Nejlevnější zábava pro děti

Nejlevnější zábava pro děti

Pojďme se podívat na nejlevnější způsoby, jak zabavit vaše dítě, abyste si i vy, jako rodiče mohli trochu oddechnout.

Začal školní rok a pro většinu rodičů to znamená velkou úlevu od každodenní potřeby zabavit svou ratolest. Přesto můžou nastat chvíle, kdy i rodič chce svůj klid. Ze seznamu záměrně vynecháme televizní programy, internet, tablety a telefony. I když dokáží dítě na delší dobu zabavit, nijak nerozvíjejí jeho potenciál, kreativitu nebo samostatnost – pokud tedy nepovažujete za vrchol samostatnosti to, že si vaše ratolest umí přepnout program na televizi, nebo stáhnout hru.

Příběhy, které si bude dítě pamatovat

Jednou z možností, jak vaše dítě efektivně zabavit na delší dobu, je knížka. Příběhy, které v knížkách naleznou, dětem vydrží na delší dobu, a hlavně si je budou pamatovat. A proč by vaše dítě mělo číst? Jednak si rozvíjí slovní zásobu, což se mu bude v životě hodit. Knihy pro děti jsou odstupňované podle věku dětí i podle jejich zálib a vy tak můžete nenásilně dítě připravovat na náročnější a delší příběhy. Dítě při čtení rozvíjí i svoji představivost, to, co mu film naservíruje, si musí u knihy samo domyslet. A čím ve čtení začít? Co třeba knižní předlohou jeho oblíbeného filmu?

Kreslení do „písku“ pro nejmenší

Hlavně malé děti milují kreslení do písku. Nemáte doma zrovna pytel písku, který byste mohli použít? Nevadí, vezměte krabici od bot, nasypte do ní cukr a dejte malému malíři do ruky tužku. Vystačí si s tím na několik hodin. Jen se připravte někam k ruce vysavač. Obvykle totiž alespoň trochu cukru skončí na zemi. S malými školáky a předškoláky  tak můžete trénovat psaní a rozpoznávání písmenek.

Zkuste vykrást banku

Ne, nemyslíme tím, abyste se postavili s kuklou a stříkací pistolí s vaším dítětem do fronty ve vaší bance. Ale můžete mu vytvořit hru na krádež v bance. Co k tomu potřebujete? Jen bavlnku a kousek prostoru. Červenou bavlnkou, nataženou mezi nábytkem můžete vytvořit dítěti paprskovou síť, kterou se musí dostat na druhou stranu dráhy, aniž by se bavlnkové sítě dotklo. Z vašeho dítěte je rázem bankovní lupič, který se přes laserové paprsky vkrádá do trezoru banky. U dětí tím rozvíjíte motorické schopnosti, prostorovou představivost a ohebnost. 

TIP: A jaké jsou nejlepší hry na dětskou oslavu?

Publikováno: 29. 09. 2021

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang