AliExpress v češtině – v mobilu, jak na to, slevový kupón

AliExpress v češtině – v mobilu, jak na to, slevový kupón

Mezi nejznámější čínské e-shopy patří zajisté AliExpress. Nabízí nepřeberné množství zboží – elektroniku, oblečení, šperky, doplňky do domácnosti a mnoho dalšího za zcela bezkonkurenční ceny. Navíc lze na AliExpress.cz pohodlně nakupovat v češtině.


Obsah článku

 • Český AliExpress – AliExpress v českém jazyce
 • Jak nastavit AliExpress česky?
 • Aplikace AliExpress – v češtině v mobilu
 • AliExpress recenze – proč nakupování na AliExpressu.cz?
 • Jak nakupovat na AliExpressu bez cla – kdy se platí clo z Číny?

AliExpress v češtině (cz) mnoho lidí motivuje k tomu, aby zahodili ostýchavost a nákup z Číny reálně uskutečnili. K úspěšnému vytvoření objednávky jim pomůže článek popisující základní informace o tom, jak probíhá nákup na AliExpress. AliExpress česky je mnohem dostupnější a snazší na používání pro lidi, kteří anglicky nemluví moc dobře.

AliExpress.com - TOP produkty s dopravou zdarma

Více než 100 milionů výrobků na jednom místě, spolehlivá zákaznická podpora, atraktivní slevy i doprava zdarma. To vše jsou důvody, proč je AliExpress jedním z nejoblíbenějších e-shopů současnosti.

Začít nakupovat

A určitě se jim budou hodit také podrobnosti týkající se cla a DPH u nákupů z Číny, díky čemuž nebudou zaskočeni při případném celním řízení, protože se jedná o případ, kdy se platí clo z Číny. Tedy jak nakupovat na AliExpress bez cla?

TIP: Mimo AliExpress czech – v češtině, je také možnost mít i například Zaful česky.

Český AliExpress – AliExpress v českém jazyce

AliExpress v češtině (cz) pomáhá všem, kteří angličtině příliš neholdují. Není potřeba se přitom bát, že proces nastavení češtiny je nějak složitý. Naopak, zvládne ho každý během pár vteřin. A každý si pak může již naprosto bez omezení užívat AliExpress v českém jazyce.

Aby byly stránky Aliexpress.com v češtině, je potřeba se nejprve dostat na homepage tohoto čínského prodejního giganta. Do jakéhokoliv internetového vyhledávače se zadá www.aliexpress.com. Není nutné vyhledávat spojení typu AliExpress česky nebo AliExpress czech.

Nastavit AliExpress v českém jazyce je možné přímo na originální homepage čínského e-shopu. Pokud by chtěl nakupující vybírat z nabídky podobné té na AliExpressu, mít zároveň dopravu zdarma a to vše z kompletně českého portálu, může využít nákupní galerie Lunzo.cz.

Jak nastavit AliExpress česky?

Celý proces nastavení českého Aliexpressu spočívá v kliknutí na jedno jediné nenápadné tlačítko Language. To se nachází v pravém horním rohu domovské stránky AliExpress. Následující obrázek návodně ukazuje, jak zvolit český jazyk, tedy AliExpress czech.

Na výběr je zde několik desítek jazyků a je na každém, který si zvolí. Kromě běžných jazyků typu angličtina, italština nebo francouzština se zde najdou i poměrně kuriózní možnosti jako například skotská gaelština, svahilština nebo hindština. Kdo se tyto méně známé jazyky učí, může to pro něj být celkem zajímavé cvičení.

Možnost nakupovat na AliExpressu v češtině z něho činí jeden z nejoblíbenějších čínských e-shopů u nás.
Navštívit AliExpress je možné zde >

V češtině lze také napsat recenzi na zboží z AliExpressu. K tomu slouží stránky AliRecenze.cz.

I mnohé další čínské e-shopy lze přepnout do češtiny pomocí Google překladače. Nastavení menších čínských e-shopů jako NewChic česky nebo nakupování na Alibaba.com v češtině je díky tomu velice snadné. Alibaba a AliExpress patří k největším čínským e-shopům.

Staří tři kliky myší a AliExpress v češtině (cz) je na světě.

Kvalita překladu do češtiny

V souvislosti s přepnutím Aliexpress.com do češtiny se sluší zmínit, že se nejedná o kompletní jazykovou mutaci, jakou je například český Amazon. K překladu stránek se využívá se Google Translator.

Překlad proto není doslovný, je spíše orientační a poměrně často se může najít nějaká nepřesnost. To stejné platí i pro další čínské e-shopy v češtině, mezi něž patří například DHgate, LightInTheBox nebo DealExtreme.

Některá slova především v detailech zboží nemusí být přeloženy vůbec. K základní orientaci na webových stránkách však dostatečně pomůže i tento nedokonalý a nepřesný překlad. Co je ale podstatné, AliExpress nabídka zboží česky bude a podle těchto kategorií se dá bez problémů vyhledávat.

Navíc, pokud překlad nebude smysluplný, vždy existuje možnost na toto slovo nebo sousloví najet myší a v samostatném rámečku se zobrazí původní anglický text.

I po překladu stránek AliExpressu je možné se podívat na původní znění konkrétního slova nebo sousloví.

Trochu problematičtější může být hledání konkrétního zboží. V těchto případech je totiž nutné psát anglické názvy, AliExpress česky názvy produktů nepřekládá. To stejné platí například pro e-shop Banggood v češtině.

Nelze tak například vyhledávat na AliExpress oblečení česky, ale anglicky – nikoliv večerní šaty, ale „evening dresses“. V tomto může pomoci překladač, např. Google překladač. Prohlédnout si kompletní nabídku AliExpress je možné na tomto odkaze.

Aplikace AliExpress – v češtině v mobilu

Aplikace AliExpress v češtině v mobilu je aplikace, která uživatelům umožňuje nakupovat širokou škálu produktů od různých prodejců z celého světa. Nabízí pohodlné a uživatelsky přívětivé rozhraní pro prohlížení produktů, zadávání objednávek a sledování zásilek.

AliExpress aplikace také poskytuje funkce, jako jsou bezpečné možnosti platby, ochrana kupujících a personalizovaná doporučení. Kromě toho mohou uživatelé komunikovat s prodejci, číst recenze a hodnotit produkty.

Celkově aplikace AliExpress v češtině v mobilu zpřístupňuje a zefektivňuje nakupování na platformě pro uživatele mobilních telefonů.

AliExpress recenze – proč nakupování na AliExpressu.cz?

Existuje několik důvodů, proč se lidé rozhodují pro nakupování na AliExpress:

 1. Konkurenční ceny: AliExpress nabízí produkty za nižší ceny než tradiční maloobchodní prodejny, protože spojuje kupující s prodejci přímo.
 2. Široký sortiment: Platforma nabízí široký výběr produktů z různých kategorií, což zákazníkům poskytuje širokou škálu možností, z nichž si mohou vybírat.
 3. Hodnocení a recenze prodávajících: AliExpress umožňuje zákazníkům zanechávat hodnocení a recenze na produkty a prodejce. Tyto recenze mohou pomoci ostatním potenciálním kupujícím učinit informované rozhodnutí.
 4. Ochrana kupujících: AliExpress nabízí zásady ochrany kupujícího, které zajišťují vrácení peněz, pokud se výrobek výrazně liší od popisu nebo pokud nedorazí ve stanovené lhůtě.

V zákaznických recenzích AliExpressu mají lidé různé názory. Pozitivní recenze AliExpress často zmiňují cenovou dostupnost výrobků, široký výběr a pohodlí online nakupování. Lidé oceňují možnost komunikovat s prodejci, sledovat své objednávky a dostupnost zákaznické podpory.

Chystáte se na svůj první nákup na AliExpressu? Nově registrovaní zákazníci získávají slevový kupon v hodnotě $2. Slevu můžete využít na objednávku nad $3.
Nakoupit na AliExpressu se slevou >

Negativní recenze AliExpressu však mohou upozorňovat na problémy, jako jsou delší dodací lhůty, nevyhovující kvalita výrobků nebo potíže při komunikaci s některými prodejci. Před nákupem na AliExpress je nutné číst recenze a zvážit různé faktory.

Jak nakupovat na AliExpressu bez cla – kdy se platí clo z Číny?

Kdy se platí clo z Číny? Při dovozu zboží do země se obvykle platí. Platí se při vstupu nebo celním odbavení. Nakupování na AliExpress.cz bez nutnosti platit clo závisí na různých faktorech, včetně polohy prodejce a způsobu dopravy.

Ještě do roku 2021 bylo nakupování z Číny velmi jednoduché, protože se na malé zásilky do hodnoty 22 EUR nevztahovalo clo ani DPH. Od roku 2021 však v rámci EU platí povinnost pro nákup veškerého zboží mimo EU odvádět z ceny zboží DPH.

U zásilek s hodnotou více než 22 EUR je povinnost podávat celní prohlášení a u zásilek s hodnotou přesahující 150 EUR také platit clo. Tato pravidla se netýkají pouze čínských e-shopů, nýbrž také zboží z USA či jiných zemí mimo EU.

Zde je několik tipů a způsobů, jak nakupovat na AliExpresu bez cla:

 1. Zvolení správného způsobu dopravy: Některé způsoby přepravy, jako například standardní přeprava AliExpress nebo ePacket, mají nižší pravděpodobnost, že budou zatíženy clem, než jiné, například DHL nebo FedEx.
 2. Ověření, kde se prodávající nachází: Nákup výrobků od prodejce v domácí zemi nebo regionu může snížit pravděpodobnost celních poplatků, protože může zasílat v rámci země, aniž by prošel celní kontrolou.
 3. Prozkoumání celních výjimek v zemi: Mnoho zemí má specifické výjimky nebo prahové hodnoty pro clo. V závislosti na hodnotě nákupu může spadat do limitu osvobození a zákazník nebude muset platit žádné clo.
 4. Rozdělení své objednávky: Místo jedné velké objednávky je dobré zvážit její rozdělení na více menších objednávek. To pomůže nepřekročit limit pro osvobození od cla a snížit pravděpodobnost přitažení cla.
 5. Komunikace s prodávajícím: Před nákupem může být užitečné kontaktovat prodávajícího a sdělit mu, jak se chce člověk vyhnout clu. Někteří prodejci mohou nabídnout alternativní způsoby přepravy nebo poskytnout rady na základě svých zkušeností.
 6. Přesné deklarování hodnoty: Nedostatečné deklarování hodnoty se může zdát jako způsob, jak se vyhnout clu, ale je nezákonné a může vést k pokutám nebo problémům s celními orgány.

I když tyto tipy mohou zvýšit šanci, že zákazník bude moci nakoupit na AliExpressu bez cla, je důležité si uvědomit, že celní předpisy se mohou v jednotlivých zemích lišit a mohou se měnit. Před nákupem je vždy vhodné prozkoumat konkrétní celní předpisy vaší země a seznámit se s nimi.

Publikováno: 09. 02. 2024

Štítky:

ČeskySlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang