysl lidem, kteří přemýšlí nad Portu investicí. Jak to tedy všechno doopravdy je? Portu přihlášení je možné právě zde >

Proč Portu.cz?

Portu.cz je spolehlivá forma investování. Během spravování investic se Portu spoléhá na svůj vlastní unikátní software, spolehlivé automatizace a na zkušenosti manažerů WOOD & Company, české společnosti s mnohaletou historií.

Portu.cz nabízí následující:

 • Více než 200 000 uživatelů
 • Spravuje více než 23 mld. Kč
 • Při kratší investici úrok 6,5 % p.a.
 • Při delší investici výnos průměrně 8,2 % p.a.
 • Možnost volby své investiční strategie

Portu kopíruje vývoj trhu. To znamená, že klient se může dostat snadno k výnosu 8,2 % ročně, protože se jedná o průměrný výnos na trhu za posledních 50 let. Výše poplatků je pouhých 0,6 % ročně.

Portu investice jsou dostupné úplně pro každého bez rozdílu. Nezáleží na výši investici, ani na tom, zda klient plánuje dlouhodobě či krátkodobě investovat. Peníze na Portu lze kdykoliv dodatečně poslat, stejně tak i lze kdykoliv peníze z Portu vybrat. Zároveň je Portu.cz otevřenou platformou pro všechny, kdo chtějí investovat, ať už několik milionů, tak i pár stovek korun.

Portu láká nové klienty na ověřený přístup, spolehlivost a slibné výnosy.

Investice Portu

Investování na Portu.cz je velmi jednoduché. Portu v podstatě udělá všechnu práci za klienta. Klient se musí pouze předem představit a odhalit webu své cíle a znalosti investování. Na základě těchto vstupních informací pak Portu vybere nejvhodnější způsob investování a sestaví různá portfolia, mezi nimiž pak klient bude vybírat.

Zkušení investoři, kteří se již v životě s investováním potkali, mají možnost úpravy investičních parametrů podle sebe. Mohou si sami zvolit například tematickou investici, nebo si naplánovat investici Portu podle svých oblíbených nebo ozkoušených strategií.

Pak už jen zbývá ověřit totožnost zákazníka. Tento proces trvá pouhých pár minut a po úspěšném ověření identity klienta se mu otevře Portu účet. Až se tomu tak stane, tak klientovi už nic nebrání v tom, aby nahrál peníze, které následně Portu investuje podle předem vybraného portfolia. Zároveň všechny procesy investice Portu sleduje, takže člověk nemusí trávit čas sledováním úplně všeho.

Typy investicí na Portu

Portu nabízí více služeb a každý si tedy na platformě může vybrat druh investování, který je přesně pro něj. Mezi nejjednodušší způsoby investice Portu, které jsou i pro investory – začátečníky patří:

 • Portfolia na míru – základní modul pro začátečníky i pokročilé
 • Odpovědné investování – investice s ohledem na společnost a planetu
 • Dětské účty – investice pro děti za zvýhodněných podmínek
 • Investiční rezerva – ochrana korun i eur před inflací

Pro zkušené a pokročilé investory přichystalo Portu následující varianty:

 • Vlastní strategie
 • Tematické strategie
 • Crypto

Portu na svých produktech neustále pracuje a snaží se je zdokonalovat. Proto se často přidávají nové a nové produkty, které nabízí klientům pohodlné a bezstarostné investování. Novinkou roku 2024 např. je Portu dlouhodobý investiční produkt.

Na Portu stačí nahrát peníze a platforma se o vše postará.
Začít investovat na Portu je možné zde >

Portfolia na míru

Varianta „Portfolia na míru“ je základním modulem na platformě Portu, která je určená pro všechny, začátečníky i pokročilé investory. Jedná se o nejjednodušší formu investování, protože klienti investují do předem vybraného investičního portfolia, které si zvolili, a pak nemusí prakticky nic řešit. Portu si samo poradí se vším, s čím je potřeba.

Své investice pak může člověk sledovat skrze mobilní nebo webovou aplikaci. Až se klient rozhodne investici vybrat, tak počká pár pracovních dnů a investice bude ukončená.

S Portu může člověk šetřit na co jen chce nebo potřebuje.

Odpovědné investování

Záleží-li člověku na tom, aby jeho investice nepřitížila společnosti nebo přírodě, může s klidem na duši zvolit produkt „odpovědné investování“. Tato možnost investování se totiž nezaměřuje jen a pouze na finanční zisk, ale také pečlivě vybírá, do jakých firem investuje v závislosti na jejich ekologickém dopadu.

Jinak řečeno, v rámci Odpovědného investování jsou klientovi finance investovány do firem, které dbají na to, aby jejich fungování nemělo negativní dopad na fungování společnosti a ekologii. V potaz se bere také zájem o přispívání k udržitelnému rozvoji.

Dětské účty

Portu se v rámci svých strategií nezaměřuje pouze na dospělé investory. „Dětské účty“ je produkt, který umožňuje rodičům vytvořit finanční rezervu dítěti, která se může stát vítanou podporou, až jí bude dítě potřebovat. Dětské investiční účty u Portu fungují za zvýhodněných podmínek a zákonný zástupce dítěte má k účtu celou dobu přístup skrze svůj vlastní účet u Portu.

Vložené finanční prostředky se stávají dítěte. Ty je možné ale vybrat za určitých podmínek i před tím, než dítě dosáhne plnoletosti. Pokud rodič vybírá částku větší něž 20 000 Kč, tak je k tomu potřeba podpis i dalšího zákonného zástupce. Zároveň pokud dítěti již bylo 15 let, tak se při každém výběru vyžaduje i jeho podpis.

Investiční rezerva

Tento produkt je pro klienty, kteří nechtějí své peníze nechat na účtu jen tak napospas inflaci. Ti, kteří chtějí ochránit své peníze před inflací mohou využit „Investiční rezervu“ od Portu a své úspory tak chránit s co nejmenším rizikem.

Zřídit si finanční rezervu se hodí vždy. Člověk nikdy neví, kdy bude muset čelit neočekávaným výdajům. Zároveň tento produkt volí velká část klientů, kteří plánují dané finance využít v budoucnosti, ale nyní je nechtějí nechat ležet na běžném účtu, kde by se potýkaly se znehodnocením.

Vlastní strategie

Portu nabízí prostor i zkušeným investorům, kteří se spoléhají na své znalosti a schopnosti. Mohou volit mezi investicemi do akcií a ETF, případně lze tyto dva způsoby kombinovat.

Produkt „Vlastní strategie“ se vyznačuje tím, že si svou investiční strategii lze nastavit jen díky pár klikům. Zároveň Portu nabízí pokročilejší funkce, jako je například měnové zajištění nebo automatická rebalance. Také je možné díky frakčním podílům za 500 Kč nakoupit spoustu společností. To vše za minimum poplatků.

Tematické strategie

Produkt „Tematické strategie“ od Portu umožňuje investorům investovat do sektorů, které odpovídají jejich představám, hodnotách a přesvědčením. Díky široké škále témat si na své přijde opravdu každý. Mezi nejoblíbenější tematické strategie patří:

 • Pražská špička
 • Akciové nebe
 • Inovací k udržitelnosti
 • Zdraví především

Tyto a mnoho dalších tematických strategií nabízí Portu přesně zde. Jedná se o spolehlivé investice do českých i světových společností se zaručeným výnosem.

Portu nabízí více než desítku tematických oblastí, do kterých lze investovat.

Crypto

Na platformě portu.cz mají investoři možnost také investovat snadno a bezpečně do kryptoměn, které si sami zvolí. Na výběr mají klienti z těchto kryptoměn:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (RTH)
 • Solana (SOL)
 • Cardano (ADA)
 • Tezos (XTZ)
 • Polkadot (DOT)
 • Litecoin (LTC)

Investování do kryptoměn na Portu je hlavně pro lidi, kteří hledají spíše pravidelné a dlouhodobé investice. Další výhodou tohoto modulu je to, že investor je osvobozený od daní na základě hodnotového testu. S Portu Crypto je také možné jednoduše diverzifikovat investiční portfolio a všechny své investice pak přehledně sledovat ve svém Portu účtu.

Portu DIP

Portu DIP neboli dlouhodobý investiční produkt je novinkou roku 2024. Jedná se o produkt zaměřený na zabezpečený ve stáří. Jak vyplývá z jeho názvu, jde o dlouhodobé investování. Portu DIP je alternativou k tradičnímu penzijnímu spoření soukromému životnímu pojištění.

V rámci Portu DIP si člověk pravidelně odkládá určité částky, resp. investuje je do různých investičních produktů. Výnosy z těchto produktů si pak bude užívat v důchodu. Příspěvky vložené v rámci dlouhodobého investičního produktu si pak může odečítat od daňového základu, a to až do výše 48 000 Kč za rok.

Podmínkou však je, že DIP lze vypovědět po 120 měsících trvání smlouvy a nejdříve v 60 letech. Kdo by vypověděl DIP dříve, musel by dodanit veškeré daňové úlevy.

Portu – přihlášení

K tomu, aby člověk mohl začíst s investicemi na Portu, musí mít zřízený svůj účet. Po přihlášení k Portu účtu pak klient může spravovat své investice nebo investovat do nových projektů.

Pro investice na Portu se stačí jen zaregistrovat.
Vytvořit účet na Portu právě zde >

Portu přihlášení nebo registrace je velmi jednoduchý proces. Jedná se o pár kroků, kterými je nový zájemce proveden. Vše je naprosto intuitivní. Navíc lze předem shlédnout video o registraci na Portu, které je na webu nabízené pokaždé, když člověk zvolí možnost zaregistrovat se.

Ihned na začátku přihlášení Portu vyžaduje po novém investorovi, aby vyplnil dotazník, na základě kterého pak pro investora připravuje ta nejlepší možná portfolia. Po vyplnění dotazníku přejde nový investor k procesu prověření identity, který trvá jen malou chvilku. Poté již může klient využívat platformu v plném rozsahu.

Daně na Portu – jak se daní?

Příjmy z prodeje cenných papírů se dle zákona daní ve výši 15 %, nebo 23 %. Daň ve výši 23 % se týká pouze investorů, pokud příjem osoby je vyšší než 48násobek průměrné mzdy. V praxi se jedná o částky vyšší něž cca 2 028 000 Kč.

Portu se ale samozřejmě nezaměřuje jen a pouze na příjmy z cenných papírů. Portfolio může investorovi přinášet příjmy například i z oblasti dividend, nebo z úroků vzniklých z držení cenných papírů, které jsou často zahraniční. Ty jsou ale v tomto případě na účet Portu připsány většinou v čisté výši, tedy daně jsou z nich již strženy.

V určitých případech je možné dosáhnout i osvobození od daní. Daně na Portu nemusí člověk platit, když:

 • celkové příjmy z prodeje cenných papírů nepřesahují 100 000 Kč
 • příjmy z prodeje cenných papírů splnily tzv. časový test (doba mezi nákupem a prodejem cenných papírů nepřekročila 3 roky)
 • jiné příjmy dle zákona  § 7 – § 10 nepřesahují výši 20 000 Kč
S investováním do kryptoměn na Portu se pojí daňové osvobození.

Portu.cz není sice daňový poradce, ani se daňovým poradenstvím nezabírá, ale ani tak není investor ztracen. Klient je plně seznámen s tím, jak se daní na Portu, a na začátku každého kalendářního roku mu Portu připraví veškeré potřebné podklady k vyplnění daňového přiznání.

Portu Gallery

S projektem Portu Gallery se nyní každý může stát investorem a zároveň sběratelem vzácných předmětů. Jedná se o formu investování, která je zprostředkována skrze sběratelské kousky. Investor je právě ten, kdo svobodně vybírá, do čeho investuje své finance.

Jak funguje investice na Portu Gallery?

 • Vyplnění krátkého dotazníku
 • Ověření totožnosi
 • Zaslání peněz do peněženky a pokyn k úpisu
 • Klient se stává vlastníkem
 • Vlastník rozhoduje o prodeji předmětů
 • Rozhodnutí, jak naložit s výnosem

Investování na Portu Gallery prochází velmi podobným procesem jako klasické investování do portfolií na Portu. Po tom, co se člověk stane vlastníkem sběratelského předmětu, získá sběratelský certifikát, jehož hodnota je počítána na základě podkladového aktiva. Tato hodnota je každý rok automaticky aktualizována.

S Portu Gallery je jednoduché stát se investorem i sběratelem.
Stát se sběratelem skrze Portu Gallery >

Klient Portu Gallery je zároveň informován o jakékoliv příležitosti k prodeji aktiva. Může se jednat o klasické nabídky odkupu, které musí klient sám odsouhlasit, nebo o veřejné aukce. Celý proces probíhá online.

opPORTUnity

Projekt opPORTUnity, který spadá také pod platformu portu.cz, nabízí možnost investování do jedinečných a nevšedních příležitostí. Každá tato příležitost je specifická pro svou povahu, rizikovost i investiční horizont. Klient musí při výběru takové příležitosti věnovat pozornost opravdu každému detailu.

Celý proces je naprosto stejný jako u investování na klasické platformě portu.cz nebo v Portu Gallery. Nicméně v případě, že je člověk již zaregistrovaný na portu.cz, tak může použít ten stejný účet i pro účely investice v rámci programu opPORTUnity.

Pro přihlášení na opPORTUnity stačí vyplnit jednoduchý dotazník a ověřit identitu.

Zkušenosti s Portu – diskuze

Mnoho lidí, kteří mají zkušenost s Portu obchodováním, sdílí názor, že platformě není co vytknout. Vyzdvihují důvěryhodnost firmy a také to, že se jedná o českou platformou pod střechou české společnosti WOOD & Company. Vše je regulované Českou Národní bankou, tak klienti nemusí mít strach, že se jedná o podvodníky.

Zkušenosti s Portu jsou převážně kladné. Portu totiž přináší mnoho výhod a zajišťuje opravdu jednoduché a pohodlné podnikání. Ve veřejných diskuzích Portu vychází jako spolehlivá platforma, kterou mnoho lidí doporučuje.

Portu – recenze

Portu recenze jsou pozitivní. Jedná se o chválení jednoduchosti platformy, která je v českém jazyce a díky tomu je její ovládání velice intuitivní. Další pozitivní věcí na platformě Portu je to, že disponuje velkým množstvím chytrých funkcí, díky nimž je investování dostupné úplně pro všechny.

Mezi další chválené funkce Portu recenze uvádí například týdenní zasílání novinek ohledně vlastního investování, zajištění proti měnovému riziku a nejvíce chválené je Portu v recenzích pro své transparentní poplatky, které se nepohybují ve vysokých částkách. Zároveň klienti nejsou zatěžováni žádnými vstupními ani výstupními poplatky.

Jako všechny platformy, tak i Portu se potýká s nějakými výtkami. Není jich ale mnoho a nejsou závažné. V recenzích Portu se zmiňuje například fakt, že zhodnocení investic na Portu se pohybuje v nižších částkách, proto musí být člověk trpělivý. Někomu také nemusí vyhovovat, že je obchodní den jen 2x týdně. Nicméně přes drobné výtky je Portu oblíbenou platformou s mnoha spokojenými klienty.

Portu a Fondee – srovnání

Obě dvě platformy – Portu a Fondee, jsou investiční platformy založené na automatizaci. Zatímco Portu se zaměřuje spíš na širokou škálu produktů, které klienti mohou využívat i kombinovat, tak Fondee je založené na jednoduchosti.

Fondee je stejně jako Portu velmi oblíbená a úspěšná investiční platforma.

Pokud se člověk rozhoduje, zda investovat na Portu nebo Fondee, zde jsou odlišující parametry, které je dobré znát:

 • u Portu lze zvolit až 20 portfolií, zatímco na Fodee pouze 14
 • Fondee nenabízí možnost vytvoření vlastního portfolia
 • Portu má obchodní dny 2x týdně (úterý a středa), Fondee má obchodní den každý den
 • Fondee požaduje minimální vklad 1 000 Kč, zatímco Portu jen 500 Kč
 • na Fondee nelze investovat do nemovitostí, kryptoměn nebo do komodit
 • roční poplatek na Portu činí 1,00 %, na Fondee 0,90 %

Nakupovat akcie na Fondee je možné každý den v týdnu.
Začít investovat na Fondee je možné právě zde >

Z obecného srovnání Portu a Fondee vychází to, že tyto dvě platformy jsou velmi podobné a fungují na stejné bázi. Veřejné diskuze Portu i Fondee chválí. Ať už člověk zvolí Portu nebo Fondee, výnos z investic má zaručený.

Publikováno: 09. 02. 2024

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang