IKEA – akce, sleva, výprodej kuchyní z expozic

IKEA – akce, sleva, výprodej kuchyní z expozic

Nábytkářský řetězec IKEA s trochou nadsázky rozděluje společnost na dva odlišné tábory. Zatímco někteří lidé veškeré výrobky IKEA milují a nadšeně očekávají každý nový katalog, jiní nejsou přílišnými zastánci. Ať už se jedná o fanoušky nebo ne, pravda je taková, že ceny nábytku IKEA jsou velice sympatické. Ušetřit opravdu pěkné peníze pak může člověk v rámci věrnostního programu a samozřejmě během výprodejů IKEA a mnoha dalších slev.

IKEA patří k oblíbeným obchodům s nábytkem skandinávského původu. Celosvětově je největší maloobchodní prodejce nábytku a platí to i v rámci ČR. Jen za finanční rok 2018/2019 IKEA zvýšila čistý zisk na 1,2 miliardy korun.

Kdo chce nábytek a různé bytové doplňky nakupovat v IKEA chytře, měl by se zaregistrovat do věrnostního programu s názvem IKEA FAMILY. Díky němu získává slevy až 40 %, nabídky a akce se navíc aktualizují každý měsíc. Zákazníkovi je také elektronicky zasílán newsletter, ve kterém jsou přehledně prezentovány novinky, nabídky, akce, slevy nebo výprodeje IKEA. Ušetřit lze také prostřednictvím slevových kupónů z různých slevových portálů.

U takovýchto akcí se již obzvláště vyplatí nakupovat nábytek u tohoto řetězce. Speciálně u větších a dražších kusů nábytku, jako je například rozkládací sedačka nebo manželská, či rozkládací postel, jsou tyto slevy znát. Vyplatí se to také u různých spotřebičů jako je například lednička nebo indukční deska. Člověk tak ušetří poměrně dost peněz.

Zlevněné produkty – výprodej kuchyní z expozic IKEA

Každá z poboček řetězce IKEA nabízí zlevněné zboží nebo inzeruje poslední možnost nákupu za zvýhodněné ceny až do vyprodání zásob. Může se jednat například o zboží, které je v nabídce IKEA naposledy a musí uvolnit místo novým produktům.

Může se také jednat o sezónní zboží, použité zboží, zboží z výstavy (např. výprodej kuchyní z expozic IKEA), zboží bez původního obalu, nebo produkty s kosmetickou nebo povrchovou vadou. Takové zlevněné výrobky nabízí i jiné e-shopy, například ho lze hledat ve výprodejích Mall.cz.

Skvělé akce lze také najít na českém e-shopu 4home, který se pyšní širokým výběrem doplňků do domácnosti, bytového textilu, pomocníků do kuchyně i na zahradu apod. Stejně tak na atraktivní slevy láká Sconto Nábytek, který se svou nabídkou velmi podobá Ikee.

TIP: Pro větší výběr pokojových i zahradních rostlin, dřevin a trávníků se vyplatí navštívit Zahradnictví Flos.

Výprodej IKEA bývá nejčastěji spojen právě se sezonními produkty – na podzim je ve výprodeji zahradní nábytek, po Novém roce se jedná o vánoční ozdoby a dekorace.

Poskytované slevy přitom nejsou vůbec zanedbatelné. Například ve výprodeji v IKEA Černý Most lze v nabídce zlevněného zboží získat až 50 % na koberce, postele nebo matrace. Ale postupně, jaké jsou aktuální slevové nabídky jednotlivých poboček IKEA?

IKEA FAMILY

Člověk musí mít na paměti, že nabídky se liší podle konkrétního obchodního domu IKEA. Při hledání zvýhodněného zboží v rámci programu IKEA FAMILY musí na webových stránkách zvolit preferovanou pobočku.

Co je například aktuálně v akci v programu IKEA FAMILY?

IKEA Praha – Zličín

  • psací stůl Micke, bílá nebo černohnědá barva, cena po slevě 1 490 Kč (běžně 1 790 Kč)
  • pěnová matrace Malvik, střední tvrdost, bílá, cena po slevě 2 490 Kč (běžně 2 990 Kč)
  • 3místná pohovka Strandmon, Nordvalla tmavě šedá, cena po slevě 8 490 Kč (běžně 11 990 Kč)

IKEA Praha – Černý Most

  • postel s úložným prostorem MALM, barva černohnědá, cena po slevě 8 990 Kč (běžně 9 990 Kč)
  • knihovna Billy, mořená dubová dýha, cena po slevě 1 490 Kč (běžně 1 790 Kč)

IKEA Brno

  • rám postele Gjöra, bříza, cena po slevě 4 290 Kč (běžně 6 290 Kč)
  • rozkládací pohovka s lenoškou Vilasund, Hillared béžová, cena po slevě 13 490 Kč (běžně 19 990 Kč)

IKEA Ostrava

  • knihovna Brusali, barva hnědá, cena po slevě 1 790 Kč (běžně 2 290 Kč)
  • dětská židle Jules, různé barvy, cena po slevě 749 Kč (běžně 899 Kč)

Velmi vyhledávaný je také výprodej IKEA nočního stolku. Ten však nyní není zlevněný v žádné ze 4 poboček.

TIP: Širokou nabídku slevových kuponů na nákup oblečení a módních doplňků nabízí například také Glami výprodej, a to přímo na stránkách Glami.cz.

Výprodej IKEA Praha – Černý Most

Sháníte sedačku do obýváku ve výprodeji v IKEA? Pak se zajeďte podívat do Ikea na Černém Mostě v Praze, kde v rámci poslední příležitosti k nákupu nabízí 3místnou pohovku Stockholm 2017 se slevou 10 000 korun oproti původní prodejní ceně.

Ušetřit třetinu ceny se rozhodně vyplatí. V jiných případech mohou být slevy ještě vyšší.

Kromě této konkrétní nabídky se ve výprodeji v IKEA – Černý Most ve slevě nachází i další nábytek a doplňky, např. do ložnice, pracovny nebo koupelny. Pestrý je také mimo pražskou pobočku i Ikea Brno výprodej zaměřený na bytový textil, různé dekorace nebo osvětlení.

Široká je i nabídka potřeb pro vaření a stolování ve slevě. Zde samozřejmě slevy nedosahují tak vysokých částek, ale jistě se i tak jedná o sympatické cenové nabídky.

Nutno ještě zmínit, že kromě mnoha jiných produktů se nachází ve výprodeji nábytku IKEA komody MALM, která patří mezi nejoblíbenější výrobky IKEA. Sleva v tomto konkrétním případě dosahuje 500 korun z původní ceny 1 790 korun.

TIP: Podobně jako Ikea velké slevy nabízí i Siko, specialista na kuchyně a koupelny. Siko provozuje i kamenný outlet, kde nabízí zboží s až 80% slevou.

Výprodej IKEA Praha – Zličín

Ve výprodeji IKEA na Zličíně už lze sehnat také zahradní nábytek ve slevě. S postupem času lze očekávat, že slev na vybavení zahrady bude s ubíhajícím létem čím dál více přibývat. S předstihem, ale za opravdu skvělé peníze, si tak lze vybavit terasu nebo balkon na příští rok nebo ještě na prosluněné dny během podzimu.

TIP: Zahradní sušák na prádlo může být praktické využití volného prostoru na zahradách nebo i velkých balkonech.

Sleva z 2 500 korun na necelých 1 000 korun může výrazně podpořit nákupní rozhodnutí.

Nejširší slevová nabídka IKEA se na Zličíně týká doplňků. Dovybavení kuchyně, koupelny nebo ložnice díky výprodeji IKEA vyjde jen na pár korun.

Výprodej IKEA Ostrava i IKEA Brno výprodej nabízí také další produkty ve slevě, jejich kompletní seznam se nachází na webových stránkách. Kromě nábytku jsou ve výprodeji také potřeby pro domácí mazlíčky, osvětlení a drobné kancelářské potřeby.

Aktuální katalog IKEA

Jak již bylo zmíněno, každá z poboček má jinou nabídku zlevněného zboží. IKEA však také poskytuje slevy na vybrané produkty, které platí ve všech obchodních domech. Takové produkty obvykle prezentuje ve svém katalogu.

Aktuálně platný katalog například prezentuje slevy u oblíbených kusů nábytku nebo doplňků k příležitosti 75 let od založení společnosti.

K narozeninám IKEA věnovala svým zákazníkům zajímavé ceny některých oblíbených výrobků. U každého z nich je uvedená platnost nabídky.

Týdenní nabídky IKEA

Nad rámec všeho zmíněného IKEA ještě každý týden přináší novou zvýhodněnou nabídku jednoho konkrétního produktu. Snížená cena platí vždy jen po dobu jednoho týdne a každá pobočka nabízí odlišný výrobek. To znamená, že IKEA Brno výprodej se bude lišit od toho pražského.

Zároveň vždy tři týdny dopředu prezentuje, jaké zboží bude v daný týden zvýhodněné. Člověk si tak své nákupy může dobře naplánovat. Jedno je ovšem jisté. I když jde člověk koupit jen jednu vyhlídnutou věc, s velkou pravděpodobností z IKEA neodejde pouze s ní.

Publikováno: 26. 07. 2020

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang