Nejlepší předsíňová stěna

Nejlepší předsíňová stěna

Vybavit si předsíň v jakémkoliv stylu není jednoduché. Často je velikost chodby omezující a nelze do ní umístit vše. Jak je nejlepší si vybavit předsíň? Kde koupit nejlevnější a nejlepší předsíňovou stěnu?

Nezáleží na tom, jak velká nebo malá je předsíň, se správnými nápady na skladování v předsíni lze efektivně uspořádat vstupní prostor. Úložné prostory v předsíni jsou nutností v každé domácnosti, a to především v případě rušné domácnosti s různými sadami kabátů, klíčů a nesourodých bot, které je třeba elegantně uložit.

Předsíňové stěny a sestavy s množstvím praktických úložných prostor jsou nejkomfortnějším řešením pro jakoukoliv předsíň. Předsíňové sestavy se skládají z různých druhů nábytku do předsíně (botník, věšák, skříň). Skříně do předsíně či chodby dokáží spolknout až překvapivě velké množství věcí, čímž zjednodušují skladování věcí v domě.

Tipy na uspořádání moderní předsíně

Níže je seznam pár praktických nápadů na skladování obuvi a dalších věcí, díky kterým se zamezí nepořádku i ve zbytku domácnosti. Klíčem k většině rozumných nápadů na ukládání věcí v předsíni je zajistit, aby prostor zůstal hezký a zdaleka nepředstavoval také nebezpečí zakopnutí.

VYUŽITÍ PROSTORU POD SCHODY: Chytré nápady pod schody, které jsou často přehlíženy, mohou být záchranou. Tyto skříňky na boty v předsíni jsou spolu s hlubokými zásuvkami také skvělým místem pro uložení potřeb pro venčení psů, hraček a zimní vlny.

Skříně pod schody jsou skvělými skříněmi do předsíně, protože na jednom konci nabízejí výšku pro vysoké nářadí a spotřebiče. Navíc je lze vymalovat tak, aby ladily se zbytkem domu.

VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ DO PEDSÍNĚ PRO ŠETŘENÍ MÍSTEM: Pokud chce návrhář při navrhování předsíně zajistit maximální využití prostoru, určitě se bude hodit vestavěná skříň do předsíně ke stropu.

Ve starých domech jsou často nepřehledná zákoutí, do kterých se běžné skříně a úložné skříňky nevejdou, zde je nejlepší investovat do truhláře, který vyrobí předsíňovou stěnu na míru, protože výhody daleko převýší náklady.

PŘEDSÍŇOVÁ SKŘÍŇ S POSUVNÝMI DVEŘMI PRO ÚZKÉ CHODBY: Pokud je chodba dlouhá a úzká, může to způsobit problémy s nápady na úložné prostory v předsíni, které jsou buď příliš objemné, velké nebo široké, aby se do tohoto prostoru vešly.

Předsíňová skříň se zrcadlem a posuvnými dveřmi, či úzká komoda jsou ideálním řešením do moderních předsíní a nezabírá další prostor při otevírání. Ideální do malých předsíní v paneláku.

VYSOKÉ STROPY? NEJLEPŠÍ JE VYSOKÁ PŘEDSÍŇOVÁ STĚNA S LAVICÍ: Ve velké předsíni s vysokými stropy může jednoduchá předsíňová stěna s lavicí a botníkem vytvořit uvolněnou atmosféru. Nejpraktičtější jednotky typu „vše v jednom“, kombinují věšák s úložným prostorem na boty a místem k sezení, maximalizuje se tím prostor a zároveň funguje jako atraktivní doplněk.

UMÍSTĚNÍ ZRCADLA NAD ÚLOŽNÝ PROSTOR: Rychlým a snadným způsobem, jak vylepšit úložný prostor v předsíni, je použít nápad se zrcadlem. Tímto způsobem lze okamžitě vytvořit pocit většího prostoru, než ve skutečnosti je.

Je to běžný trik, který používají realitní agenti i návrháři interiérů. Předsíň se poté zdá být více provzdušněná a prosvětlená a vytvoří iluzi většího prostoru v kombinaci se světlým předsíňovým nábytkem (např. šedá předsíňová stěna) a tmavou tapetou do předsíně.

VERTIKÁLNÍ VYUŽITÍ PROSTORU: Jedním z nejlepších řešení je jít nahoru – policová skříň do předsíně je ideální pro uložení bot, holínek a košíků pro každého člena rodiny. Policovou skříň do předsíně lze natřít tak, aby ladila se zbytkem předsíně a působila celistvě.

Botníky a komody do předsíně

Nejlepší stojany na boty jsou sice praktické věci, ale nemusí to být na úkor stylu. V současné době je na trhu spousta designů moderních předsíňových stěn, které pomohou dodat nemilovanému koutu domova trochu interiérového kouzla a zároveň udržet pořádek.

Při hledání nejlepšího botníku je třeba zvážit několik věcí. První z nich je samozřejmě velikost a tvar. Pro prostory pod schodištěm jsou ideální botníky které se hodí k šikmému stropu. Do velké haly, se hodí mohutnější výrazný kousek, který bude ladit s interiérem. Důležité je přizpůsobit se prostoru a volit podle toho menší, vetší botník, věšákovou stěnu s botníkem či rohový botník.

Společnost IKEA se dobře vyzná v prodeji nejprodávanějšího plochého nábytku a skříňka na boty hemnes je oblíbená již od doby, kdy se před několika lety poprvé objevila na scéně. Pojme osm párů bot a udrží je mimo dohled. Bílé předsíňové stěny IKEA se snadno kombinují s většinou stylů interiérů. Snadno se sestavuje a je ideální úzkou komodou do předsíně. Ideální při zařizování předsíně IKEA.

Komoda Hemnes IKEA je ideální do malých úzkých předsíní v paneláku.

Tento kompaktní botník La Redoute je opravdu elegantním příkladem drobného úložného řešení například malých předsíní v paneláku. I když je z hlediska funkčnosti základní, splňuje vše, co je třeba, a navíc dobře vypadá. Je dodáván v plochém balení, takže k jeho sestavení je třeba mít určité kutilské dovednosti. Nezabere to však více než pár minut. Je dostatečně malý, aby se vešel do skříně nebo pod schody.

Tento malý botník je také vhodný do malých a úzkých chodeb.

Tato praktická komoda s lavičkou je kvalitním předsíňovým nábytkem a má pod sebou několik úložných řešení. Výsuvná zásuvka je skvělým úkrytem pro drobnosti, které vždycky zaneřádí chodbu, jako jsou klobouky, šály a rukavice. Celkovou stavbu bylo možné zvládnout za méně než půl hodiny s omezenými znalostmi kutilství a lavička je pak robustní na sezení. Příjemný je také prostor pro vyšší sadu bot.

Ideální komoda až na 8 párů bot s lavičkou.

Věšáky do předsíně a věšákové stěny

Věšákové stěny jsou ideálními předsíňovými kusy nábytku, které se umisťují na stěnu v domovních vstupních prostorách a které obvykle obsahují háčky a další úložné prvky, jako je například odkládací lavice. Jejím účelem je poskytnout místo pro zavěšení kabátů, klobouků, deštníků a v některých případech i pro uložení bot.

Tento věšák do předsíně má „otevřenou zadní část“, takže je přes něj vidět na zeď. Toto provedení je skvělé, pokud se nechce zakrýt stěna. Tento kus je také poměrně vysoký a nabízí více dvou řad háčků, celkem 7 robustních háčků. Má také sedátko na lavici. Průmyslový styl zajišťuje, že bude vypadat dobře v tradičním nebo minimalistickém domě.

Tento věšák je ideální do různých stylů předsíní.

Níže uvedený příklad je nejkratší věšákovou stěnou, protože jeho výšku lze výrazně upravit. Jedná se o skvělou volbu, pokud se nevejde předsíňová věšáková stěna běžné výšky. Ty se skvěle hodí k umístění pod schody, kde se využije nadbytečný prostor a ještě je lze použít jako lavičku s úložným prostorem na boty.

Tento multifunkční věšák se může díky své nastavitelné výšce umístit kamkoliv.

Níže je jedna z nejoblíbenějších možností předsíňové stěny s velkým zrcadlem. Tato věšáková stěna je opravdu široká, takže je k dispozici strana s háčky na kabáty pro zavěšení venkovního oblečení a pak strana s vyhrazeným zrcadlem v celé délce. Součástí jednotky je také lavička s úložným prostorem.

Tato multifunkční věšáková stěna se zrcadlem slouží zároveň jako věšák a lavička s úložným prostorem.

Předsíňová stěna

Předsíňová stěna je sestava nábytku do předsíně, který k sobě patří a ladí. Obvykle se skládá z veliké zavírací skříně na oblečení, věšákové stěny, zrcadla, botníku a komody do předsíně na ukládání bot a jiných věcí. Výběrem jednoho předsíňového setu se dá vyhnout dlouhému vybírání předsíňového nábytku a přemítání nad tím, zda se k sobě hodí.

Moderní předsíňová stěna by se neměla obejít bez zrcadla a barev, které se hodí do každého interiéru. S předsíňovou stěnou se zrcadlem, nebo předsňovou skříní se zrcadlem už nebude třeba během přípravy běhat po domácnosti a hledat zrcadlo. Mít zrcadlo v předsíni je výhodou každé domácnosti.

Nejen do malých chodeb se vyplatí pořídit si předsíňovou stěnu na míru, která perfektně padne a navíc se bude skvěle hodit. Pro šetření prostoru si lze pořídit i rohovou předsíňovou stěnu, či rohový botník, díky nimž zbyde na chodbě dostatek místa například pro sezení.

Pro moderní design lze vybrat světle šedou či bílou předsíňovou stěnu a zdi nabarvit tmavou barvou. Světlá, nejlépe bílá předsíňová sestava tak vynikne a předsíň udělá na návštěvu dobrý dojem hned při vstupu. Oblíbené jsou také šedé předsíňové stěny a předsíňové stěny ve dřevěném designu (například velmi oblíbený dub sonoma předsíňové stěny). Chodbu lze také jednoduše doladit tapetou do předsíně, která navíc není permanentní a lze ji sundat, až se přestane líbit.

Kde koupit předsíňové stěny?

Předsíňové sety uvádí na trh téměř všechny obchody s nábytkem – například Jysk předsíňové stěny, IKEA, Baumax předsíňové stěny, či Mobelix předsíňové stěny. Disponují širokou nabídkou různých barev a ve spoustě z nich si lze vybrat osobně nábytek, v podstatě si sestavit předsíňovou stěnu na míru. Před pořízením předsíňové stěny je také dobré pamatovat na opravu prasklin ve zdi, kam bude stěna umístěna.

Mobelix nabízí předsíňový nábytek, věšáky do předsíně, botníky a skříně. Malé předsíňové stěny Mobelix lze pořídit od 3 499 Kč. Na trh uvádí předsíňové sestavy – dub sonoma, tmavé dřevo, šedé i bílé. Nábytek lze vybírat také podle možností předsíně.

Výběr z nabídky předsíňových stěn Mobelix.

Předsíňový nábytek a předsíňové stěny JYSK zahrnují lavičky, stojací věšáky, botníky a skříňky na boty. Na trh uvádí pouze malé předsíňové stěny s botníkem, které se hodí spíše do menších chodeb. Nabízí předsíňovou stěnu se zrcadlem z dubu sonoma, černou předsíňovou stěnu, nebo bílé věšákové stěny.

Výběr z nabídky předsíňového nábytku Jysk.

Baumax disponuje opravdu širokou nabídkou předsíňových stěn od malých, rohových předsíňových stěn až po velké, komplexní, skládající se z několika kusů nábytku. Předsíňové stěny Baumax jsou velmi oblíbené a cenově dostupné. Skládají se v základu z lavičky, komody do předsíně, velké policové skříně do předsíně, věšáku, zrcadla a lze si je dále rozšířit o další předsíňový nábytek, například o rohový botník.

Výběr z nabídky předsíňových stěn Baumax.

Oblíbená společnost IKEA samozřejmě také nabízí nábytek do předsíně. Vybavit si předsíň IKEA je snadné. Lze si v podstatě vybrat nábytek a z něho složit předsíňovou stěnu IKEA na míru. Oblíbené jsou v IKEA bílé série do předsíně HEMMES.

Mezi další řetězce s nábytkem, které na trh uvádějí také předsíňový nábytek patří například Asko nábytek, či Aldo nábytek. Nábytek do předsíně lze i online objednat například na eshopu Westwing.

Publikováno: 20. 06. 2022

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang