Benu lékárna – e-shop, pobočky, zdravotní obuv

Benu lékárna – e-shop, pobočky, zdravotní obuv

Nákupy na internetových lékárnách získávají na popularitě. Místo chození do lékárny si může zákazník nechat doručit léky až domů. První česká internetová lékárna začala fungovat roku 2003. V současné době stále více lékáren spouští pro své zákazníky e-shop. Jedním z nich je lékárna Benu, která má v současné době 256 poboček po celé České republice. Lékárna Benu spadá pod nadnárodní společnost Phoenix group působící ve 27 evropských zemích. Jaká je nabídka e-shopu této lékárny? A jak je to s doručením zboží?

Internetové lékárny jsou mezi zákazníky čím dál oblíbenější. První internetovou lékárnou na českém trhu se stal e-shop Lékárna.cz, který byl spuštěn už v roce 2003. Od té doby začalo lékárenských e-shopů na českém internetu přibývat.

Lékárenské e-shopy představují velký komfort. Občas se člověk na cestu do lékárny kvůli zdravotnímu stavu ani necítí, tak si raději nechá doručit léky domů. Zejména za probíhající pandemie představuje nákup léků online způsob, jak omezit kontakt s lidmi.

Společnost má v České republice celkem 256 poboček. Alespoň jednu prodejnu lze najít v každém větším městě. V Praze Benu lékárna provozuje nejvíce poboček. Na území hlavního města jich lze najít 43.

V nabídce Benu lékárny je zboží členěno do několika hlavních kategorií:

 • doplňky stravy a výživa
 • zdravá výživa, čaje a bylinky
 • děti a maminky
 • dermokosmetika
 • kosmetika, hygiena a péče
 • veterinární potřeby
 • zdravotnické potřeby

Vhodný přípravek lze také najít přes odkaz „mám problém s“. Zde člověk zvolí, co ho trápí za zdravotní obtíže. Po zvolení se mu zobrazí veškeré léky a doplňky stravy, co by mohly od problému ulevit nebo být nápomocné při léčbě.

Lékárna Benu mívá akční nabídky, díky nimž lze ušetřit nemalé peníze. Slevy lze najít v letáku Benu lékárny, který je k dohledání přímo na stránkách.

Prevence

Benu lékárna si také zakládá na prevenci. Vybrané pobočky proto nabízí v rámci prevence doplňkové poradenské služby. Párkrát do roka lze potkat pracovníky v terénu v rámci mobilních ordinací. Více o preventivních službách lze zjistit na tomto odkaze.

Na některých pobočkách si lze nechat změřit cholesterol, krevní cukr či tlak. Je rovněž poskytováno poradenství ohledně homeopatie. Ve více než 50 lékárnách se také provádí Alzheimer screening, který může pomoct včasnému záchytu nemoci.

Doplňky stravy a výživa

Doplňky stravy jsou v dnešní době velkým pomocníkem. Strava lidí totiž není tak pestrá, jak by měla být. Člověku pak často schází důležité vitaminy a minerály. Dlouhodobý nedostatek však může vést ke zdravotním problémům, je proto vhodné je doplňovat.

Různé doplňky stravy a přípravky pro podporu cvičení lze koupit například i na českém e-shopu Myprotein.cz, případně na specializovaných stránkách, jako je například Herboxa.

Některé doplňky stravy jsou vhodné zejména pro sportovce, jelikož usnadňují regeneraci po tréninku.

V e-shopu Benu lékárny si lze doplňky stravy vybrat přímo dle orgánů či částí těla, kterým má prospívat a napomáhat jejich správné funkci. Pokud však člověk již ví, pro který doplněk stravy jde, lze vybrat přímo konkrétní druh vitaminu či minerálu.

Dle různých situací či aktuálních potřeb si zákazníci mohou vybírat i na e-shopu Wavita Klub zdraví. Ten nabízí přes 950 produktů od nespočtu výrobců.

V nabídce Benu lékárny lze vybírat z mnoha druhů doplňků stravy.
Vybírat doplňky stravy >>

Zdravá výživa, čaje a bylinky

V této kategorii si vybere určitě každý, kdo se snaží trochu myslet na zdravé stravování. Nabídka zahrnuje biopotraviny, bezlepkové potraviny, superfoods a různá sladidla. Nechybí ani kokosový olej, sušené ovoce, oříšky nebo speciální výživa pro sportovce.

Nabídka udělá radost také příznivcům bylinek. Vybírat lze z bylinných kapek, čajů či sirupů. Bylinky jsou často opomíjené, přesto však velmi účinné.

Různé druhy bylinek a bylinných směsí je možné zakoupit také v e-shopu Oxalis, který se specializuje na prodej čajů a kávy.

Nabídka bylinných přípravků je v e-shopu lékárny Benu velmi pestrá. Zákazník může vybírat z čajů, bylinných kapek či sirupů.

Například heřmánek, meduňka a kozlík pomáhají při léčbě depresí a úzkostí. Rovněž zlepšují kvalitu spánku. Bylinné přípravky a zdravou výživu lze nakoupit přes tento odkaz.

Děti a maminky

Ženy v těhotenství a novopečené maminky si zaslouží tu nejlepší péči. Speciálně pro ně nabízí Benu lékárna těhotenské čaje a vitaminy. V Benu lékárně lze zakoupit také mnoho věcí, co se s sebou hodí vzít do porodnice (například vložky do podprsenky).

Sortiment zahrnuje také dětské pleny a podložky na přebalování. Dále jsou k dostání přípravky pro dětskou hygienu. Ty jsou speciálně vyvinuté tak, aby byly šetrné k jemné dětské pokožce. Pro novopečené maminky nabízí Benu lékárna také monitory dechu.

Benu lékárna nabízí pleny a dětskou výživu od různých značek. Nezapomíná se ani na maminky, a to jak budoucí, tak stávající.

Benu lékárna nabízí rovněž výživu a speciální potřeby pro děti a kojence. Veškeré potřeby pro maminky a jejich ratolesti lze nakoupit skrze tento odkaz.

Dermokosmetika

Dermokosmetika je speciálně vyvinutá experty z oblasti dermatologie, lékárenství a dalších odvětví. Prochází přísným testováním. Bývá vhodná i pro lidi s nejcitlivější pletí. Mezi nejprodávanější dermokosmetické značky patří Bioderma, La Roche-Posay a Vichy. Bioderma recenze jsou velmi příznivé.

Benu lékárna nabízí speciální dermokosmetické přípravky na opalování. Sluníčko má v létě velkou sílu a pokožku může velmi podráždit. Zejména citlivější jedinci by proto neměli zapomínat na opalovací krém.

Dermokosmetika je speciálně vyvinuta odborníky. Ingredience jsou vybírány důkladně tak, aby sedly i citlivé pokožce.

Dále jsou v nabídce dermokosmetiky k nalezení antiperspiranty, díky kterým bude člověk svěží po celý den. Na večerní čištění pleti je vhodné použít micelární vodu či odličovací olej. Hydrataci pak pleti lze dopřát díky zvláčnujícímu pleťovému krému.

Benu lékárna má širokou nabídku dermokosmetiky, napříč různými značkami.
Nakupovat dermokosmetické přípravky >>

Kosmetika, hygiena a péče

Kromě dermokosmetiky není problém sehnat v Benu lékárně také běžnou kosmetiku. V nabídce nechybí ani přírodní kosmetika. Hojně zastoupena je kosmetika pečující o tělo a pleť.

Nechybí ani přípravky na intimní hygienu. Dále lze v lékárně Benu zakoupit přípravky na holení a depilaci. Na zatuhlé svaly mohou pomoct masážní krémy a oleje.

Repelenty přijdou vhod především v létě.

Zejména v létě pak lidé zajisté ocení repelenty, případně přípravky po bodnutí hmyzu, které rychle uleví od nepříjemného svědění. Kosmetiku, repelenty a další hygienické přípravky lze nakupovat skrze tento odkaz.

Veterinární potřeby

Benu lékárna nezapomíná ani na majitele zvířat. Nabídka zahrnuje přípravky proti parazitům, speciální veterinární kosmetiku či různé léčivé přípravky. Sortiment však není zaměřený pouze na psy a kočky. Na e-shopu nechybí ani kloubní výživa pro koně.

Nabídka veterinárních přípravků není omezena pouze na psy a kočky. Nechybí ani přípravky pro koně či jiná zvířata.

Potřeby pro domácí mazlíčky lze nakoupit skrze tento odkaz.

Zdravotnické potřeby – zdravotní obuv

Pod touto kategorií lze najít nejrůznější zdravotní pomůcky. Jedná se například o ortopedické pomůcky, zdravotnické přístroje, ale i zdravotní obuv a oblečení. Zdravotnické potřeby a zdravotní obuv lze nakupovat přes tento odkaz.

Zakoupit lze také domácí diagnostické testy, včetně těhotenských a ovulačních testů. Některé diagnostické testy dokáží rozpoznat, zda by člověk měl na danou nemoc brát antibiotika a navštívit tedy urychleně lékaře.

Díky zdravotnickým přístrojům a diagnostickým testům může člověk mít lepší přehled o svém zdraví.

Pro diabetiky jsou k dispozici glukometry a inzulínová pera. Lidem, kteří mají problémy s tlakem, může pro lepší přehled posloužit domácí tlakoměr. Na změření teploty jsou k dispozici teploměry, a to jak klasické, tak bezkontaktní.

Mezi zdravotnické potřeby, které by pravidelně měl koupit každý řidič, se řadí i autolékárnička. Nabídka Benu obsahuje již kompletní balení, zákazník však může zakoupit i jednotlivé složky. Povinný obsah autolékárničky se může každoročně měnit. Dále lze v Benu zakoupit koloidní stříbro na dezinfekci ran.

Roušky a respirátory

Kromě jiných věcí nabízí lékárna Benu roušky proti koronaviru a respirátory. K dostání jsou jednorázové ústenky, antibakteriální bavlněné nebo nano roušky pro děti. Nakoupit české nano roušky lze jak po jedné, tak i v balení po více kusech. Jaké výhody přináší nano roušky se dočtete zde >

Nabídka Benu lékárny zahrnuje i roušky, které jsou v současné době povinné na mnohých místech.

Pod slovem „rouška“ se však ve vyhledávání nezobrazí pouze ochranné pomůcky proti koronaviru, ale také resuscitační roušky. Jedná se o pomůcku při dýchání z úst do úst. Hodí se tedy do každé lékárničky první pomoci.

Roušky a respirátory jsou konečně k dostání. Nechybí ani v sortimentu lékárny Benu.
Nakupovat roušky a respirátory >>

TIP: Kvalitní nano roušky i respirátory lze koupit na českém e-shopu Nanospace, na který se ozývají jen samé pozitivní ohlasy.

Doprava a platba

E-shop Benu. cz nabízí svým zákazníkům možnost vyzvednutí internetových objednávek na některé z prodejen. Tato služba je bezplatná. Průměrná doba dodání zboží na pobočku jsou 2 pracovní dny.

Pokud zákazník preferuje doručení domů, může volit některou z následujících přepravních společností:

 • PPL – 89 Kč
 • PPL – večerní doručení – 89 Kč
 • GLS – 79 Kč
 • Česká pošta – 99 Kč

Co se možností platby týče, platit lze některým z následujících způsobů:

 • hotově při převzetí (dobírkou)
 • platba on-line kartou nebo převodem
 • platba kartou
 • Twistoodložená platba

Dobírka je u všech společností zpoplatněna dodatečným poplatkem 29 Kč.

Zákaznický program Benu

Benu lékárna svým zákazníkům nabízí věrnostní program. Nespornou výhodou Benu karty je hlídání vzájemného působení léků, které zákazník zakoupil v lékárně Benu. Tuto možnost ocení zejména lidé, kteří berou více různých léků.

Díky zákaznické kartě klient také ušetří. Za nasbírané body jsou zákazníkovi vystavovány slevové kupony, které může na nákup v Benu uplatnit. Držitelé mají rovněž některé produkty automaticky levnější.

TIP: Propracovaný věrnostní program má lékárna Dr. Max a její Karta výhod. Nabízí mimo jiné dopravu zdarma, individuální slevové kupóny Dr. Max a řadu slev a akcí. Slevový kupón Lékárna.cz je vhodnou alternativou.

Kamenné lékárny Benu

Po celé České republice má Benu lékárna v současné době 256 poboček. Nejvíce pobočkami Benu lékárny se může chlubit Praha. Benu lékárna čítá na území Prahy celkem 43 prodejen. V Brně Benu lékárna má celkem 14 poboček.

Obecně lze říct, že Benu lékárnu je možné najít v každém větším a ve většině menších měst. Úplný výčet poboček si lze zobrazit skrze tento odkaz.

Kdo ve svém městě prodejnu nemá, může se porozhlédnout po jiných lékárnách. Velmi dobře hodnocené jsou lékárny Dr. Max a Lékárna Pilulka.

Benu zkušenosti

Co říkají na lékárnu Benu recenze zákazníků? Na portálu Heureka.cz má lékárna velmi pozitivní hodnocení, a to 4,8/5 hvězdiček. Nákup v Benu eshopu by doporučilo 97 % zákazníků. Podobně vypadají i recenze na Dr. Max či recenze na Pilulku.

Nejčastěji zákazníci chválí rychlost doručení. Průměrná doba doručení je uváděna 2,3 dne. 99 % zákazníků uvádí, že zboží dorazilo nejpozději do 10 dnů od objednání.

Dále jsou vyzdvihovány příznivé ceny a široká nabídka. Zákazníci hodnotí Benu lékárnu jako spolehlivou. Na portálu Heureka.cz je dokonce e-shop držitelem odznáčku ověřeno zákazníky.

TIP! Díky cashbackovým portálům lze na nákupu ušetřit ještě o pár korun více. Portál Tipli nabízí při nákupu v Benu lékárně cashback ve výší 1,5 %.

Publikováno: 22. 09. 2021

Štítky:

ČeskyJak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang