Nabídka AliExpress – 100 milionů produktů na jednom místě

Nabídka AliExpress – 100 milionů produktů na jednom místě

AliExpress, jeden z největších a nejznámějších čínských e-shopů, nabízí na svých stránkách přes 100 milionů produktů. Tak obrovská nabídka dala vzniknout tvrzení, že co není na AliExpressu, pravděpodobně vůbec neexistuje. Co všechno AliExpress nabízí? A jak se v tak široké nabídce zorientovat a najít konkrétní zboží? Není to tak složité, jak to vypadá.

AliExpress nabízí zboží menší a střední hodnoty. Nelze zde nakoupit například celý automobil, ale třeba různé autodoplňky nebo „vychytávky“ jsou zde k sehnání zcela běžně. Do nabídky AliExpressu patří elektronika, hračky, doplňky do bytu, domu nebo na zahradu, sportovní potřeby, hobby potřeby, oblečení, kosmetika, kabelky, boty a mnoho dalšího. Velmi oblíbené jsou na AliExpressu obaly na mobil, držáky, kabely a další příslušenství. Pro nákup oblečení z AliExpressu platí speciální pravidla kvůli odlišným velikostem.

Nabídku zboží AliExpress přehledně specifikuje do jednotlivých kategorií, které tvoří levé menu na jejich homepage. Velice výhodné je mít Aliexpress v češtině – poté se bude zobrazovat i nabídka zboží z AliExpressu česky. Menu s kategoriemi je na následujícím obrázku označeno modrým rámečkem.

Vyhledat požadované zboží na AliExpressu lze prostřednictvím hlavního menu. Pod každou kategorií (a podkategorií) se ovšem skrývá desítky až stovky tisíc dalších produktů, proto je vhodnější využití filtru nebo fulltextové vyhledávání.

Ve chvíli, kdy se na vybranou kategorii v menu najede myší, zobrazí se další, podrobnější nabídka. Po kliknutí na hlavní kategorii nebo podkategorii lze také zboží dále filtrovat, a to podle ceny, značky či hodnocení zboží a případně je možné také zakliknout vyhledávání pouze produktů s dopravou zdarma.

Jak se vyznat v obrovském množství nabídky tohoto e-shopu? Kvalitní zboží lze vyfiltrovat i podle zákaznických recenzí. Stačí se vždy podívat na slovní či hvězdičkové hodnocení u produktu. To napoví, či zboží stojí za koupi, či nikoliv. Napsat recenzi na AliExpressu je jednoduché, tak proč tím nepomoci ostatním zákazníkům?

Fulltextové vyhledávání na AliExpress

Pro vyhledávání zboží lze použít také fulltextový řádek. Fulltextové vyhledávání na AliExpressu funguje velmi dobře. Ve chvíli, kdy se do řádku vepisuje požadovaný název zboží, navíc AliExpress napovídá, ve které sekci se má hledat.

Fulltextové vyhledávání na AliExpressu je nejrychlejší cesta, jak vyhledat požadované zboží.

Pro někoho problematické může být to, že do řádku pro fulltextové vyhledávání se musí název zboží vyplňovat anglicky, nikoliv česky.

Vyhledávání podle obrázku

Existuje více možností, jak nakupovat na AliExpressu. Využít lze třeba jejich mobilní aplikaci. Ta kromě standardní nabídky nabízí velmi zajímavou možnost vyhledávání zboží, a to pomocí vlastního obrázku nebo obrázku z internetu. Aplikaci si může stáhnout uživatel Androidu na Google Play, ale i uživatel Applu z AppStore.

Obě verze aplikace jsou velmi dobře hodnocené a hojně využívané. Na Google Play si ji stáhlo již téměř 7,5 milionů lidí (hodnocení 4,6 z 5), na AppStore má aplikace hodnocení dokonce ještě vyšší (4,8 z 5).

Oblečení na AliExpressu

Popularita AliExpressu spočívá mimo jiné v bezkonkurenčních cenách. V případě oblečení se však velmi často nízká cena rovná nízké kvalitě. Při výběru oblečení na AliExpressu se proto doporučuje sledovat hodnocení a reálné fotografie oblečení od ostatních uživatelů, kteří již daný produkt zakoupili.

V mnoha případech se liší také číslování velikostí. Při výběru vhodné velikosti na AliExpress je lepší porovnat své míry s údaji ve velikostní tabulce.

Jak hledat značky na AliExpressu?

Prodej značkového zboží na AliExpressu není dovolen. Přesto existuje způsob, jak takové zboží na AliExpressu nakoupit. Jedná se o tzv. skrytý prodej, který využívá skrytých odkazů. Platí pro něj určitá specifická pravidla, ale v hlavních náležitostech se od běžného nákupu na AliExpressu neliší. Platební i dodací podmínky jsou naprosto shodné, stejně tak u skrytého prodeje na AliExpressu clo i DPH zůstává beze změn.

One Response

  1. […] za velice atraktivní ceny nakoupíte na Aliexpressu. Stejně jako na Wish, tak i vyhledávání na Aliexpressu je v českém jazyce. Velice často si odtud objednávají nevěsty třeba svatební šaty, […]

Comments are closed.