Paradox Store – jak nakupovat, recenze a slevový kupón

Paradox Store – jak nakupovat, recenze a slevový kupón

Paradox Interactive je globální vydavatel her pro počítače a konzole zaměřující se především na strategické hry. Tyto hry lze nakupovat i na oficiálním e-shopu Paradox Store, který je provozován stejnojmennou společností. Jak obchod funguje a jak zde nakupovat?

Paradox Store představuje rozšíření služeb od studia Paradox Interactive, takže má každý hráč možnost zakoupit své oblíbené hry přímo od jejich vydavatele.

Každé pondělí nabízí Paradox Store vybrané herní tituly se slevou.

Podívat se na nabídku Paradoxu >

Paradox Store

Jedná se o švédskou společnost, jejíž historie se datuje až do roku 1999. Po letech působení v herním průmyslu pouze na úrovni vydavatelství se začal Paradox rozrůstat, díky čemuž vznikl internetový obchod Paradox Store.

Do roku 2006 obchod distribuoval své herní tituly ve fyzické podobě, od té doby se však přesunul na digitální úroveň. V Paradox Store lze tedy nakoupit tzv. herní klíče a další stahovatelný obsah, jinými slovy Downloadable Content (DLC).

Jedná se o další alternativu pro nákup herních klíčů. Mezi ty vůbec nejznámější patří obchody G2A nebo Fanatical, které nabízejí tisíce herních titulů. Velkým počtem zákazníků disponuje rovněž britský Green Man Gaming.

V případě fyzických nosičů je vhodné využít český obchod JRC, jenž se zaměřuje jak digitální herní distribuci, tak právě na fyzické hry. Mimo něj se v tuzemsku na distribuci her zaměřuje také obchod Konzoliště.

Paradox Store se však zaměřuje převážně na hry z vlastního studia Paradox Development nebo vydávané záštitnou společností Paradox Interactive.

Podívat se nabídku Fanatical je možné přes tento odkaz.

Paradox rovněž provozuje platformu pro samotné hraní, která lze sloučit i se známější herní platformou Steam. I proto počet aktivních uživatelů stále roste a firma se může pyšnit až 4 miliony hráčů každý měsíc.

Paradox Store nabízí ty nejzajímavější strategické hry pro PC a konzole.

Prozkoumat nabídku Paradox Store >

Jak nakupovat na Paradox Store

Jak již bylo řečeno, nabídka je zde tematicky zaměřena na strategické hry. Mezi nejznámější herní tituly, které je možné v e-shopu pořídit, patří například Crusader Kings, Hearts of Iron, Stellaris nebo Europa Universalis.

E-shop Paradox Store bohužel v češtině nefunguje a ani částky zde není možné vidět v korunách. To může představovat nevýhodu pro zákazníky, kteří angličtinu příliš neovládají. V takovém případě je pro pohodlnější nákup možné využít překladač z angličtiny.

Obchod funguje na internetové adrese paradoxplaza.com. Lze zde najít hry tvořené pro PC, Linux nebo Mac. Paradox Store však rovněž nabízí i hry určené pro konzole. Výjimku tvoří také tituly dostupné na mobilních zařízeních.

Nákup na Paradox Store je velmi jednoduchý a intuitivní, nicméně bez registrace není možné nic nakoupit. Registrace je blíže popsána níže.

Podívat se na nabídku Paradox Store je možné přes tento odkaz.

Jednotlivé produkty lze třídit dle různých kategorií, například žánru.

Nabídka na Paradox Store

Nabídka e-shopu není tak rozsáhlá jako například u již zmiňovaného G2A. Na druhou stranu, G2A funguje na bázi tržiště a tudíž je jeho nabídka zákonitě rozmanitější.

Domovská stránka obchodu Paradox nabízí 2 základní kategorie, které se však i nadále dají rozbalit. Hlavní záložka „On Sale nabízí hry, které jsou momentálně ve slevě a jedná o skvělé nabídky, díky kterým je možné při nákupu výrazně ušetřit.

Nakupovat zlevněné hry na Pardox lze přes tento odkaz.

Tato záložka je doplněna o druhou hlavní kategorii, a to Browse, ve které je možné veškeré herní tituly prozkoumat. Každý zákazník má tedy možnost filtrovat produkty dle:

  • operačního systému
  • značky/titulu hry
  • typu produktu
  • žánru
  • herní platformy

Prozkoumat herní žánry na Paradox Store je možné zde.

Dalším způsobem, jak nabízené zboží třídit, může být abecední řazení, dle ceny nebo na základě oblíbenosti. Jelikož nabídka není natolik rozsáhlá, průzkum jednotlivých her není tak složitý.

Po rozkliknutí konkrétní položky má zákazník možnost spatřit důležité specifikace. Každý produkt obsahuje detailní popis hry, pro který operační systém je určena, pro jakou platformu, datum vydání a v neposlední řadě její žánr.

Na Paradox Store lze pravidelně nakupovat za akční ceny.

Podívat se na zlevněné hry >

Registrace na Paradox Store

Jak již bylo uvedeno, nákup na Paradox bez samotné registrace není možný. Založení uživatelského účtu však může zákazníkům přinést řadu výhod.

Každý registrovaný uživatel má unikátní možnost dostávat exkluzivní nabídky a nejnovější akce. Díky Pardox účtu je rovněž možné přispívat na oficiální fóra, která sdružují herní nadšence.

Při samotné registraci je nutné vyplnit následující údaje:

  • celé jméno
  • heslo
  • datum narození
  • zemi

Jedná se o účet, který je propojený i se samotnými hrami, tudíž zde lze spatřit například umístění v žebříčku, na kterém se v konkrétní hře uživatel nachází. Velkou výhodu může představovat i posílání soukromých zpráv s přáteli.

Registrace na Paradox Store je možná přes tento odkaz.

Každá hra obsahuje detailní popis včetně videoukázky.

Platba na Paradox Store

V případě, že si zákazník vybral konkrétní položku, je nutné objednávku uhradit. Momentálně e-shop Paradox podporuje pouze platbu platební kartou či alternativní platební metodu přes PayPal.

V budoucnu by do Paradox Store mělo dorazit i několik dalších platebních metod. Samotné uhrazení probíhá přes zcela bezpečné online platební brány, tudíž by vše mělo proběhnout v pořádku.

Například Fanatical nabízí hned několik platebních metod, a to včetně PayPalu.

Objednávka na Paradox Store zabere jen několik okamžiků.

Nakupovat na Paradox Store >

Slevový kupón

Paradox Store nabízí každý týden nejnovější akční nabídky. Každé pondělí v 10 hodin dopoledne mají zákazníci možnost nakoupit ty nejvýhodnější hry.

Paradox rovněž pravidelně vydává slevy, díky kterým lze například dokoupit nově vydaná rozšíření za výhodné ceny.

Prozkoumat slevy na Paradox Store je možné skrze tento odkaz.

Registrovaní uživatelé mají možnost přispívat na Paradox Forum.

Recenze Paradox Store

Na trhu s online prodejem her tvoří Paradox Store alternativu k obchodům typu G2A nebo Fanatical, pakliže člověk chce podpořit tohoto vydavatele a vývojáře. Paradox je zaměřen na strategické hry, které jsou dostupné v několika jazykových verzích a na různé operační systémy.

Ačkoliv jsou některé tituly z herního studia Paradox Interactive rozšířeny o neoficiální český překlad, nákup na Paradox Store v češtině stále není možný.

Nakupovat na Pardox Store je možné přes tento odkaz.

Jedná se o jednoduchou nákupní platformu, která však neoplývá příliš kladnými recenzemi. Dle hodnocení zákazníků na serveru Trustpilot si vysloužil pouze 1,8 hvězdiček z celkových 5.

Většina zákazníků si zde stěžuje na nemožnost využití platebního systému PayPal nebo nemožnost uplatnění slevové akce.

Některé negativní recenze také padají na samotného vydavatele a jejich politiku vývoje her, který je průběžně financován z expanzí a dodatečného placeného obsahu. Tento obsah vychází po vydání hry, která sice získává nový obsah i zdarma v podobě updatů, nicméně celková cena hry se značně prodraží. Velká část expanzí stojí polovinu celkové ceny základní hry.

Pokud zákazník tomuto e-shopu dostatečně nevěří, může zvolit například již zmiňovaný konkurenční Fanatical.

Fanatical nabízí přes 7 000 oficiálních herních titulů a na serveru Trustpilot se může pyšnit kladnými recenzemi a hodnocením 4,7 z celkových 5.

Podívat se na nabídku Fanatical je možné zde.

Publikováno: 27. 11. 2021

Štítky:

Jak nakupovatRecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang