Banggood – recenze, jak platit

Banggood – recenze, jak platit

Banggood se řadí mezi čínské e-shopy s velmi rozmanitou nabídkou zboží. Čeští zákazníci ocení zejména překlad e-shopu do češtiny a evropský sklad, díky němuž není třeba na zásilku čekat příliš dlouho. Banggood stejně jako jiné čínské e-shopy umožňuje uhradit objednávku různými způsoby. Jaké možnosti platby Banggood nabízí, jaká jsou jejich specifika a která z nich je nejbezpečnější?

Nabídka e-shopu Banggood zahrnuje zhruba 100 000 kusů produktů nejrůznějších druhů –⁠ oblečení, módní doplňky, praktické potřeby do domácnosti, osvětlení, elektroniku nebo například příslušenství k mobilním telefonům a tabletům. Na rozdíl od známějších e-shopů AliExpress a Wish, které slouží jako překupní místa, je Banggood koncovým prodejcem.

Na nové zákazníky čeká na Banggood slevový kupón na slevu $20.

Nakupovat se slevou $20 nyní >

Banggood patří mezi čínské e-shopy v češtině, což značně usnadňuje nákupy každému, kdo nehovoří anglicky. Jak nastavit Banggood česky? Stačí kliknout na tlačítko Language v pravém horním rohu a z nabídky vybrat češtinu. Stejným způsobem je možné nastavit například AliExpress česky.

České zákazníky jistě potěší také možnost objednávat zboží z evropského skladu. Pokud jsou vybrané produkty v EU skladu dostupné, není nutné platit clo a DPH z Číny. Člověk se tak nemusí omezovat v útratě a přesto může nakupovat čínské zboží bez cla.

Možnosti platby na Banggood

A jak na Banggood zaplatit? Čeští zákazníci mají na výběr z několika způsobů. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí možnost uhradit objednávku kartou nebo přes PayPal, jelikož se jedná o běžně nabízené platební metody. Nicméně na rozdíl od některých jiných čínských e-shopů lze na Banggood platit převodem a také prostřednictvím speciální elektronické peněženky.

Z výše zmíněného vyplývá, že zaplatit na Banggood je možné pouze předem. Objednávat zboží z Číny na dobírku bohužel možné není. Banggood však nepatří mezi podvodné e-shopy, a tak není nutné mít z platby předem obavy. Recenze Banggood také popisují převážně dobré zkušenosti s e-shopem.

Díky různým webovým aplikacím pro sledování zásilky z Číny je navíc možné mít neustále přehled o tom, kde se balík právě nachází. Pokud by si tedy zákazník všiml nějakých nesrovnalostí, může e-shop ihned kontaktovat s žádostí o vyřešení situace. V případě nedoručení zásilky Banggood platbu vrátí nebo zboží zašle znovu.

Platební karta

Debetní nebo kreditní kartou lze uhradit objednávku z většiny čínských e-shopů a ani Banggood není výjimkou. Platba kartou je snadná, rychlá a zároveň představuje jeden z nejpohodlnějších způsobů platby obecně.

Platba kartou je nejběžnějším způsobem úhrady objednávek z čínských e-shopů.
Platba kartou je nejběžnějším způsobem úhrady objednávek z čínských e-shopů.

A jak na Banggood zaplatit kartou? Stačí jednoduše zadat detaily karty (číslo, datum expirace a kontrolní CVV/CVC kód ze zadní strany karty). Tím je platba dokončena a zbývá už jen vyčkat na doručení zásilky. Potvrzení o platbě Banggood zasílá na e-mail zákazníka.

Bankovní převod

Již jsme zmínili, že na rozdíl od většiny ostatních čínských e-shopů umožňuje Banggood platbu převodem. Pokud se zákazník pro tento způsob úhrady rozhodne, musí kontaktovat zákaznickou podporu, která sdělí informace potřebné pro uskutečnění platby. Banggood převod umožňuje u objednávek v hodnotě 100 $ a více.

Je třeba poznamenat, že platit na Banggood převodem není zrovna výhodné. Za bankovní převod do zahraničí jsou účtovány poplatky a navíc se jedná o pomalý způsob úhrady. Ostatní nabízené možnosti platby na Banggood jsou mnohem rychlejší a hlavně levnější.

Vedle Banggood platbu převodem nabízí například také e-shop DHgate, ve kterém lze sehnat velmi podobný sortiment.

PayPal

Dalším způsobem, jak platit na Banggood, je platba prostřednictvím systému PayPal. PayPal je služba, která umožňuje převody peněz mezi různými PayPal účty. Jedná se o pravděpodobně nejbezpečnější způsob placení za nákupy na internetu.

Každý, kdo chce začít PayPal využívat, si musí založit vlastní PayPal účet. Na něj je posléze možné převést finanční prostředky z bankovního účtu a začít ho využívat pro platby v internetových obchodech.

PayPal je obecně považován za nejbezpečnější metodu placení v online prostředí.
PayPal je obecně považován za nejbezpečnější metodu placení v online prostředí.

Další možností je propojení PayPal účtu s platební kartou. Při platbě na Banggood pak PayPal zajistí, aby z bankovního účtu odešel příslušný finanční obnos. Veškeré údaje o kartě jsou v bezpečí, protože je zákazník nemusí nikam zadávat.

BGpay (Banggood Wallet)

Posledním ze způsobů platby na Banggood, kterých mohou čeští zákazníci využívat, je tzv. Banggood Wallet neboli BGpay. Jedná se o vlastní elektronickou peněženku e-shopu Banggood, kterou ocení zejména pravidelní zákazníci.

Jak to celé funguje? Nejprve je nutné převést peníze z bankovního účtu na svůj BGpay účet, k němuž má každý registrovaný uživatel přístup skrze zákaznický profil. Jakmile se peníze na účet připíšou, je možné prostřednictvím BGpay platit za nákupy.

Platba pomocí BGpay je velmi pohodlná a především rychlá. I v případě vrácení zboží se peníze na BGpay účtě objeví téměř ihned.

Platební metody v dalších čínských e-shopech

V každém ověřeném čínském e-shopu lze platit debetní nebo kreditní kartou. Velmi často je nabízen také PayPal, nicméně například AliExpress Paypal již delší dobu neakceptuje.

Mezi další možnosti patří převod přes Western Union, který lze využít například při nákupu v e-shopech Zaful a LightInTheBox, nebo platba pomocí virtuální peněženky Skrill. Platební metody na Wish zahrnují také Apple Pay a Google Pay.

Publikováno: 22. 06. 2021

Štítky:

ČeskySlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang