AliExpress Shopping App – v češtině v mobilu

AliExpress Shopping App – v češtině v mobilu

Mobilní aplikace AliExpress s názvem AliExpress Shopping App usnadní nakupování a navíc přináší možnost za již tak levné zboží ještě více ušetřit. Stačí si ji stáhnout do chytrého telefonu nebo tabletu a začít nakupovat s využitím speciálních slev a užitečných funkcí. Jak aplikace AliExpress funguje a co patří mezi výhody, které nabízí svým uživatelům?

Zákazníci mají díky aplikaci AliExpress přístup ke všem druhům zboží i přehledně řazeným slevám a výprodejům, navíc mohou snadno sledovat průběh objednávky prostřednictvím automatických notifikací. Ihned po jejím nainstalování do mobilního telefonu či tabletu si můžou začít užívat nákupy levného oblečení, doplňků, elektroniky a čehokoliv dalšího z bohaté nabídky oblíbeného online tržiště AliExpress.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Kde aplikaci AliExpress stáhnout?

Mobilní aplikace AliExpress je dostupná pro operační systém Android a iOS a lze ji tedy zdarma stáhnout v obchodě Google Play nebo App Store pod názvem AliExpress Shopping App (App Store) nebo AliExpress – Smarter Shopping, Better Living (Google Play).

Po instalaci se stačí přihlásit pomocí stejných údajů jako na webové stránce AliExpress.com, popřípadě využít rychlejší přihlášení přes Facebook nebo účet Google. V menu si lze poté nastavit zemi, měnu a jazyk.

Čeština pro aplikaci AliExpress je již dostupná a postup, jak přeložit aplikaci AliExpress nebo jak změnit jazyk, je velmi jednoduchý.

Stejně jako webové rozhraní je aplikace AliExpress v češtině a uživatelé si tak nemusí vystačit s angličtinou či jiným cizím jazykem. Pokud se někomu nepodaří nastavit češtinu pro aplikaci AliExpress, lze využít některý z překladačů z angličtiny.

Aplikace také umožňuje nastavení upozornění na výhodné nabídky. Díky tomu není třeba slevové kupony ani další tipy slev složitě vyhledávat.

Proč si stáhnout aplikaci AliExpress – co umí?

Aplikace AliExpress nabízí spoustu užitečných funkcí, díky nimž jsou nákupy z Číny mnohem pohodlnější a rychlejší. Hned po otevření aplikace můžeme vidět ty nejvýhodnější nabídky ze sekce Flash Deals a také slevový kupon pro každého nového uživatele.

Mobilní aplikace na AliExpress je velmi přehledná a její součástí je spousta zajímavých funkcí.

Zboží je v aplikaci přehledně rozřazeno do stejných kategorií, se kterými se lze setkat i na webu. Procházet nabídku lze také prostřednictvím fulltextového vyhledávání v horní části obrazovky nebo pomocí obrázku uloženého v telefonu.

Samozřejmostí je také možnost sledovat své oblíbené prodejce, jejichž seznam si lze zobrazit v sekci Following a ušetřit tak čas při jejich opětovném vyhledávání.

Díky užitečným funkcím aplikace jsou nákupy na AliExpress rychlejší a pohodlnější.

Stejně jako při nákupech na webu je možné přidávat oblíbené položky na Wish List, zobrazit si naposledy prohlížené produkty a ušetřit díky slevovým kuponům, které najdeme ve speciální kategorii. V záložce Orders si uživatel může zkontrolovat status objednávky.

Pokud AliExpress zmrazil objednávku z důvodu podezření na nekalé obchodní praktiky ze strany prodejce, objeví se tato informace rovněž v záložce Orders.

Jak stáhnout aplikaci AliExpress v češtině

Chce-li člověk nainstalovat aplikaci AliExpress v češtině, bude postupovat podle následujících kroků:

Pro systém Android:

 1. V zařízení se systémem Android otevřít obchod Google Play.
 2. Klepnout na vyhledávací řádek v horní části obrazovky a zadat „AliExpress“.
 3. Klepnout na výsledek vyhledávání „AliExpress – Smarter Shopping, Better Living“ (AliExpress – chytřejší nakupování, lepší život).
 4. Jakmile se člověk ocitne na stránce aplikace AliExpress, klepne na tlačítko „Instalovat“ a stáhne aplikaci AliExpress a nainstaluje ji do svého zařízení.
 5. Po dokončení instalace otevřít aplikaci AliExpress.
 6. Při úvodním nastavení by uživatel měl být vyzván k výběru jazyka. Ze seznamu dostupných jazyků se vybere „Čeština“.
 7. Pokud není člověk během instalace vyzván k výběru jazyka, může jazyk změnit v nastavení aplikace. Klepne na ikonu nabídky (obvykle znázorněnou třemi vodorovnými čarami) v levém horním rohu aplikace, přejde do části „Nastavení“, poté do části „Jazyk“ a vybere možnost „Čeština“.

Pro iOS (iPhone/iPad):

 1. Otevřít App Store na iPhonu nebo iPadu.
 2. Klepnout na kartu vyhledávání ve spodní části obrazovky a zadat „AliExpress“.
 3. Klepnout na výsledek vyhledávání „AliExpress – Smarter Shopping, Better Living“ (AliExpress – chytřejší nakupování, lepší život).
 4. Jakmile se ocitne uživatel na stránce aplikace AliExpress, klepne na tlačítko „Get“ (Získat) nebo „Download“ (Stáhnout) a spustí proces instalace.
 5. Po dokončení instalace otevře aplikaci AliExpress.
 6. Při úvodním nastavení by měl být uživatel vyzván k výběru jazyka. Ze seznamu dostupných jazyků vybrat „Čeština“.
 7. Pokud není během instalace vyzván k výběru jazyka, může jazyk změnit v nastavení aplikace. Klepne na ikonu profilu (obvykle se nachází v dolní části obrazovky), přejde do části „Nastavení“, poté do části „Jazyk“ a vybere možnost „Čeština“.

Dodržení těchto kroků by každému mělo umožnit nainstalovat a používat aplikaci AliExpress v češtině.

Jak přeložit aplikaci AliExpress?

Neví-li uživatel, jak přeložit aplikaci AliExpress do preferovaného jazyka, bude postupovat podle následujících kroků:

 1. Otevře aplikaci AliExpress ve svém zařízení.
 2. Přejde na hlavní obrazovku nebo na jakoukoli jinou stránku v aplikaci.
 3. Vyhledá ikonu nabídky, obvykle představovanou třemi vodorovnými čarami nebo tečkami, a klepna na ni. Tím se otevře nabídka aplikace.
 4. V nabídce vyhledá možnost „Settings“ (Nastavení) nebo „Preferences“ (Předvolby) a klepne na ni.
 5. V nabídce nastavení/předvoleb vyhledá část „Language“ (Jazyk) nebo „Language Preferences“ (Předvolby jazyka).
 6. Klepnutím na možnost jazyka zobrazí dostupné jazyky.
 7. Projde seznam a vybere požadovaný jazyk z nabízených možností.
 8. Po výběru jazyka aplikace automaticky stáhne potřebné jazykové soubory a použije překlad (v dostupných je i čeština pro aplikaci AliExpress)
 9. Po dokončení procesu se aplikace přepne do zvoleného jazyka.

Dostupnost různých jazyků se může lišit v závislosti na regionu zařízení nebo zemi, verzi aplikace AliExpress a podporovaných jazycích platformy.

Hodnocení Aplikace AliExpress

Kdo váhá, zda aplikaci AliExpress začít využívat, se může snáze rozhodnout na základě recenzí. Jak jsou s ní spokojení její dosavadní uživatelé?

V App Store již aplikaci hodnotilo přes 120 tisíc zákazníků. Vysloužila si 4,7 hvězdiček, což lze považovat za velmi dobrý výsledek. Je patrné, že pozitivní ohlasy převládají, lze se však setkat i s negativními zkušenostmi. Ty se týkají například nesprávného fungování některých funkcí, nemožnosti odstranit položky z nákupního košíku apod.

V App Store si aplikace získala velmi dobré hodnocení.
V App Store si aplikace získala velmi dobré hodnocení.

Naprosto totožné hodnocení, tedy 4,7 hvězdiček, najdeme v obchodě Google Play. Uživatelé si pochvalují především jednoduchost a přehlednost aplikace, předmětem negativních recenzí je opět nefunkčnost některých prvků, zejména na tabletech.

Také uživatelé operačního systému Android aplikaci hodnotí velmi pozitivně.
Také uživatelé operačního systému Android aplikaci hodnotí velmi pozitivně.

Jelikož je stažení aplikace zdarma, není prakticky co ztratit. Určitě se vyplatí ji vyzkoušet, a pokud někomu vyhovovat nebude, může se jednoduše vrátit k nákupů na AliExpress.com.

Výhody mobilní aplikace AliExpress

Mobilní aplikace na AliExpress zákazníkům přináší různé benefity včetně speciálních slev a funkcí, které nákupy v tomto oblíbeném čínském e-shopu usnadňují. Jaké jsou další výhody, kterých mohou uživatelé aplikace využívat?

 • Rychlé a pohodlné brouzdání nabídkou na AliExpress
 • Exkluzivní slevy, které se vztahují pouze na nákup přes aplikaci
 • Možnost vyhledávání podle obrázků (stačí kliknout na ikonku fotoaparátu a nahrát fotografii z galerie telefonu, popřípadě naskenovat QR kód konkrétního produktu)
 • Výhodnější nákupy díky Flash Deals a Super Deals
 • Sledování průběhu objednávky prostřednictvím notifikací
 • Většinou je při nákupu přes aplikaci AliExpress pošta zdarma (platí pro 99 % případů)
 • Možnost nastavit měnu na CZK

Určitě by se neměla opomenout možnost získat cashback z AliExpress, tedy část útraty zpět. Mezi cashback portály, které nabízejí vrácení peněz za nákup na webu i přes aplikaci, patří například Tipli.cz.
Jaké má Tipli recenze?

Publikováno: 03. 02. 2024

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang