Jak nakupovat oblečení na AliExpressu?

Jak nakupovat oblečení na AliExpressu?

Nabídka AliExpressu, jednoho z největších a nejznámějších čínských e-shopů, čítá přes 100 milionů produktů. Kromě elektroniky, hraček, sportovních potřeb nebo domácích doplňků nabízí AliExpress také oblečení. Při jeho koupi je potřeba větší obezřetnost, protože se v rámci této kategorie lze více než jinde setkat s nekvalitním zbožím. Jak vybírat oblečení na AliExpressu? Na co si dát pozor?

AliExpress je známý pro své levné oblečení z Číny. V rámci své nabídky levného zboží zde lze vyhledat i fake značkové oblečení. To probíhá pomocí tzv. skrytých odkazů.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Pro jakýkoliv nákup z AliExpressu platí, že je vhodné se orientovat podle hodnocení prodejce. To platí i pro boty na AliExpressu nebo šaty z AliExpressu, které jsou velmi populární kategorií zboží na tomto e-shopu.

Hodnocení se nachází u každého konkrétního zboží a uvádí se v procentech.

U oblečení se však doporučuje sledovat kromě hodnocení prodejce také AliExpress recenze a zkušenosti od těch, kteří už zboží zakoupili a ideálně se ještě podívat na reálné fotografie módních kousků od těchto uživatelů.

Podle čeho vybírat oblečení z AliExpressu?

Aby měl kupující co největší jistotu, že s konkrétní kouskem oblečení z AliExpressu bude vše v pořádku, měl by se držet čtyř velmi důležitých bodů:

  • hodnocení prodejce by nemělo být nižší než 90 %

Jak již bylo zmíněno, hodnocení prodejce je důležitý ukazatel pro všechny, byť sebemenší nákupy na AliExpressu. Obecně se nedoporučuje nakupovat od jakéhokoliv prodejce s hodnocením nižším než 90 %. A nejde jen o nekvalitu zboží, ale i o spolehlivost doručení (vč. možnosti sledování zásilky), případné řešení reklamace a další komunikaci.

  • zboží by mělo mít dostatečný počet feedbacků od ostatních uživatelů

Pod obrázkem zboží se nachází záložka s detailními informacemi. Hned vedle, v záložce Feedback, je možné si přečíst recenze od těch, co si vybraný kousek oblečení již zakoupili. Tato zpětná vazba nabízí velmi užitečné rady – jak sedí velikosti, zda barvy odpovídají prezentovaným oficiálním obrázkům, jaká je kvalita použitých látek atd.

Velkým pomocníkem při výběru levného oblečení z AliExpressu jsou zákaznické recenze – jak na samotný produkt, tak na prodejce, který zde nabízí své zboží.
Recenze na zboží a prodávající na AliExpressu je možné vyhledat zde >

  • uživatelské recenze by měly obsahovat reálné fotografie oblečení

Součástí těchto feedbacků jsou velmi často reálné fotografie oblečení. Dokonce si lze jednoduše vyfiltrovat pouze recenze, které tyto fotografie obsahují. Člověk má díky nim hned lepší představu o tom, zda levné oblečení z AliExpress v reálu odpovídá oficiální prezentaci prodejce.

Je dobré podívat se na to, jak napsat recenzi na AliExpress. Zákazník tak může pomoci druhým zákazníkům v rozhodování, zda zboží stojí za koupi, či nikoliv.

S nabídkami toho nejlevnějšího oblečení z AliExpressu nemají kupující příliš dobré zkušenosti. Většinou u těchto kousků pokulhává kvalita a nevydrží v dobrém stavu dlouho. Stačí pár vyprání a nedrží tvar, vyblednou barvy apod. Více recenzí k nalezení na tomto odkazu.

Doporučení proto zní: těm nejlevnějším nabídkám se raději vyhnout. Lze tak předejít reklamaci zboží z Číny, která se občas může časově protáhnout.

Veškeré zmíněné rady platí jak pro oblečení pro dospělé, tak dětské oblečení z AliExpressu. V mnoha diskuzních fórech maminky zmiňují, že nákup dětského oblečení z AliExpressu za velmi nízké ceny je výhodný hlavně pro venkovní aktivity dětí, kdy není taková škoda, když se oblečení hned ušpiní nebo nějak poškodí.

Pro ještě nižší ceny lze nakupovat například během akce AliExpress Day.

Pro děti AliExpress.com nabízí také množství kostýmů na maškarní ples nebo oblečení pro speciální příležitosti (křtiny, svatby apod.). Podobnou nabídku dětské módy lze najít například v oblečení z PatPat e-shopu.

Výběr vhodné velikosti

Pokud se vše z výše uvedeného zdá v pořádku, nic nebrání tomu vybrat již jen správnou velikost a vložit vybraný kus oblečení do virtuálního košíku. Zde ovšem velký pozor! Velikosti na AliExpress, stejně jako například na Dresslink, v naprosté většině případů neodpovídají českému číslování.

Nezbývá než poměřit své míry a porovnat je s velikostní tabulkou, která bývá uvedena u každého zboží. Pokud není, nákup by si měl člověk spíše rozmyslet. Velikostní tabulku naštěstí uvádí mnoho čínských obchodů, patří mezi ně i e-shop Yoins nebo Bellelily.

Při volbě velikosti oblečení z AliExpressu se doporučuje přeměřit míry a porovnat je s velikostní tabulkou u produktu, neboť ve valné většině případů udané velikosti neodpovídají českému číslování.
Přejít na AliExpress je možné zde >

Z uživatelských recenzí vyplývá, že obvykle je nutné objednávat minimálně o číslo větší velikost. Výjimkou není ale ani případ, kdy český nakupující nosí běžně velikost S, ale u oblečení z AliExpress mu sedí velikost XL nebo větší. Obdobné rady dávají i zákaznice e-shopu Sinsay, rozdíly ve velikostech zde ovšem nejsou tak markantní.

Vyhledání oblečení na AliExpressu

Jelikož má AliExpress tak širokou nabídku zboží, může se zdát vyhledání konkrétního kusu oblečení téměř nemožné. Opak je ale pravdou, vyhledávání funguje u AliExpressu velmi dobře. Lze využít třeba levé menu na homepage, kde na prvních místech figuruje právě dámské a pánské oblečení. Po výběru kategorie se navíc na levé straně zobrazí řada filtrů, podle kterých je možné oblečení dál třídit (materiál, styl, vzor atd.)

Rychlé hledání poskytuje také fulltextový řádek. Zde dokonce AliExpress našeptává různé další možnosti. Jak to v praxi konkrétně vypadá, zobrazuje obrázek níže:

Po zadání slova skirt (anglicky sukně) AliExpress našeptává další možnosti: dámská sukně, dlouhá sukně, mini sukně, džínová sukně, kožená sukně atd.

Kdo neovládá angličtinu, může si jednoduše přepnout AliExpress do češtiny. Pak se bude zobrazovat i oblečení na AliExpressu česky a výběr tak bude příjemnější. A to i přesto, že překlad není doslovný, ale spíše orientační. Do fulltextového vyhledávacího řádku je ovšem potřeba název požadovaného zboží zadávat anglicky. V tomto případě může pomoci překladač od Googlu.

Publikováno: 13. 04. 2020

Štítky:

Jak nakupovat

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang