5 rad, jak hubnout levně a účinně

5 rad, jak hubnout levně a účinně

Mnoho žen a můžu se již v životě dostalo do situace, kdy toužilo shodit pár kil, cítit se zdravěji a vypadat lépe. Správné hubnutí se vždy pojí s vyváženou stravou a pohybem, jedno bez druhého kýžený výsledek přinese jen těžko. O zdravé stravě však panují zvěsti, že je nákladná. Levné hubnutí však možné je, stačí jen vědět, jak na to. Jak hubnout levně a účinně?

Lidé, kteří si dají hubnutí za cíl, často vsází na dlouhé dny hladovění. Domnívají se, že se tak výsledek dostaví rychleji. Ačkoliv týden bez jídla jistě uleví rodinnému rozpočtu, rozhodně se nejedná o správnou cestu.

Nejen, že je tento způsob hubnutí neefektivní, protože se člověk obvykle po skončení půstu přejí. Hlavně však není tato metoda ani trochu zdravá.

TIP: Diet na hubnutí je v současné době mnoho, ovšem je velmi důležité vybrat si tu správnou a v nejlepším případě mít jídelníček přímo na míru sobě.

Jak na levné hubnutí?

Hubnutí levně je však možné i bez hladovění. Stačí využít následující tipy a vysněná postava je blíže než kdy dřív.

1. Zdravé jídlo nemusí být drahé

Nadšenci zdravého životního stylu možná již poznali, že zdravá strava nebývá nejlevnější. Právě to může mnoho lidí odradit od změny jídelníčku. Faktem však je, že jíst zdravé potraviny nemusí zákonitě zvýšit výdaje rodinného rozpočtu.

Stačí na to jít chytře a nenechat se zmást značkou potravin či křiklavým nápisem Fitness. Často mají levnější potraviny lepší složení než ty drahé, ideální je proto číst složení na etiketě potravin.

Fitness jídelníček lze sestavit z obyčejných a běžné dostupných potravin. Následující potraviny jsou jak zdravé, tak levné:

  • mléčné výrobky – bílé jogurty, kefíry, tvaroh
  • cenově dostupné ovoce a zelenina – jablka, hrušky, mrkev
  • luštěniny a obiloviny – čočka, ovesné vločky
  • vejce – dají se připravit každý den na nekonečno způsobů
  • levnější varianty masa – sojové, skelety do vývaru a další

Hubnout levně a účinně lze navíc i bez pomoci předražených spalovačů tuku či nutridrinků.

TIP: Zdravé potraviny lze nakoupit levněji díky využití Billa bodů v rámci Billa Bonus Clubu.

Ovoce a zelenina nemusí být v bio kvalitě, aby byly zdravé.

TIP: Každému někdy dojde inspirace, jaká jídla do jídelníčku zařadit. K snídani lze vyzkoušet například recept na nejlepší palačinky nebo zdravou tvarohovou bábovku s proteiny. Pro teplá večerní jídla lze zase nahlédnout do receptů ze sekce Co uvařit k večeři.

2. Účinné a levné diety

Existuje spousta diet, které mohou pomoci s hubnutím. Dieta však neznamená trápit se hlady, nýbrž se pouze vyhýbat nežádoucím potravinám. Levné a účinné diety opravdu mohou pomoci zhubnout.

Keto dieta levně

Principem keto diety je dostat se do stavu tzv. ketózy, kdy tělo přestává brát energii ze sacharidů a je nucené začít ji brát z tuků. Jinak se nazývá také proteinová dieta či lowcarb. Keto dieta levně pomohla již spoustě lidí ke zdravějšímu životnímu stylu a hubnutí.

Keto dieta nevyžaduje speciální potraviny. Zakázané jsou však všechny potraviny obsahující sacharidy. Povolené jsou naopak potraviny s obsahem tuku, bílkovin a vybraná zelenina. Důležité je nehladovět a dodržovat pitný režim.

Krabičková dieta levně

Krabičková dieta je populární hlavně ve větších městech, kde je možné dovést jídlo v krabičce až do práci či domů. Výhodou je velká úspora času a jak se říká, čas jsou peníze. Krabičkovou dietu levně si lze samozřejmě také připravit doma.

Krabičková dieta ušetří spoustu času a je zárukou pestré stravy.

Nesporným plusem krabičkové diety je i fakt, že nedochází k plýtvání jídla. Krabičky totiž lze uložit do mrazáku a využít, když jsou potřeba.

3. Jídelníček zdarma pro každého

Ne každý rozumí ideálním poměrům nutričních hodnot ve své stravě. Sestavit si jídelníček sám tak nemusí být nic jednoduchého. Nutriční specialisté však často bývají drahou záležitostí a ne každý si jejich služby může dovolit.

Každého tak určitě potěší, že lze získat jídelníček zdarma na míru. Ten má navíc každý zájemce do dvou minut v emailu. Součástí jídelníčku zdarma jsou také recepty a graf BMI.

Jídelníček si lze sestavit také samostatně po zjištění dostatečného množství informací. Ty lze čerpat z internetových magazínů, videí či knih.

4. Nápomocné aplikace zdarma

Mobilní telefony mohou být velkými pomocníky při hubnutí. Existuje totiž řada chytrých aplikací, které jsou zdarma ke stažení. Poskytnou uživateli jak potřebnou vědomostní oporu, tak motivaci.

Motivace je při hubnutí jeden z nejdůležitějších prvků. Plány mnoha lidí často ztroskotají právě z nedostatku motivace. Aplikace v tom mohou pomoci, protože informují o vlastním pokroku, který je vždy tou největší motivací.

Mezi vhodné mobilní aplikace na hubnutí patří například následující.

  • Kalorické tabulky – počítání kalorií a nutrničních hodnot
  • Lose it! – podobné jako Kalorické tabulky
  • My diet coach – upozornění a motivace

Aplikace jsou obvykle dostupné jak pro operační systém Android, tak iOS.

5. Dostatek pohybu nesmí chybět

Předchozí rady se týkaly vyvážené stravy a levné diety. Pro účinné hubnutí se však nesmí zapomínat na dostatek pohybu. Výhodou sportu je, že je často zcela zdarma.

Cviky s vlastní vahou patří mezi nejúčinnější.

Jak ušetřit a přesto mít dostatek pohybu?

  • vyměnit posilovnu za domácí cvičení

Pro cvičení není vůbec třeba navštěvovat fitness centra či skupinové lekce, které jsou velmi drahou záležitostí. I doma lze získat vysněnou postavu jen s použitím vlastní váhy. Cviky na doma dostupné online pomohou zhubnout břicho či stehna i získat fyzičku.

  • nekupovat drahou výbavu

Důležité je si uvědomit, že pro posilování nebo běhání není potřeba kupovat drahé značkové sportovní oblečení. Ušetřit lze třeba nákupem levného oblečení z Číny. Podobně lze ušetřit i na vybavení při posilování, stačí jen trochu improvizovat. Činky se dají například nahradit lahvemi s vodou.

Cesta za změnou postavy bývá často klikatá a náročná. Spousta lidí ke svému cíli nakonec ani nedorazí. Proto je potřeba užívat si i samotnou cestu, aby nebyla jen překážkou k cíli, nýbrž cílem sama o sobě.

Publikováno: 08. 01. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang