Nabídka AliExpress – 100 milionů produktů na jednom místě

Nabídka AliExpress – 100 milionů produktů na jednom místě

AliExpress, jeden z největších a nejznámějších čínských e-shopů, nabízí na svých stránkách přes 100 milionů produktů. Tak obrovská nabídka dala vzniknout tvrzení, že co není na AliExpressu, pravděpodobně vůbec neexistuje. Co všechno AliExpress nabízí? A jak se v tak široké nabídce zorientovat a najít konkrétní zboží? Není to tak složité, jak to vypadá.

AliExpress nabízí zboží menší a střední hodnoty. Nelze zde nakoupit například celý automobil, ale třeba různé autodoplňky nebo „vychytávky“ jsou zde k sehnání zcela běžně. Do nabídky AliExpressu patří AliExpress kosmetika, elektronika, hračky, doplňky do bytu, domu nebo na zahradu, sportovní potřeby, hobby potřeby, oblečení, kabelky, boty a mnoho dalšího.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

Jaké zboží je na AliExpress oblíbené? Co se vyplatí koupit na AliExpressu? Velmi oblíbené jsou na AliExpressu obaly na mobil, držáky, kabely a další příslušenství. I samotné mobily z AliExpressu jsou velmi diskutovanou kategorií. Mnoho elektroniky a nejrůznějších gadgetů je k nalezení i na e-shopu Tmart.com.

AliExpress – boty jsou rovněž často vyhledávaným pojmem. Pro nákup oblečení z AliExpressu platí speciální pravidla kvůli odlišným velikostem. Velmi oblíbené jsou také kabelky na AliExpressu a v letní sezóně jsou jedním z nejvyhledávanějšího zboží plavky na AliExpressu. Kdo by si ze široké nabídky AliExpressu snad nevybral může zkusit například Yoins plavky.

Čínský e-shop AliExpress je oblíbený zejména pro širokou škálu nabízeného zboží. Je zde možné sehnat oblečení pro celou rodinu, kosmetiku, různé doplňky, příslušenství do domácnosti, pracovní náčiní, spousta vychytávek apod.
Prohlédnout kompletní nabídku AliExpressu je možné zde >

AliExpress také disponuje širokou nabídkou věcí pro děti. Nejoblíbenější kategorií jsou především hračky z AliExpressu (populární je zejména Lego z Aliexpressu) a také oblečení pro děti.

Na AliExpress lze najít obrovskou škálu zboží. Na co si člověk vzpomene, to na AliExpressu najde. To platí i zboží, které je šetrné k naší planetě. Řeč je o eko sáčcích na ovoce a zeleninu, které nezatěžují životní prostředí. Recyklovatelné sáčky na ovoce a zeleninu AliExpress nabízí v mnoha provedeních.

Stejně tak je to i na Wish. V porovnání AliExpress nebo Wish je několik rozdílů, o kterých by měl zákazník vědět.

Nabídku zboží AliExpress přehledně specifikuje do jednotlivých kategorií, které tvoří levé menu na jejich homepage. Velice výhodné je mít Aliexpress v češtině – poté se bude zobrazovat i nabídka zboží z AliExpressu česky. Menu s kategoriemi je na následujícím obrázku označeno modrým rámečkem. Nakupovat na AliExpressu v češtině je možné zde >

Vyhledat požadované zboží na AliExpressu lze prostřednictvím hlavního menu. Pod každou kategorií (a podkategorií) se ovšem skrývá desítky až stovky tisíc dalších produktů, proto je vhodnější využití filtru nebo fulltextové vyhledávání.

Ve chvíli, kdy se na vybranou kategorii v menu najede myší, zobrazí se další, podrobnější nabídka. Po kliknutí na hlavní kategorii nebo podkategorii lze také zboží dále filtrovat, a to podle ceny, značky či hodnocení zboží.

AliExpress nabízí na většinu produktů také dopravu zdarma.
Využít dopravu zdarma >

Jak se vyznat v obrovském množství nabídky tohoto e-shopu? Kvalitní zboží lze vyfiltrovat i podle AliExpress recenzí a zkušeností . Stačí se vždy podívat na slovní či hvězdičkové hodnocení u produktu.

To napoví, či zboží stojí za koupi, či nikoliv. Napsat recenzi na AliExpressu je jednoduché, tak proč tím nepomoci ostatním zákazníkům?

Fulltextové vyhledávání na AliExpress

Pro vyhledávání zboží lze použít také fulltextový řádek. Fulltextové vyhledávání na AliExpress.com funguje velmi dobře. Ve chvíli, kdy se do řádku vepisuje požadovaný název zboží, navíc AliExpress napovídá, ve které sekci se má hledat.

Pro někoho problematické může být to, že do řádku pro fulltextové vyhledávání se musí název zboží vyplňovat anglicky, nikoliv česky. Přejít přímo na AliExpress a zjistit více je možné díky tomuto odkazu.

Naprostá většina nabídky zboží podléhá slevám v rámci AliExpress Day. AliExpress Day 2020 se tradičně koná 11.11. a zákazníci by si jej neměli nechat ujít.

Fulltextové vyhledávání na AliExpressu je nejrychlejší cesta, jak vyhledat požadované zboží.

Vyhledávání podle obrázku

Existuje více možností, jak nakupovat na AliExpressu. Využít lze třeba jejich mobilní aplikaci s názvem AliExpress Shopping App. Ta kromě standardní nabídky nabízí velmi zajímavou možnost vyhledávání zboží, a to pomocí vlastního obrázku nebo obrázku z internetu. Aplikaci si může stáhnout uživatel Androidu na Google Play, ale i uživatel Applu z AppStore.

AliExpress nabízí pro nové zákazníky slevový kupón $2 při nákupu nad $3.
Využít slevový kupón >

Obě verze aplikace jsou velmi dobře hodnocené a hojně využívané. Na Google Play si ji stáhlo již téměř 7,5 milionů lidí (hodnocení 4,6 z 5), na AppStore má aplikace hodnocení dokonce ještě vyšší (4,8 z 5).

Oblečení na AliExpressu

Popularita AliExpressu spočívá mimo jiné v bezkonkurenčních cenách. V případě oblečení se však velmi často nízká cena rovná nízké kvalitě. Při výběru levného oblečení na AliExpressu se proto doporučuje sledovat hodnocení a reálné fotografie oblečení od ostatních uživatelů, kteří již daný produkt zakoupili.

V mnoha případech se liší také číslování velikostí. Při výběru vhodné velikosti na AliExpress je lepší porovnat své míry s údaji ve velikostní tabulce.

Jak hledat značky na AliExpressu?

Prodej značkového zboží na AliExpressu není dovolen. Přesto existuje způsob, jak takové zboží na AliExpressu nakoupit. Jedná se o tzv. skrytý prodej, který využívá skrytých odkazů. Tyto produkty jsou ale samozřejmě pouze padělky, tzv. fake značkové oblečení.

Platí pro něj určitá specifická pravidla, ale v hlavních náležitostech se od běžného nákupu na AliExpressu neliší. Platební i dodací podmínky jsou naprosto shodné, stejně tak u skrytého prodeje na AliExpressu clo i DPH zůstává beze změn.

Publikováno: 07. 04. 2020

Štítky:

Slevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang