Nejlepší botník

Nejlepší botník

Povalující se boty v předsíni jsou noční můrou všech domácností. Malé vstupní prostory mnohokrát neumožňují umístění většího kusu nábytku v této části bytu či domu. Na českém trhu je na výběr pouze omezené množství botníků. Jak tedy vybrat ten správný? A na co si dát při výběru pozor?

Mnoho domácností se potýká s prostorovou organizací, zejména ve vstupní části bytu či domu. Hlavním důvodem je spousta bot. Ať už člověk žije sám, v páru, se spolubydlícími nebo s rodinou, je pravděpodobné, že je v předsíni poházeno více než několik párů bot.

Botník

Čím více párů bot člověk vlastní, tím hůře je skladuje. Takže se může stát, že na dně skříně najde najednou hromadu tenisek, v předsíni mokasíny a pod postelí vyleštěné lodičky. Organizér na boty či předsíňová stěna s lavicí jsou nejchytřejším řešením.

Mít všechny boty na jednom vyhrazeném místě znamená více času na jejich nošení a méně času na jejich hledání. Pro každého velikost botníků do předsíně závisí na velikosti sbírky bot a prostoru, který má v bytě či domě k dispozici.

Ať už člověku stačí pár párů bot na celý týden, nebo má nekonečnou sbírku, botník na zeď je skvělým způsobem, jak uspokojit potřeby v oblasti skladování obuvi. Díky tomu budou jednotlivé páry bot ve skříni uspořádané a nebudou roztroušené po pokoji nebo domě.

Botníková skříň

I když si člověk může ponechat krabice, ve kterých boty zakoupil, jednotné řešení úložného prostoru, ať už v podobě krabic, regálů, polic nebo zásuvek, je velmi příjemné. Proto spousta značek nábytku přišla s různými designy skříňových botníků a polic na boty.

Ať už dává člověk přednost otevřeným regálům, závěsnému úložnému prostoru, uzavřeným boxům nebo skrytým zásuvkám, existuje více než několik dobrých možností. Jedno je jisté: uspořádání neznamená, že člověk musí obětovat styl svého domova. Ve skutečnosti ho může naopak vylepšit.

Uspořádané boty v policích nebo botníku ušetří člověku čas s hledáním některého z párů bot.

Levné botníky

Jaro je tradičně časem úklidu zaprášených koutů a přeplněných skříní. Na seznamu úkolů pro jarní úklid by mohlo být i vyřešení toho, jak uložit všechny boty, které zůstaly po celém domě. Nový plastový venkovní botník by mohl pomoci, zejména pokud má člověk stále se rozšiřující sbírku.

Jarní úklid bot může člověku také pomoci zjistit, které boty stojí za to si ponechat, a bez kterých se pravděpodobně může obejít. Je mnohem větší šance, že uklizené a uložené boty člověk více využije a ocení, což znamená, že z nich získá skutečnou hodnotu.

Na českém trhu je široký výběr botníků u velkého množství různých prodejců. Nejoblíbenějšími obchody, ve kterých zákazníci nakupují botníky jsou:

  • Ikea
  • Jysk
  • Sconto
  • Asko
  • Bonami
  • XXXLutz
  • Alza
  • Amazon
  • Mall

Botník Ikea bazar

Na cestě za úložným prostorem pro boty je udělat ze vstupní haly uklizenější a příjemnější místo. V současné době je na trhu k dispozici mnoho různých, cenově dostupnějších možností skladování obuvi. Vysoký botník, úzký botník, závěsný botník na zeď či botník na terasu. Který vlastně vybrat?

Od volně stojících věží přes barové závěsné regály až po naddveřní regály a spousta dalších. Existuje spousta produktů, které vyhoví jak prostoru, který má člověk k dispozici, tak rozpočtu. Pokud skříň momentálně přetéká příliš mnoha páry bot, je možná načase investovat do lepšího řešení pro jejich skladování.

Aby člověk našel nejlepší řešení pro ukládání bot, je důležité se zaměřit na to co člověk vlastně hledá. Kritéria pro výběr sedacích botníků jsou různá. Nejdůležitějšími kritéria pro botník se sedátkem jsou určitě úložný prostor, velikost či funkčnost botníku, ale také velikost prostoru, který je pro umístění botníku vyhrazený.

Botník Ikea

Většina obchodníků s nábytkem u policových botníků uvádí, kolik bot se do nich vejde. To je důležité ze dvou důvodů. Člověk ví, zda se jeho současná sbírka do něj vejde, a zda má případně prostor pro její doplnění v budoucnu. Pokud se člověk rozhodne pro plnohodnotný kus nábytku, který slouží jako organizér, toto kritérium je velmi důležité.

Výklopný botník je známý tím, že šetří místo. Přesto mohou některé vyklápěcí botníky s výklopným čelem přinést do prostoru pozoruhodnou hloubku. Některé jsou však speciálně navrženy tak, aby šetřili místem a zároveň nabízeli co nejvíce úložného prostoru pro boty.

Botník Jysk

Velikost a funkčnost jsou u botníku s lavicí či botníku se sedákem velmi důležité. Pokud jde o skladování obuvi, je důležité zvážit, jak je botník navržen. Otevřený botník bez zásuvek nebude například tolik chráněn před prachem.

Velikost a funkčnost botníku by měl člověk vybírat dle vlastních požadavků. Je totiž rozdíl zda je potřeba uskladnit pouze několik párů bot nebo boty pro celou rodinu. V případě, že se člověk rozhodne pro kompletní sestavu do předsíně, které součástí bude botník, je dobré zde mít také několik přídavných zásuvek.

Výběr botníku není dobré podceňovat. Útulná předsíň bude působit dobře také na návštěvy.

Botník na terasu

Více úložného prostoru je samozřejmě lepší. Větší úložné výsuvné botníky vyřeší problém s botami všude, ale bude objemnější v místnosti. Zatímco menší řešení, jako je malý botník, může i ve stávající skříni udělat velký rozdíl. Rozměry jsou důležité. Může být totiž obtížné si něco v místnosti skutečně představit.

Je proto nejlepší si nejdříve změřit prostor, do kterého by měl být botník umístěn. Někdo upřednostní venkovní botník jiný botníky na chodbu. Důležitý je také výběr materiálu, ze kterého je botník vyroben. Může jít o kovový botník, botník z palet, látkový botník, plastový botník nebo ratanový botník.

Velký výběr botníků z různých materiálů nabízí také Alza. Botník si snadno člověk vybere na internetu a objedná z pohodlí domova. Poté si ho buď vyzvedne osobně nebo si ho nechá přivést. Nejoblíbenější a nejlépe hodnocené jsou ty s lavicí.

Botník Kesper s lavicí (Zdroj: Alza)
Botník Kesper s lavicí (Zdroj: Alza)
Botník Kesper s lavicí (Zdroj: Alza)

Botník vysoký úzký

Každý z výše zmíněných materiálů má svoje výhody i nevýhody. Některé materiály se jednodušeji udržují z titulu úklidu, jiné velké botníky jsou zase skladnější či jsou jednodušší na přesunutí, kdyby se člověk případně stěhoval do jiného bytu či domu.

Samozřejmě pokud to člověku dovolují finance může si nechat vyrobit botník na zeď pro ukládání bot na míru. Ten může být krásný a funkční zároveň. Ne každému to ale jeho rozpočet umožňuje. Pokud však má někdo tu možnost, není důvod hledat nic jiného na trhu a nechat si zhotovit dřevěný botník na míru dle vlastních představ a požadavků.

V případě, že si člověk nechává dělat botník na míru je určitě nejlepší variantou dřevěný botník. Zde si může člověk vybrat zda si nechá udělat botník dub, botník buk či jiný druh dřeva. Dřevěné botníky jsou určitě jedny z těch kvalitnějších, které vydrží mnoho let.

Botník bílý lesk

Výběr botníku by se neměl podceňovat. První důležité kritérium ve výběru je velikost. Pak je to samozřejmě materiál, ze kterého je botník vyroben. Dále je důležité, aby nebyl botník zcela uzavřen. Je nutné, aby měl nějaké větrání.

Určitě by měl být také dostatečně hluboký. V jiném případě se budou boty do něj těžce skládat. Budou celé zmačkané a může také dojít k jejich poškození. V případě, že to prostor umožňuje lze pořídit rovnou celou předsíňovou zeď včetně botníku.

Textilní botník

Nejlevnější alternativou při výběru botníku je rozhodně textilní botník. Je vhodný pro lidi, kteří mají omezený rozpočet pro jeho pořízení. Nevýhodou je samozřejmě horší údržba a také ne moc dlouhá životnost. Na druhou stranu, při stěhování s ním nebude mít člověk žádný problém ho přemístit.

Botník Compactor (Zdroj: Bonami)

Textilní botník Compactor

Tento textilní botník má 3 patra pro umístění 6-10 párů bot. Momentálně má na něj Bonami slevu. Botník je skladný a vhodný do menších prostor. Botník je možné roletkou uzavřít a zabránit tak prachu v usazování se na boty. Vhodný pro člověka, který bydlí sám například v podnájmu.

Botník RXJ36H (Zdroj: Sconto)

Botník Sconto

Černý botník společnosti Sconto nabízí prostor až pro 36 párů bot. Je vyroben z textilie, která je prodyšná, takže je botník dobře větrán. Člověk ho zvládne lehce složit nebo pak zase rozmontovat. Přední část botníku se dá také uzavřít.

Kovový botník

Kovové botníky jsou další variantou, na kterou lze na českém trhu při výběru botníku narazit. Tento typ botníku se lehce udržuje. Stačí vzít hadr a teplou vodu a jednou za čas ho otřít. Rozměrově ho lze umístit téměř kamkoliv. Na chodbu, na terasu nebo do předsíně.

Botník HALS (Zdroj: Jysk)

Botník HALS

Černý botník od Jysku je velmi lehký. Váží pouhé 4 kg a tím pádem je lehce přenosný. Sestavený nabízí hloubku 35 cm, výšku 78 cm a šířku 82 cm. Celkem 4 police uskladní až 12 párů bot. Je vhodný například pro páry nebo pro dva spolubydlící. Jde o lehký skládací botník.

Kovové botníky mají tu výhodu, že se dají koupit v různých velikostech, takže si z nich vybere každý. Na Amazon.de jsou na výběr od těch s jednou či dvěma poličkami až po vysoké botníky regálového typu, do kterých se vejde přes 50 párů bot.

Amazon.de – tento malý botník na boty IBUYKE se vejde kamkoliv
Amazon.de – je k dostání i ve větší variante pod názvem HOOBRO
Amazon.de – Songmics XXL má 12 úrovní
Botník Jotte (Zdroj: Asko)

Botník Jotte

Botník Jotte od obchodního domu Asko nábytek Praha je univerzální a proto se hodí do jakékoliv domácnosti. Je vyroben z kovu a nabízí 3 police pro uskladnění až 9 párů bot. Hodí se do předsíně nebo na chodbu, kde nebude zabírat moc prostoru.

Malý botník

Ne každý člověk bydlí ve velkém bytě či domě. A proto je důležité dokázat i do malého prostoru vybrat vhodný botník do předsíně. Na trhu je několik obchodních domů s nábytkem, který mají široký výběr malých botníků.

Botník DA12 (Zdroj: Sconto)

Botník bílý

Tento nadčasový botník nabízí dva výklopné plastový boxy pro uskladnění bot. Umožňuje kvalitní větrání protože není zcela uzavřený. Je z dobře udržovatelného materiálu a nezabírá moc prostoru. Kromě bílé je v nabídce také v kombinaci dub sonoma s bílou nebo v javoru.

Botník dub (Zdroj: XXXLutz)

Botník dub

Bezúchytkové otevírání je nejjednodušším způsobem otevírání botníků. I tento botník není zcela uzavřený, co značí dobré větrání v prostoru pro boty. Výklopná dvířka jsou dvě a po jejich vyklopení nalezne člověk uvnitř plastové boxy, do kterých se boty vkládají.

Velký botník

V případě, že má člověk větší či vyšší prostor pro umístění botníku může si vybrat botník pro více párů bot. Velký botník je vhodný pro více lidí v domácnosti nebo pro rodinu. Uskladnění bot bude pak radostí protože se boty již nadále nebudou povalovat v předsíni.

Botník (Zdroj: XXXLutz)

Botník XXXLutz

Velkokapacitní botník, do kterého se vejdou boty celé rodiny. Hloubka polic je 35 cm, což umožňuje boty hezky uložit. Barevná kombinace bílá a dub se hodí do jakékoliv domácnosti. V případě, že bot pro uskladnění není tolik, je možné využít úložný prostor pro něco jiného.

Botníková komoda (Zdroj: Sconto)

Botníková komoda

Tato botníková komoda umožňuje uskladnění až 36 párů bot. Přední plocha a horní deska jsou vyrobeny z tvrzeného skla. Komoda je bytelná a má dlouhou životnost. Tento maxi botník působí až luxusním dojmem. Je vybavena systémem lehkého dovírání SOFT CLOSE.

Botníky do předsíně

Na trhu je opravdu velké množství botníků od těch malých až po ty velké. V případě, že člověk neví, který si vybrat, může také využít recenze jiných lidí, které jsou vždy u daného výrobku k dispozici. Nejdůležitější věcí je ve finále to, aby botník splnil svůj účel.

Publikováno: 15. 05. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang