České nanoroušky – prodej, kde koupit

České nanoroušky – prodej, kde koupit

Za poslední rok výrazně stoupla poptávka po rouškách i respirátorech. Lidé po celém světě se snaží chránit sebe i své okolí před koronavirem a hledají nejúčinnější ochranu. V první vlně koronavirové pandemie, na jaře roku 2020, se roušky a respirátory dokonce staly nedostatkovým zbožím. Čeští i zahraniční výrobci tak zvýšili svou produkci a na trhu nabízí jak klasické jednorázové ústenky, tak roušky s nanovlákny nebo respirátory různých tříd. Jak a kde je koupit? Jaké výhody poskytují?

„Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Motto, které koronavirus v ČR doprovází již od samého počátku. Lidé tak reagují na možnou nákazu onemocněním zvané Covid-19 a snaží se nošením roušek chránit sebe i své okolí.

Roušky a respirátory lze sehnat se slevou 50 % v lékárně DIA.
Využít online slevy 50 % >

Ne každá rouška proti koronaviru však působí stejně. Například látkové, které je možné vyrobit i doma, jsou náročnější na hygienu, vyvařování a četné praní, jednorázové chirurgické zas nabízí ochranu jen krátkodobě. Nejlépe dokáží ochránit nanoroušky nebo respirátory.

V čem se nanoroušky liší odběžných ústenek? Co za výhody nabízí respirátory? A kde všude se dají zakoupit?

Výhody nanoroušek

Jedním ze zásadních rozdílů mezi běžnou rouškou a nanorouškou je oboustranná ochrana. Zatímco v případě jednorázové nebo látkové roušky jsou nositelé před nákazou chráněni v případě, že je nosí i okolí, roušky s nanovlákny dokáží ochránit jak uživatele, tak osoby v blízkosti, kteří své dýchací cesty zrovna nechrání.

Jaké další výhody nanoroušky přináší?

1. Nano roušky jsou vyrobeny z ochranného materiálu

České nanoroušky, k zakoupení například na nanoSPACE.cz nebo preventiko.cz, obsahují membránu z nanovláken, která slouží jako velmi účinný filtr. Ten ochraňuje nositele před různými viry, bakteriemi, prachem, smogem i alergeny. Právě díky této nanovlákenné vrstvě nanoroušky poskytují dvojí ochranu – jak samotnému uživateli, tak jeho okolí.

2. Jsou mnohem ekologičtější než jednorázové roušky

Chirurgické roušky obsahují tzv. borosilikátová mikrovlákna, která mají negativní ekologické i zdravotní vlastnosti (odštěpují se). Nano roušky tato mikrovlákna neobsahují, díky tomu jsou bezpečnější pro lidi i přírodní prostředí.

Navíc mají nanoroušky na rozdíl od jednorázových ústenek delší účinnost – jedna nanorouška dokáže nahradit 4-5 chirurgických roušek při dlouhodobém nošení. V tomto ohledu jsou výhodné i látkové roušky, které se při správné hygienické údržbě mohou nosit opakovaně.

Látkové a nano roušky jsou oproti jednorázovým ústenkám ekologičtější.

3. Nanoroušky jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky

Nanovlákna v nano ústenkách zachycují i mikročástice prachu, smog či různé alergeny, jako jsou například pyly. Díky tomu je mohou nosit i alergici v prašných místech nebo na jaře, kdy ve vzduchu lítá spousta pylů.

Astmatici zas uvítají snazší dýchání, které je pro ně velmi důležité. Nanoroušky jsou totiž mnohem prodyšnější než jednorázové ústenky, navíc nevlhnou, díky čemuž na sebe nelapí tolik bakterií.

4. Mají delší životnost, vydrží chránit i po celou pracovní dobu

Jednorázové roušky se doporučuje nosit maximálně 2 hodiny v kuse, po uplynutí této doby totiž ztrácí svou účinnost. Po každém nošení by se měly správně zlikvidovat. Nano ústenky oproti nim dokáží poskytnout delší ochranu v řádech několika hodin, je tedy možné je nosit i dlouhodobě.

Společnost nanoSPACE se specializuje na prodej certifikovaných a vysoce účinných nanoroušek i respirátorů od českých výrobců.
Prohlédnout nabídku nanoSPACE je možné zde >

5. Nanoroušky nevlhnou a lépe se přes ně dýchá

Velká nevýhoda jednorázových roušek spočívá v jejich rychlém vlhnutí. Přes navlhlou ústenku se jednak špatně dýchá, jejich vlhkost však na sebe váže i alergenní či prachové částice. Místo toho, aby nositele ochránila, se tím stává lapačem různých nečistot, navíc je nepříjemné zvlhlou roušku nosit.

Nanoroušky na rozdíl od chirurgických ústenek nevlhnou, navíc se přes ně mnohem lépe dýchá. Hustá síť nanovláken ve filtru českých nanoroušek přináší mnohem lepší prodyšnost, při dechu tak nekladou velký odpor.

Díky tomu je bezpečné nanoroušky nosit i po delší dobu – jak zdravými uživateli, tak rizikovými nebo alergiky a astmatiky. Široký výběr antivirových i nanoroušek je k nalezení na tomto odkazu.

Jednorázové ústenky se kvůli rychlému vlhnutí a ztrátě účinnosti doporučuje měnit každé 2 hodiny. Oproti tomu nano roušky svou účinnost vlhnutím neztrácí a dokáží nahradit 4-5chirurgických roušek.

Kde koupit české nanoroušky – prodej

Jak již bylo zmíněno, nano roušky přináší vyšší ochranu než běžné ústenky, a to v mnoha ohledech. Právě z toho důvodu se zvýšila jejich poptávka, na což reaguje řada prodejců i výrobců. Kde je možné sehnat nano roušky? Kdo je nabízí nejlevněji? A kde lze koupit ty nejkvalitnější?

1. Čínské e-shopy

Na celosvětovou koronavirovou pandemii reaguje řada obchodů rozšířením své nabídky o různé roušky a jiné ochranné pomůcky. Výjimkou nejsou ani čínské e-shopy, jako je například AliExpress, Wish, Alibaba, Banggood aj.

Právě na levných čínských e-shopech je možné sehnat i laciné nano roušky, jejichž ceny se pohybují již od pár desítek korun za kus. Ochrana těchto levných nano roušek zakoupených v Číně však nemusí být dostačující, jako je tomu v případě certifikovaných prodejců.

Roušky a respirátory s nanovlákny se doporučuje nakupovat ve specializovaných obchodech nebo v lékárnách. Proti koronaviru a jiným virům jsou mnohem účinnější než levné ústenky z Číny.
NanoSPACE nabízí ochranné pomůcky od certifikovaných výrobců >

2. Zahraniční e-shopy

Stejně jako čínské obchody na zvýšenou poptávku nano roušek reaguje i řada zahraničních e-shopů, které své zboží zasílají i do České republiky. Z takových obchodů lze jmenovat i známé portály jako eBay nebo Amazon. V obou případech je dobré zaměřit se na hodnocení produktu i prodejců a vybrat takové, které splňují vysokou účinnost. I zde je možné zakoupit nano roušky za přijatelné ceny.

3. České e-shopy

Poslední měsíce se prodej i výroba nano roušek zvedl i v České republice. Poptávka po českých nano rouškách je opravdu vysoká. Nabízí je specializované obchody jako již zmíněny nanoSPACE nebo řada lékáren. Jmenovat lze Dr. Max, Benu, Pilulka nebo Lékárna.cz.

TIP: Z recenzí Dr. Max se lze dozvědět mnohé o kvalitě roušek, které mají v nabídce. Vysokou kvalitu zboží často zmiňují i pozitivní recenze Pilulky.

Zde lze zakoupit české nano roušky v různých velikostech od specializovaných prodejců, tedy i dětské nano roušky.

Čeští výrobci nano roušek nezapomínají ani na děti. Vyrábí je hned v několika velikostech i barevných provedeních.

4. Specializovaní prodejci

Jedním ze specializovaných prodejců, kteří se zaměřují na prodej českých nano roušek, respirátorů a jiných ochranných pomůcek, je nanoSPACE.

Na tomto českém e-shopu je možné zakoupit jak různé roušky s nanovlákny, antivirové roušky, šátky, nano respirátory apod., tak spoustu hygienických a dezinfekčních pomůcek, jako jsou dezinfekční gely na ruce, kapky a spreje pro alergiky, antibakteriální náplasti, ochrana povrchů atd. Podobným sortimentem disponuje také e-shop Mediskont.

NanoSPACE nabízí i nano roušky v dětských velikostech, a to přímo od dvou certifikovaných českých výrobců:

 • dětské roušky od firmy SPUR
  • baby (pro děti od 2 let)
  • junior (pro děti od 6 let)
 • dětské roušky od firmy NANO SAFETY PROTECT
  • pro děti od 12 let (velikost S)
  • tři barevná provedení – bílé, modré a růžové

České nano roušky na e-shopu nanoSPACE.cz je možné zakoupit již od pár desítek korun. Nakupovat zde lze po jednotlivých kusech nebo po celých baleních. Recenze obchodu NanoSPACE jsou navíc z drtivé většiny velmi pozitivní.

NanoSPACE se řadí mezi obchody specializované na ochranné pomůcky, jako jsou různé nano roušky a respirátory, antivirové šátky a ústenky, potřeby pro alergiky, nano filtry apod.
Přejít ke kompletní nabídce zboží od nanoSPACE >

Nano respirátory: jak chrání a jaké mají výhody?

Nano respirátory se řadí mezi nejbezpečnější ochranu pře viry (jako je koronavirus nebo nadcházející chřipka), různými bakteriemi, smogem, prachovými částicemi i alergeny. Jsou cenově dostupné a nabízí je řada specializovaných prodejců (např. již zmíněný nanoSPACE). Vyšší ochranu pak poskytují celoobličejové masky, ty jsou ovšem výrazně dražší a hůře dostupné. Pro běžné používaní jsou navíc nepraktické.

Rozdíl mezi nano respirátorem a průmyslovým respirátorem

Řada obchodů nabízí různé druhy a typy respirátorů, mezi nejzákladnější dělení se řadí průmyslový respirátor x nano respirátor. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Průmyslové respirátory, jak napovídá samotný název, jsou určeny především pro pohyb v prašném nebo jinak znečištěném prostředí (např. v dolech, u průmyslové výroby apod.). Na rozdíl od nano respirátorů testování průmyslových respirátorů nezahrnuje testy na ochranu před viry. Přesto se předpokládá, že typ respirační roušky FFP3 dokáže před viry ochránit. Nikdy však na to nebyla přímo testována.

Respirátory, ať průmyslové, nebo s nanovlákny, se rozdělují do tří základních tříd, a to FFP1, FFP2 a FFP3. Toto dělení označuje míru ochrany, kdy FFP1 poskytuje tu nejnižší a FFP3 pak nejvyšší. Ekvivalentně se respirátory značí také označením N95, N99, N100 nebo P1, P2 a P3.

Při boji proti koronaviru se doporučují respirátory nejvyšší třídy, tedy s označením FFP3 (někdy 3M).

Nano respirátory prokazatelně chrání před respirační nákazou, neboť jsou k tomu přímo určeny. Nanovlákenná membrána totiž dokáže zachytit jak viry, tak různé bakterie. Značí se v podstatě stejně jako průmyslové. Třídy FFP2 a FFP3 jsou schopny zabránit i nákaze koronavirem.

V rámci ochrany proti koronaviru plní nano respirátor FFP1 funkci jako ochranná rouška – zabrání dalšímu přenosu od nakaženého člověka, nezabrání však možnému nakažení zdravého jedince při dlouhodobém či přímém kontaktu s koronavirem.

Na specializovaném e-shopu nanoSPACE.cz je možné zakoupit certifikované nano respirátory i funkční průmyslové respirační roušky tříd FFP1-FFP3 od českých výrobců.

Výhody nano respirátorů

Oproti běžným rouškám i nano rouškám mají respirátory s nanovlákny hned několik výhod.

Zaprvé poskytují znatelně vyšší ochranu a lze je nosit opakovaně. Zadruhé je možné zakoupit respirátory s výdechovými ventilky, které zajišťují jednodušší dýchání nositeli, zároveň však mohou propustit určité množství virů do ovzduší. Při boji proti koronaviru se tak jednoznačně doporučují respirátory bez ventilku.

Jaké jsou další výhody nano respirátorů?

 • neztrácí svou účinnost zvlhnutím ani během nošení, ani při skladování
 • chrání před viry a bakteriemi až na 99 %
 • lze je nosit dlouhodobě i opakovaně používat, díky tomu jsou také ekologičtější
 • je možné je zakoupit bez výdechového ventilku, tudíž nositel chrání své okolí před viry i bakteriemi
 • poskytují dvojí ochranu přes speciální textilní vrstvu a nanovlákennou membránu
 • jsou přímo testované na ochranu proti virům či bakteriím
Výdechové ventilky umožňují rychlý odchod vydechovaného teplého vzduchu, čímž usnadňují dýchání. Při virových pandemií a epidemií se však doporučují respirátory bez těchto ventilků.

Jak vybrat správný nano respirátor?

Při správném výběru respirátoru s nanovlákny je dobré zaměřit se na jeho konstrukci, velikost nebo možnost délky nošení (nabízí se jednorázové i k opakovanému užití).

Také je dobré zohlednit jejich účinnost – v případě, že se člověk bude pohybovat v místech s větší koncentrací lidí, kde je možnost nákazy mnohonásobně vyšší, je vhodné zvolit tu nejvyšší ochranu, tedy respirační nano rouška FFP3.

Velikosti respirátorů však bývají univerzální, každý výrobce nabízí jinou konstrukci. Většina z nich nesedí na menší obličeje, nejsou proto vhodné pro děti, na nichž se ani nesmí testovat. Proto je pro ně vhodnější volit dětské nano roušky.

Kde koupit nano respirátory?

V případě respirátorů je zaručeně lepší nakupovat je přes specializované prodejce a lékárny, které nabízí nano respirátory od certifikovaných výrobců.

Čínské e-shopy sice nabízí o poznání levnější respirátory, avšak mnohdy nejsou ani testované, tudíž jejich ochrana není zaručená. Z toho důvodu je lepší si za kvalitu a vyšší ochranu připlatit a kupovat nano respirátory pouze od certifikovaných výrobců a prověřených prodejců.

Cena jednoho nano respirátoru se pohybuje od pár desítek korun. Lze je, stejně jako nano roušky, kupovat po kusech i v balení.

Publikováno: 13. 02. 2022

Štítky:

ČeskyJak nakupovatRecenze

Copyright © 2024 Slevove.cz. Všechna práva vyhrazena | Nakódoval Leoš Lang