Billa bonus club a karta – výhody, aplikace, založení

Billa bonus club a karta – výhody, aplikace, založení

Obchodní řetězec Billa prodávající potraviny je v České republice velmi známý. Pro své věrné zákazníky připravila Billa bonus klub, v rámci kterého mohou členové ušetřit na různých produktech a čerpat z něj výhody. Jak členství v Billa bonus clubu funguje? Jaké z něj plynou výhody a jak přesně lze sbírat Billa body?

Billa se objevila na českém trhu již na počátku 90. let minulého století. Řetězec ovšem vzniknul původně v Rakousku, konkrétně v roce 1953. V současnosti působí již v několika evropských zemích.

Pro zákazníky v České republice funguje napříč pobočkami Billy takzvaný Billa bonus klub. Díky tomuto klubu mohou zákazníci nakoupit produkty za výhodnější ceny a získat mnoho výhod. Jak se stát členem Billa bonus klubu?

Obchodní řetězec Billa

Billa je evropský řetězec supermarketů, který působí především ve střední a východní Evropě. Byl založen v roce 1953 v Rakousku a od té doby se rozšířil do několika dalších zemí včetně Německa, České republiky, Slovenska, Rumunska a Bulharska.

Billa nabízí široký sortiment výrobků včetně potravin, čerstvých produktů, masa, mléčných výrobků, mražených potravin, domácích potřeb a drogerie. Zaměřuje se na poskytování kvalitních výrobků za konkurenceschopné ceny, aby uspokojila potřeby svých zákazníků.

Billa je známá svými čistými a dobře organizovanými prodejnami s moderním a pro zákazníky přívětivým způsobem nakupování. Často spolupracují s místními dodavateli, propagují lokálně vyráběné zboží a podporují komunity, ve kterých působí.

V posledních letech Billa také zavedla různé iniciativy směřující k udržitelnosti, jako je snižování plastového odpadu nabídkou opakovaně použitelných nákupních tašek a povzbuzování zákazníků, aby si přinášeli vlastní nádoby na nebalené zboží.

Založení Billa karty

Chce-li zákazník získat kartu Billa bonus, „Billa card“, postupuje podle následujících kroků pro založení Billa kartičky:

 1. Návštěva prodejny Billa
 2. Kontakt na přepážce zákaznického servisu
 3. Vyžádání formuláře žádosti o Billa card
 4. Vyplnění formuláře žádosti Billa bonus karty
 5. Odevzdání formuláře
 6. Vyzvednutí Billa kartičky

Je dobré se zeptat zástupce zákaznického servisu na výhody a privilegia, která jsou s bonusovou kartičkou Billa spojena. Vysvětlí, jak lze získávat a využívat Billa body za nákup, jak zjistit, kolik mám bodů a jaké jsou k dispozici další akce nebo slevy.

Billa bonus club – registrace

Registrovat se do Billa bonus klubu je možné hned několika způsoby. Je pouze na zákazníkovi, jakou možnost si vybere.

 • registrace na webových stránkách Billy
 • registrace v Billa aplikaci
 • na prodejně

Registrace na webových stránkách Billy lze prostřednictvím registračního formuláře. Ten je k dispozici v záložce „Bonus club“. Poté stačí kliknout na „Nová registrace“ a vyplnit formulář.

TIP: Několik potravinových řetězců působících v Česku nabízí zákazníkům také různé věrnostní programy. Také díky bonusovému klubu v Glóbusu a Penny kartě lze na nákupu potravin ušetřit.

Zaregistrovat se lze do Billa bonus clubu také online z pohodlí domova.

Do formuláře je třeba vyplnit e-mail, telefonní číslo, datum narození a adresu. Při Billa bonus club registraci je možné si také zažádat o zaslání plastové Billa card. Pokud tak zákazník neučiní, může využívat Billa kartu v mobilu v digitální podobě.

Po založení Billa karty a registraci mohou zákazníci čerpat ze všech výhod, které členství v Billa bonus clubu přináší. O jaké výhody se konkrétně jedná?

Billa body za nákup

V rámci Billa clubu sbírají jeho členové při každém nákupu Billa body. Výše připsaných bodů závisí na celkové ceně nákupu. Za každých 50 korun je zákazníkovi připsán jeden bod. Dále je připsán bod navíc za každých 10 Kč přesahující částku 50 Kč.

TIP: Jak nenaletět na triky supermarketů radí tento článek.

Aby bylo možné body připsat na účet zákazníka, je třeba po každém nákupu načíst Billa bonus kartu. Také je důležité myslet na to, že každý bod má omezenou platnost, konkrétně 1 rok. Po této lhůtě se veškeré nevyužité body smažou.

A jakým způsobem lze Billa body za nákup využít? Možností je několik. Buď je možné body vyměnit za slevy na zboží a odměny, které se pravidelně mění. Většinou se jedná o různé kuchyňské potřeby či hračky pro děti.

Nákupem v Bille lze sbírat body do Billa bonus clubu.

TIP: Při nákupu potravin v řetězci Albert a platbě kartou České spořitelny nebo Air Bank dostává zákazník část peněz zpět na základě služby Cashback Albert.

Další z možností je získání slevy na letecký zájezd, či zájezd s vlastní dopravou od cestovní kanceláře Exim Tours.

Billa body aktuálně – kolik mám bodů?

Každý člen Billa bonus clubu si klade otázku „Kolik mám bodů Billa aktuálně?“. Chce-li zjistit, kolik má aktuálně bodů Billa, může provést následující kroky:

 1. Navštívit webové stránky Billa
 2. Přihlásit se ke svému účtu
 3. Zkontrolovat zůstatek odměn nebo Billa bodů za nákup

V případě nejasností, nebo neúspěšné registrace do Billa bonus clubu, je dobré kontaktovat zákaznickou podporu, nebo se zeptat na informacích v samotné prodejně.

Výhody registrace do Billa bonus clubu

Kromě výhod ze sbírání bodů s sebou přináší Billa bonus club registrace také další akce. Jednou z nich je například nákup zboží za zvýhodněné klubové ceny. Billa pro členy svého klubu zlevňuje pravidelně až 700 různých produktů. Toto zboží je v prodejně označeno štítkem „Klubová cena“.

Členové Billa bonus klubu mohou nakupovat vybrané zboží výhodněji.

Zákazníkům, kteří v registraci uvedou datum svého narození, připravila Billa narozeninový dárek. Při prvním nákupu v měsíci, kdy má zákazník narozeniny, dostane kupón se slevou 10 % na příští nákup. Tento kupón musí uplatnit do 30 dní.

Členové Billa bonus klub získají zdarma také Gusto magazín, jehož běžná cena je 19,90 Kč. Tento časopis je dostupný na prodejnách a nové číslo vychází každé 3 měsíce. Jeho obsahem bývají většinou různé recepty a nápady.

Pro členy Billa clubu jsou také připraveny slevové kupóny na nákup u partnerů Billy. Jejich kompletní seznam je na internetových stránkách obchodu. K nalezení jsou zde slevy na knihy, prostěradla, boty, kuchyňské potřeby, či muzea, muzikály nebo cestování.

Aplikace Billa – karta v mobilu

Pro přehled všech slev a akcí připravila Billa pro členy svého klubu Billa aplikaci. Je k dispozici jak pro zařízení používající iOS, tak Android. Do aplikace lze nahrát také digitální členskou Billa kartičku, kterou poté zákazníci již nemusí nosit s sebou fyzicky.

Billa bonus club má také aplikaci, do které lze nahrát členská karta v digitální podobě.

A jaké funkce aplikace Billa nabízí? V aplikaci lze například vyhledat nejbližší Billa prodejnu a zapnout si k ní navigaci. Kromě toho aplikace umožňuje vytvoření vlastního nákupního seznamu a nahlédnutí do aktuálního letáku.

TIP: Mobilní aplikace lze využít také u několika známých prodejců jako například:

Samozřejmostí je také kompletní správa účtu Billa clubu, včetně seznamu slevových kupónů a všech důležitých informací týkajících se členství.

Proč nakupovat v Bille?

Existuje několik důvodů, proč je nakupování v Billa výhodné:

 • Široká nabídka produktů
 • Kvalitní výrobky
 • Konkurenční ceny a propagační akce
 • Mnoho prodejen a výhodné umístění
 • Věrnostní programy – Billa bonus club, karta v mobilu, Billa aplikace
 • Nakupování online
 • Udržitelné postupy

Celkově lze říci, že nakupování u společnosti Billa nabízí pohodlí, široký sortiment výrobků, konkurenceschopné ceny a důraz na kvalitu. Díky těmto faktorům je oblíbenou volbou pro mnoho nakupujících.

Publikováno: 01. 02. 2024

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang