AliExpress v češtině – jak na to + slevový kupón

AliExpress v češtině – jak na to + slevový kupón

Mezi nejznámější čínské e-shopy patří zajisté AliExpress. Nabízí nepřeberné množství zboží – elektroniku, oblečení, šperky, doplňky do domácnosti a mnoho dalšího za zcela bezkonkurenční ceny. Navíc, na AliExpress lze pohodlně nakupovat v češtině.

AliExpress v češtině mnoho lidí motivuje k tomu, aby zahodili ostýchavost a nákup z Číny reálně uskutečnili. K úspěšnému vytvoření objednávky jim pomůže článek popisující základní informace o tom, jak probíhá nákup na AliExpress. AliExpress česky je mnohem dostupnější a snazší na používání pro lidi, kteří anglicky nemluví moc dobře.

Chystáte se na svůj první nákup na AliExpressu? Nově registrovaní zákazníci získávají slevový kupon v hodnotě $2. Slevu můžete využít na objednávku nad $3.
Nakoupit na AliExpressu se slevou >

A určitě se jim budou hodit také podrobnosti týkající se cla a DPH u nákupů z Číny, díky čemuž nebudou zaskočeni při případném celním řízení.

TIP: Mimo AliExpress v češtině je také možnost mít i například Zaful česky.

Český AliExpress – AliExpress v českém jazyce

AliExpress v češtině pomáhá všem, kteří angličtině příliš neholdují. Není potřeba se přitom bát, že proces nastavení češtiny je nějak složitý. Naopak, zvládne ho každý během pár vteřin. A každý si pak může již naprosto bez omezení užívat AliExpress v českém jazyce.

Aby byly stránky Aliexpress.com v češtině, je potřeba se nejprve dostat na homepage tohoto čínského prodejního giganta. Do jakéhokoliv internetového vyhledávače se zadá www.aliexpress.com. Není nutné vyhledávat spojení typu AliExpress česky nebo AliExpress czech.

Nastavit AliExpress v českém jazyce je možné přímo na originální homepage čínského e-shopu. Pokud by chtěl nakupující vybírat z nabídky podobné té na AliExpressu, mít zároveň dopravu zdarma a to vše z kompletně českého portálu, může využít nákupní galerie Lunzo.cz.

Jak nastavit AliExpress v češtině?

Celý proces nastavení českého Aliexpressu spočívá v kliknutí na jedno jediné nenápadné tlačítko Language. To se nachází v pravém horním rohu domovské stránky AliExpress. Následující obrázek návodně ukazuje, jak zvolit český jazyk.

Staří tři kliky myší a AliExpress v češtině je na světě.

Na výběr je zde několik desítek jazyků a je na každém, který si zvolí. Kromě běžných jazyků typu angličtina, italština nebo francouzština se zde najdou i poměrně kuriózní možnosti jako například skotská gaelština, svahilština nebo hindština. Kdo se tyto méně známe jazyky učí, může to pro něj být celkem zajímavé cvičení.

Možnost nakupovat na AliExpressu v češtině z něho činí jeden z nejoblíbenějších čínských e-shopů u nás.
Navštívit AliExpress je možné zde >

V češtině lze také napsat recenzi na zboží z AliExpressu. K tomu slouží stránky AliRecenze.cz.

I mnohé další čínské e-shopy lze přepnout do češtiny pomocí Google překladače. Nastavení menších čínských e-shopů jako NewChic česky nebo nakupování na Alibaba.com v češtině je díky tomu velice snadné. Alibaba a AliExpress patří k největším čínským e-shopům.

Kvalita překladu do češtiny

V souvislosti s přepnutím Aliexpress.com do češtiny se sluší zmínit, že se nejedná o kompletní jazykovou mutaci, jakou je například český Amazon. K překladu stránek se využívá se Google Translator.

Překlad proto není doslovný, je spíše orientační a poměrně často se může najít nějaká nepřesnost. To stejné platí i pro další čínské e-shopy v češtině, mezi něž patří například DHgate, LightInTheBox nebo DealExtreme.

Některá slova především v detailech zboží nemusí být přeloženy vůbec. K základní orientaci na webových stránkách však dostatečně pomůže i tento nedokonalý a nepřesný překlad. Co je ale podstatné, AliExpress nabídka zboží česky bude a podle těchto kategorií se dá bez problémů vyhledávat.

Navíc, pokud překlad nebude smysluplný, vždy existuje možnost na toto slovo nebo sousloví najet myší a v samostatném rámečku se zobrazí původní anglický text.

I po překladu stránek AliExpressu je možné se podívat na původní znění konkrétního slova nebo sousloví.

Trochu problematičtější může být hledání konkrétního zboží. V těchto případech je totiž nutné psát anglické názvy, AliExpress česky názvy produktů nepřekládá. To stejné platí například pro e-shop Banggood v češtině.

Nelze tak například vyhledávat na AliExpress oblečení česky, ale anglicky – nikoliv večerní šaty, ale „evening dresses“. V tomto může pomoci překladač, např. Google překladač. Prohlédnout si kompletní nabídku AliExpress je možné na tomto odkaze.

Publikováno: 06. 04. 2020

Štítky:

ČeskySlevový kupón

Copyright © 2023 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang