Levné oblečení z Číny – kde nakupovat?

Levné oblečení z Číny – kde nakupovat?

Čínské e-shopy lákají zákazníky na mnoho věcí. Široká nabídka zboží, diskontní ceny a nekonečné slevové akce – prodejci z Číny toho nabízí opravdu mnoho. Jedním z lákadel těchto obchodů je také levné oblečení z Číny. Někteří prodejci nabízí módní oblečení na mnohem nižší ceny než kamenné obchody. Když se k tomu přidá doprava zdarma, tak se jedná o neodolatelnou nabídku. Kde sehnat levné oblečení z Číny? Jací prodejci levné oblečení nabízí?

Nákupy z Číny jsou dnes již velmi populární. Jedním z důvodů je i možnost nakoupit z Číny velmi levné oblečení. Právě proto si mnoho lidí pokládá otázku, zda jsou nákupy z Číny bezpečné. Mnoho e-shopů s levným oblečením se řadí mezi ověřené prodejce z Číny. Zákazník se tedy nákupu nemusí obávat.

Přesto se občas stane, že zboží bude potřeba reklamovat. Reklamace zboží z Číny může být úplně jednoduchá, někdy se ale může protáhnout. Doporučuje se proto raději se vyvarovat nápadně nízkým cenám. Nízké ceny se často vztahují i na fake značkové oblečení. To lze najít na mnoha známých čínských e-shopech.

Oblíbený čínský e-shop AliExpress.com si pro nové zákazníky přichystal slevu $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.
Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Kde najít levné zboží z Číny?

Levné oblečení se dá najít téměř na všech známých čínských e-shopech, ale i těch českých, které ale nemají moc dobrou reputaci, jako je například Joot.cz.

Mezi nejoblíbenější prodejce patří následující obchody:

Tyto e-shopy samozřejmě nejsou těmi jedinými, které nabízí levné oblečení. Z méně známých lze jmenovat IVRose nebo Berrylook, který se ovšem netěší zrovna vysokému hodnocení u zákazníků.

Dále sem patří i internetový gigant se sídlem v Hong Kongu – Vova. Dalšími e-shopy, ve kterých je možné najít kousky za výhodné ceny, jsou například PriceElf a Sinsay.

Oblíbené je rovněž PatPat oblečení pro celou rodinu nebo také Zaful mikiny. Cenově dostupnou módu bude brzy možné nakupovat také v kamenné prodejně Primark Praha, jejíž otevření je naplánováno na květen 2020.

A jak v záplavě oblečení, módních doplňků a bot najít třeba svůj oblíbený outfit? Pomoct může třeba funkce vyhledávání podle obrázků, kterou nabízí Google a další speciální weby.

Pokud zákazník touží o opravdu značkovém oblečení, je dobré navštívit e-shop přímo od brandu. Spousta značek je však k sehnání i na slavném eBay, kde lze samozřejmě sehnat i napodobeniny.
Prohlédnout značkové oblečení na eBay je možné zde >

Levné oblečení na AliExpress

Nabídka oblečení na AliExpressu je skutečně velká. Díky vysokému počtu prodávajících je zde velká konkurence. Zákazník se tak může setkat s opravdu výraznými slevami. Ovšem s nabídkami toho nejlevnějšího oblečení z AliExpressu nemají kupující příliš dobré zkušenosti. U tohoto zboží kvalita často velmi pokulhává.

Jak vybrat oblečení z AliExpressu tak, aby s ním byl zákazník spokojen? Kupující by se měl držet 3 hlavních bodů:

  • Hodnocení prodejce by nemělo být nižší než 95 %
  • Zboží by mělo mít dostatečný počet recenzí od ostatních uživatelů
  • Uživatelské recenze by měly obsahovat reálné fotografie oblečení

Při objednávání oblečení pozor na velikosti! Velikosti na AliExpress ve většině případů neodpovídají českému číslování. Je důležité změřit si své míry a porovnat je s tabulkou velikostí, která by měla být uvedena u každého zboží. Pokud tabulka chybí, tak by si zákazník měl nákup rozmyslet.

Obecně platí, že by si zákazník měl objednat velikost větší minimálně o jedno číslo. V tomto případě je vždy vhodné přečíst si konkrétní recenze zákazníků. Je dobré podívat se na to, jak napsat recenzi na AliExpress. Zákazník tak po zakoupení zboží může napsat vlastní hodnocení. Tím pomůže ostatním zákazníkům v rozhodování, zda zboží stojí za koupi, či nikoliv. Přejít přímo na AliExpress je možné zde >

 Při objednávání oblečení pozor na velikosti. Velikosti na AliExpress ve většině případů neodpovídají českému číslování.
Při objednávání oblečení pozor na velikosti. Velikosti na AliExpress ve většině případů neodpovídají českému číslování.

Levné oblečení na Lightinthebox

Tento e-shop si zákazníci oblíbili zejména pro jeho širokou nabídku levného oblečení. LightInTheBox je koncovým prodejcem, nesetkáme se tu tedy s žádnými soukromými obchodníky. Výhodou je možnost nastavení stránky do češtiny, což usnadní hledání všem kupujícím. Oblečení lze na zaplatit kartou, pomocí PayPal nebo přes Western Union.

 Tento e-shop si zákazníci oblíbili zejména pro jeho širokou nabídku levného oblečení.
Tento e-shop si zákazníci oblíbili zejména pro jeho širokou nabídku levného oblečení.

Na tomto e-shopu lze nakoupit opravdu extra levně. Na hlavní stránce se vyplatí sjet myší trochu níže. Tam se totiž zobrazí sekce s nabídkou bleskového výprodejeSlevy zde sahají až k neuvěřitelným 95 %. Je třeba se rozhodnout rychle, protože slevy trvají většinou jen pár dnů a zboží se může vyprodat.

 Slevy v bleskovém výprodeji sahají až k neuvěřitelným 95 %.
Slevy v bleskovém výprodeji sahají až k neuvěřitelným 95 %.

Pod bleskovým výprodejem se nachází sekce, ve které si lze přímo vybrat podle výše slevy. Na výběr je 10%, 30%, 50% a 70% sleva. Hned se zobrazí nabídka zboží, které je v danou chvíli v prodeji za tyto zvýhodněné ceny. Prohlédnout slevy na LightInTheBox lze díky tomuto odkazu.

Levné oblečení na SammyDress

Tento internetový obchod je zaměřený především na oblečení a módní doplňky. V nabídce nalezneme jak dámské, tak pánské i dětské oblečení. Dále e-shop nabízí hodinky, obuv či kosmetiku z Číny.

Jedná se o spolehlivý čínský obchod, kde se levné oblečení nechá sehnat v poměrně dobré kvalitě. Nevýhodou může být nemožnost přepnout stránku do češtiny. Zde nastává otázka, jaky překladač z angličtiny použít?

Již na úvodní stránce nabízí SammyDress slevový kód. Tento kód je možný vložit ke své objednávce a ušetřit tak ještě více. Na internetu obecně existuje mnoho stránek, na kterých jsou k nalezení slevové kupóny. S nimi jsou online nákupy ještě příjemnější.

Díky slevovým kuponům a různým akcím a výprodejům lze levně nakupovat i na mnohých českých e-shopech.
Najít recenze na české e-shopy je možné zde >

Slevový kód je možné vložit ke své objednávce a ušetřit tak peníze.
Slevový kód je možné vložit ke své objednávce a ušetřit tak peníze.

Na e-shopu SammyDress je možné přímo najít sekci se slevami. Stačí kliknout na ikonku „Sale„, která se nachází nahoře vpravo stránky. Tato ikona zákazníka zavede přímo na stránku se všemi slevami.

Ikonka Sale zavede zákazníka přímo na stránku se všemi slevami.
Ikonka Sale zavede zákazníka přímo na stránku se všemi slevami.

V této sekci slev lze najít oblečení i pod $5. Oblečení různých kategorií se zde pohybuje většinou v rozsahu $5 až $10. Slevy zde dosahují až 77%.

V sekci slev se oblečení pohybuje většinou mezi $5 až $10.
V sekci slev se oblečení pohybuje většinou mezi $5 až $10.

Levné oblečení na SheIn

SheIn se specializuje na dámskou módu, jeho nabídka ale zahrnuje také oblečení pro muže a děti. Podle recenzí je na SheIn možné narazit na kousky, které se dají srovnat s těmi z běžných módních řetězců. Občas se ale stane, že kvalita kusu oblečení je velmi nízká. To je ovšem risk, se kterým se při nákupu z Číny musí počítat.

Často jsou na SheIn jednodenní akce, kdy je poštovné zdarma. Další výhodou je podpora platby přes PayPal. Nevýhodou je nemožnost přepnout stránku do češtiny, s tím ale poradí některý z automatických překladačů.

Již na hlavní stránce jsou k nalezení různé slevové kódy. K jejich získání je potřeba se přihlásit a vytvořit si svůj účet. S výší nákupu roste i výše slevy.

K získání a uplatnění slevových kódů je potřeba se přihlásit.
K získání a uplatnění slevových kódů je potřeba se přihlásit.

Na hlavní stránce se vyplatí popojet dolů, kde je možné najít různé slevové akce. Při koupi 2 nebo 3 kusů je možné uplatnit slevu 30 % či 40 % – tyto slevové akce se čas od času obměňují. Využít lze i tzv. flash sale. Flash sale je blesková sleva, která má pouze krátké trvání.

Využít lze i tzv. flash sale neboli bleskovou slevu. Tato sleva má pouze krátké trvání, je tedy třeba nakoupit rychle.
Využít lze i tzv. flash sale neboli bleskovou slevu. Tato sleva má pouze krátké trvání, je tedy třeba nakoupit rychle.

Flash sale má vždy trvání jen několik dnů. Jsou zde k mání různorodé trendy kousky, kterých je ovšem omezený počet k prodeji v této slevě (většinou se jedná o 200 kusů). Vzhledem k lákavým cenám zde oblečení mizí poměrně rychle. Přejít do e-shopu SheIn >

Blesková sleva trvá jen pár dní.
Blesková sleva trvá jen pár dní.

Levné oblečení na Wish

Wish je portálem, který sdružuje velké množství prodejců. Oblečení na Wish láká mnoho nakupujících, stejně tak bižuterie, kosmetika, příslušenství k elektronice a mnoho dalšího. Velkou předností tohoto e-shopu je možnost vyhledat si potřebné zboží v češtině. Další výhodou je podpora PayPalu.

Spousta čínských e-shopů je propojena s tzv. „cashback portály“. Díky nim je možné při nákupech na levných čínských obchodech ještě více ušetřit.
Zjistit více o cashback portálech je možné zde >

Specialitou tohoto e-shopu je prodej zboží zdarma“. V tomto případě zákazník Wish zaplatí pouze cenu poštovného. O mnoho druhů zboží v kategorii oblečení je velký zájem. Zákazník to pozná podle nápisu „téměř vyprodáno“.

Specialitou tohoto e-shopu je prodej zboží "zdarma".
Specialitou tohoto e-shopu je prodej zboží „zdarma“.

Jak si nákup ještě více zpříjemnit? Po rozkliknutí určitého produktu se objeví tabulka s odpočítávajícím se časem. Pokud má zákazník o zboží zájem a klikne naKoupit“, pak se odemkne ještě nižší cena. Pokud chce zákazník slevu využít, měl by nakoupit do té doby, než čas nevyprší.

Kliknutím na Koupit se odemkne ještě nižší cena.
Kliknutím na Koupit se odemkne ještě nižší cena.

Na rozdíl od většiny čínských e-shopů se na internetovém obchodu Wish platí poštovné. To je ovšem většinou tak nízké, anebo zákazník platí pouze cenu poštovného bez ceny produktu, že se nákup rozhodně vyplatí.

Při nákupech zboží z Číny je nutné počítat s delší dobou doručení. Ta může trvat až pět týdnů. Sledovat svou zásilku a mít přehled o tom, kde se právě nachází, umožňují různé webové stránky pro sledování zásilky z Číny. Nejznámější AliExpress sledování zásilky nabízí také prostřednictvím zákaznického účtu.

Levné značkové oblečení na iOffer

iOffer je proslulým internetovým obchodem pro levné oblečení. Je libo levné značkové oblečení z Číny? iOffer nabízí nespočet napodobenin běžné drahých a nedostupných značek. Napodobeniny značkového oblečení nabízí i skrytý prodej na AliExpressu.

 iOffer nabízí nespočet napodobenin běžné drahých a nedostupných značek.
iOffer nabízí nespočet napodobenin běžné drahých a nedostupných značek.

iOffer funguje podobně jako eBay či jeho česká alternativa Aukro. Zboží je tedy možné zakoupit jak za pevně stanovenou cenu, tak formou aukce. iOffer čelí vlně kritiky od svých zákazníků. Zákaznice si často stěžují na problémy s oblečením, které obdržely.

Samotný e-shop iOffer uvádí čtyři hlavní pilíře bezpečného nakupování na této stránce. Dodržování těchto čtyř bodů by mělo zákazníkovi pomoci zajistit to, že s nákupem nebudou problémy. O jaké čtyři body se jedná? Jsou v podstatě velmi podobné jako rady, které uvádí AliExpress.

  • Sledování hodnocení prodejce
  • Čtení feedbacku předchozích zákazníků
  • Pokládání otázek samotnému prodejci
  • Vyhýbání se padělkům

Levné oblečení na Zaful – co je nejlevnější?

V e-shopu Zaful najdeme velmi pestrou nabídku dámského oblečení, obuvi a různých doplňků. Zaful si díky širokému výběru zboží a příznivým cenám postupně získává oblibu i u českých zákaznic. Problémem může být opět horší kvalita oblečení. S tím je ale u tak nízkých cen třeba počítat.

Již na úvodní stránce Zaful nabízí mnoho lákadel. Jedním z nich je slevový kód, který může zákazník použít. Je třeba ho vložit ke své objednávce před zaplacením.

Zaful dále nabízí tzv. Student discount, neboli studentskou slevu. Zde je ale třeba dát si pozor. Pro získání slevy je nejprve třeba přihlásit se ke členství, které je samozřejmě placené. Zaful také nabízí poštovné zdarma při objednávce nad 39€.

Zaful nabízí pestrou nabídku oblečení za příznivé ceny, slevové kódy a slevu 15% na první objednávku.
Zaful nabízí pestrou nabídku oblečení za příznivé ceny, slevové kódy a slevu 15 % na první objednávku.

Při úplně první objednávce je možné využít 15% slevu, kterou Zaful nabízí. Je k nalezení na hlavní stránce pod větou „get first order extra 15% off“. Při kliknutí na tuto frázi je zákazník přesměrován na stránku s kódem. Zde je třeba kliknout na ikonu „Claim it“. Poté zákazník obdrží svůj kód. Ten je platný pouze jeden týden.

Kód je platný jen jeden týden a v této době se musí využít.
Kód je platný jen jeden týden a v této době se musí využít.

V každé kategorii je možné nakupovat podle ceny a vybrat si tak to nejlevnější oblečení. Toto je možné v sekci s názvem Shop by price. Žluté ikonky New značí nové zboží a červené ikonky Hot znamenají žhavé nabídky. Zde jsou často k nalezení i slevové akce. Prohlédnout Zaful slevy a akce je možné zde >

V každé kategorii lze nakupovat podle ceny a vybrat si tak to nejlevnější oblečení.
V každé kategorii lze nakupovat podle ceny a vybrat si tak to nejlevnější oblečení.

Levné oblečení z Číny – vyplatí se?

Jako téměř vše, i nákupy oblečení z Číny mají své výhody a nevýhody. Jasnou výhodou jsou velmi příznivé ceny a neustálé slevové akce. Zákazník tak může nakoupit opravdu levně.

Nevýhodou je poté kvalita, která odpovídá levné ceně. Pokud zákazník hledá skutečně kvalitní oblečení, které dlouho vydrží, pak by se měl poohlédnout po značkách v kamenných obchodech. Zákazník také musí počítat s tím, že velikosti často neodpovídají těm, které známe my.

Vždy se vyplatí přečíst si recenze na daný e-shop a udělat si vlastní názor na to, zda nákup stojí za to. Při samotném nákupu by zákazník měl číst hodnocení předchozích kupujících, které mnoho napoví o kvalitě produktu či serióznosti prodejce. Občas se vyplatí zaplatit si za ověřenou kvalitu zboží, které nabízí např. e-shop pro sportovce Jack Wolfskin.

Publikováno: 08. 11. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang