Banggood – recenze, jak platit

Banggood – recenze, jak platit

Banggood se řadí mezi čínské e-shopy s velmi rozmanitou nabídkou zboží. Čeští zákazníci ocení zejména překlad e-shopu do češtiny a evropský sklad, díky němuž není třeba na zásilku čekat příliš dlouho. Banggood stejně jako jiné čínské e-shopy umožňuje uhradit objednávku různými způsoby. Jaké možnosti platby Banggood nabízí, jaká jsou jejich specifika a která z nich je nejbezpečnější?

Nabídka e-shopu Banggood zahrnuje zhruba 100 000 kusů produktů nejrůznějších druhů –⁠ oblečení, módní doplňky, praktické potřeby do domácnosti, osvětlení, elektroniku nebo například příslušenství k mobilním telefonům a tabletům.

Na rozdíl od známějších e-shopů AliExpress a Wish, které slouží jako překupní místa, je Banggood koncovým prodejcem.

Shrnutí článku

Na Banggoodu je možné platit klasicky platební kartou, bankovním převodem, přes PayPal nebo prostřednictvím Banggood peněženky.

Kladně hodnocenými aspekty nakupování na Banggoodu jsou velký výběr zboží a nízké ceny.

Záporné recenze často zmiňují špatnou kvalitu produktů či delší lhůtu doručení. Lze se také setkat s falešnými produkty.

Webová stránka Banggood se dá jednoduše přepnout do češtiny, což nakupování značně zjednodušuje.

Další čínské obchody nabízejí možnost platit kryptoměnami či přes Western Union. Jinak je to samozřejmě možné kartou, PayPalem nebo skrze peněženku.

Možnosti platby na Banggood

Čeští zákazníci mají na výběr z několika způsobů. Nikoho pravděpodobně nepřekvapí možnost uhradit objednávku kartou nebo přes PayPal, jelikož se jedná o běžně nabízené platební metody.

Nicméně na rozdíl od některých jiných čínských e-shopů lze na Banggood platit převodem a také prostřednictvím speciální elektronické peněženky.

Z výše zmíněného vyplývá, že zaplatit na Banggood je možné pouze předem. Objednávat zboží z Číny na dobírku bohužel možné není. Banggood však nepatří mezi podvodné e-shopy, a tak není nutné mít z platby předem obavy. Recenze Banggood také popisují převážně dobré zkušenosti s e-shopem.

Díky různým webovým aplikacím pro sledování zásilky z Číny je navíc možné mít neustále přehled o tom, kde se balík právě nachází.

Pokud by si tedy zákazník všiml nějakých nesrovnalostí, může e-shop ihned kontaktovat s žádostí o vyřešení situace. V případě nedoručení zásilky Banggood platbu vrátí nebo zboží zašle znovu.

Platební karta

Debetní nebo kreditní kartou lze uhradit objednávku z většiny čínských e-shopů a ani Banggood není výjimkou. Platba kartou je snadná, rychlá a zároveň představuje jeden z nejpohodlnějších způsobů platby obecně.

A jak na Banggood zaplatit kartou? Stačí jednoduše zadat detaily karty (číslo, datum expirace a kontrolní CVV/CVC kód ze zadní strany karty). Tím je platba dokončena a zbývá už jen vyčkat na doručení zásilky. Potvrzení o platbě Banggood zasílá na e-mail zákazníka.

Bankovní převod

Na rozdíl od většiny ostatních čínských e-shopů umožňuje Banggood platbu převodem. Pokud se zákazník pro tento způsob úhrady rozhodne, stačí provést objednávku a platební informace přijdou v potvrzovacím e-mailu.

Je třeba poznamenat, že platit na Banggood převodem není zrovna výhodné. Za bankovní převod do zahraničí jsou účtovány poplatky a navíc se jedná o pomalý způsob úhrady. Ostatní nabízené možnosti platby na Banggood jsou mnohem rychlejší a hlavně levnější.

Vedle Banggood platbu převodem nabízí například také e-shop DHgate, ve kterém lze sehnat velmi podobný sortiment.

PayPal

Dalším způsobem, jak platit na Banggood, je platba prostřednictvím systému PayPal. PayPal je služba, která umožňuje převody peněz mezi různými PayPal účty. Jedná se o pravděpodobně nejbezpečnější způsob placení za nákupy na internetu.

Každý, kdo chce začít PayPal využívat, si musí založit vlastní PayPal účet. Na něj je posléze možné převést finanční prostředky z bankovního účtu a začít ho využívat pro platby v internetových obchodech.

Další možností je propojení PayPal účtu s platební kartou. Při platbě na Banggood pak PayPal zajistí, aby z bankovního účtu odešel příslušný finanční obnos. Veškeré údaje o kartě jsou v bezpečí, protože je zákazník nemusí nikam zadávat.

BGpay (Banggood Wallet)

Posledním ze způsobů platby na Banggood, kterých mohou čeští zákazníci využívat, je tzv. Banggood Wallet neboli BGpay. Jedná se o vlastní elektronickou peněženku e-shopu Banggood, kterou ocení zejména pravidelní zákazníci.

Jak to celé funguje? Nejprve je nutné převést peníze z bankovního účtu na svůj BGpay účet, k němuž má každý registrovaný uživatel přístup skrze zákaznický profil. Jakmile se peníze na účet připíšou, je možné prostřednictvím BGpay platit za nákupy.

Platba pomocí BGpay je velmi pohodlná a především rychlá. I v případě vrácení zboží se peníze na BGpay účtě objeví téměř ihned.

Platba kartou je nejběžnějším způsobem úhrady objednávek z čínských e-shopů.
Platba kartou je nejběžnějším způsobem úhrady objednávek z čínských e-shopů.

Banggood recenze

Banggood nabízí elektroniku, oblečení, domácí potřeby, hračky, sportovní vybavení a mnoho dalšího. Jako další e-shopy má některé recenze kladné a některé naopak záporné.

Výhody nakupování na Banggood:

 • Nízké ceny – Banggood je známý svými nízkými cenami produktů, které jsou často nižší než u konkurence, je to zčásti způsobeno tím, že Banggood nakupuje produkty ve velkém a prodává je s menší marží.
 • Široká nabídka – miliony produktů od tisíců prodejců, je zde prakticky cokoli, od elektroniky a oblečení až po hračky a zahradní náčiní.
 • Rychlé doručení – Banggood nabízí různé možnosti doručení, včetně expresního doručení do 3-7 dnů, většina objednávek je však doručena do 14-21 dnů.
 • Snadné nakupování – webové stránky Banggood jsou snadno použitelné a intuitivní, produkty lze vyhledávat podle kategorie, značky, ceny a dalších kritérií.
 • Bezpečná platba – Banggood nabízí různé bezpečné platební metody, včetně platebních karet, PayPal a bankovního převodu.

Nevýhody nakupování na Banggood:

 • Dlouhé dodací lhůty – standardní dodací lhůty pro Banggood jsou 14-21 dnů, což může být pro některé zákazníky příliš dlouhá doba.
 • Clo a DPH – u objednávek nad 22 EUR je nutné počítat s clem a DPH, to může navýšit celkovou cenu objednávky.
 • Zákaznický servis – zákaznický servis Banggood je bohužel hodnocen spíše průměrně.
 • Nízká kvalita produktů – někteří uživatelé si stěžují na nízkou kvalitu produktů zakoupených na Banggoodu, je důležité si před nákupem přečíst recenze produktů.
 • Falešné produkty – na Banggoodu se bohužel vyskytují i falešné produkty, klíčové je nakupovat pouze od renomovaných prodejců a pečlivě si přečíst popis produktu.
 • Problémy s reklamacemi – reklamace zboží z Banggoodu může být obtížná, je důležité si uschovat veškerou dokumentaci k objednávce a komunikovat se zákaznickou podporou v angličtině.

Z recenzí Banggood vyplývá, že je to dobrý e-shop pro ty, kteří hledají nízké ceny a širokou nabídku produktů. Je však důležité si být vědom i jeho nevýhod, jako jsou dlouhé dodací lhůty, clo a DPH, nízká kvalita produktů a riziko falešných produktů.

Banggood česky

Banggood patří mezi čínské e-shopy v češtině, což značně usnadňuje nákupy každému, kdo nehovoří anglicky. Jak nastavit Banggood česky? Stačí kliknout na tlačítko Language v pravém horním rohu a z nabídky vybrat češtinu. Stejným způsobem je možné nastavit například AliExpress česky.

České zákazníky jistě potěší také možnost objednávat zboží z evropského skladu. Pokud jsou vybrané produkty v EU skladu dostupné, není nutné platit clo a DPH z Číny. Člověk se tak nemusí omezovat v útratě a přesto může nakupovat čínské zboží bez cla.

Platební metody v dalších čínských e-shopech

Čínské e-shopy nabízí širokou škálu platebních metod, které se liší v závislosti na konkrétním obchodě a zemi, ze které se nakupuje. Mezi nejběžnější platební metody patří:

1) Platební karty: Visa, MasterCard, Maestro a UnionPay jsou akceptovány v mnoha čínských e-shopech. Nezapomeňte si u své banky ověřit poplatky za zahraniční transakce.

2) Elektronické peněženky: Alipay a WeChat Pay jsou v Číně nejoblíbenějšími elektronickými peněženkami. Pokud nemá zákazník čínský bankovní účet, bude si muset pro používání těchto platebních metod vytvořit účet třetí strany.

3) Bankovní převod: Bankovní převod je pomalejší, ale bezpečná platební metoda. Klíčové je zadat správné platební údaje, včetně kódu banky příjemce a čísla účtu.

4) Dobití: Některé e-shopy umožňují dobít si v obchodě virtuální peněženku, kterou lze pak použít k platbě za nákupy.

Další platební metody: V některých e-shopech je také možné platit pomocí PayPal, Western Union, kryptoměn a dalších platebních metod.

Mezi další možnosti patří převod přes Western Union, který lze využít například při nákupu v e-shopech Zaful a LightInTheBox, nebo platba pomocí virtuální peněženky Skrill. Platební metody na Wish zahrnují také Apple Pay a Google Pay.

Publikováno: 22. 06. 2021

Štítky:

ČeskySlevový kupón

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang