TomTop e-shop – recenze, zkušenosti

TomTop e-shop – recenze, zkušenosti

Když se řekne „čínské e-shopy“, většina lidí si vybaví především nejznámější AliExpress. Je jich však ve skutečnosti podstatně více. Spolehlivým a oblíbeným čínským internetovým obchodem s levným zbožím a širokým sortimentem je také TomTop. Jak nakupovat v tomto e-shopu? Čím se liší od ostatních? A co všechno TomTop nabízí?


Obsah článku

 • Registrace na TomTop shop
 • TomTop shop – jak vybírat zboží
 • TomTop – platba a doprava
 • TomTop coupon a další možnosti slev
 • TomTop recenze
 • Kde nakupovat levnou elektroniku
 • Proč nakupovat na čínských e-shopech?

Čínský e-shop TomTop vznikl již před deset lety. Nabízí podobné zboží, jaké je typické pro většinu asijských prodejních portálů. Jedná se o drobnou elektroniku, mobilní telefony, fotoaparáty, tablety, levné oblečení, módní doplňky, šperky a hodinky, hračky, sportovní potřeby a potřeby do domácnosti, dekorace a mnoho dalšího.

Mezi specifické zboží, které TomTop shop nabízí ve větším rozsahu než ostatní čínské e-shopy, patří RC modely a speciální nástroje. V případě RC modelů zde zájemce sežene kvadrokoptéry, auta na dálkové ovládání nebo RC modely letadel.

Co se týká speciálních nástrojů, v nabídce se nachází poměrně rozsáhlý sortiment lékařských nástrojů (např. endoskop), přístrojů používaných ve stavebnictví (např. laserový metr), případně různé testery a analyzátory.

Na TomTopu lze nakupovat i v češtině, a to díky webovým překladačům. Asi není potřeba uvádět, že oficiální česká jazyková mutace webu TomTop k dispozici není.

Registrace na TomTop shop

Aby mohly nákupy začít, je zapotřebí TomTop registrace. Stejný postup má také AliExpress nebo Wish. Registrace není potřeba se obávat. Zadává se pouze e-mail a vyžaduje se heslo. Žádné další údaje není zapotřebí TomTopu sdělovat. Pro někoho to může být významná informace, protože své osobní údaje nechce zbytečně „posílat do světa“.

Na vyplnění registračního formuláře stačí opravdu jen pár vteřin.

Registrací vznikne zákaznický účet, v rámci kterého může zákazník sledovat historii svých objednávek a také mimo jiné i sledovat zásilku.

Sledování zásilky TomTop probíhá prakticky ve dvou fázích – jednak v procesu zpracování a poté i po odeslání zboží směrem k zákazníkovi. V rámci první fáze lze balík sledovat právě skrze zákaznický účet. Poté, co zboží opustí sklady TomTopu, zasílá se adresátovi e-mail. Ten obsahuje, kromě jiných informací, také odkaz na web, na kterém lze zásilku sledovat.

TomTop shop – jak vybírat zboží

Jednotlivé produkty na TomTop shopu jsou přehledně kategorizovány v levém menu na home page portálu TomTop. Odtud lze výběrem kategorie najít požadované zboží, nakupující může využít i přímé vyhledávání skrze vyhledávací lištu.

Možná podstatnější, než vyhledat zboží na shopu TomTop, je zjistit, o jak kvalitní zboží se jedná a zda v reálu odpovídá prezentaci. K tomu slouží hodnocení pod každým produktem. V něm může každý, kdo už dané zboží zakoupil, ostatním sdělit své postřehy.

TomTop – platba a doprava

Při úhradě zboží nakoupeného na TomTop shopu může nakupující využít hned několik způsobů. Na rozdíl od AliExpressu lze platit prostřednictvím PayPal, což je jedna z nejbezpečnějších variant. Podobnou bezpečnost nabízí také platba kreditní kartou, což TomTop umožňuje také. Zboží nakupující dále může uhradit bankovním převodem nebo případně jinými zahraničními platebními způsoby (Boleto, Qiwi aj.).

Na TomTopu není možné hradit zboží dobírkou. Respektive to není umožněno českým nakupujícím. V některých výjimečných případech dobírku TomTop akceptuje – platí to ovšem jen pro Spojené Arabské Emiráty, Saúdskou Arábii, Omán nebo Kuvajt.

Co se týká dopravy, může TomTop poměrně překvapit. Má totiž k dispozici sklady i v rámci Evropské unie, proto se zboží k českým zákazníkům může dostat podstatně dříve než u již zmiňovaného AliExpressu. Obvyklá dodací lhůta činí 10 až 20 dnů při zasílání z Číny a maximálně 7 dnů při zasílání z některého z evropských skladů.

Doprava bývá většinou zdarma. U zboží, kde tzv. free shipping nabízen není, záleží cena za dopravu na produktu, umístění, způsobu dopravy a skladu. Nakupující na TomTop shopu musí také počítat s platbou cla a DPH z Číny.

TomTop coupon a další možnosti slev

Nákupy na TomTop mohou být levnější díky tzv. TomTop coupon. Jedná se o slevový kupon na 50 dolarů. Získá ho každý, kdo se zaregistruje k odběru newsletteru. Na první nákup navíc TomTop poskytuje další slevu ve výši 8 %.

S nabídkou slevy na první nákup pracuje mnoho českých e-shopů. Nabízí ji ale i čínský TomTop.

Zájemcům o zlevněné zboží na TomTop se vyplatí nahlédnout do speciálních kategorií – například Deals (výhodné nákupy) nebo Clearance (likvidace zboží). Položek v těchto kategoriích není mnoho, obvykle jen pár kusů nebo maximálně desítek kusů. Slevy se ovšem šplhají třeba až k 60 procentům.

TomTop recenze

TomTop recenze často zmiňují cenovou úroveň zboží. Některé zboží totiž vyjde na jiných čínských e-shopech levněji a na TomTopu je zbytečně předražené. Negativně recenzenti hodnotí také zákaznický servis.

V podstatě veškerý kontakt (vč. reklamací) se děje prostřednictvím e-mailu a nezřídka se stává, že na zákazníkův dotaz nepřijde odpověď, případně se komunikace neúměrně táhne.

Naopak kladné hodnocení získává doba doručení a široký sortiment. TomTop shop se obecně považuje za spolehlivý e-shop a není zapotřebí se nákupu obávat.

Kde nakupovat levnou elektroniku – vyplatí se z čínského e-shopu?

Nákup levné elektroniky na čínských e-shopech může být riskantní. I když existují renomovaní prodejci a dobré nabídky, je důležité mít na paměti možná rizika.

Výhody:

 1. Úspora nákladů: Čínské e-shopy často nabízejí výrazně nižší ceny než tradiční kamenné obchody nebo jiné online platformy.
 2. Široká nabídka: Tyto platformy poskytují přístup k široké škále výrobků a možností, což vám umožní najít jedinečné nebo těžko dostupné zboží.
 3. Doprava zdarma: Mnoho čínských e-shopů nabízí možnost bezplatné nebo levné dopravy, což může být při nákupu elektroniky výhodné.

Nevýhody:

 1. Obavy o kvalitu: Nižší ceny jsou často spojeny s kompromisy, pokud jde o kvalitu, odolnost a dlouhou životnost. Levná elektronika může být náchylná k závadám, poruchám nebo předčasnému selhání.
 2. Padělané výrobky: Čínské e-shopy jsou spojovány s prodejem padělků nebo napodobenin oblíbených značek. Může být obtížné rozlišit originální výrobky od napodobenin.
 3. Zákaznický servis a vracení zboží: Jednání se zákaznickým servisem nebo vracení výrobků může být náročné kvůli jazykovým bariérám, dlouhým dodacím lhůtám nebo nereagujícím prodejcům.

V konečném důsledku záleží na prioritách zákazníka a toleranci k riziku. Pokud vám jde především o dobrou cenu a zákazník je ochoten akceptovat možné nevýhody, nákup levné elektroniky z čínských e-shopů se může vyplatit. Pokud je však pro člověka důležitá kvalita, pravost a spolehlivý zákaznický servis, může být bezpečnější investovat do elektroniky z renomovanějších zdrojů.

Proč nakupovat na čínských e-shopech?

Existuje několik důvodů, proč se lidé rozhodují nakupovat na čínských platformách elektronického obchodu, jako jsou Tomtop, AliExpress, eBay a další:

 1. Rozmanitost: Tyto platformy nabízejí širokou škálu produktů z různých kategorií, včetně elektroniky, oblečení, domácích potřeb a dalších. Na těchto platformách najde člověk téměř vše, co hledá.
 2. Konkurenční ceny: Čínské e-shopy často nabízejí výrobky za nižší ceny než tradiční maloobchodní prodejny. Je to proto, že mnoho výrobků pochází přímo od výrobců v Číně, čímž odpadají prostředníci a snižují se náklady.
 3. Bezplatné nebo nízké náklady na dopravu: Mnoho prodejců na těchto platformách poskytuje bezplatnou nebo velmi výhodnou dopravu po celém světě. Pro zahraniční zákazníky je tak nákup výrobků atraktivní, aniž by museli platit vysoké poplatky za dopravu.
 4. Ochrana kupujících: Většina čínských platforem pro elektronické obchodování poskytuje ochranu kupujících a bezpečné možnosti platby. Pokud se při nákupu vyskytnou nějaké problémy, například zákazník obdrží vadné zboží nebo výrobek vůbec neobdrží, může obvykle získat zpět peníze nebo nechat problém vyřešit prostřednictvím zákaznického servisu platformy.

Pokud jde o nejlepší produkty ke koupi na těchto platformách, záleží především na potřebách a preferencích zákazníka. Mezi oblíbené kategorie patří:

 1. Elektronika a gadgety
 2. Móda a doplňky
 3. Domácí potřeby a dekorace
 4. Hobby a potřeby pro kutily.

Před nákupem je důležité provést průzkum, přečíst si recenze a zkontrolovat hodnocení prodejců, aby si zákazník zajistil pozitivní zkušenost s nákupem.

Publikováno: 07. 02. 2024

Štítky:

ČeskyJak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang