Banggood – recenze

Banggood – recenze

Čínský e-shop Banggood získal na oblíbenosti díky rozmanité a obsáhlé nabídce zboží. Zákazníkům nabízí nejčastěji elektroniku a její příslušenství, hodinky, šperky a oblečení, ale protože se jedná o všeobecně zaměřený e-shop, vybere si každý. Jaké další výhody Banggood nabízí? Vyplatí se nákup a jaká jsou jeho rizika? Jaké mají zákazníci zkušenosti s Banggood?

Banggood se řadí mezi e-shopy s poštovným zdarma. Na rozdíl od dalších čínských e-shopů, totiž funguje jako koncový obchod a zboží je odesíláno ze skladů. Pro variantu s poštovným zdarma se nevztahuje jakékoliv pojištění. Pro zboží s vyšší hodnotou se proto doporučuje připlatit alespoň za označení balíčku přepravním číslem, díky kterému je možné zásilku sledovat a snižuje se tím riziko nedoručení.

Na nové uživatele Banggood čeká slevový kupón na $20 slevu.
Získat slevový kupón na slevu $20 >

Stránky nenabízí českou variantu jako např. Wish. Nastavení Banggood do češtiny je možné pouze pomocí automatického překladu od Googlu. Pro běžné užití se jedná o dostačující způsob.

Pro českého zákazníka jako výhoda funguje možnost objednání zboží z evropských skladů. Tím se nakupující vyhýbá automaticky jakékoliv další platbě cla či DPH z Číny

Platby na Banggood jsou možné podobně jako na ostatních e-shopech pouze online. Mezi možnosti patří platba kartou, převodem či přes systém PayPal. Zákazníci, kteří chtějí nedůvěřují platbám online většinou volí právě PayPal. Nakupovat na Banggood je možné na tomto odkazu.

Hodnocení Banggood na Tipli.cz

Hodnocení Banggood na Tipli.cz od českých zákazníků popisují převážně dobré zkušenosti s e-shopem, který zde dosahuje hodnocení 4,8 hvězdiček. Tipli.cz také nabízí službu cashback z nákupu a slevové kupóny, díky kterým je nákup ještě výhodnější.

Ukázka zákaznických recenzí na tipli.cz.

Mnoho Banggood recenzí se zde sice neobjevuje, ale žádná není negativní. Zákazníci si chválí rychlost doručení, obsáhlý sortiment a spolehlivost e-shopu. Využít výhody nakupování na Banggood zde.

Banggood recenze na Sitejabber.com

Banggood recenze na serveru Sitejabber.com se pyšní hodnocením 4,55 hvězdiček z 5. Své připomínky a hodnocení zde zanechalo již přes 50 000 zákazníků.

Většina nakupujících udělila e-shopu plný počet hvězdiček a 90,4 % hodnocení a zkušeností s Banggood bylo pozitivních. Banggood se tím řadí na druhé místo mezi e-shopy s elektronikou

Ukázka hodnocení e-shopu Banggood na Sitejabber.com.

Spokojení zákazníci vyzdvihují převážně nabídku e-shopu a ceny, které ještě doplňuje poštovné zdarma. Nakupující z Evropské unie si chválí také doručení z evropských skladů, které bylo rychlé a nehrozilo riziko platby cla a DPH. Nakupovat na Banggood je možné na tomto odkazu.

Negativní hodnocení Banggood se opírají o špatný zákaznický servis a problémy s doručením. Některé dokonce uvádějí, že zásilky vůbec nedorazily a komunikace se zákaznickým servisem byla komplikovaná a nedostačující. 

Hodnocení Banggood na Trustpilot

Banggood recenze na Trustpilot již nejsou tak příznivé. Přes 30 000 zákazníků hodnotí služby v průměru 3,7 hvězdičkami. Největší procentuální zastoupení má hodnocení excelentní, tedy 5 hvězdiček. Druhé nejvyšší (19 %) má naopak hodnocení špatné, tedy 1 hvězdička.

Celkové hodnocení zákazníků na Trustpilot.com
Detailnější rozložení hodnocení zákazníků,

Pozitivní recenze staví podobně jako na Sitejabberu na širokém sortimentu, který e-shop nabízí, příznivých cenách a některé chválí i rychlost doručení.


Zákazníci si chválí hlavně široký sortiment, příznivé ceny a rychlost doručení.
Nakupovat na Banggood >

V kontrastu s tím některé negativní zkušenosti s Banggood opět zmiňují, že objednané zboží nepřišlo, nebo přišlo poškozené. Zákaznický servis má na svém kontě jak pozitivní, tak negativní recenze. 

Recenze jednotlivých produktů na Banggood

Podobně jako na ostatních čínských e-shopech i Banggood nabízí hodnocení jednotlivých produktů, kterým je klíčové se řídit. Zákazníci, kteří již koupili stejný produkt dříve, uvádí své dojmy. Prohlédnout recenze na Banggood je možné zde.

Recenze na Banggood fungují na jednoduchém principu, kde uživatelé nejdříve hodnotí produkt hvězdičkami, a pokud chtějí mohou i napsat kratší komentář, nebo přidat fotografie k porovnání. Zboží se pro přehlednost hodnotí ve čtyřech kategoriích: 

  • celkové hodnocení
  • cena
  • kvalita
  • vzhled
Hodnocení zákazníků na banggood.com, kteří dané zboží zakoupili.

Recenze píšou zákazníci z celého světa v různých jazycích. Pro porozumění opět může posloužit překlad od Googlu. Některé produkty mají minimum recenzí, u těch je třeba být na pozoru. Neznamená to nutně, že je zboží špatné, ale neuškodí si o produktu zjistit více či si zásilku pojistit. 

Ukázka podrobné recenze od jednoho ze zákazníků na banggood.com.

Nakupovat na Banggood či ne?

Banggood nabízí mnoho výhod pro zákazníky. I přesto se v recenzích neshodují. Zákazníci se dělí na milovníky e-shopu a ty, kteří již odmítají nákup opakovat.

Negativní zkušenosti s Banggood se shodují na problémech s doručením a špatném zákaznickém servisu. Bohužel těmto rizikům se nedá vyhnout. Výběrem produktu lze však riziko snížit. Mnoho produktů má pozitivní hodnocení od stovek zákazníků. Na Banggood je možné nakupovat přes tento odkaz.

Pozitivní hodnocení e-shopu většinou vyzdvihují výběr, doručení zdarma a kvalitu zboží. Nelze tedy jednoznačně určit, jak si e-shop stojí. Jedná se o rizika, která běžně provázejí nakupování z Číny. Mnoho (nejen) českých zákazníků, proto doporučuje nakupovat zde převážně levnější zboží a až po vlastních zkušenostech přemýšlet nad dražším zbožím.

Publikováno: 30. 10. 2021

Štítky:

RecenzeSlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang