Jaké je nejlepší oblečení pro muže? 7 pravidel jak se lépe oblékat

Jaké je nejlepší oblečení pro muže? 7 pravidel jak se lépe oblékat

To poslední, co v dnešním světě potřebujeme, jsou další pravidla. My víme, no dobrá rada je někdy nad zlato, a jak je pořád těžší a těžší vyznat se v pánské módě, ve chvílích zmatku a pochybností vám těchto několik jednoduchých pravidel může pomoci. Rady, které vám dáme jsou ověřeny, a můžou se dokonce zdát i trochu konzervativní, ale fungovala po generace, a fungují i dnes.

Noste saka – ideálně ty, které vám padnou

Pokud si chcete pořídit nové sako ujistěte se, že vám správně sedí přes ramena, a že v oblasti pasu a hrudníku nemáte víc než 5 centimetrů prostoru. Pokud vlastníte, nebo chcete vlastnit, jen jedno sako, dávejte pozor na to, aby bylo neutrální a hodilo se na více příležitostí. Nové trendy totiž mohou vypadat dobře v obchodě nebo na obrázku, ale mají tendenci být trochu přehnané, obzvláště pokud na nošení sak nejste zvyklí. Ve skříni si proto raději najděte prostor pro starou dobrou klasiku – tmavé, dvouknoflíkové, jednořadé sako s vypracovanými detaily. Toto sako pak můžete kombinovat do různých trendy outfitů, které zaujmou. Pamatujte, zaujme hlavně způsob, jakým sako nosíte, nikoli štítek uvnitř něj.

Pořiďte si hodinky

Hodinky jsou jako umělecké dílo. Dokážou na první pohled vyjádřit vaši osobnost. Pokud chcete mít jen jedny kvalitní hodinky, ujistěte se, že jsou funkční, praktické, a ne příliš okázalé. Pokud možno, stavte na hezké, funkční a odolné sportovní modely, které se hodí ke všemu a vypadají skvěle.

Nebojte se barev

Ať už jde o běžné nebo formální oblečení, dopřejte si barvy. Většina mužů se barev zalekne a raději se drží námořnické modré, šedé, nebo bílé, ale i barva může být nadčasová. Zvlášť univerzální jsou celoroční odstíny, které pozvednou celý váš outfit, doporučujeme růžovou, zelenou, hořčicovou a jasnější odstíny modré. Skvěle vypadají třeba na mikinách. Koukněte se na panské mikiny na answear.cz, kde si zajiste vyberete. Mějte ale na paměti, že pokud jde o barvu, méně je někdy více. Jedna barva v pánském outfitu proto pravděpodobně bude stačit.

pánské oblečení

Noste džíny, vypadáte v nich skvěle

Módní džíny jsou ty zúžené. Jsou širší v oblasti stehen, takže zůstávají pohodlné, ale směrem dolů se zužují, takže k nim můžete nosit jak neformální, tak poloformální obuv. Vaše džíny jsou základem vašeho šatníku. Nebojte se je kombinovat s jakýmkoliv pánským oblečením https://answear.cz/k/on/obleceni.

Vhodná košile dělá zázraky

Možná vás nepřekvapí, že i jednoduchá klasická bílá košile,  může být tím nejfunkčnějším kusem oblečení, který ve skříni máte. Jednobarevná košile s límečkem (i bez kravaty) funguje v 90 procentech situací.

Kvalitní spodní prádlo je klíč

Jakkoliv zvláštně to může znít, vaše spodní prádlo je stejně důležité, jako zbytek vašeho oblečení. Vyberte si proto spodní prádlo tak, abyste se cítili pohodlně a sebevědomě. Není větší nepříjemnost než boxerky, které mají švy na všech špatných místech. Myslete také na to, že při cvičení je velká šance, že vás lidé uvidí i ve spodním prádle uvidí. Dbejte na to, aby vám správně sedělo, a aby bylo stylové.

Boty dělaj člověka

Ať už se potřebujete obléct formálně, nebo se jen chystáte na procházku, vyberte si kvalitní boty. Budete potřebovat alespoň jedny tenisky, které můžete kombinovat do svých sportovnějších outfitů, a alespoň jedny o něco formálnější boty, které využijete i v chladnějším počasí, jako jsou třeba ty od Dr Martens.  Pořiďte si raději dražší a kvalitnější boty. Ty levné rychle ztrácejí formu a jsou velmi omezující v tom, k čemu se vám budou hodit. Boty jsou důležitou součástí prvního dojmu, takže si dejte dobrý pozor na to, co si vezmete na sebe.

Publikováno: 26. 01. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang