Fanatical – recenze a slevový kupón

Fanatical – recenze a slevový kupón

Fanatical je globální nákupní platforma pro všechny hráče, kteří chtějí pomocí několika kliknutí získat vytouženou hru, a to za skvělé ceny a během několika vteřin. Tato britská firma se zaměřuje na prodej oficiálních herních klíčů napříč všemi žánry a za několik let na trhu gamingu si získala fanoušky po celém světě. Jak tento e-shop funguje a jak zde nakupovat?

Technologický pokrok zapříčinil mimo jiné i to, že hráči her již tolik nenakupují fyzické nosiče svých oblíbených her. V dnešní době stále větší množství lidí kupuje herní klíče a vše probíhá pouze na digitální úrovni.

Fanatical nabízí několik tisíc herních titulů, a proto se řadí mezi nejoblíbenější platformy v této oblasti.

Po prvním nákupu na Fanatical lze získat slevový kupón na 5% slevu z další objednávky.

Využít nabídku na Fanatical >

Co je Fanatical?

Jak již bylo řečeno v úvodu, jedná se o britskou společnost, která se zaměřuje na prodej tzv. herních klíčů. Firma původně fungovala pod názvem Bundle Stars a její příběh se začal psát již v 90. letech minulého století.

Herní obchod Fanatical na své platformě nabízí přes 7 000 herních titulů od více jak 1 000 oficiálních vydavatelů. Hráči tak zde mají možnost nakoupit hry od nejznámějších studií, například Rockstar Games, Ubisoft nebo EA.

Hry od těchto vývojářů lze nakoupit rovněž na Green Man Gaming. Tento britský e-shop funguje na podobném principu jako Fanatical. A ti, kteří by raději podpořili české e-shopy, mohou zvolit obchody JRC, Konzoliště nebo Xzone.

Pro některé herní tituly za příznivé ceny je možné uskutečnit i nákup na Amazonu, merchandise oblíbených tuzemských streamerů a youtuberů oproti tomu prodává oblíbený e-shop RealGeek.

Od té doby, co Fanatical přešel z prodeje her na klasických CD, se na tomto e-shopu prodalo přes 75 milionů oficiálních klíčů. Své zákazníky si obchod našel ve 200 zemích po celém světě a zejména díky svým akčním cenám jeho fanouškovská základna stále roste.

Při objednávce vyšší než 10 € lze získat náhodnou hru zcela zdarma.

Podívat se na hry na Fanatical >

Jak nakupovat na Fanatical

Hráčům, kteří již mají s nákupem herních klíčů nějaké zkušenosti, může Fanatical připomínat polský e-shop G2A. Fanatical je však platformou nabízející hry od oficiálních vydavatelů, která nefunguje na principu tržiště s herními klíči.

Podívat se na nabídku G2A je možné přes tento odkaz.

Naneštěstí obchod nefunguje v češtině, nicméně ceny v korunách zobrazovat možné je, což může nákup alespoň trochu usnadnit. Pro pohodlný nákup v češtině lze využít český e-shop GameSale.cz, který se na prodej klíčů soustřeďuje.

E-shop nabízí několik tisíc klíčů, a to jak pro PC, Mac, Linux, tak i pro Nintendo. V poslední době v obchodě přibývá i her na VR, neboli virtuální realitu. Na své si zde přijdou opravdu všichni a zákazníci mají možnost zboží vybírat dle několika kategorií.

V případě, že člověk hledá tematické herní balíčky, může využít služby Fanatical Bundle, která nabízí právě několik různých tematických her.

Fanatical Bundles lze nakupovat na tomto odkaze.

Domovská stránka Fanatical nabízí hned několik základních kategorií, dle kterých se můžeme na e-shopu orientovat. Volným překladem se konkrétně jedná o:

 • obchod
 • herní balíčky (Bundles)
 • nejlepší prodejci
 • nejnovější výhodné nabídky
 • e-booky a e-learning
 • Black Friday

Kategorie „Obchod“ lze nadále rozkliknout do dílčích podkategorií. Zde můžou zákazníci objevit například nejnovější herní tituly, ty, které mohou v dohledné době očekávat, nebo prohledávat produkty dle herních žánrů.

Určitě stojí za zmínku, že Fanatical nabízí klíče hned pro několik herních platforem, kterými jsou například Steam či Origin.

Prohlédnout si nabídku herních klíčů Fanatical je možné zde.

Na domovské stránce láká Fanatical na ty nejvýhodnější nabídky.

Nabídka na e-shopu Fanatical

Fanatical veškeré své zboží filtruje dle různých kategorií. Po detailním náhledu na konkrétní herní klíč má zákazník možnost vidět podrobný popis hry. Další specifikace pak uvádějí technická doporučení, například potřebnou grafickou kartu.

Každá hra rovněž obsahuje náležité podkategorie, mezi které patří:

 • herní platforma
 • vydavatel
 • vývojář
 • datum vydání hry
 • žánr
 • franšíza

Pro vyhledání konkrétní hry lze využít vyhledávací lištu. V jiném případě je možné hry filtrovat i dle ceny, jazyka či vydavatele. Internetový obchod Fanatical je přehledný a člověk zde nalezne všechny potřebné informace ke hře.

Herní klíče na Fanatical lze nakupovat přes tento odkaz.

V detailním zobrazení jednotlivých herních titulů lze rovněž najít recenze. Z těchto hodnocení je utvořeno jedno konkrétní číslo od 0 do 100, dle kterého se může zákazník při svém nákupu orientovat.

Tuto recenzi lze může zanechat jakýkoliv registrovaný uživatel a v popisu produktu se pak zobrazí ta nejrelevantnější hodnocení.

Podívat se na hodnocení jednotlivých her je možné zde.

Další důležitou informací je dostupnost pro daný region, jelikož některé herní klíče jsou v určitých oblastech zakázány. Jedná se o skutečnost, kterou by neměl přehlédnout žádný zákazník. Zakoupený klíč by pak následně nebylo možné aktivovat mimo určený region.

Nejnovější herní tituly za příznivé ceny, to je nabídka na Fanatical.

Prohlédnout si hry na Fanatical >

Registrace na Fanatical.com

Jak nakupovat hry na Fanatical je tedy jasné, a jak probíhá registrace? Výhodou uživatelského účtu může být například tvoření seznamu oblíbených položek. Řada aktivních hráčů jistě ocení notifikace s těmi nejžhavějšími nabídkami.

Samotná registrace zabere jen několik málo vteřin a účet je zde možné propojit například s Facebookem nebo Googlem. Přihlašování je jednoduché a může probíhat i pomocí tzv. kouzelného linku.

Tento link Fanatical zašle přímo na zákazníkův e-mail, čímž se dá na e-shopu pohybovat jednoduše i bez udávání hesla. Každý zákazník má také možnost odebírat newsletter v případě, že chce být informován o novinkách z herního průmyslu.

Registrovat se na herním obchodě Fanatical je možné zde.

Každý produkt obsahuje hodnocení od předchozích zákazníků.

Platba a vrácení peněz na Fanatical

Fanatical nabízí uhrazení objednávky platební kartou. Jedná se o nejpoužívanější platební metodu, nicméně je možné využít i alternativních platebních metod.

Mezi ty patří například velmi bezpečný platební systém PayPal či v některých částech světa využívaný AliPay. Zákazníci z celého světa mohou rovněž využít i American Express nebo UnionPay. Pro české zákazníky však takové platební metody nepředstavují výhodný nákup.

První nákup na Fanatical.com je možné provést zde.

Po uhrazení objednávky je herní klíč doručen na příslušnou e-mailovou adresu během několika okamžiků a je zákazníkovi ihned dostupný.

Každý uživatel má poté 14 dní na případné vrácení zboží a peněz. Avšak za předpokladu, že nebyl klíč do zařízení uložen či jinak distribuován.

Po zaplacení je herní klíč během několika vteřin na zvolené e-mailové adrese.

Podívat se na nabídku Fanatical >

Fanatical Blog

Pokud se člověk o herní svět opravdu hodně zajímá, je možné navštívit blog, který herní obchod Fanatical provozuje. Každý herní nadšenec zde může narazit na nejnovější hity nebo recenze jednotlivých her.

Pro takové zájemce je připravená i komunitní skupina na chatovací platformě Discord, na které se každý může podělit o svoje poznatky s ostatními členy herní komunity, a to pod správou Fanatical.

Fanatical blog je možné navštívit skrze tento odkaz.

Na blogu od Fanatical lze najít nejnovější dění z herního světa.

Vzdělávání na Fanatical

Ač se to v herním obchodě nemusí zdát, i zde lze čerpat inspiraci a nadále se vzdělávat. V kategorii e-learning totiž Fanatical nabízí různé balíčky či jednotlivé programy, díky kterým se člověk může v digitálním světě opravdu zdokonalovat.

Nabídku e-booků a vzdělávacích balíčků je možné sledovat zde.

V případě, že tedy člověk touží po nové dovednosti nebo shání e-book pro zdokonalení nějaké současné, například kódování, i herní obchod Fanatical může takové služby nabídnout.

Dalším známým obchodem s herními klíči je polský G2A.

Podívat se na nabídku G2A >

Slevový kupón na Fanatical

V nabídce Fanatical lze nakupovat ve velmi příznivých cenách, které jsou často doprovázeny různými slevami. Po prvním nákupu se na většinu produktů vztahuje 5 % z celkového nákupu, a to při další objednávce.

První objednávku je možné uskutečnit právě zde.

Zákazníci rovněž mohou využít například akce Black Friday, díky které lze ušetřit mnohdy až přes 80 % z celkové ceny.

Fanatical patří mezi nejoblíbenější prodejce herních klíčů.

Prohlédnout si nabídku na Fanatical >

Recenze obchodu Fanatical.com

Jak již bylo řečeno výše, Fanatical může na první pohled evokovat další podobné e-shopy, jako je například G2A nebo Paradox Store.

V samotném základu se však tyto obchodní platformy liší. Fanatical nabízí herní klíče, které jsou licencované, nikoliv prodávané jednotlivými uživateli. I to znamená větší bezpečnost celého nákupu, jelikož firma spolupracuje s jednotlivými vydavateli oficiální cestou.

Nabídka herních klíčů na Fanatical přesahuje 7 000, díky čemuž se tento e-shop stává čím dál více oblíbeným.

Rozmanitou nabídku je možné prohlédnout zde.

Na nezávislém hodnotícím serveru Trustpilot si Fanatical vysloužil hodnocení 4,7 z celkových 5 a zákazníci si zde chválí především rychlost nákupu a výhodné ceny.

Publikováno: 25. 11. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang