Nákup na AliExpress: Velikosti oblečení a bot

Nákup na AliExpress: Velikosti oblečení a bot

Jednou z mnoha výhod tohoto obrovského online tržiště je velmi široká nabídka moderního oblečení a obuvi za příznivé ceny. Při výběru správné velikosti na AliExpress však může nastat problém, protože asijské číslování se od toho evropského liší. Čím se při volbě velikosti na AliExpress řídit?

AliExpress je jedním z e-shopů, který nabízí levné oblečení z Číny. Dámské a pánské oblečení je jednou z kategorií, v níž zákazníci nakupují nejčastěji. Nabídka na AliExpress zahrnuje miliony moderních kousků od triček, topů a sukní přes pánské obleky až po dětské oblečení pro různé příležitosti. Širokou nabídku oblečení nabízí i Vova shop.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Kdo však na AliExpress nakupuje poprvé, možná neví, že asijské číslování zpravidla neodpovídá tomu evropskému, a po rozbalení zásilky by mohl být nepříjemně překvapen. Podobným problémům čelí i mnoho jiných e-shopů, například Sinsay.

Naštěstí existuje snadný způsob, jak takové situaci předejít. Jak tedy na AliExpress velikost vybrat a nešlápnout vedle? A jak je to s velikostmi oblečení na děti na AliExpress?

Velikosti na AliExpress

Číslování oblečení se liší podle obchodů i zemí. Obecným pravidlem při nákupu z Číny je zvolit velikost o jedno až dvě čísla větší, než jsme zvyklí z tuzemských či jiných evropských obchodů. Toto pravidlo platí jak pro AliExpress, tak pro Dresslink, Shein a další e-shopy s oblečením. Aby však svetr, sako či šaty seděly co nejlépe, je lepší následovat několik základních kroků:

 • Přeměřit se – při nákupu vrchní části oděvu je dobré znát obvod hrudníku a pasu. Při nákupu kalhot či sukní bude nutné změřit alespoň obvod boků, popřípadě i délku sedu a vnitřní délku nohy.
 • Dalším krokem by mělo být porovnání mír s tabulkou velikostí – AliExpress má v tomto ohledu oproti jiným čínským e-shopům výhodu, protože ne všude je tabulka velikostí k dispozici. Na AliExpress ji najdeme v produktových informacích prodejce.
 • A nakonec není od věci se podívat i na uživatelské recenze u vybraného zboží. Z nich se lze například dozvědět, zda produkt sedí na postavě tak, jak je inzerováno, zda tabulka velikostí uvádí přesné informace, jak je to s kvalitou materiálu apod. Jak napsat recenzi na AliExpress? Předpokladem je vždy registrace na stránce.

U většiny produktů je k nalezení návod, který zobrazuje, v jakých partiích se přesně měřit. Ačkoliv je již nějakou dobu možné využívat AliExpress v češtině, je dobré znát překlad několika anglických výrazů, které do češtiny přeloženy nebývají.

Čínský e-shop AliExpress pořádá různé akce a výprodeje zboží všeho druhu a pravidelně aktualizuje slevy.
Nakupovat levně na AliExpressu je možné zde >

Při koupi trička či svetru se nejčastěji setkáme s těmito pojmy:

 • Shoulder = šířka ramen
 • Bust / chest = obvod hrudníku
 • Waist = obvod pasu
 • Sleeve length = délka rukávu
 • Length = délka trička / svetru

Budeme-li nakupovat kalhoty, narazíme na následující výrazy:

 • Crotch = výška sedu
 • Hip = obvod nejširší části boků
 • Thigh = obvod stehna v nejširší části
 • Cuff = obvod kolem kotníku

Míry se u jednotlivých prodejců mohou trochu lišit. Jako příklad uvádíme tabulku velikostí k dámským letním šatům:

Velikost (Size)Šířka ramen v cm (Shoulder)Obvod hrudníku v cm (Bust)Délka v cm (Length)Délka rukávu v cm (Sleeve length)
S33808716
M34828817
L35848818
XL36888919
2XL37929019
3XL38969120
4XL391009221

Při výběru oblečení platí, že odchylka jednoho až dvou centimetrů zpravidla nebývá problém.

V takovém případě je však dobré vzít v potaz elasticitu materiálu, z něhož je oblečení vyrobeno, popřípadě si přečíst na AliExpressu recenze a zkušenosti uživatelů, ve kterých se informace ohledně velikosti a materiálu často objevují.

AliExpress nabízí novým zákazníkům slevový kupón $2 na jakékoliv zboží při nákupu nad $3.
Uplatnit slevu na AliExpressu je možné zde >

Kde přesně se přeměřit? Většina prodejců u každého produktu uvádí přesný návod.
Kde přesně se přeměřit? Většina prodejců u každého produktu uvádí přesný návod.

Velikost bot z AliExpress

Boty na AliExpressu jsou velice oblíbenou kategorií mezi zákazníky. Zjistit správnou velikost bot z AliExpress pomůže změření, které by v tomto případě mělo být skutečně pečlivé. Stejně jako u levného oblečení z AliExpress bychom nejprve měli vyhledat tabulku velikostí a následně s ní porovnat míry chodidla. Pro výběr správné velikosti bot je třeba znát jeho délku . Zároveň se při nákupu obuvi setkáme i s dalšími pojmy:

 • Foot length = délka chodidla
 • Insole length = délka stélky
 • Outsole length = délka podrážky

Délku chodidla nejlépe změříme tak, že ke stěně přiložíme papír, chodidlo na něj postavíme kolmo a označíme, kde končí palec. Délku v centimetrech pak stačí porovnat s tabulkou velikostí AliExpress ji uvádí pod každým párem bot, stejně jako je tomu u oblečení. Ideální je během měření někoho požádat o pomoc, aby byl výsledek opravdu přesný a nové boty dobře seděly.

V níže uvedené tabulce lze vidět převod délky chodidla na jednotlivé velikosti bot z AliExpress.

Čínské číslování (CN)34353637383940414243
Délka chodidla v cm2222.52323.52424.525.325.826.226.8

Pod každou tabulkou velikostí bot AliExpress upozorňuje na to, že konkrétní číslo je třeba vybírat dle délky chodidla, délka stélky či podrážky pro určení správné velikosti není důležitá.

Návod na určení správné velikosti bot na AliExpress uvádí většina prodejců.
Návod na určení správné velikosti bot na AliExpress uvádí většina prodejců.

Velikosti oblečení na děti AliExpress

Kde jinde než na AliExpress hledat oblečení pro děti za nízké ceny? Oblečení na doma, pro volný čas i na speciální události zde nakoupíme doslova za pár desítek korun. I u dětských oděvů platí, že se číslování od toho evropského liší a je dobré se řídit uvedenou tabulkou velikostí. U dívčích šatů může vypadat například takto:

Velikost (Size)Obvod hrudníku v cm (Bust)Délka v cm (Length)Obvod pasu v cm (Waist)Věk (Age)
1006062562–3T
1106467604T
1206872645T
1307277686T
1407682727–8T
1508087769–10T

Většina tabulek velikostí dětského oblečení na AliExpress je doplněna o věk dítěte. Každý rodič však ví, že výška i váha dvou dětí stejného věku může být naprosto odlišná, proto je lepší se řídit mírami. Ten, kdo si jednotlivými rozměry není jistý, by měl zvolit číslo spíše větší, protože dítě do oblečení pravděpodobně doroste.

Stejně jako u oděvů pro dospělé mohou v případě nějakých nejasností pomoci recenze ostatních nakupujících, které jsou navíc často doplněné o reálné fotografie produktu.

Publikováno: 02. 05. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang