AliExpress v češtině – jak na to + slevový kupón

AliExpress v češtině – jak na to + slevový kupón

Mezi nejznámější čínské e-shopy patří zajisté AliExpress. Nabízí nepřeberné množství zboží – elektroniku, oblečení, šperky, doplňky do domácnosti a mnoho dalšího za zcela bezkonkurenční ceny. Navíc, na AliExpress lze pohodlně nakupovat v češtině.

AliExpress v češtině mnoho lidí motivuje k tomu, aby zahodili ostýchavost a nákup z Číny reálně uskutečnili. K úspěšnému vytvoření objednávky jim pomůže článek popisující základní informace o tom, jak probíhá nákup na AliExpress. AliExpress česky je mnohem dostupnější a snazší na používání pro lidi, kteří anglicky nemluví moc dobře.

Chystáte se na svůj první nákup na AliExpressu? Nově registrovaní zákazníci získávají slevový kupon v hodnotě $2. Slevu můžete využít na objednávku nad $3.

Nakoupit na AliExpressu se slevou >

A určitě se jim budou hodit také podrobnosti týkající se cla a DPH u nákupů z Číny, díky čemuž nebudou zaskočeni při případném celním řízení.

TIP: Mimo AliExpress v češtině je také možnost mít i například Zaful česky.

Český AliExpress

AliExpress v češtině pomáhá všem, kteří angličtině příliš neholdují. Není potřeba se přitom bát, že proces nastavení češtiny je nějak složitý. Naopak, zvládne ho každý během pár vteřin. A každý si pak může již naprosto bez omezení užívat český AliExpress.

Aby byly stránky Aliexpress.com v češtině, je potřeba se nejprve dostat na homepage tohoto čínského prodejního giganta. Do jakéhokoliv internetového vyhledávače se zadá www.aliexpress.com. Není nutné vyhledávat spojení typu AliExpress česky nebo AliExpress czech.

Nastavení češtiny se provádí přímo na originální homepage čínského e-shopu. Pokud by chtěl nakupující vybírat z nabídky podobné té na AliExpressu, mít zároveň dopravu zdarma a to vše z kompletně českého portálu, může využít nákupní galerie Lunzo.cz.

Jak nastavit AliExpress v češtině?

Celý proces nastavení českého Aliexpressu spočívá v kliknutí na jedno jediné nenápadné tlačítko Language. To se nachází v pravém horním rohu domovské stránky AliExpress. Následující obrázek návodně ukazuje, jak zvolit český jazyk.

Staří tři kliky myší a AliExpress v češtině je na světě.

Na výběr je zde několik desítek jazyků a je na každém, který si zvolí. Kromě běžných jazyků typu angličtina, italština nebo francouzština se zde najdou i poměrně kuriózní možnosti jako například skotská gaelština, svahilština nebo hindština. Kdo se tyto méně známe jazyky učí, může to pro něj být celkem zajímavé cvičení.

Možnost nakupovat na AliExpressu v češtině z něho činí jeden z nejoblíbenějších čínských e-shopů u nás.

Navštívit AliExpress je možné zde >

V češtině lze také napsat recenzi na zboží z AliExpressu. K tomu slouží stránky AliRecenze.cz.

I mnohé další čínské e-shopy lze přepnout do češtiny pomocí Google překladače. Nastavení menších čínských e-shopů jako NewChic česky nebo nakupování na Alibaba.com v češtině je díky tomu velice snadné. Alibaba a AliExpress patří k největším čínským e-shopům.

Kvalita překladu do češtiny

V souvislosti s přepnutím Aliexpress.com do češtiny se sluší zmínit, že se nejedná o kompletní jazykovou mutaci, jakou je například český Amazon. K překladu stránek se využívá se Google Translator.

Překlad proto není doslovný, je spíše orientační a poměrně často se může najít nějaká nepřesnost. To stejné platí i pro další čínské e-shopy v češtině, mezi něž patří například DHgate, LightInTheBox nebo DealExtreme.

Některá slova především v detailech zboží nemusí být přeloženy vůbec. K základní orientaci na webových stránkách však dostatečně pomůže i tento nedokonalý a nepřesný překlad. Co je ale podstatné, AliExpress nabídka zboží česky bude a podle těchto kategorií se dá bez problémů vyhledávat.

Navíc, pokud překlad nebude smysluplný, vždy existuje možnost na toto slovo nebo sousloví najet myší a v samostatném rámečku se zobrazí původní anglický text.

I po překladu stránek AliExpressu je možné se podívat na původní znění konkrétního slova nebo sousloví.

Trochu problematičtější může být hledání konkrétního zboží. V těchto případech je totiž nutné psát anglické názvy, AliExpress česky názvy produktů nepřekládá. To stejné platí například pro e-shop Banggood v češtině.

Nelze tak například vyhledávat na AliExpress oblečení česky, ale anglicky – nikoliv večerní šaty, ale „evening dresses“. V tomto může pomoci překladač, např. Google překladač. Prohlédnout si kompletní nabídku AliExpress je možné na tomto odkaze.

Publikováno: 07. 04. 2019

Štítky:

ČeskySlevový kupón

Copyright © 2021 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang